X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki ma_pi :)
    tak zrobię, napisze do nich i zobaczymy co odpowiedzą...
    wiesz Wojewódzki po otrzymaniu wyniku kazal znowu umówić się na wizytę startową, natomiast jeśli wynik będzie za niski powiedział, że nic z tego...że jestem automatycznie wykluczona z programu...więc pewnie gdzieś tam w moich dokumentach to napisał...

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z tych szczerych więc napiszę, co o tym myślę. Świnia jest z tego lekarza i tyle. Może i może rządać powtórki Amh, ale na pewno nie musiał tego robić. A jak wpisał Ci to w papiery, to lipa i dno, jeśli Amh wyjdzie źle.
    Wtedy trzeba wrócić do Taszyckiej i kombinować.

    Anatolka, AniaT lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zmieniałam klinikę. Kwalifikacje przechodzi się raz. Po roku od pierwszej stymulacji, miałam 3 w innej klinice i nikt nie kazał mi powtarzać żadnego amh itp. Powtorzyli mi wirusologie na koszt programu.

    AniaT lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Anatolka :) Widzę, że wyszpiegowałaś sprawę ;)

    Anatolka lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tez tak uważam, że wcale nie musiał tego robić, a myśle, że z czystej złośliwości to zrobił...na dodatek jak tam weszłam to od razu zapytal kto jest moim lekarzem prowadzącym tak jakby to było dziwne, że jestem u niego, więc mu mowie ze nie mam takiego, że chodziłam rok temu do dr Taszyckiej, ale wiadomo jak tam w Novum zmieniają lekarzy, zależne jak się komu uda umówić na wizytę...powiedziałam mu na końcu ze chciałam isc do Taszyckiej ale nie było miejsc...bo już mnie wkurzył...

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Ja zmieniałam klinikę. Kwalifikacje przechodzi się raz. Po roku od pierwszej stymulacji, miałam 3 w innej klinice i nikt nie kazał mi powtarzać żadnego amh itp. Powtorzyli mi wirusologie na koszt programu.

    Anatolka może ogólnie masz dobre amh i nie pomyśleli że mogłóby spaść Tobie aż poniżej 0,7?

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taszycka zawsze mi mówiła, że badania mogę robić gdzie chce. Nie jestem może 100 procentowo zadowolona z Taszyckiej ale wiem że ma bdb wyniki więc zaciskam zęby i idę do przodu. Jutro rano dzwonię i zapytam czy są wolne miejsca na przyszły mc i poczekam do Taszyckiej

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taszycka jest czasami taka oschła, ale ja Ją lubię...jak tak bardzo Ci się nie spieszy to poczekaj sobie spokojnie zamiast iść do lekarza do którego nie chcesz.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Anatolka może ogólnie masz dobre amh i nie pomyśleli że mogłóby spaść Tobie aż poniżej 0,7?

    Mam dobre to prawda. Napisz przez formularz, zobaczymy odpowiedź i najwyżej będziemy kombinować w razie W ;-)

    AniaT lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Dziewczynki za pomoc :) już napisałam, ciekawa jestem co odpiszą...
    póki co wcinam wit D, może mnie uratuje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marse wrote:
    Cześć dziewczyny. Szukam po całym forum wpisów o temacie co mnie interesuje ale chyba nikt nigdy nie zetknął się aż takim problemem? Chodzi o to że lecze się w Novum u Taszyckiej. Przystąpiła do nieudanego uiu w listopadzie. Teraz chce przystąpić do ivf i zaczęłam badania w miedzy czasie zadzwoniłam aby umówić się na wizytę startowa i okazało się że nie ma już miejsc do mojej lekarki. Dzwoniłam do niej i powiedziała mi że na pewno są miejsca u innych lekarzy ??? Wydaje mi się że wizyta startowa jest b ważna i powinno się iść do lekarza prowadzącego. Co o tym myślicie ?
    umów się z innym lekarzem
    i dzwoń rano z pytaniem, czy nie zwolniło się jakieś miejsce u doktor
    cześto zwalniają się miejsca przed południem bo coś komuś wypada, cykle się przesuwaja

    ja byłam u droktor T. ale przez brak miejsca trafiłam do innego lekarza i juź tam zostałam
    jestem zadowlona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 20:25

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow to seriou Was jakies dziwne sytuacje nasza dr L to nawet mi podpowiadala co moge na NFZ zrobic ze np chlamydia PCR moge gdzie indziej zroic taniej bo u nich to 220 zl .. histero tak samo mówiła ze nie ma sensu u nich bo te pieniadze lepiej posiwecic na inne cele ..żanych badan ni emusiałąm u nich robic ..n ale m prywatnie d IUI podchodzimy wiec moze inaczej

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni a do kogo teraz chodzisz???

    wiesz, nie każdy jest z warszawy i np. ja jakbym zadzwoniła rano czy są u kogoś tam miejsca, to i tak nie zdążyłabym dojechać na wizyte, musiałabym spać noc wcześniej w Warszawie

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobiłam zapisałam się. Jutro rano zadzwonię i spytam czy jest termin na 5 lutego to pójdę do Taszyckiej jak nie tu w przyszły pt idę do chyba dr lewickiej

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przełożyłam wizytę na luty. Zdecydowałam że wolę zostać już u jednego lekarza.

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ale rozgorzała dyskusja :-)

    Chciałam tylko dodać od siebie, że bez względu jaki lekarz i jaka klinika, to zawsze macie prawo zapytać.

    Jeżeli lekarz Wam mówi, że musicie coś zrobić bo jest taka procedura (a Wy nie zostałyście o tym poinformowane przy podpisywaniu umowy, zgody czy jakiegoś regulaminu lub po prostu wydaje Wam się inaczej) np. procedura wewnętrzna, ministerialna etc. to możecie poprosić, aby wskazał Wam miejsce gdzie jest to zapisane - paragraf, punkt ustawy, regulaminu itp.
    Jeżeli będzie w stanie (lub nie) pokazać Wam podstawy swoich twierdzeń, to problem szybko się sam rozwiąże.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też prywatnie i szczerze mówiąc moją lekarkę mało interesuje gdzie robię badania - interesuje ją tylko, czy mam wyniki i czy terminy się zgadzają ;-)
    Zawsze prosi mnie też o kserokopię badań spoza Novum, aby mogła sobie wpiąć do dokumentacji.
    Nigdy nie zasugerowała mi, że powinnam coś zrobić u nich.
    Ania_84 wrote:
    wow to seriou Was jakies dziwne sytuacje nasza dr L to nawet mi podpowiadala co moge na NFZ zrobic ze np chlamydia PCR moge gdzie indziej zroic taniej bo u nich to 220 zl .. histero tak samo mówiła ze nie ma sensu u nich bo te pieniadze lepiej posiwecic na inne cele ..żanych badan ni emusiałąm u nich robic ..n ale m prywatnie d IUI podchodzimy wiec moze inaczej

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nadal poszukuję kogoś, kto miał krio na cyklu naturalnym. Chciałam zapytać o to, jak w novum ordynują leki na takim cyklu (encorton, fraxiparinę, estrofem po owulacji??). Progesteron mniej więcej się domyślam.

  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    uff ja na szczesie nei mamproblemy z moja dr Langner :) zawsze mnie gdzies wcisnie :) IUI nie mielismy tylko dlatego u nie bo w sylwestra pracowała w szpitalu :)

    A ja miałam 2 IUI i nie u niej bo zawsze miałam pecha i była na urlopie:( Ale jesli chodzi o wizyty to też nie mam problemów:)

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT ja do in vitro podchodzę komercyjnie. Moje AMH 0,67 później 0,51 w październiku 0, 68 (po suplementacji witamina D) i potem 0,72.Ponieważ do programu MZ w Novum nie było już szans się dostać Pani Doktor powiedziała, że należy nam się chociaz refundacja leków do 3 procedur IVF dlatego tak walczyłam o to AMH. Dostałam informację, że badanie AMh jest ważne pół roku i pomimo tego, że ledwo się załapałam to przez pół roku nie muszę powtarzać tego badania. U Ciebie był rok przerwy i dodatkowo tez miałaś niskie AMH więc może dlatego zalecaja powtórzenie badania (jak dziewczyny maja AMH np. 2 to pewnie im nie zlecaja powtórki bo tak szybko nie spada). Nie wiem jak te badania wyglądają w NOvum jak jest się w MZ być może tez zalecają powtórkę po pół roku.

    Jeżeli chodzi o badania to moja Pani Doktor nigdy nie patrzyła krzywo jak przynosiłam badania zrobione w innym laboratorium niż Novum. Nawet polecała nam które badania możemy zrobić bezpłatnie poprzez wypisanie ich przez lekarza rodzinnego:) Leczę się u tej samej Pani Doktor co Ania_84. Niestety chlamydię PCR musiałam zrobić w Novum bo o konieczności przeprowadzenia tego badania zostałam poinformowana przed samą punkcją jak już na fotelu siedziałam. bez tego nie zrobiliby mi transferu więc nie miałam wyboru:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2016, 21:40

    Marse lubi tę wiadomość

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ