X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 2 października 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Ziuta@ 35, Alicja w Krainie Czarów


    Okej, teraz jasne 🙂 dziękuję Wam bardzo kochane za informację.

    Ja kurcze mam właśnie tendencje do robienia się torbieli bo pęcherzyki mi nie chcą zbytnio pękać i przekształcaja się w torbiel.. .

    A jak już w lipcu pękł ( stymulacja clostybegyt i pregnyl na pęknięcie) to pojawiły się wymarzone, wyczekiwane 2 kreseczki na teście ciążowym ale radość szybko prysła bo poroniłam - albo inaczej - myślałam że poroniłam. Beta spadła ze 104 później 78 i później 43. Jeszcze miałam konsultacje z Dr W. I przez telefon stwierdził że poronienie :)
    Ale co najlepsze... Plamiłam 16 dni później zaczęłam krwawić mocniej (taka podwójna miesiączka) poszłam do ginekologia w mojej miejscowości ale on nie stwierdził nic niepokojącego, zlecił bete... Wyniki pokazały ponad 800. Zrobił usg na kolejnej wizycie i nic nie widział.... Zlecił kolejna bete żeby zobaczyć czy dalej rośnie czy będzie spadać a tam wynik 1800... Szok i strach co jest grane. Ale już dosłownie się wepchalam na wizytę do dr W. do Novum, powiedziałam w recepcji że muszę się na duch dostać, bo coś złego się dzieje i na drugi dzień miałam wizytę, na której okazało się..... CIĄŻA POZAMACICZNA. Dziewczyny tak się chyba nie bałam jeszcze jak wtedy... Lekarz już mnie nawet nie puścił do domu (mieszkam 100km od Novum) tylko dzwonił do znajomego profesora żeby mnie na duch przyjęli do szpitala i operowali póki pęcherzyk ciążowy jeszcze nie pękł. I jeszcze tego samego dnia miałam usunięcie całego jajowodu wraz z całym pęcherzykiem ciążowym...

    Dlatego też zależy mi na tym, żeby jak najwięcej przy mnie "robił" dr Woj. 😁 Zaufałam mu po prostu :) tym bardziej że jestem dosyć specyficznym przypadkiem, ponieważ schudłam 100 kg ważyłam 155 a dziś ok 55 - także w moim organizmie odbył się armagedon hehe 🙂
    No to mamy podobna historię też wazyłam duuuuzo ... 130 kg. Sprawdz sobie krzywa. Ja po takim spadku wagi mam hipoglikemie reaktywna i wyrzuty insuliny. Moze metformina by sie przydala. Mi meta bardzo pomogla. Rano wstawalam jak zombie... a teraz full energia. Zresztą mam masę energii w tej ciąży. ;)

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • Żona Ekspertka
    Postów: 175 62

    Wysłany: 2 października 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    No to mamy podobna historię też wazyłam duuuuzo ... 130 kg. Sprawdz sobie krzywa. Ja po takim spadku wagi mam hipoglikemie reaktywna i wyrzuty insuliny. Moze metformina by sie przydala. Mi meta bardzo pomogla. Rano wstawalam jak zombie... a teraz full energia. Zresztą mam masę energii w tej ciąży. ;)

    Suuuper, gratuluję kochana 😘 muszę prześledzić sobie Twoja historie tutaj jak jest :)

    2018r. - Początek starań ❤️
  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 2 października 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Suuuper, gratuluję kochana 😘 muszę prześledzić sobie Twoja historie tutaj jak jest :)
    To Tobie się należą gratulacje... 100 kg wow! Ale warto się zobaczyc w lustrze. 😉

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 2 października 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Ziuta@ 35, Alicja w Krainie Czarów


    Okej, teraz jasne 🙂 dziękuję Wam bardzo kochane za informację.

    Ja kurcze mam właśnie tendencje do robienia się torbieli bo pęcherzyki mi nie chcą zbytnio pękać i przekształcaja się w torbiel.. .

    A jak już w lipcu pękł ( stymulacja clostybegyt i pregnyl na pęknięcie) to pojawiły się wymarzone, wyczekiwane 2 kreseczki na teście ciążowym ale radość szybko prysła bo poroniłam - albo inaczej - myślałam że poroniłam. Beta spadła ze 104 później 78 i później 43. Jeszcze miałam konsultacje z Dr W. I przez telefon stwierdził że poronienie :)
    Ale co najlepsze... Plamiłam 16 dni później zaczęłam krwawić mocniej (taka podwójna miesiączka) poszłam do ginekologia w mojej miejscowości ale on nie stwierdził nic niepokojącego, zlecił bete... Wyniki pokazały ponad 800. Zrobił usg na kolejnej wizycie i nic nie widział.... Zlecił kolejna bete żeby zobaczyć czy dalej rośnie czy będzie spadać a tam wynik 1800... Szok i strach co jest grane. Ale już dosłownie się wepchalam na wizytę do dr W. do Novum, powiedziałam w recepcji że muszę się na duch dostać, bo coś złego się dzieje i na drugi dzień miałam wizytę, na której okazało się..... CIĄŻA POZAMACICZNA. Dziewczyny tak się chyba nie bałam jeszcze jak wtedy... Lekarz już mnie nawet nie puścił do domu (mieszkam 100km od Novum) tylko dzwonił do znajomego profesora żeby mnie na duch przyjęli do szpitala i operowali póki pęcherzyk ciążowy jeszcze nie pękł. I jeszcze tego samego dnia miałam usunięcie całego jajowodu wraz z całym pęcherzykiem ciążowym...

    Dlatego też zależy mi na tym, żeby jak najwięcej przy mnie "robił" dr Woj. 😁 Zaufałam mu po prostu :) tym bardziej że jestem dosyć specyficznym przypadkiem, ponieważ schudłam 100 kg ważyłam 155 a dziś ok 55 - także w moim organizmie odbył się armagedon hehe 🙂

    Jaaaaaa 100kg?le czasu zeszło zrzucanie?
    Brawa za wytrwalosc👏

    Jestes u W a on jest w klinice codziennie wiec duza szansa ze wszystko będziesz mieć u niego. Ja właśnie wybierałam lekarza ktory czesto jest w klinice i na tak dlugoe leczenie jakie miałam tylko jedna wizyte zaliczyłam u W i jedna punkcje u O i jeden transfer u S. Punkcja to juz jak wypadnie, zrobi lekarz ktory ma dyżur w danym dniu. Ale tak jak dziewczyny piszą, będziesz spac i będzie Ci obojętne kto ci tam gmera😉
    Ważniejsze beda jajka😄

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie z 100 pkt. Czy na punkcji można mieć akryle?

  • Żona Ekspertka
    Postów: 175 62

    Wysłany: 2 października 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    To Tobie się należą gratulacje... 100 kg wow! Ale warto się zobaczyc w lustrze. 😉

    Dziękuję 😘 Oj tak, zdecydowanie warto było 😁 całkiem inne życie. Oby właśnie jeszczw z dzieciatkiem się udało,to moje naaajwieksze marzenie na tą chwilę ❤️

    Ziuta@ wrote:

    Dziękuję🙂 zajęło mi to ok 1.5 roku w porywach do dwóch 😁 ale to było spory czas temu - minęło 11 lat :)

    No to dobrze, że dr W jest często, mam nadzieję że uda się chociaż ten transfer robić, bo w sumie macie rację co do punkcji - spanko będzie 😴

    2018r. - Początek starań ❤️
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1137 1002

    Wysłany: 2 października 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Mam pytanie z 100 pkt. Czy na punkcji można mieć akryle?
    Ja miałam hybrydę, tylko jeden palec uwolniłam. Wystarczyło.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 2 października 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Ja na histeroskopie umawiałam się w 1dc ,tak bylam poinformowana. Nie było problemu z terminem. Tylko to było w 2018 r , nie wiem jak to teraz się odbywa.
    Jeżeli przyjeżdżasz z mężem to myślę że nie ma potrzeby nocować w wawie. Ja mam 280km i jechaliśmy w dzien histero, wracaliśmy tez odrazu po wyjściu z kliniki.
    Wizyte startowa umawialabym teraz🙂

    To zadzwonic żeby się umówić na histero i od razu na startowa? Teraz dziewczyny mówiły ze jest mało terminów na histero i ciężko się dostać czasami.

    Jak histero się robi między 6-12 dniem to na kiedy się umówić na startowa wizytę? 21dc ? Ja mam @ co 23-24 dni wiec jak się umówię w 24 to będzie lipa i bede juz miec @.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Ja miałam hybrydę, tylko jeden palec uwolniłam. Wystarczyło.

    A kojarzysz co z żelami i akrylami? Nie będę jednego paznokcia uwalniać z tego 😂 i zastanawiam się czy to będzie problem

  • Żona Ekspertka
    Postów: 175 62

    Wysłany: 3 października 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    A kojarzysz co z żelami i akrylami? Nie będę jednego paznokcia uwalniać z tego 😂 i zastanawiam się czy to będzie problem

    Osobiście nie miałam jeszcze punkcji. Aczkolwiek wydaje mi się że trzeba mieć jeden wolny paluszek od wszelakich lakierów tipsów czy akryli, najlepiej wskazujący :) zakładany jest pulsoksymetr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2021, 12:46

    2018r. - Początek starań ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Osobiście nie miałam jeszcze punkcji. Aczkolwiek wydaje mi się że trzeba mieć jeden wolny paluszek od wszelakich lakierów tipsów czy akryli, najlepiej wskazujący :) zakładany jest pulsoksymetr

    Ja do ostatniej punkcji nic nie miałam, zdjęłam hybrydę. Ale pamiętam, że niektóre panie miały i zastanawiam się co robić

  • Żona Ekspertka
    Postów: 175 62

    Wysłany: 3 października 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Ja do ostatniej punkcji nic nie miałam, zdjęłam hybrydę. Ale pamiętam, że niektóre panie miały i zastanawiam się co robić

    A Okej 😁 wiesz co, a może zadzwoń najlepiej na recepcję i podpytaj dziewczyn które tam siedzą 🙂

    2018r. - Początek starań ❤️
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 października 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala 1980 wrote:
    Nie zawsze i punkcję i transfer robi lekarz prowadzący. Mi za każdym razem punkcję robił inny lekarz, a transfery najczęściej lekarz prowadzący ale zdarzały się sytuację, że i transfer robił ktoś inny.


    Kala, napisałam do Ciebie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1137 1002

    Wysłany: 3 października 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    A kojarzysz co z żelami i akrylami? Nie będę jednego paznokcia uwalniać z tego 😂 i zastanawiam się czy to będzie problem
    Niestety nie wiem

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 4 października 2021, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Cześć Kochani.

    Leczę się w novum od marca u dr Woj. 15 października mamy wizytę startową do in vitro. Mam pytanie, czy cała procedurę tj punkcja, transfer przeprowadza dr prowadzący?
    Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się żeby np transfer robił ktoś inny :)
    Nie. Zależy jak wypadnie. Kiedy miałam wizyty w soboty to jego nie było.

    Żona lubi tę wiadomość

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 4 października 2021, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Ziuta@ 35, Alicja w Krainie Czarów


    Okej, teraz jasne 🙂 dziękuję Wam bardzo kochane za informację.

    Ja kurcze mam właśnie tendencje do robienia się torbieli bo pęcherzyki mi nie chcą zbytnio pękać i przekształcaja się w torbiel.. .

    A jak już w lipcu pękł ( stymulacja clostybegyt i pregnyl na pęknięcie) to pojawiły się wymarzone, wyczekiwane 2 kreseczki na teście ciążowym ale radość szybko prysła bo poroniłam - albo inaczej - myślałam że poroniłam. Beta spadła ze 104 później 78 i później 43. Jeszcze miałam konsultacje z Dr W. I przez telefon stwierdził że poronienie :)
    Ale co najlepsze... Plamiłam 16 dni później zaczęłam krwawić mocniej (taka podwójna miesiączka) poszłam do ginekologia w mojej miejscowości ale on nie stwierdził nic niepokojącego, zlecił bete... Wyniki pokazały ponad 800. Zrobił usg na kolejnej wizycie i nic nie widział.... Zlecił kolejna bete żeby zobaczyć czy dalej rośnie czy będzie spadać a tam wynik 1800... Szok i strach co jest grane. Ale już dosłownie się wepchalam na wizytę do dr W. do Novum, powiedziałam w recepcji że muszę się na duch dostać, bo coś złego się dzieje i na drugi dzień miałam wizytę, na której okazało się..... CIĄŻA POZAMACICZNA. Dziewczyny tak się chyba nie bałam jeszcze jak wtedy... Lekarz już mnie nawet nie puścił do domu (mieszkam 100km od Novum) tylko dzwonił do znajomego profesora żeby mnie na duch przyjęli do szpitala i operowali póki pęcherzyk ciążowy jeszcze nie pękł. I jeszcze tego samego dnia miałam usunięcie całego jajowodu wraz z całym pęcherzykiem ciążowym...

    Dlatego też zależy mi na tym, żeby jak najwięcej przy mnie "robił" dr Woj. 😁 Zaufałam mu po prostu :) tym bardziej że jestem dosyć specyficznym przypadkiem, ponieważ schudłam 100 kg ważyłam 155 a dziś ok 55 - także w moim organizmie odbył się armagedon hehe 🙂
    100 kg? Szok! A ja chce 10 i jakoś nie idzie :P Jestem pełna podziwu.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Najna Przyjaciółka
    Postów: 105 59

    Wysłany: 4 października 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam pytanie do pacjentek dr Starosławskiej. Próbowałam się zapisać do niej na listopad i dostałam informację że ma zamknięty kalendarz i napewno w listopadzie jej nie będzie a później też nie wiadomo. Zastanawiam się czy ona się już żegna z Novum i mam szukać sobie innego lekarza prowadzącego. Na razie zapisałam się do dr Sowińskiej bo to wizyta do crio ale hmmm ktoś coś wie?;)

    Novum:2018 1sze ICSI 3 zarodki - 1 cb
    2019 2gie ICSI 8 zarodków - 1cb
    2020 3cie ICSI 3 zarodki :(
    4 ICSI 5 zarodkow :(
    2021 5te ICSI 5 zarodków
    17.07.2022 urodziła się Wiktoria:-)
  • Żona Ekspertka
    Postów: 175 62

    Wysłany: 4 października 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    100 kg? Szok! A ja chce 10 i jakoś nie idzie :P Jestem pełna podziwu.

    Przyjdzie Twój czas to się i Tobie uda ✊ wszystko zaczyna się w głowie i musimy po prostu dorosnąć do pewnych decyzji.


    Dziewczyny przełożyłam sobie wizytę startową z 15 października na 20, bo obawiam się że wszystkich wyników może nie być. Na szczęście udało się większość na NFZ aczkolwiek kilka musze prywatnie np chlamydia trachomatis Pcr i mam właśnie do tego badania pytanie- czy mogę badanie zrobić z moczu? I ja i mąż w sumie musimy. Gdzieś mi kiedyś przewinęło się ze robili z moczu, ale wolę się upewnić 🙂

    2018r. - Początek starań ❤️
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 4 października 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Przyjdzie Twój czas to się i Tobie uda ✊ wszystko zaczyna się w głowie i musimy po prostu dorosnąć do pewnych decyzji.


    Dziewczyny przełożyłam sobie wizytę startową z 15 października na 20, bo obawiam się że wszystkich wyników może nie być. Na szczęście udało się większość na NFZ aczkolwiek kilka musze prywatnie np chlamydia trachomatis Pcr i mam właśnie do tego badania pytanie- czy mogę badanie zrobić z moczu? I ja i mąż w sumie musimy. Gdzieś mi kiedyś przewinęło się ze robili z moczu, ale wolę się upewnić 🙂
    Tak. Ja zawsze z moczu robiłam.

    event.png
  • Najna Przyjaciółka
    Postów: 105 59

    Wysłany: 4 października 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja zawsze męczyłam się z badaniem z szyjki...a gdzie w Wawie robicie chlamydie pcr z moczu?

    Novum:2018 1sze ICSI 3 zarodki - 1 cb
    2019 2gie ICSI 8 zarodków - 1cb
    2020 3cie ICSI 3 zarodki :(
    4 ICSI 5 zarodkow :(
    2021 5te ICSI 5 zarodków
    17.07.2022 urodziła się Wiktoria:-)
‹‹ 1486 1487 1488 1489 1490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ