X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Skoro masz wątpliwości to lepiej zaufaj swojej gin :-) do tego na nfz też zamierzasz jeszcze chodzić?

    Jak wszystko będzie ok to na NFZ będę chodzić sporadycznie- tylko po tożeby mieć badania, ale nie będę słuchała ich opinii. Skupie się na słowach i opiniach mojej gin.
    Ale to jeszcze w poniedziałek się wyjaśni bo nie mogę być pewna źe dr z NFZ nie miła racji źe moja dzidzia taka maciupeńka jest. Nie nastawiam się na nic konkretnego- czekam do poniedziałku i zobaczymy jak to będzie.

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie ma wyjscia Ellasi, musisz czekac do pońiedzialku, skoro to ordynatorka, to napewno powie jak jest i nie bedzie watpliwosci co do stanu malucha.
    Ja nie ma tez zadnych prawie objawow, dwa dni mnie brzuch nie bolal, ale dzisiaj rano wrocil. Piersi jakos tez mniej bola. Mam apetyt duzy, ale wiecie co? Nie wiem czy to pomylka na wadze u doktora czy jak, ale schudlam... 4 kg. Odkad pamietam wazylam 57 kg, a teraz nagle 53. Lekarz mowi, ze pewnie skutek metforminy, ale jakos ciagle nie moge tego przetrawic. 53 kg to ja wazylam ostatni raz w liceum :). I cisnienie cos duze bylo 139/69, mam nadzieje ze to tylko ze stresu przed wazeniem :P.
    Na moja hemoglobine 11.5 powiedzial ze w normie dla kobiet w ciazy, ale mam powtorzyc do kolejnej wizyty te morfologie i jak spadnie to juz wlaczamy suplementacje lub leki.
    Ja sie smieje ze maly tyle mierzy bo jego tata ma prawie 2 metry wzrostu :). Wiec pewnie bedzie duzy gałgan :). U lekarza na usg pokazalo sie ze 16 mm to 8t0d, ale wiadomo, ze to szacunkowe wymiary jak na wiek ciazy.
    Najwazniejsze to faktycznie odpuscic sobie stresy etc. Ja juz nawet nie czytam zabardzo o tych badaniach, suplementach, o normach, to mnie meczy i stresuje. Ciaza poki co rozwija sie prawidlowo, a dowiem sie napewno wiecej juz na badaniu przeziernosci karku. Kiedy u was dziewczyny to badanie, macie juz ustalony termin?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, moja kolezanka mowila mi, ze tez nie miala zadnych objawow, generalnie podobnie jak my. Ale zaczela wymiotowac jak kot w drugim trymestrze, i generalnie wszystkie objawy nasilily sie wlasnie wtedy, miedzy 4 a 5 miesiacem. A pomyslec, ze te wszystkie "madre" portale internetowe mowia, ze wszystko mija w drugim trymestrze wlasnie. Medycyna medycyną, a nutara naturą :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie ma co wariowac :-) ja mam hemoglobine 11,9 i dał mi zelazo,ale pokażę wyniki mojej gin i niech ona zadecyduje,bo jej ufam :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się nie wariować mimo że wiem że może być rożnie. Ale zamartwianie się nie pomoże mi w niczym. Jestem po stanie rozpaczy ;) i teraz staram się brać to na chłodno. Mam nadzieję że w poniedziałek nie tylko wyjaśni się sytuacja mojego malucha, ale też będą to pozytywne wieści. Nie mam jednak na to wszystko większego wpływu. To jest sytuacja zupełnie niekomfortowa- dzieje się coś co mnie dotyczy, co ma wpływ na moje życie, a ja nic nie mogę zrobić- to tak jak we śnie, takie uczucie że stoisz z boku i nie masz możliwości żadnego działania. Ale tak bywa i trzeba się z tym pogodzić.
    A w związku z tym że mam weekend bez planów i obowiązków po śniadaniu poszłam na godzinny spacerek, potem pyszny obiadek, a teraz leżę sobie i szperam po necie :) I mam zamiar tak na luzie spędzić cały weekend :)

    Brak objawów czy delikatne objawy w I trymestrze to chyba dość popularna sprawa :) Też znam kilka kobiet które dopiero w II a nawet III trymestrze miały uciążliwe objawy. Znam tez takie które przez całą ciąże nie miały objawów- jednej nawet piersi nie urosły- do końca chodziła w tych samych biustonoszach co przed ciazą, a dopiero po porodzie kupiła sobie kilka nowych- takich do karmienia :) Widać wszystko jest możliwe :)

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do usg genetycznego to ja aktualnie nie wiem kiedy mam je zrobić. Czekam do poniedziałku i niczego dalej niż do tej wizyty nie planuję.
    Poza tym muszę najpierw ustalić w jakim wieku jest moja ciazą bo to usg trzeba zrobić w konkretnym czasie jej trwania a to u mnie jest zagadką :)
    Badania z krwi mam dopiero 29.04 bo po ostatnim usg które przysporzyło mi zmartwień tak mnie zapisali na badania w przychodni przyszpitalnej.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się jeszcze przypomnialo że mam miesniaka 2cm:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Mi się jeszcze przypomnialo że mam miesniaka 2cm:/

    Jakie masz zalecenia w związku z tym mięśniakiem?

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie żadne,mam się oszczędzac,nie dźwigać. On jest na zewnątrz macicy,niby nie zagraża.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Właśnie żadne,mam się oszczędzac,nie dźwigać. On jest na zewnątrz macicy,niby nie zagraża.
    Całkiem możliwe że tak właśnie jest jak mówi Twój lekarz. Nie znam się na tym. A czytałaś w necie o tym?
    Jesteś na zwolnieniu w związku z tym że masz się oszczędzać?
    Zastanawiam się czy nie powinnaś rozważyć skonsultowania tego mięśniaka i zaleceń z nim związanych z innym lekarzem. Co 2 głowy to nie jedna ;)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie drugi gin na usg wogole go nie widział. Na zwolnieniu nie jestem,ale zapytam co w zwiazku z tym przy najblizszej wizycie. Najgorsze są te rosnace do wewnątrz macicy,bo mogą zabierać miejsce dziecku. Mój jest ma zewnątrz. Dolegliwości związanych z nim żadnych nie mialam. Moja mama też ma miesniaki.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Jak tam samopoczucie?
    Ja jutro idę do mojej gin żeby sprawdzić jak się sprawy mają- czy dzidzia jednak rośnie i w jakim tempie, jak serduszko bije. Mam nadzieję, że na lepszym sprzęcie jednak te parametry będą lepsze, a z pewnością bardziej wiarygodne. Oczywiście mam obawy, ale na nic już nie mam wpływu, robię wszystko co mogę, żeby było dobrze. Wierzę, że puki bije serduszko jest nadzieja!
    Trzymajcie kciuki! :D

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi trzymam kciuki za wizytę :-) musi być dobrze :-)

    Ja dziś padam z nóg,senność mnie męczy i lekkie mdłości:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Ellasi trzymam kciuki za wizytę :-) musi być dobrze :-)

    Ja dziś padam z nóg,senność mnie męczy i lekkie mdłości:/

    :D

    Ja w sumie senności już takiej nie mam. Ale wrócił mi ślinotok, z który powoduje, że jest mi niedobrze. Troszkę mnie też piersi pobolewają- jak kontrolnie je macam :)
    Poza tym raczej większych objawów nie mam.

    Kas, trzymaj się i napawaj objawami bo one dają paradoksalnie pewność że wszystko z ciąża ok :)

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:54

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Dziewczyny, ile u Was trwało oswajanie się organizmu z metformina? Ja juz biorę dwa tygodnie dawkę 500mg dziennie i jakos nie mogę sie zmusić do zwiększenia do 2 razy... Okolo 1-2h po tabletce mam tez taki ślinotok, który powoduje mdłości no i ogólne pogorszenie samopoczucia. Trwa to ze dwie h i potem juz ok. Żadnych wymiotów czy problemów z brzuchem nie odczuwam, ale martwi mnie to, że właściwie codziennie mi niedobrze :/
    Bardzo dziwne. Lekarze ogolnie aalecaja tydz jedna tabl po tyg już dwie i po dwóch 3.
    A bierzesz z posiłkiem ? Może postaraj sie brać na noc.

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:54

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu jakie mialas wyniki krzywej? :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:54

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecona dawkę masz 2tabletki? Bierzesz Siofor? Podobno jak się bierze w trakcie jedzenia to nie ma sensacji :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 09:53

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ