X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną nie rozwijajace sie komorki
Odpowiedz

nie rozwijajace sie komorki

Oceń ten wątek:
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 21 listopada 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kejt8 wrote:
    Gdynia.

    właśnie trochę sceptycznie podchodzę do tego hormonu wzrostu i nie za bardzo wiem co powiedzieć lekarzowi. reaguję bardzo na stymulację, w obu przypadkach dostawałam totalnie minimalne dawki i pęcherzyki rosły jak szalone, stąd nie rozumiem po co to.
    bez sensu podchodzić jeszcze raz, typu a nóż się uda.

    Ja bym spróbowała na Twoim miejscu. Jeśli tylko macie finanse, to bym się nie zastanawiała. Nie brnęłabym w następną stymulację bez zmian, bo wynik takiej stymulacji już z nas. Dzięki takim zmianom przy stymulacji według mnie beznadziejne przypadki udaje się wyprowadzić na prostą😉

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 22 listopada 2019, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Dziewczyny a jakie dawki bierzecie suplementow? bo kazda z nas cos bierze, ale jakie ilosci? Mozecie sie podzielic?

    Wit. C 1000 mg od 1 dpo do 1 dc,
    Kwasy omega 3 1000 mg,
    Wit. A 2500 jednostek,
    Wit. E 400 mg od 1 dc do dnia owulacji,
    Wit. D3 5000 jednostek,
    Wit. B metylowana kompleks 1 kapsułka,
    Wit. B8 (inozytol) 3000 mg,
    Koenzym q10 (ubichinol) 200 mg od 1 dc do dnia owulacji,
    Olejek z wiesiołka 2000 jednostek od 1 dc do dnia owulacji,
    Olejek z ogórecznika 3 kapsułki od 1 dpo do 1 dc,
    L-arginina 1500 mg,
    Magnez 500 mg,
    NAC 1000 mg,
    L-glutation 1000 mg,
    Jod 50 jednostek
    Cholina 1 kapsułka,
    Acard 75 mg,
    Metformina 500 mg,
    Siemię lniane 1 stołowa łyżka,
    Zioła ojca sroki 1 kubek,
    Melatonina 5 mg,
    Dostinex 0,5 tabletki raz w tygodniu,
    Selen 200 jednostek,
    Cynk 15 mg.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • magg85 Autorytet
    Postów: 723 636

    Wysłany: 22 listopada 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Wit. C 1000 mg od 1 dpo do 1 dc,
    Kwasy omega 3 1000 mg,
    Wit. A 2500 jednostek,
    Wit. E 400 mg od 1 dc do dnia owulacji,
    Wit. D3 5000 jednostek,
    Wit. B metylowana kompleks 1 kapsułka,
    Wit. B8 (inozytol) 3000 mg,
    Koenzym q10 (ubichinol) 200 mg od 1 dc do dnia owulacji,
    Olejek z wiesiołka 2000 jednostek od 1 dc do dnia owulacji,
    Olejek z ogórecznika 3 kapsułki od 1 dpo do 1 dc,
    L-arginina 1500 mg,
    Magnez 500 mg,
    NAC 1000 mg,
    L-glutation 1000 mg,
    Jod 50 jednostek
    Cholina 1 kapsułka,
    Acard 75 mg,
    Metformina 500 mg,
    Siemię lniane 1 stołowa łyżka,
    Zioła ojca sroki 1 kubek,
    Melatonina 5 mg,
    Dostinex 0,5 tabletki raz w tygodniu,
    Selen 200 jednostek,
    Cynk 15 mg.

    WOW. ja po prostu bralam zestaw witamin prenatalnych i CoQ10 i melatonine i pycnogenol i dodatkowo wit. C i D.

    1 IVF: ET 1x 😔, 0 ❄️
    2 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    3 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    4 IVF: 3x ❄️ (13.11 FET 1x 😔; 16.12 FET 2x 😔)

    KD 11.06.21, 3 x❄️, 28.06 FET 1x4AA, 8dpt 59.76, 10dpt 160.7, 12dpt 386.4, 14dpt 761.6, 21dpt 6446.0, 25dpt 🤍
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1360 1636

    Wysłany: 22 listopada 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba musze rozszerzyc swoja liste :) ale wlasnie ciekawia mnie jednostki, bo na roznych stronach widze rozne dane.
    Ja biore:
    Vitamina D 2000
    DHEA 50mg (ale chyba powinno byc wiecej)
    Q10 200 g (ostatnio gdzies wyczytalam, ze na komorki to powinno sie brac do 600)
    kwas foliowy 800
    i czasem zestaw prenatalny

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 22 listopada 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to metoda prób i błędów, wypadkowa spotkań z różnymi lekarzami oraz ilości i jakości przeczytanych artykułów.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 22 listopada 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kejt8 wrote:
    i co mówi lekarz? jakieś pomysły?

    Pomysłów brak, lekarze proponują kolejną próbę invitro mówiąc, że "może w końcu trafimy na TĄ komórkę", ale ze względów finansowych i psychnicznych (źle to wszystko znoszę), na chwilę obecną robimy kilka miesięcy przerwy. Teraz na własną rękę sprawdzam immunologię, może to pokieruje mnie w którąś stronę.
    Odnośnie tego hormonu, tak jak pisze Sunray, raczej bym spróbowała. Przy całych olbrzymich kosztach procedury, hormon wzrostu to niewielka kwota, ale da przynajmniej poczucie, że spróbowałaś wszystkiego, co mogłaś. Ja miałam takie nastawienie i w sumie nie żałuję, bo tak zastanawiałabym się, czy hormon może mi pomóc, a tak przynajmniej wiem, że w moim przypadku nic mi nie daje :)

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1360 1636

    Wysłany: 22 listopada 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agrafka wrote:
    Pomysłów brak, lekarze proponują kolejną próbę invitro mówiąc, że "może w końcu trafimy na TĄ komórkę", ale ze względów finansowych i psychnicznych (źle to wszystko znoszę), na chwilę obecną robimy kilka miesięcy przerwy. Teraz na własną rękę sprawdzam immunologię, może to pokieruje mnie w którąś stronę.
    Odnośnie tego hormonu, tak jak pisze Sunray, raczej bym spróbowała. Przy całych olbrzymich kosztach procedury, hormon wzrostu to niewielka kwota, ale da przynajmniej poczucie, że spróbowałaś wszystkiego, co mogłaś. Ja miałam takie nastawienie i w sumie nie żałuję, bo tak zastanawiałabym się, czy hormon może mi pomóc, a tak przynajmniej wiem, że w moim przypadku nic mi nie daje :)
    Rozumiem przez co przechodzicie. Mnie sie nie udalo dwa razy, a lekarze tez nie maja pomyslow co dalej i tylko mowia, zeby probowac. I widze jak niektore dziewczyny robia wielokrotne podejscia, ale ja wymiekam po dwoch :( My tez robimy przerwe. Mam spotkanie z lekarzem za 3 tyg, ale potem chcialabym troche odpoczac.
    Moze warto rozpatrzec opcje dawcy spermy lub komorki. Wydaje mi sie, ze to bedzie nas nastepny krok jezeli koszty nas nie przerosna.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • kejt8 Koleżanka
    Postów: 34 5

    Wysłany: 22 listopada 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agrafka wrote:
    Pomysłów brak, lekarze proponują kolejną próbę invitro mówiąc, że "może w końcu trafimy na TĄ komórkę", ale ze względów finansowych i psychnicznych (źle to wszystko znoszę), na chwilę obecną robimy kilka miesięcy przerwy. Teraz na własną rękę sprawdzam immunologię, może to pokieruje mnie w którąś stronę.
    Odnośnie tego hormonu, tak jak pisze Sunray, raczej bym spróbowała. Przy całych olbrzymich kosztach procedury, hormon wzrostu to niewielka kwota, ale da przynajmniej poczucie, że spróbowałaś wszystkiego, co mogłaś. Ja miałam takie nastawienie i w sumie nie żałuję, bo tak zastanawiałabym się, czy hormon może mi pomóc, a tak przynajmniej wiem, że w moim przypadku nic mi nie daje :)

    niby tak, ale z jednej strony się obawiam, ale dominuje przekonanie, że to nic nie da i kolejne w błoto - czas, $$ no i nerwy. co źle znosisz najbardziej?
    i co masz na myśli, że sprawdzasz immunologię na własną rękę?

    liczba suplementów mnie rozłożyła na łopatki, naprawdę. ja nie biorę nawet witaminy C :O o co chodzi z tym Q10? i te zioła wszystkie?

    3 x IUI
    2 x IVF
    NK 21%
    PCOS
    od kwietnia 2017 starania z Gametą
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 22 listopada 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kejt8 wrote:

    liczba suplementów mnie rozłożyła na łopatki, naprawdę. ja nie biorę nawet witaminy C :O o co chodzi z tym Q10? i te zioła wszystkie?

    Rolą tych wszystkich suplementów jest polepszenie komórek lub nasienia. Czasem brakuje nam jakiś witaminy, czasem zioła pomagają wyregulować hormony. Z tego co widzę to w wielu przypadkach pomaga.

    Ja swoją listę suplementów też w takim razie muszę poszerzyć😁, bo jakoś tak ubogo wygląda przy tej😉

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1360 1636

    Wysłany: 22 listopada 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jestesmy w grupie gdzie na pewno te suplementy nie zaszkodza :P
    Q10 i DHEA to dwa suplementy o ktorych najwiecej slyszalam w Stanach. Jest nawet jedna klinika w NYC gdzie stosuja jakas bardzo wysoka dawke tych dwoch suplementow dla polepszenia jakosci komorek. Nie wiem czy jest na to medyczne potwierdzenie.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 22 listopada 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Chyba jestesmy w grupie gdzie na pewno te suplementy nie zaszkodza :P
    Q10 i DHEA to dwa suplementy o ktorych najwiecej slyszalam w Stanach. Jest nawet jedna klinika w NYC gdzie stosuja jakas bardzo wysoka dawke tych dwoch suplementow dla polepszenia jakosci komorek. Nie wiem czy jest na to medyczne potwierdzenie.
    Przepraszam, że się wyrace, czytałam (już nie pamiętam gdzie) że dhea nie powinno się brać na własną rękę, zeby skonsultować to z lekarzem. Nie wiem czy to przypadek, kiedyś wzięłam sobie 1 tbl i kręciło mi się po tym w głowie.

    Krąsi lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 22 listopada 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evkill ma rację, najpierw należy zbadać poziom prosteronu i dopiero jak jest niski należy suplementować DHEA. Nie jest wskazany w przypadku młodych pacjentek, raczej stosuje się go w wieku 40 plus.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1360 1636

    Wysłany: 22 listopada 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak ta klinika jest dla kobiet 35+. I tez czytalam, ze latwo jest przedawkowac DHEA. To jest chyba jedyny suplement z listy, ktory jak ktos bierze to trzeba ostroznie. Ja biore bardzo minimalna dawke.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Rozumiem przez co przechodzicie. Mnie sie nie udalo dwa razy, a lekarze tez nie maja pomyslow co dalej i tylko mowia, zeby probowac. I widze jak niektore dziewczyny robia wielokrotne podejscia, ale ja wymiekam po dwoch :( My tez robimy przerwe. Mam spotkanie z lekarzem za 3 tyg, ale potem chcialabym troche odpoczac.
    Moze warto rozpatrzec opcje dawcy spermy lub komorki. Wydaje mi sie, ze to bedzie nas nastepny krok jezeli koszty nas nie przerosna.
    Dzięki! Wiem, że niektóre kobiety próbują po kilka razy, ale każdy znosi to inaczej, wspólne jest to, że nie tracimy nadziei :) My po tych nieudanych próbach trochę zwolniliśmy , po 4 miesiącach od ostatniego inf podejmuję próbę walki (ale na mniejszym, emocjonalnym polu niż ivf) i teraz jestem na zwykłym monitoringu z letrozolem, bo najtrudniej jest mi sobie poradzić z tym, że czas ucieka a ja stoję w martwym punkcie, więc może coś kiedyś się zadzieje :) Dobrze, że jest takie forum, ma się przynajmniej poczucie, że nie jest się w tym wszystkim tak bardzo samotnym :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2019, 08:35

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • kejt8 Koleżanka
    Postów: 34 5

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Chyba jestesmy w grupie gdzie na pewno te suplementy nie zaszkodza :P
    Q10 i DHEA to dwa suplementy o ktorych najwiecej slyszalam w Stanach. Jest nawet jedna klinika w NYC gdzie stosuja jakas bardzo wysoka dawke tych dwoch suplementow dla polepszenia jakosci komorek. Nie wiem czy jest na to medyczne potwierdzenie.

    Właśnie chciałam pytać czy badacie jakoś poziomy tego co suplementujecie? Ten dhea sprawdzę sobie. Badałam tylko do tej pory wit D i B - te drugie muszę suplementować z uwagi na dietę, ale reszty o ktorej piszecie zupełnie nie znałam.

    3 x IUI
    2 x IVF
    NK 21%
    PCOS
    od kwietnia 2017 starania z Gametą
  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kejt8 wrote:
    niby tak, ale z jednej strony się obawiam, ale dominuje przekonanie, że to nic nie da i kolejne w błoto - czas, $$ no i nerwy. co źle znosisz najbardziej?
    i co masz na myśli, że sprawdzasz immunologię na własną rękę?

    liczba suplementów mnie rozłożyła na łopatki, naprawdę. ja nie biorę nawet witaminy C :O o co chodzi z tym Q10? i te zioła wszystkie?

    Odnośnie przekonania, to zdania są bardzo podzielone - na forach czytałam historię kobiet, którym to w magiczny sposób pomogło. Co źle znoszę? Chyba nie ma takiej jednej rzeczy, dużo tego. Cały czas wierzę, że gdzieś musi być jakaś przyczyna niepowodzeń, więc szukam, bo wydaje mi się, że z każdą kolejną nieudaną próbą ivf powinna iśc rozszerzona diagnostyka, która pomoże znaleźć przyczynę. Napisałam, że na "własną rękę", bo lekarze z kliniki uważają, że immunologia w moim przypadku nie ma sensu, ale jakoś wewnętrznie z tym się zgadzam :) Wizytę u immunologa mam już za sobą, czekam na wyniki.

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • magg85 Autorytet
    Postów: 723 636

    Wysłany: 23 listopada 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    tak ta klinika jest dla kobiet 35+. I tez czytalam, ze latwo jest przedawkowac DHEA. To jest chyba jedyny suplement z listy, ktory jak ktos bierze to trzeba ostroznie. Ja biore bardzo minimalna dawke.

    U mnie testosteron strasznie polecial w gore po DHEA, wiec odstawilam. W Stanach konskie dawki DHEA i CoQ10 zalecaja w klinikach, w szoku bylam jak raz poszlismy na konsultacje.

    1 IVF: ET 1x 😔, 0 ❄️
    2 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    3 IVF: 0 blastek, 0 ❄️
    4 IVF: 3x ❄️ (13.11 FET 1x 😔; 16.12 FET 2x 😔)

    KD 11.06.21, 3 x❄️, 28.06 FET 1x4AA, 8dpt 59.76, 10dpt 160.7, 12dpt 386.4, 14dpt 761.6, 21dpt 6446.0, 25dpt 🤍
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 23 listopada 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wit. C - konsystencja śluzu płodnego, budowa endometrium, długość fazy lutealnej;
    Kwasy omega 3 - stabilizuje hormony, zmniejsza ryzyko wczesnych poronień, zalecana przy mutacji PAI 1, wpływa na ilość i jakość śluzu płodnego;
    Wit. A - reguluje kobiecie hormony, wpływa na jakość oocytów;
    Wit. E - jakość owulacji, unikanie poronień, rozwój zarodka, budowa endometrium;
    Wit. D3 - produkcja estronu, estradiolu, implantacja zarodka, podział komórek na wczesnym etapie (ja przyjmuję sporo, bo mam niedobór);
    Wit. B metylowana kompleks - reguluje hormony tarczycowe, poprawia parametry śluzu, poprawia ukrwienie narządów, zapobiega infekcjom pochwy, metylowana z uwagi na mutację MTHFR, nie przetwarzam zwykłej;
    Wit. B8 (inozytol) - reguluje insulinę, TSH, zwiększa progesteron, zmniejsza wolny testosteron, dba o LH, o stosunek LH do FSH, bierze udział w wytwarzaniu spermy (to u facetów of cors ;P)
    Koenzym q10 (ubichinol) - wspomaga krążenie krwi w jajnikach, poprawia owulację, zapobiega poronieniom, zapobiega niszczeniu komórek spermy, ważne jest, żeby to była forma aktywna, czyli ubichinol, a nie ubichinon;
    Olejek z wiesiołka - kwasy GLA, poprawia parametry śluzu;
    Olejek z ogórecznika - nie czytałam, zaleciła dietetyk;
    L-arginina - ukrwienie macicy, dojrzewanie jajeczka, unikanie poronień, rozwój zarodka;
    Magnez - rozluźnienie macicy, poprawa produkcji progesteronu;
    NAC - unikanie poronień;
    L-glutation - przeciwutleniacz;
    Jod - zmniejsza ryzyko wad rozwojowych dziecka, trzyma tarczycę w ryzach (nie mam z nią problemu, to dmuchanie na zimne)
    Cholina - gin zaleciła z uwagi na pozytywny wpływ na ciążę, sama nic nie czytałam na ten temat;
    Acard - zalecony z uwagi na mutację MTHFR 1298;
    Metformina - u mnie zalecona z uwagi na mutację PAI 1;
    Siemię lniane - reguluje kobiece hormony, poprawia śluz, dobrze wpływa również na jelita i trawienie
    Zioła ojca sroki - zalecone przez dietetyk;
    Melatonina - ma właściwości regulujące hormony, a poza tym właściwy sen również ma wpływ na poziom naszych hormonów
    Dostinex - prolaktyna po obciążeniu mi skacze, więc przyjmuję;
    Selen - przeciwdziałanie poronieniom;
    Cynk - wypłukuje miedź, należy znaleźć taki, który jest od razu z miedzią - budowa endometrium, estradiol i progesteron, poprawia wchłanianie wit. B6, współpracuje z wit. E, odpowiedzialny za hormony T3 i T4.

    Tyle z mojej wiedzy.

    Sunray lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 listopada 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasi a miedz jaki bierze udzial w płodności? Bo ja biorę cynk z wapniem i magnezem z Solgar. Nie wiedzialam że cynk wyplukuje miedz. Wiem tylko, że nie łączy się go z selenem.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 23 listopada 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miedź odpowiada za prawidłową pracę żelaza i prawidłową pracę hemoglobiny, czyli dostarczanie składników odżywczych do komórek naszego ciała. Mi o tym wypłukiwaniu powiedziała dietetyk.

    Anuśla lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ