X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walcząca powiedz mi czy Wit D zmienia AMH ??? Czy to w ogóle możliwe żeby zmienić zasoby jajników ? Nikt wcześniej nie powiedział mi aby cokolwiek z tym robić, oprócz oczywiście tego by nie zwlekać że staraniami bo z m-ca na mc może być za późno

  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Mi od razu dr Lenger powiedzila ze HSG i histeropskopie zebym zalatwiala na NFZ zeby nie płacic :D

    Aniu, czy robiłaś histeroskopię u dr Dońca? I jak "załatwiałaś" skierowanie do szpitala?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam na Szaserow też na NFZ. Poszłam na prywatną wizytę do dr Bączkowskiego i powiedziałam że potrzebuje skierowania bez problemu dostałam. Terminy też są krótkie. Sam zabieg ok 10 min i po bólu

    emeska lubi tę wiadomość

  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marse dzięki.
    A nie wiedziałam że z prywatnego gabinetu też może lekarz wypisać do szpitala skierowanie...

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wypadł dlatego, że pracuje w tym szpitalu

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wypisal

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emeska wrote:
    Aniu, czy robiłaś histeroskopię u dr Dońca? I jak "załatwiałaś" skierowanie do szpitala?
    Mi wypisała dr Langer sierowanie na histeroskopie
    robiłam u nas w Kielcach w szpitalu poszłam na IP tam mi wyznaczyli termin czekałam miesiac

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marse wrote:
    Walcząca powiedz mi czy Wit D zmienia AMH ??? Czy to w ogóle możliwe żeby zmienić zasoby jajników ? Nikt wcześniej nie powiedział mi aby cokolwiek z tym robić, oprócz oczywiście tego by nie zwlekać że staraniami bo z m-ca na mc może być za późno


    Wiesz co niestety nie da sie podnieć rezerwy jajnikowej. Można ja tylko trochę przekłamać. Mi się udało i dzięki temu, że biore DHEA na poprawę jakości komórek to brałam witaminę D i AMH z0,51 wzroslo do 0,72. Dzięki czemu mamy refundowane leki.

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    wow to seriou Was jakies dziwne sytuacje nasza dr L to nawet mi podpowiadala co moge na NFZ zrobic ze np chlamydia PCR moge gdzie indziej zroic taniej bo u nich to 220 zl .. histero tak samo mówiła ze nie ma sensu u nich bo te pieniadze lepiej posiwecic na inne cele ..żanych badan ni emusiałąm u nich robic ..n ale m prywatnie d IUI podchodzimy wiec moze inaczej

    No ja chlamydię wymaz metodą PCR płaciłam około 70 zł w laboratorium ALAB. Na Hożej w Wawie w Alabie jest położna, która robi wymazy. Polecam, bo różnica w cenie ogromna.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki dostałam dzisiaj dopiero odpowiedz z MZ odnośnie tego mojego zapytania, czy lekarz może kazać powtórzyć badanie amh, no i dostałam odpowiedz: Szanowna Pani,
    W odpowiedzi na mail w sprawie realizacji programu zdrowotnego pn. „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016” Departament Matki i Dziecka uprzejmie informuje, że jednym z kryterium wykluczenia Pary z programu jest nieprawidłowy wynik badania AMH lub FSH. Lekarz, przed
    rozpoczęciem kolejnego cyklu ma prawo powtórzyć badania. Jeżeli wyniki będą wykraczały poza granice ustalone w programie, może zdyskwalifikować Pacjentów z udziału w nim.
    Pragnę jednocześnie wyjaśnić, że jeżeli lekarz uzna, iż pomimo nieprawidłowych wyników, istnieje szansa na poprawne przeprowadzenie zabiegu, może podjąć decyzję o kontynuacji leczenia. Ostateczną decyzję w sprawie postępowania medycznego podejmuje wyłącznie lekarz z podmiotu realizującego program.
    Z poważaniem
    Dagmara Korbasińska

    no i niestety...wydaje mi się, że żaden z lekarzy w Novum się nie zgodzi na in vitro jeśli będę mieć za niskie amh...

    ma_pi lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, głowa do góry. Na razie nie masz wyniku, więc ciężko powiedzieć, czy będzie źle. Ja wiem, że poprzedni wynik był graniczny, ale nie raz czytałam na forum, że w jednym laboratorium pokazało tak, a w innym tak.

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! A czy któraś z Was miała do czynienia z doktor Sowińską?
    Macie jakieś doświadczenia z dodzwonieniem się na konsultację telefoniczną do dr Lewandowskiego?

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sowińskiej niestety nie znam.
    Zasadę dodzwonienia się na konsultację do lekarza w Novum znam, tylko pytanie, czy ta zasada dotyczy również Lewandowskiego. Generalnie trzeba zadzwonić około 9 rano w dany dzień i poprosić o zarezerwowanie takiej rozmowy z konkretnym lekarzem. Pani pyta, jaki jest powód rozmowy i informuje w jakim czasie dzwonić po konsultację. Przygotowywana jest dokumentacja pacjenta, aby trafiła do lekarza na tę rozmowę. Dzwoni się o ustalonej godzinie, prosi o połączenie z lekarzem i czeka w kolejce osób dzwoniących, aż lekarz odbierze. Mój rekord oczekiwania to 35 min, a najkrócej czekałam 7-8 min. W czasie oczekiwania poznajesz na pamięć piosenkę na oczekiwanie ;)
    Najlepiej zadzwonić na infolinię i zapytać, jak to jest z tymi konsultacjami u Lewandowskiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2016, 15:27

    Ania_84, Asiula86 lubią tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki czy któraś z Was podchodziła w Novum do in vitro na cyklu naturalnym???

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ma_pi. Mnie kazano w poniedziałek zadzwonić o 9, to wtedy będą wiedzieli, w jakich godzinach będzie miał konsultacje telefoniczne. U nas nie ma żadnej historii medycznej. Chodzi o to, że chciałabym, żeby mnie zapisał do siebie na normalną wizytę, bo podobno on specjalizuje się w trudnych przypadkach i tylko takie przyjmuje.
    Ta ich melodyjka dzisiaj kojarzy mi się z Listami do M i przyprawia mnie o łzy, ale trudno...
    Stanę chyba na głowie, żeby nas przyjął, bo przypadkiem jesteśmy dość specyficznym i myślę, że nasz przypadek go zaciekawi.

    Jeszcze mam pytanko - jakie badania trzeba mieć zrobione, żeby zacząć procedurę in vitro? Jak długo od tej pierwszej wizyty czeka się na procedurę? Chodzi mi oczywiście o podejście komercyjne ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2016, 19:33

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania robi się takie, jak przed ivf z dofinansowaniem. Termin ich ważności jest taki sam, czyli np. cytologia rok, wirusy pół roku, wymazy 30 dni. Jesteś w trakcie procedury, więc na pewno to wszystko masz. Generalnie zabierz na wizytę wszystkie badania, opisy zabiegów itp.
    Procedurę komercyjną zaczyna się bez kolejek. Ja na pierwszą wizytę poszłam w dowolnym dc, byleby nie mieć miesiączki. O reszcie na razie nie ma co myśleć. Wszystko wyjaśni się na wizycie. Może będą jakieś dodatkowe badania, może jakieś zabiegi u Ciebie?? Tego nie przewidzimi. Ale jak lekarz decyduje o rozpoczęciu procedury, to zaczyna się od razu. Ewentualnie czeka się na małpę, to wszystko.

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Badania robi się takie, jak przed ivf z dofinansowaniem. Termin ich ważności jest taki sam, czyli np. cytologia rok, wirusy pół roku, wymazy 30 dni. Jesteś w trakcie procedury, więc na pewno to wszystko masz. Generalnie zabierz na wizytę wszystkie badania, opisy zabiegów itp.
    Procedurę komercyjną zaczyna się bez kolejek. Ja na pierwszą wizytę poszłam w dowolnym dc, byleby nie mieć miesiączki. O reszcie na razie nie ma co myśleć. Wszystko wyjaśni się na wizycie. Może będą jakieś dodatkowe badania, może jakieś zabiegi u Ciebie?? Tego nie przewidzimi. Ale jak lekarz decyduje o rozpoczęciu procedury, to zaczyna się od razu. Ewentualnie czeka się na małpę, to wszystko.

    Tylko w Invikcie nie chcą żadnych wymazów...
    A HIV, kiła itp tu są niby ważne 3 miesiące - pięknie, nie? ;)
    Tak, przede mną jeszcze zapewne dwa transfery i mam nadzieję, że histeroskopia.
    Na wizytę na pewno zabiorę wszystkie badania - dwa razy robiłam AMH, raz histeroskopię, subpopulacje limfocytów itp itd. No i historia ciąży biochemicznej/poronienia też opiszę dokładnie. Wszystkie wyniki męża.
    A w Novum długo się czeka na wyniki nasienia? I jak z wynikami badań z krwi? Długo się czeka?
    U mnie ciężko przewidzieć kiedy będzie @... ale może jak się trafi, to nie będzie tak źle? Na kolejne wizyty już się chyba nie czeka miesiąc, jak teraz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2016, 20:39

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi wirusami to może teraz rzeczywiście tylko trzy miesiące. Jak ja zaczynałam procedurę w nOvum, to ustawa właśnie się uchwalała i mnie nie objęła. Natomiast wymazy na pewno przed punkcją muszą być i nie starsze niż 30 dni.
    Nie pomogę z wynikami nasienia. Mąż się tam badał, mamy czynnik męski, ale byliśmy umówieni na wizytę 2 tyg po badaniu i nie sprawdziliśmy wcześniej wyniku.
    Badania krwi, takie podstawowe są czasami w ten sam dzień, jeśli były robione rano. Jakieś bardziej skomplikowane badania to różnie, zależy jakie.
    Z kolejnymi wizytami jest szybciej. Mnie zapisywała sama lekarka na wizycie. Mogła to robić na swoim komputerze.

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Z tymi wirusami to może teraz rzeczywiście tylko trzy miesiące. Jak ja zaczynałam procedurę w nOvum, to ustawa właśnie się uchwalała i mnie nie objęła. Natomiast wymazy na pewno przed punkcją muszą być i nie starsze niż 30 dni.
    Nie pomogę z wynikami nasienia. Mąż się tam badał, mamy czynnik męski, ale byliśmy umówieni na wizytę 2 tyg po badaniu i nie sprawdziliśmy wcześniej wyniku.
    Badania krwi, takie podstawowe są czasami w ten sam dzień, jeśli były robione rano. Jakieś bardziej skomplikowane badania to różnie, zależy jakie.
    Z kolejnymi wizytami jest szybciej. Mnie zapisywała sama lekarka na wizycie. Mogła to robić na swoim komputerze.

    No to spoko :)
    W Invikcie można on-line sprawdzić wyniki i to jest fajne :) Hormony są po 2-3 godzinach.

    Wielkie dzięki!!!

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86, a tak w ogóle to wiesz, bat na dupkę za zwątpienie w dzidziole w brzuchu ;) Jeszcze nic nie jest przesądzone. Zaraz Cie tu wyszpiegują laski z IVF i sama zobaczysz, co się będzie działo :)

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ