X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny korzystające z dofinansowania miasta, dobrze rozumiem, że podpłaty są do 3-ch procedur, ale w ramach procedury dofinansowują jeden transfer, a za pozostałe płaci pacjent?

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Dziewczyny korzystające z dofinansowania miasta, dobrze rozumiem, że podpłaty są do 3-ch procedur, ale w ramach procedury dofinansowują jeden transfer, a za pozostałe płaci pacjent?

    Tak, zgadza się. Za kriotransfery płaci pacjent

    Tymianek lubi tę wiadomość

  • Idgaf Koleżanka
    Postów: 50 127

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podpowiedzcie, jak to wyglada - 2 tygodnie temu miałam kriotransfer, jak na razie udany :) w poniedziałek wysłalam mailem wyniki bety. Czy ja mam czekać na jakiś kontakt z ich strony czy muszę zadzownić i sie umowić na wizytę? Leki mam do soboty i sama recepta nie jest problemem, ale ewentualna zmiana dawkowania.

    Starania od 01.2016

    Niedrożne jajowody
    niedoczynność tarczycy
    AMH 10.2016: 1,1
    AMH 09.2019: 0,27

    10.2019: pierwsza wizyta w Novum
    07.01.2020: start stymulacji
    21.01.2020: punkcja: 5 komórek pobranych, wszystkie dojrzałe, 3 zapłodnione, 2 zarodki
    24.01.2020: transfer 1 zarodka (udany 😁 córeczka)

    Powrót po rodzeństwo:
    20.12.2021: wizyta archiwalna
    26.12.2021: nowy cykl, przygotowania do transferu
    12.01.2022: transfer na cyklu naturalnym
    20.01.2022: beta 68,99 mlU/ml 🥰
  • Idgaf Koleżanka
    Postów: 50 127

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Trzymaj się Zamory 😍długoletnie doświadczenie
    Popieram! Ja miałam tak samo - pierwsza wizyta u Lewandowskiego, potem przejał nas Zamora. Pierwszy transfer zakończony całkowitym sukcesem, od drugiego mijaja 2 tygodnie i na razie jest bardzo dobrze 😁

    Starania od 01.2016

    Niedrożne jajowody
    niedoczynność tarczycy
    AMH 10.2016: 1,1
    AMH 09.2019: 0,27

    10.2019: pierwsza wizyta w Novum
    07.01.2020: start stymulacji
    21.01.2020: punkcja: 5 komórek pobranych, wszystkie dojrzałe, 3 zapłodnione, 2 zarodki
    24.01.2020: transfer 1 zarodka (udany 😁 córeczka)

    Powrót po rodzeństwo:
    20.12.2021: wizyta archiwalna
    26.12.2021: nowy cykl, przygotowania do transferu
    12.01.2022: transfer na cyklu naturalnym
    20.01.2022: beta 68,99 mlU/ml 🥰
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgaf wrote:
    Popieram! Ja miałam tak samo - pierwsza wizyta u Lewandowskiego, potem przejał nas Zamora. Pierwszy transfer zakończony całkowitym sukcesem, od drugiego mijaja 2 tygodnie i na razie jest bardzo dobrze 😁
    Ja niestety nie mam szczęśliwego finału ale za każdym razem było działanie i inne badania więc polecam nie leciał z nami schematem

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Czarna mamba Przyjaciółka
    Postów: 89 22

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Powiedzcie jak sobie radzicie z zapisywaniem się do swoich lekarzy prowadzących na kolejne wizyty przygotowujące do punkcji czy criotransferow. Przygotowuje się właśnie to crio i jestem juz bardzo zdenerwowana podejściem novum. Generalnie do mojego lekarza prowadzącego nie udało mi się dostać na żaden z 4 monitoringów. Caly czas trafiam do kogoś innego i każdy mam wrażenie ma inny pomysł i podejście. Dzisiaj mialam być na ostatniej wizycie i jak pęcherzyk nie peknie to zastrzyk. No wiec nie pękł a lekarz dzisiejszy stwierdził że nie daje się zastrzyków jak pęcherzyki zwykle pekaja i w zasadzie po co jestem tu od 9dc (zalecenie lekarza prowadzacego) grrrr jestem juz mega zla. Każda 5 min wizyta to koszt 180zl. Przy stymulacji i 1 transferze bylo to samo KAZDA wizyta u kogo innego.

    Jestem juz tak sfrustrowana ze mysle czy by nie prosić o podanie 2 zarodkow (tyle mamy) i jakby nie wyszło się gdzieś przenieść.

    Kolejne pytanie czy jest sens teraz odmrozić zarodki i hodować do 5 doby? Jak sądzicie dziewczyny?

    Mam bardzo podobne doświadczenia i odczucia do Twoich. Zarówno wizyty stymulacyjne, jak też przygotowania do crio odbywały się u różnych lekarzy. Moja prowadząca (dr Zygler) widziała mnie na oczy może z 3-4 razy. Rozpisała mi stymulację i z raz, dwa może udało mi się do niej zapisać na podgląd. W pozostałych przypadkach chodziłam do przypadkowych lekarzy, z czego każdy zadawał pytanie, z czym przyszłam i jak było ostatnio zamiast zerknąć w kartę. Jakiś dramat. Podczas ostatnich przygotowań do crio szczytem wszystkiego było, że jednego dnia jeden lekarz mówi, że endometrium piękne 9 mm, idę kolejnego dnia do innego lekarza i ten mi mówi, że endometrium slabiutkie 6,5 mm. Zdębiałam. Miałam wrażenie, że te wizyty są takie na odwal się i na zasadzie odhaczenia. I najważniejszą czynnością każdego lekarza było sprawdzanie od nowa, czy na pewno są te wszystkie bzdurne badania typu kiła, żółtaczka itp. Cała była ich lista i każdy musiał się od nowa upewnić, czy na pewno są. Na papierologii się skupiali a nie na rzetelnym przygotowaniu do criotransferu czyli ocenie śluzówki czy zapytaniu o moje samopoczucie.

    Jedynym rozwiązaniem jest chyba przepisanie się do lekarza, który w klinice jest prawie codziennie. Dr Zamora, dr Dobek są np. bardzo często i do nich łatwiej się zapisywać na każdy podgląd. Dr Zygler w klinice bywała tylko w wybrane dni i to w takich godzinach w środku dnia, tzn. nie dla ludzi pracujących, stąd zapisanie się do niej było bardzo trudne.

    Z liczbą zarodków to trudne pytanie, co do zasady blastocysty częściej się przyjmują, i standardem wielu klinik jest hodowanie do 5 doby. Zależy czy są lepsze czy słabsze zarodki, warto to skonsultować z lekarzem. Jak lepsze, to warto podhodować do 5 doby jednego, a jak słabsze to ja bym brała dwa z 2/3 doby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 18:29

    36 lat, starania od 2014 r., niepłodność idiopatyczna,
    2015 r. - bieganie po lekarzach i diagnostyka – przyczyna nie znalezniona,
    2016 r. 3xIUI – klapa,
    02.2018 r. 1 ICSI Novum - Aniołek (*) 10tc,
    11.2018 r. 2 ICSI Novum - Aniołek (*) 6tc
    Novum i Kriobank 2019-2021 4 FET :(
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna mamba wrote:
    Mam bardzo podobne doświadczenia i odczucia do Twoich. Zarówno wizyty stymulacyjne, jak też przygotowania do crio odbywały się u różnych lekarzy. Moja prowadząca (dr Zygler) widziała mnie na oczy może z 3-4 razy. Rozpisała mi stymulację i z raz, dwa może udało mi się do niej zapisać na podgląd. W pozostałych przypadkach chodziłam do przypadkowych lekarzy, z czego każdy zadawał pytanie, z czym przyszłam i jak było ostatnio zamiast zerknąć w kartę. Jakiś dramat. Podczas ostatnich przygotowań do crio szczytem wszystkiego było, że jednego dnia jeden lekarz mówi, że endometrium piękne 9 mm, idę kolejnego dnia do innego lekarza i ten mi mówi, że endometrium slabiutkie 6,5 mm. Zdębiałam. Miałam wrażenie, że te wizyty są takie na odwal się i na zasadzie odhaczenia. I najważniejszą czynnością każdego lekarza było sprawdzanie od nowa, czy na pewno są te wszystkie bzdurne badania typu kiła, żółtaczka itp. Cała była ich lista i każdy musiał się od nowa upewnić, czy na pewno są. Na papierologii się skupiali a nie na rzetelnym przygotowaniu do criotransferu czyli ocenie śluzówki czy zapytaniu o moje samopoczucie.

    Jedynym rozwiązaniem jest chyba przepisanie się do lekarza, który w klinice jest prawie codziennie. Dr Zamora, dr Dobek są np. bardzo często i do nich łatwiej się zapisywać na każdy podgląd. Dr Zygler w klinice bywała tylko w wybrane dni i to w takich godzinach w środku dnia, tzn. nie dla ludzi pracujących, stąd zapisanie się do niej było bardzo trudne.

    Z liczbą zarodków to trudne pytanie, co do zasady blastocysty częściej się przyjmują, i standardem wielu klinik jest hodowanie do 5 doby. Zależy czy są lepsze czy słabsze zarodki, warto to skonsultować z lekarzem. Jak lepsze, to warto podhodować do 5 doby jednego, a jak słabsze to ja bym brała dwa z 2/3 doby.


    Czarna mamba - widzę że mamy tego samego lekarza prowadzącego i takie same odczucia, u mnie do tego ta nieszczesna teczka z badaniami tak skrupulatnie przez wszystkich sprawdzana potrafiła nie raz nie znaleźć się w gabinecie lekarskim i było jej nerwowe poszukiwanie...co mnie osobiście strasznie wkurzało.

    Po dzisiejszej wizycie wiem ze nieszczęsny pęcherzyk na szczęście pekł wiec humor mi się ciut poprawił, transfer w sobotę. Bierzemy 2 zarodki :)

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny dopiero zaczynam przygodę z Novum, jestem po 5 nie udanych in vitro w innych klinikach i mam do Was pytanie, czy któreś Was udało się bo dużych przejściach w Novum? Problem tkwi w moich komórkach i nie wiem czy dalej starać się na moich czy już myśleć o KD?

  • Myszka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorek83 wrote:
    Hej, dziewczyny dopiero zaczynam przygodę z Novum, jestem po 5 nie udanych in vitro w innych klinikach i mam do Was pytanie, czy któreś Was udało się bo dużych przejściach w Novum? Problem tkwi w moich komórkach i nie wiem czy dalej starać się na moich czy już myśleć o KD?

    Dorek83 mi się udało. Przed tym jak trafiłam do Novum przeszlam 2 inne kliniki. Mialam 2 pelne stymulacje i 4 nieudane transfery. Dużo pęcherzyków ale problem z zarodkami.. mieliśmy z mężem miano beznadziejnego przypadku.. nie było łatwo ale się udało. W przeciągu pół roku od pojawienia sie w Novum byłam w ciazy :)

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1131 995

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka wrote:
    Dorek83 mi się udało. Przed tym jak trafiłam do Novum przeszlam 2 inne kliniki. Mialam 2 pelne stymulacje i 4 nieudane transfery. Dużo pęcherzyków ale problem z zarodkami.. mieliśmy z mężem miano beznadziejnego przypadku.. nie było łatwo ale się udało. W przeciągu pół roku od pojawienia sie w Novum byłam w ciazy :)
    A u kogo w Novum byłaś? Ja chcę podejść jeszcze raz do ivf, ale zastanawiam się nad wyborem lekarza. Byłam u Dr Zygler. U mnie też 8 dobrych komórek z czego tylko 2 kiepsko zaplodnione i transfery nieudane.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka wrote:
    Dorek83 mi się udało. Przed tym jak trafiłam do Novum przeszlam 2 inne kliniki. Mialam 2 pelne stymulacje i 4 nieudane transfery. Dużo pęcherzyków ale problem z zarodkami.. mieliśmy z mężem miano beznadziejnego przypadku.. nie było łatwo ale się udało. W przeciągu pół roku od pojawienia sie w Novum byłam w ciazy :)

    To super i gratuluje, ja już jestem po 3 klinikach w Białymstoku. Zostało mi już tylko Novum z Lewandowskim, albo Czechy (ale na Czechy to już sił nie mam).

  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 ja byłam u Lewandowskiego, po pierwszej wizycie jestem zadowolona, a czas pokaże czy to był mój dobry wybór.

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • Myszka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    A u kogo w Novum byłaś? Ja chcę podejść jeszcze raz do ivf, ale zastanawiam się nad wyborem lekarza. Byłam u Dr Zygler. U mnie też 8 dobrych komórek z czego tylko 2 kiepsko zaplodnione i transfery nieudane.

    Stymulował mnie Lewandowski a do krio przygotowywał Zamora. Nam mówili że czynnik meski broi. Komórki się zapładniaja ładnie a w 3 dobie gdzie włącza się właśnie czynnik meski obumierają. Z 16 zapodnionych mieliśmy tylko 2 bardzo słabe blastki. Z jednej mamy synka a 2 nie przetrwała rozmrożenia i krio zostało odwołane..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałabym was podpytać, bo się oczywiście gigantycznie stresuję.

    Jestem 3dpt (3dn). Nie mogę spać w nocy z bólu podbrzusza. Nospa nie pomaga. Zdarza mi się nietrzymanie moczu (takie mini-siki :D ). To jest normalne? Mój pierwszy transfer, pierwsza próba. Wcześniej diagnozowaliśmy się długo.

  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam mega bole brzucha po 1 transferze ale dopiero 6dpt. Radze zadzwonić do Novum i poprosić o kontakt lekarza.

    kasiejusz lubi tę wiadomość

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, czy w Novum (konkretny lekarz) dadzą heparynę i acard (na PAI 1) czy będa mnie wysyłać do hematologa? Macie takie doświadczenia? Zaraz ruszam ze stymulacją a wyszła mi ta mutacja i chcę działać jak najszybciej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2022, 13:46

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Słuchajcie, czy w Novum (konkretny lekarz) dadzą heparynę i acard (na PAI 1) czy będa mnie wysyłać do hematologa? Macie takie doświadczenia? Zaraz ruszam ze stymulacją a wyszła mi ta mutacja i chcę działać jak najszybciej
    Acard to mozesz sana brac bo jest bez recepty . Z heparyna gorzej, chcą zeby od ich hematologa miec podkladke. Mi wyszła pai homo, ktora jest gorasza niz hetero bo jest na dwóch allelach. Jesli masz homo, to niektore publikacje naukowe mowia, ze jest wskazaniem do podawania heparyny jesli hereto to ponoc lzejsza forma i nie ma takiej potrzeby .Natomiast mi ich hematolog uzasadniał ponieważ miałam strate wysokiej ciąży, dziewczynom po poronieniach tez przepisują...
    Ps. Acardu nie powinno się brać przed punkcja ale to pewnie wiesz. Najlepiej zacząć brać po punkcji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2022, 14:23

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Acard to mozesz sana brac bo jest bez recepty . Z heparyna gorzej, chcą zeby od ich hematologa miec podkladke. Mi wyszła pai homo, ktora jest gorasza niz hetero bo jest na dwóch allelach. Jesli masz homo, to niektore publikacje naukowe mowia, ze jest wskazaniem do podawania heparyny jesli hereto to ponoc lzejsza forma i nie ka takiej potrzeby .Natomiast mi ich hematolog uzasadniał ponieważ miałam starte wysokiej ciąży, dziewczynom po poronieniach tez przypisują...



    Homo niestety :/ Przykro mi z powodu Twojej straty :( Szykuję się do pierwszej procedury, nigdy w ciąży nie byłam, nie poroniłam, ale po to robiłam te badania, aby tego uniknąć, więc będę cisnąć żeby dali...

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorek83 wrote:
    Anka84 ja byłam u Lewandowskiego, po pierwszej wizycie jestem zadowolona, a czas pokaże czy to był mój dobry wybór.
    Wysłałam Ci zaproszenie na priv. Ja też mam dziś wizytę u dr Lewandowskiego:)

  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kammka7 dodałam Cię.

‹‹ 1543 1544 1545 1546 1547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ