Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Wlasnie wyszłam z wizyty…. Niezbyt dobrze reaguje na leki :( ledwo widać 2 pecherzyki na jednym i 3 ciut większe na drugim, mam zwiększony menopur do 150j z 75j, gonal nadal 225j i jutro mam kolejna wizytę żeby zobaczyć czy przerywamy czy kontynuujemy, ehhh :(
    Nawet jakbyś miała tylko te 5 pęcherzyków i komórek to po co przerywać? Przecież to zawsze jest 5 komórek. Ja w poprzedniej stymulacji miałam 9, ciekawe ile mi teraz wyjdzie. Mam niskie amh

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kammka7 wrote:
    Nawet jakbyś miała tylko te 5 pęcherzyków i komórek to po co przerywać? Przecież to zawsze jest 5 komórek. Ja w poprzedniej stymulacji miałam 9, ciekawe ile mi teraz wyjdzie. Mam niskie amh
    Tak tylko wlansie prawie nie urosły po 4 dniach lekow i Lewy zastanawiam się czy w ogóle rusza.
    A czym Cię stymulowali?

  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 5 listopada 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Tak tylko wlansie prawie nie urosły po 4 dniach lekow i Lewy zastanawiam się czy w ogóle rusza.
    A czym Cię stymulowali?
    To było na przełomie stycznia i lutego tego roku i nie pamiętam już. Musiałabym spojrzeć w domu na protokoły. Poza tym to było też w innej klinice niż novum. Generalnie mój lekarz wtedy powiedział że jak na moje amh (0,81) to jajniki reagowały bardzo dobrze. Będę niedługo robić znowu badanie amh, ciekawa jestem ile mi teraz wyjdzie.
    Być może gdyby moje komórki były pod opieką innego laboratorium to miałabym lepszy wynik, a tak z 9 komórek ostatecznie miałam 3 zarodki 3 dniowe.
    Ostatecznie i tak liczy się jakość, a nie ilość. Mi beta nie drgnęła przy 2 transferach ;(

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kammka7 wrote:
    To było na przełomie stycznia i lutego tego roku i nie pamiętam już. Musiałabym spojrzeć w domu na protokoły. Poza tym to było też w innej klinice niż novum. Generalnie mój lekarz wtedy powiedział że jak na moje amh (0,81) to jajniki reagowały bardzo dobrze. Będę niedługo robić znowu badanie amh, ciekawa jestem ile mi teraz wyjdzie.
    Być może gdyby moje komórki były pod opieką innego laboratorium to miałabym lepszy wynik, a tak z 9 komórek ostatecznie miałam 3 zarodki 3 dniowe.
    Ostatecznie i tak liczy się jakość, a nie ilość. Mi beta nie drgnęła przy 2 transferach ;(
    Jakbyś mogła zerknąć proszę, tak z czystej ciekawości czy te same leki czy coś innego od moich lekow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2021, 15:42

    Kammka7 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Jakbyś mogła zerknąć proszę, tak z czystej ciekawości czy te same leki czy coś innego od moich lekow

    Pytałaś może o te posiewy?

  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Jakbyś mogła zerknąć proszę, tak z czystej ciekawości czy te same leki czy coś innego od moich lekow
    Ja mialam tak: menopur 1x 300 x, orgalutran 1x1, gonal f 1x300, orvitrelle plus acard, luteina, duphaston itp to taki standard.
    Szlam krótkim protokołem.
    Pamiętam że na sali ze mną leżała dziewczyna która miała amh 2,4 i miała pobranych tyle samo komórek co ja.
    Wtedy jeszcze myślałam że przyczyną niepowodzen jest niskie amh i słabe komórki, teraz myślę że w moim wypadku raczej chodzi o kir aa...

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Pytałaś może o te posiewy?

    Nie, przepraszam zapomniałam jak mi powiedział ze mam marne komórki to mi wyleciało z głowy ale już sobie zapisałam na jutro to pytanie bo tez tam będę

    Agnes92 lubi tę wiadomość

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kammka7 wrote:
    Ja mialam tak: menopur 1x 300 x, orgalutran 1x1, gonal f 1x300, orvitrelle plus acard, luteina, duphaston itp to taki standard.
    Szlam krótkim protokołem.
    Pamiętam że na sali ze mną leżała dziewczyna która miała amh 2,4 i miała pobranych tyle samo komórek co ja.
    Wtedy jeszcze myślałam że przyczyną niepowodzen jest niskie amh i słabe komórki, teraz myślę że w moim wypadku raczej chodzi o kir aa...

    Dzięki za wiadomość ja myślałam ze mam wysokie dawki (bo tak powiedzieli) a Ty masz jeszcze większe, ja mam menopur 150 teraz (miałam 75) i gonal f225. Także może jeszcze podniosą cosik.

    A o co chodzi z tymi kir aa? Może tez zacznę sprawdzać inne rzeczy, bo wszytskie badanie sa Ok.

  • Miśka_11 Autorytet
    Postów: 1957 1197

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Nie, przepraszam zapomniałam jak mi powiedział ze mam marne komórki to mi wyleciało z głowy ale już sobie zapisałam na jutro to pytanie bo tez tam będę

    Pamiętaj, że nie ilość a jakość się liczy. Ja mam prawidłowe amh a w ostatniej procedurze u szefa miałam pobranych tylko 10 komórek (tylko, bo wcześniej miałam więcej) a efekt był najlepszy. Laboratorium embriologiczne na pewno przyczyniło się do tego sukcesu i wynik był na prawdę super. Także jeśli jesteś pacjentką szefa to na pewno dobrze Cię poprowadzi.
    Poza tym to dopiero 4 dzień, komórki tak szybko nie rosną zwłaszcza przy niskim amh. Spróbuj podejść do tego na spokojnie, będzie dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2021, 17:27

    Różowa_Pomarancza lubi tę wiadomość

    11.2018 - poród przedwczesny 25 tc - ❤️Marcelinka [*] ❤️- niewydolność szyjki macicy
    05.2020 - badania immunologiczne: KIR AA, HLA-C C2C2 -> IVF + Accofil, encorton, heparyna, acard
    09.2020 - start IVF Invicta - krótki protokół - >1 BL->ET 4.1.1😢
    02.2020 - 2IVF - krótki protokół -> 1BL-> ET BL 3.2.2😥
    07.2021-3IVF Novum-> ET + ❄️❄️❄️❄️, 10dpt -0,15 mlU/ml😔
    01.09.2021-scratching endometrium
    06.10.2021 - crio blastki 5.1.2 - 8 dpt beta 171,3 mlU/l, 12 dpt - 1343,00 mlU/l, 20 dpt - 25352,00 mlU/l, 27dpt - ❤️
    16tc - 160 g szczęścia
    19 tc - 340g naszego Kubusia 🥰
    24 tc - 780g szczęścia
    29 tc - 1330g szczęścia
    32tc - 1780g ❤️❤️❤️
    36tc - 2800g naszego syneczka
    38 tc - Kubuś jest z nami ❤️ 3500g, 54 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Nie, przepraszam zapomniałam jak mi powiedział ze mam marne komórki to mi wyleciało z głowy ale już sobie zapisałam na jutro to pytanie bo tez tam będę

    Nic nie szkodzi, naprawdę :)

    A o której jutro masz wizytę żeby trzymać kciuki? :)

  • claude95 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Dzięki kochana :) ja mam niskie AMH koło 1 pewnie teraz mniej, mam 2mini na jednym i 3 ciut większe na drugim i powiedział ze liczymy na te 3 ale to się okaże jutro na wizycie.
    Ale tak jak mówiłam nie poddam się będę walczyć i wlansie te 3 urosną i z jednego bede mieć malucha.
    Jak już tak daleko zaszłam z tym to teraz się nie poddam…


    Ahhh, to przepraszam. Nie wiedziałam albo już nie pamiętam po prostu, że AMH ma znaczenie. Właśnie wyszukałam swoje badania sprzed 2 lat (bo właśnie wtedy miałam punkcję) i mój wynik to 7,26. To nie zmienia faktu, że szczerze trzymam za Ciebie kciuki.

    Z tych 20 komórek próbowano zapłodnić wówczas 12, 8 zamrozili i teraz próbowali je zapłodnić. Nie polecam, bo najprawdopodobniej nie uzyskali tym razem ani jednego zarodka... Jutro mam dzwonić do laboratorium i mimo tego co napisała Agnes92 to już straciłam nadzieję, że jakieś Maleństwo z nami zostanie.

    starania od 2015
    ja: niedoczynność tarczycy, PCOS
    mąż: azoospermia

    2017 biopsja cienkoigłowa -> brak plemników
    2018 M-Tese w Novum, mamy plemniki 🥰
    07.2019 punkcja, 20 dojrzałych komórek, hiperstymulacja -> do zapłodnienia 12 komórek, 8 zamrożono, 7 zarodków do 3 doby
    26.07.2019 ET, trzydniowy zarodek, beta <0,1
    do stadium blastocysty dotrwały 3 zarodki
    04.11.2019 udany kriotransfer, blastocysta 4.2.2. <3
    30.07.2020 synek 💙

    wracamy po rodzeństwo:
    22.07.2021 kriotransfer, blastocysta 4.2.2, beta <2,3
    19.08.2021 kriotransfer, blastocysta 3.2.3, beta <2,3
    03.11.2021 próba zapłodnienia 8 komórek, żadna nie wykazała cech zapłodnienia, odwołany transfer
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Nic nie szkodzi, naprawdę :)

    A o której jutro masz wizytę żeby trzymać kciuki? :)


    :) o 14 u tej Dr S, która jest podobno fajna ;)

    Właśnie siedzę ma kanapie i jem lody :) pójdę jeszcze na spacer :) dziś relaks i masaż jajników Haha, żeby się obudziły i zaczęły pracować jak trzeba

    claude95, Agnes92, Ziuta@ 35 lubią tę wiadomość

  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Dzięki za wiadomość ja myślałam ze mam wysokie dawki (bo tak powiedzieli) a Ty masz jeszcze większe, ja mam menopur 150 teraz (miałam 75) i gonal f225. Także może jeszcze podniosą cosik.

    A o co chodzi z tymi kir aa? Może tez zacznę sprawdzać inne rzeczy, bo wszytskie badanie sa Ok.
    Kir aa to kwestie genetyczne. Możesz mieć kir aa lub bx. Bx jest lepszy bo ma receptory odpowiadające za implementację zarodka, a kir aa ich nie ma dlatego jest uważany za gorszy. Badałam też immunologie.
    Ja ogółem wyników też nie miałam tragicznych. Myślałam że się nie udało bo mam słabe amh, ale jeden lekarz już w innej klinice powiedział mi że przy amh ponoć najważniejszy jest wiek. A ja jestem stosunkowo młoda. Bo ilość amh to jedno, a jakość komórek to drugie.
    Może w novum coś na mnie poradzą :(
    Szczerze to nie wiem też skąd u mnie obniżona rezerwa jajnikowa.

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kammka7 wrote:
    Kir aa to kwestie genetyczne. Możesz mieć kir aa lub bx. Bx jest lepszy bo ma receptory odpowiadające za implementację zarodka, a kir aa ich nie ma dlatego jest uważany za gorszy. Badałam też immunologie.
    Ja ogółem wyników też nie miałam tragicznych. Myślałam że się nie udało bo mam słabe amh, ale jeden lekarz już w innej klinice powiedział mi że przy amh ponoć najważniejszy jest wiek. A ja jestem stosunkowo młoda. Bo ilość amh to jedno, a jakość komórek to drugie.
    Może w novum coś na mnie poradzą :(
    Szczerze to nie wiem też skąd u mnie obniżona rezerwa jajnikowa.


    Trzymam kciuki żeby się udało. :) jak jesteś młoda to faktycznie masz duże szanse, ja już niestety mam 38 ale damy radę :)
    Nie ma co się poddawać

  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 5 listopada 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Trzymam kciuki żeby się udało. :) jak jesteś młoda to faktycznie masz duże szanse, ja już niestety mam 38 ale damy radę :)
    Nie ma co się poddawać
    Różnie to bywa. Wiek nie przesądza o wszystkim. Mam 30 lat. Liczę na szefa i Novum, a co ma być to będzie. 3maj sie i nie przejmuj dawkami leków, tym bardziej jak nie czujesz różnicy w samopoczuciu. Ja czułam się dobrze, pomimo maksymalnych dawek leków.

    Agnes92, Różowa_Pomarancza lubią tę wiadomość

  • claude95 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi jeszcze, to prawda, że ciężko się dostać do dr L.? Trzeba być trudnym przypadkiem i mieć dwie procedury za sobą?

    starania od 2015
    ja: niedoczynność tarczycy, PCOS
    mąż: azoospermia

    2017 biopsja cienkoigłowa -> brak plemników
    2018 M-Tese w Novum, mamy plemniki 🥰
    07.2019 punkcja, 20 dojrzałych komórek, hiperstymulacja -> do zapłodnienia 12 komórek, 8 zamrożono, 7 zarodków do 3 doby
    26.07.2019 ET, trzydniowy zarodek, beta <0,1
    do stadium blastocysty dotrwały 3 zarodki
    04.11.2019 udany kriotransfer, blastocysta 4.2.2. <3
    30.07.2020 synek 💙

    wracamy po rodzeństwo:
    22.07.2021 kriotransfer, blastocysta 4.2.2, beta <2,3
    19.08.2021 kriotransfer, blastocysta 3.2.3, beta <2,3
    03.11.2021 próba zapłodnienia 8 komórek, żadna nie wykazała cech zapłodnienia, odwołany transfer
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    claude95 wrote:
    Powiedzcie mi jeszcze, to prawda, że ciężko się dostać do dr L.? Trzeba być trudnym przypadkiem i mieć dwie procedury za sobą?

    Nic mi o tym nie wiadomo, ja mam pierwsze in vitro i mam niskie AMH ale to nie było wyznacznikiem. Tylko na wizytę pierwsza się troszkę do niego czeka, czasami nawet 3 miesiące ale możesz mieć szczęście i otworzyc nowe terminy.

    A jesteś już po czymś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można jakoś sprawdzić jakoś komórek na podstawie przebytej procedury? U mnie było AMH 8,14. 15 pobranych oocytów i wszystkie były dojrzałe. Z zapladnianych 6 zapłodniły się wszystkie i z tego były 4 ładne blastki. 2 w 7 dobie nie osiągnęły stadium blastocysty.
    2 dni przed punkcją estradiol wyniósł 6600 w tych jednostkach z Novum. Zastanawia mnie to czy to daje jakiś obraz o jakości komórek ?🤷 mój wiek 29lat

  • claude95 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Nic mi o tym nie wiadomo, ja mam pierwsze in vitro i mam niskie AMH ale to nie było wyznacznikiem. Tylko na wizytę pierwsza się troszkę do niego czeka, czasami nawet 3 miesiące ale możesz mieć szczęście i otworzyc nowe terminy.

    A jesteś już po czymś?

    Tak w skrócie: w 2019 była punkcja, jeden zarodek podany w 3 dobie, ale się nie udało; zaszłam w ciążę przy pierwszym kriotransferze; teraz wróciliśmy po drugiego bobasa - 2 kriotransfery nieudane, teraz rozmrozili 8 komórek, 2 nie przeżyły rozmrożenia, 6 poddali zapłodnieniu, ale żadna komórka nie wykazała cech zapłodnienia, 3 obumarły w pierwszej dobie. Jutro mam dzwonić, co z pozostałą trójką, ale już się nastawiam na kolejną punkcję...

    starania od 2015
    ja: niedoczynność tarczycy, PCOS
    mąż: azoospermia

    2017 biopsja cienkoigłowa -> brak plemników
    2018 M-Tese w Novum, mamy plemniki 🥰
    07.2019 punkcja, 20 dojrzałych komórek, hiperstymulacja -> do zapłodnienia 12 komórek, 8 zamrożono, 7 zarodków do 3 doby
    26.07.2019 ET, trzydniowy zarodek, beta <0,1
    do stadium blastocysty dotrwały 3 zarodki
    04.11.2019 udany kriotransfer, blastocysta 4.2.2. <3
    30.07.2020 synek 💙

    wracamy po rodzeństwo:
    22.07.2021 kriotransfer, blastocysta 4.2.2, beta <2,3
    19.08.2021 kriotransfer, blastocysta 3.2.3, beta <2,3
    03.11.2021 próba zapłodnienia 8 komórek, żadna nie wykazała cech zapłodnienia, odwołany transfer
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 5 listopada 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    claude95 wrote:
    Ahhh, to przepraszam. Nie wiedziałam albo już nie pamiętam po prostu, że AMH ma znaczenie. Właśnie wyszukałam swoje badania sprzed 2 lat (bo właśnie wtedy miałam punkcję) i mój wynik to 7,26. To nie zmienia faktu, że szczerze trzymam za Ciebie kciuki.

    Z tych 20 komórek próbowano zapłodnić wówczas 12, 8 zamrozili i teraz próbowali je zapłodnić. Nie polecam, bo najprawdopodobniej nie uzyskali tym razem ani jednego zarodka... Jutro mam dzwonić do laboratorium i mimo tego co napisała Agnes92 to już straciłam nadzieję, że jakieś Maleństwo z nami zostanie.
    Ja mialam jedna procedurę na mrożonych komórkach, mialam dziesięć zamrożonych,siedem się zaplodnilo i finalnie mieliśmy 4 zarodki, trzydniowce podane podwójnie w dwóch transferach i obydwa transfery z pozytywna beta ale ze u mnie kiepsko z immunologią to skończyło się na biochemicznych. Także ja polecam mrozić komorki jeśli jest ich dużo.

    event.png
‹‹ 1511 1512 1513 1514 1515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ