Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 5 listopada 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Jutro jadę na monitoring owulacji… tez się boje
    Rozowa daj znać jak po podglądzie ✊

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta, niestety spadła ale tego się spodziewałam, bo i tak jak na 10dpt była niska. Czekam na tel z kliniki. 😊
    Za miesiąc mam P. Więc zobaczę jak on to widzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Agnes ja juz pisalam tutaj ze mi zawsze pobierają juz przy stymulacji na pierwszym podglądzie. Ale na startowa nigdy nie robiłam, lekarz nie wymagal.
    A ty juz ruszylas z zastrzykami?

    Ode mnie chcieli na startową jednak :(

    Kurde, właśnie nadal nie ruszyłam bo ta wstrętna @ się opóźnia... Od wczoraj biorę końskie dawki proga, wezmę też dzisiaj i jutro ostawiam z nadzieją, że w końcu krwawienie się pojawi

  • Żona Ekspertka
    Postów: 192 65

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie po wizycie u dr Starosławskiej. Miałyście rację dziewczyny, kobieta suuuper.
    Myślałam że stymulacja się odwlecze, bo jeszcze tydzień temu miałam torbiel 53x38 mm ale dzisiaj czyściutko. 🙂
    Od 3 dc mam brać rekovelle. Dostałam wczoraj wieczorem miesiączkę to liczyć tak że dziś jest 1 dc? 🤦‍♀️🤦‍♀️ Aż wstyd się pytać ale zawsze z tym problem mam jak liczyć 😁

    Transferu zapewne nie będzie w tym miesiącu, bo mam wysokie amh - ponad 18, a więc za duże ryzyko. I zresztą czekam na laser oczu. Także jajniki się uspokoją, ogarnę oczy i dopiero będzie transfer :)
    O ile uda się pobrać cokolwiek i po drodze nie będzie niespodzianek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2021, 13:02

    Agnes92 lubi tę wiadomość

    2018r. - Początek starań ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wrote:
    Jestem właśnie po wizycie u dr Starosławskiej. Miałyście rację dziewczyny, kobieta suuuper.
    Myślałam że stymulacja się odwlecze, bo jeszcze tydzień temu miałam torbiel 53x38 mm ale dzisiaj czyściutko. 🙂
    Od 3 dc mam brać rekovelle. Dostałam wczoraj wieczorem miesiączkę to liczyć tak że dziś jest 1 dc? 🤦‍♀️🤦‍♀️ Aż wstyd się pytać ale zawsze z tym problem mam jak liczyć 😁

    Transferu zapewne nie będzie w tym miesiącu, bo mam wysokie amh - ponad 18, a więc za duże ryzyko. I zresztą czekam na laser oczu. Także jajniki się uspokoją, ogarnę oczy i dopiero będzie transfer :)
    O ile uda się pobrać cokolwiek i po drodze nie będzie niespodzianek

    Tak kochana, jak dostałaś @ wieczorkiem to dzisiaj liczysz 1dc więc recovelle zaczynasz od niedzieli :)

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie wyszłam z wizyty…. Niezbyt dobrze reaguje na leki :( ledwo widać 2 pecherzyki na jednym i 3 ciut większe na drugim, mam zwiększony menopur do 150j z 75j, gonal nadal 225j i jutro mam kolejna wizytę żeby zobaczyć czy przerywamy czy kontynuujemy, ehhh :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Wlasnie wyszłam z wizyty…. Niezbyt dobrze reaguje na leki :( ledwo widać 2 pecherzyki na jednym i 3 ciut większe na drugim, mam zwiększony menopur do 150j z 75j, gonal nadal 225j i jutro mam kolejna wizytę żeby zobaczyć czy przerywamy czy kontynuujemy, ehhh :(

    Głowa do góry, ruszą ! Trzymam naprawdę mega mocne kciuki za Twoje pęcherzyki :) A u kogo miałaś wizytę?

    Różowa_Pomarancza, Andziorek lubią tę wiadomość

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Głowa do góry, ruszą ! Trzymam naprawdę mega mocne kciuki za Twoje pęcherzyki :) A u kogo miałaś wizytę?
    Wcisnęli mnie do Lewego wczoraj na dzisiejsza wizytę, a jutro do Staroslawskiej , strasznie się martwię ze nic nie ruszy ;( i lipa z marzeń.

    Na razie po wyjściu to mi się chce płakać 😢

  • Żona Ekspertka
    Postów: 192 65

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Wcisnęli mnie do Lewego wczoraj na dzisiejsza wizytę, a jutro do Staroslawskiej , strasznie się martwię ze nic nie ruszy ;( i lipa z marzeń.

    Na razie po wyjściu to mi się chce płakać 😢

    Kochana nie załamuj się! 😚 Marzenia zawsze warto mieć i nigdy, ale to nigdy nie ryzygnuj z nich. Daj szanse swym pęcherzykom, jeszcze rusza 😚 musisz być silna fizycznie i psychicznie.
    Będzie dobrze!! Nie poddawaj się, nie możesz! 🙂

    3mamy kciuki mocno

    Różowa_Pomarancza lubi tę wiadomość

    2018r. - Początek starań ❤️
  • Żona Ekspertka
    Postów: 192 65

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Tak kochana, jak dostałaś @ wieczorkiem to dzisiaj liczysz 1dc więc recovelle zaczynasz od niedzieli :)

    Dziękuję za odpowiedź 😚 to będe działać :)

    Agnes92 lubi tę wiadomość

    2018r. - Początek starań ❤️
  • claude95 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    jestem nowa na tym forum i mam pytanko... czy któraś z Was spotkała się z sytuacją, że komórki nie wykazywały cech zapłodnienia a mimo to coś zatrybiło? Mam wrażenie, że robią mi niepotrzebne nadzieje... W pierwszej dobie brak cech zapłodnienia a w drugiej się podzieliły i nawet dostałam termin na transfer. Bardzo dziwna sytuacja. Jesteście w stanie coś powiedzieć?

    starania od 2015
    ja: niedoczynność tarczycy, PCOS
    mąż: azoospermia

    2017 biopsja cienkoigłowa -> brak plemników
    2018 M-Tese w Novum, mamy plemniki 🥰
    07.2019 punkcja, 20 dojrzałych komórek, hiperstymulacja -> do zapłodnienia 12 komórek, 8 zamrożono, 7 zarodków do 3 doby
    26.07.2019 ET, trzydniowy zarodek, beta <0,1
    do stadium blastocysty dotrwały 3 zarodki
    04.11.2019 udany kriotransfer, blastocysta 4.2.2. <3
    30.07.2020 synek 💙

    wracamy po rodzeństwo:
    22.07.2021 kriotransfer, blastocysta 4.2.2, beta <2,3
    19.08.2021 kriotransfer, blastocysta 3.2.3, beta <2,3
    03.11.2021 próba zapłodnienia 8 komórek, żadna nie wykazała cech zapłodnienia, odwołany transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Wcisnęli mnie do Lewego wczoraj na dzisiejsza wizytę, a jutro do Staroslawskiej , strasznie się martwię ze nic nie ruszy ;( i lipa z marzeń.

    Na razie po wyjściu to mi się chce płakać 😢

    Proszę mi tutaj bez czarnych myśli! Wszystko ruszy. Pamiętaj, że wszechświat lubi przyczepić do nas jakieś gówno gdy sobie "wmawiamy", że coś będzie nie tak - i wtedy często jest. Afirmuj sobie, że jest wszystko dobrze. Musisz wprawić się w pozytywny nastrój. Wiem doskonale jak jest trudno ale serio. Musisz nastawić się pozytywnie żeby dostać dobre rzeczy :)

    Różowa_Pomarancza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    claude95 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    jestem nowa na tym forum i mam pytanko... czy któraś z Was spotkała się z sytuacją, że komórki nie wykazywały cech zapłodnienia a mimo to coś zatrybiło? Mam wrażenie, że robią mi niepotrzebne nadzieje... W pierwszej dobie brak cech zapłodnienia a w drugiej się podzieliły i nawet dostałam termin na transfer. Bardzo dziwna sytuacja. Jesteście w stanie coś powiedzieć?

    Ja miałam taką sytuację. Po punkcji wzięli 6 komórek żeby zapłodnić. Następnego dnia zadzwonili z informacją, że zapłodniło się 5 bo ta szósta nie wykazała cech zapłodnienia. A kolejnego dnia był telefon, że jednak ta szósta ruszyła i ostatecznie było 6 mrozaków :)

    Wytłumaczyli mi wtedy, że to jest tak, że oni dzwonią dzień po punkcji i mówią ile się zapłodniło i hodują co 2,3, lub 5 doby. I w tym czasie jeszcze nie "wyrzucają" tych komórek które tego pierwszego dnia się nie podzieliły tylko dają im szanse. I po moim przykładzie widać, że ta szansa się powiodła, bo komórka jednak się podzieliła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2021, 14:18

    claude95 lubi tę wiadomość

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Rozowa daj znać jak po podglądzie ✊
    Lipa :( kiepska reakcja na leki, jutro jadę znowu do Wawy na kontrole.

  • claude95 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92, to jestem w szoku, myślałam, że już na 100% pozamiatane. Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)

    starania od 2015
    ja: niedoczynność tarczycy, PCOS
    mąż: azoospermia

    2017 biopsja cienkoigłowa -> brak plemników
    2018 M-Tese w Novum, mamy plemniki 🥰
    07.2019 punkcja, 20 dojrzałych komórek, hiperstymulacja -> do zapłodnienia 12 komórek, 8 zamrożono, 7 zarodków do 3 doby
    26.07.2019 ET, trzydniowy zarodek, beta <0,1
    do stadium blastocysty dotrwały 3 zarodki
    04.11.2019 udany kriotransfer, blastocysta 4.2.2. <3
    30.07.2020 synek 💙

    wracamy po rodzeństwo:
    22.07.2021 kriotransfer, blastocysta 4.2.2, beta <2,3
    19.08.2021 kriotransfer, blastocysta 3.2.3, beta <2,3
    03.11.2021 próba zapłodnienia 8 komórek, żadna nie wykazała cech zapłodnienia, odwołany transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    claude95 wrote:
    Agnes92, to jestem w szoku, myślałam, że już na 100% pozamiatane. Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)

    Głowa do góry ;)

    claude95 lubi tę wiadomość

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje dziewczyny, jeszcze mogę powalczyć, jutro kolejna dawka lekow i kolejna wizyta i zobaczymy co będzie. A teraz będę pozytywna i zobaczymy jutro co dalej!

    Dzięki za wsparcie 😘😘😘

    Agnes92, Żona lubią tę wiadomość

  • claude95 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Lipa :( kiepska reakcja na leki, jutro jadę znowu do Wawy na kontrole.


    Dziewczyno, to pewnie przez leki jesteś taka załamana!!! Ja codziennie płakałam, że nic nie rusza do przodu... Narzekali, że za mało dojrzałych pęcherzyków do samego dnia punkcji i że źle reaguję na leki. Stymulacja przeciągnęła się, a na leki poszło ponad 7 tysięcy. Wiesz co się się okazało jak mnie wybudzili? Że mam 21 pęcherzyków, z czego 20 dojrzałych komórek jajowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2021, 14:32

    Różowa_Pomarancza lubi tę wiadomość

    starania od 2015
    ja: niedoczynność tarczycy, PCOS
    mąż: azoospermia

    2017 biopsja cienkoigłowa -> brak plemników
    2018 M-Tese w Novum, mamy plemniki 🥰
    07.2019 punkcja, 20 dojrzałych komórek, hiperstymulacja -> do zapłodnienia 12 komórek, 8 zamrożono, 7 zarodków do 3 doby
    26.07.2019 ET, trzydniowy zarodek, beta <0,1
    do stadium blastocysty dotrwały 3 zarodki
    04.11.2019 udany kriotransfer, blastocysta 4.2.2. <3
    30.07.2020 synek 💙

    wracamy po rodzeństwo:
    22.07.2021 kriotransfer, blastocysta 4.2.2, beta <2,3
    19.08.2021 kriotransfer, blastocysta 3.2.3, beta <2,3
    03.11.2021 próba zapłodnienia 8 komórek, żadna nie wykazała cech zapłodnienia, odwołany transfer
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    claude95 wrote:
    Dziewczyno, to pewnie przez leki jesteś taka załamana!!! Ja codziennie płakałam, że nic nie rusza do przodu... Narzekali, że za mało dojrzałych pęcherzyków do samego dnia punkcji i że źle reaguję na leki. Stymulacja przeciągnęła się, a na leki poszło ponad 7 tysięcy. Wiesz co się się okazało jak mnie wybudzili? Że mam 21 pęcherzyków, z czego 20 dojrzałych komórek jajowych.

    Dzięki kochana :) ja mam niskie AMH koło 1 pewnie teraz mniej, mam 2mini na jednym i 3 ciut większe na drugim i powiedział ze liczymy na te 3 ale to się okaże jutro na wizycie.
    Ale tak jak mówiłam nie poddam się będę walczyć i wlansie te 3 urosną i z jednego bede mieć malucha.
    Jak już tak daleko zaszłam z tym to teraz się nie poddam…

  • Kala 1980 Autorytet
    Postów: 1999 1818

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majka_o wrote:
    Dr Starosławska cudowna kobieta, lekarz z powołania. Dała nam nadzieję, wsparcie, zawsze przygotowana do wizyty. Bylam pacjentką dr L i przypadkiem trafiłam do dr Staroslawskiej i juz u Niej zostaliśmy. Ma bardzo dobra rękę do transferów.

    Obecnie jestem w 15 tygodniu ciąży i uważam, ze bardzo duża w tym zasługa Pani doktor .
    Otóż to,ma rękę do transferów. Efekt w stopce :) i też trafiłam do niej przypadkiem bo L. szedł na urlop.
    Powodzenia

    transfer 10.11.2014 jednego malucha - 10 dpt beta 35 (*)
    transfer 16.03.2015 dwóch maluchów - :( beta ujemna
    transfer 02.10.2015 dwóch maluchów - 8dpt -92,7; 10dpt - 296,70; 12dpt - 506,80 [*][*]
    Transfer 24.03.2017, 17.07.2017, 11.09.2017, 06.09.2018, 06.10.2018, 23.02.2019, 12.09.2019 jednego malucha - beta ujemna :(
    Transfer 12.09.2019 - 10 dpt - 3,9; 12dpt - 0,8 :(
    Transfer 10.12.2019 - 10 dpt - 63,5; 12 dpt - 143,3; 17 dpt - 1077,0; 25 dpt - 8308,0 i jest ❤️ - 10tc [*]
    Transfer 22.02.2021 - 10 dpt - 13,4; 12dpt - 4,2 :(
    Transfer 20.05.2021 -9 dpt - 91,4; 11 dpt- 219,0; 15dpt - 879,0; 19dpt-3787,0; 26dpt - 29510,0 i są ❤️❤️
    202112105581.png[/url]
‹‹ 1510 1511 1512 1513 1514 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ