X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • Patka0406 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 kwietnia, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ratujcie wiedza. Pierwsza ciąża książkowa, bez komplikacji córka urodzona w terminie, zdrowa. Od roku staramy się z mężem o drugie dziecko. W tym czasie dwa poronienia pierwsze w 5tc puste jajo, drugie w 8tc serduszko przestało bić. Gin polecił badania genetyczne i wyszła mi mutacja MTHFR 1298 A/C Heterozygota. Zalecenie sprawdzenie poziomu homocysteiny we krwi. Zamierzam sprawdzić ja po świętach. Za dwa tygodnie idę też przebadać tarczycę razem z USG. Od 4 miesięcy biorę metylofolian 400mcg. Zamierzam też kupić metylowana Wit B6 oraz B12( poł nocy czytałam o tej mutacji w internecie). Jakie brałyscie leki żeby utrzymać ciążę?? I czy mimo przyjmowania leków straciła któraś z was kolejną ciążę?? Jakie polecacie zrobić jeszcze badania?? Wizyta u gin za ok miesiąc. Chciałabym pójść do niego już z gotowym kompletem badań.

  • Sarenka Autorytet
    Postów: 721 1121

    Wysłany: 1 kwietnia, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka0406 wrote:
    Hej dziewczyny ratujcie wiedza. Pierwsza ciąża książkowa, bez komplikacji córka urodzona w terminie, zdrowa. Od roku staramy się z mężem o drugie dziecko. W tym czasie dwa poronienia pierwsze w 5tc puste jajo, drugie w 8tc serduszko przestało bić. Gin polecił badania genetyczne i wyszła mi mutacja MTHFR 1298 A/C Heterozygota. Zalecenie sprawdzenie poziomu homocysteiny we krwi. Zamierzam sprawdzić ja po świętach. Za dwa tygodnie idę też przebadać tarczycę razem z USG. Od 4 miesięcy biorę metylofolian 400mcg. Zamierzam też kupić metylowana Wit B6 oraz B12( poł nocy czytałam o tej mutacji w internecie). Jakie brałyscie leki żeby utrzymać ciążę?? I czy mimo przyjmowania leków straciła któraś z was kolejną ciążę?? Jakie polecacie zrobić jeszcze badania?? Wizyta u gin za ok miesiąc. Chciałabym pójść do niego już z gotowym kompletem badań.

    Hej, że swojej str doradzę tylko byś prócz poziomu homocysteiny zbadała jeszcze kwas foliowy I wit b12 żeby wiedzieć w razie czego co mocniej suplementować. Wit b6 kup najlepiej w formie p5p. Jeżeli wyjdzie Ci wysoki poziom homocysteiny warto suplementować TMG

    Starania od 2021

    👱‍♀️ 34 lata
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️
    AMH- 12,79 (03.22)🤯
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Homocysteina- 18.87 umol/l (01.24) 🤯
    10.07 umol/l (02.24) 😒 11.12 umol/l (03.24)🤬
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫

    👦 32 lat
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔
    Kariotyp✅️

    Marzec 2022 1 wizyta w klinice
    19/07/22 start stymulacji
    30/07/22 punkcja
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 02/09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 22/12/22cb 😭
    3.FET 06/22 ?? 🤞🤞

    Walczę o obniżenie homocysteiny💊💊💊
‹‹ 184 185 186 187 188
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ