X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 4 lipca 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Hej dziewczyny. Miałam mieć dzisiaj transfer i nie doszedł do skutku... 😥😥
    Miałam rozmrażany zarodek 2 -dniowy i hodowany do 5. Dzisiaj już zaczął degenerować. Do stadium blastocysty nie dotrwał 😥 miałam jeszcze zamrożony słaby w 6 dobie i niestety ale zdegenerowal 😥😥
    Z Novum się żegnam na dobre.
    Nie wiem czy damy radę finansowo podejsc w tym roku do kolejnej procedury, podejrzewam że dopiero w przyszłym roku.
    Jedyna dobra wiadomość to to że mamy 7 słomek plemników zamrożonych ( mąż ma azoospermie)
    Współczuje, to jest ciężka i nierówna walka. My jesteśmy przed criotransferem, jutro jadę na monitoring, będą rozmnażać 3.1 i podawać w 3 dobie. Nie zgodziłam się na hodowanie do blastocysty, bo zawsze zarodek ma większe szanse w macicy. Moje dwoje dzieci są z dwudniowych, a teraz w maju z blastocysta nie zaszłam. Jeszcze mamy 5.3 i 2.3 i kończymy przygodę z Novum, ale jeśli nie miałabym dzieci to walczyłabym do końca. Straszne jest to, ze coraz częściej pary mają problem, a te koszta są ogromne…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2022, 14:21

    Letka
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 4 lipca 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Współczuje, to jest ciężka i nierówna walka. My jesteśmy przed criotransferem, jutro jadę na monitoring, będą rozmnażać 3.1 i podawać w 3 dobie. Nie zgodziłam się na hodowanie do blastocysty, bo zawsze zarodek ma większe szanse w macicy. Moje dwoje dzieci są z dwudniowych, a teraz w maju z blastocysta nie zaszłam. Jeszcze mamy 5.3 i 2.3 i kończymy przygodę z Novum, ale jeśli nie miałabym dzieci to bym walczyła do końca. Niestety te koszta są ogromne…

    Ja miałam transfer 2-dniowego miesiąc temu ale beta 0. Więc chcielismy teraz spróbować inaczej...
    Liczyłam się ze z jednym mogło coś pójść nie tak teraz ale z dwoma... Tak naprawdę jak by wszystkie trzymali do blastocysty to być może nic byśmy nie mieli ale zostało by nam trochę kasy na kolejną procedurę...
    Jasne że nie spocznę dopóki nie będę mieć dziecka.
    Trochę budżet musimy podreperować, sama muszę na maksa poprawić moje komórki i pewnie w przyszlym roku, a może końcówkę tego podejdziemy do kolejnej procedury.
    Trzymam kciuki za transfer 🙂

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 4 lipca 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja miałam transfer 2-dniowego miesiąc temu ale beta 0. Więc chcielismy teraz spróbować inaczej...
    Liczyłam się ze z jednym mogło coś pójść nie tak teraz ale z dwoma... Tak naprawdę jak by wszystkie trzymali do blastocysty to być może nic byśmy nie mieli ale zostało by nam trochę kasy na kolejną procedurę...
    Jasne że nie spocznę dopóki nie będę mieć dziecka.
    Trochę budżet musimy podreperować, sama muszę na maksa poprawić moje komórki i pewnie w przyszlym roku, a może końcówkę tego podejdziemy do kolejnej procedury.
    Trzymam kciuki za transfer 🙂
    Moje stymulacje bardzo ciężko szły, ja mam bardzo niskie amh, i przy 0,71 osiągnęłam 8 komórek z czego 7 dojrzałych. Musi być bardzo dobry zarodek żeby zajść a na to składa się dużo rzeczy, ale mimo tego ze kobiety maja super zarodki i tak nie zachodzą, bo super zarodek tez nie gwarantuje ciąży. To loteria. Ja przy córce nie odpuszczałam i co drugi miesiąc był transfer, bo wiadomo, ze czas płynie na niekorzyść przy parach, które maja takie problemy. Lekarz mi powiedział, ze im więcej stymulacji tym gorzej, a ja przy 4 miałam najwiecej komórek. Ja zachodziłam za każdym razem z 4-komórkowym, teraz mam 3 komórkowy, okaże się czy będzie mocny. Nie nastawiam się bo wiem, ze przy In Vitro wszystko może się zdarzyć, ale mi tez łatwo powiedzieć, bo mam dwoje maluszków. Trzeba słuchać własnego ciała a później lekarzy. Mi powiedział, żebyśmy spróbowali na naturalnym, nie zgodziłam się bo znam swoje ciało i wiedziałam, ze tylko stymulacja. Później powiedział, ze On nie widzi tego, ze marne szanse a ja wiedziałam ze zajdę. Teraz moje drugie dziecie ma 16 miesięcy.
    Teraz w piątek tez uparłam się ze żadna blastocysta tylko 3 doba podanie. Każda wie co dla niej najlepsze, tym bardziej jak już ma się wiele prób za sobą.
    Ile już miałaś prób? Może czas zacząć od nowej kliniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2022, 15:14

    Letka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett, przykro mi ogromnie 😥

    Ja uważam, że nie ma jednej słusznej drogi. Czasami lepiej transferować 2-3 dniowe maluchy a czasami blastocysty.
    Jeżeli embriolodzy i lekarze razem uważają, że warto podhowac zarodek do blastki to pewnie mają rację i dzieje się to z jakiegoś powodu.
    Jeżeli byłoby inaczej to po co hodować zarodki do stadium blastocysty skoro w macicy im lepiej?
    U mnie też miały być zarodki hodowane do 3 doby ale właśnie w 3 dobie kierownik laboratorium zaproponowała mi hodowlę do blastki. Zaufałam, bo komu mam ufać jak nie ekspertom?
    Z 6 zarodków miałam 4 blastocysty.
    Zaliczyłam tylko biochema, ciąży brak ale czemu tak się stało a nie inaczej to tylko gdybanie.
    IVF nigdy nie było pewniakiem....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2022, 15:36

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 4 lipca 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Moje stymulacje bardzo ciężko szły, ja mam bardzo niskie amh, i przy 0,71 osiągnęłam 8 komórek z czego 7 dojrzałych. Musi być bardzo dobry zarodek żeby zajść a na to składa się dużo rzeczy, ale mimo tego ze kobiety maja super zarodki i tak nie zachodzą, bo super zarodek tez nie gwarantuje ciąży. To loteria. Ja przy córce nie odpuszczałam i co drugi miesiąc był transfer, bo wiadomo, ze czas płynie na niekorzyść przy parach, które maja takie problemy. Lekarz mi powiedział, ze im więcej stymulacji tym gorzej, a ja przy 4 miałam najwiecej komórek. Ja zachodziłam za każdym razem z 4-komórkowym, teraz mam 3 komórkowy, okaże się czy będzie mocny. Nie nastawiam się bo wiem, ze przy In Vitro wszystko może się zdarzyć, ale mi tez łatwo powiedzieć, bo mam dwoje maluszków. Trzeba słuchać własnego ciała a później lekarzy. Mi powiedział, żebyśmy spróbowali na naturalnym, nie zgodziłam się bo znam swoje ciało i wiedziałam, ze tylko stymulacja. Później powiedział, ze On nie widzi tego, ze marne szanse a ja wiedziałam ze zajdę. Teraz moje drugie dziecie ma 16 miesięcy.
    Teraz w piątek tez uparłam się ze żadna blastocysta tylko 3 doba podanie. Każda wie co dla niej najlepsze, tym bardziej jak już ma się wiele prób za sobą.
    Ile już miałaś prób? Może czas zacząć od nowej kliniki.

    Ja mam AMH 6,5 więc potencjał jest. Trochę mi ta procedurę zrypali bo dostałam za niska dawkę leków, no ale oni oczywiście mają tłumaczenie że nie mogli daw więcej żeby do hiperki nie dopuścić. Miałam 4 komórki, z czego się 3 zaplodnily.
    Więc to moja pierwsza procedura, i jeden transfer, teraz miał być drugi.

    Klinikę na pewno zmienię, raz że mam dość dojazdów, bo jestem z pod Wrocławia, a dwa nie jestem ani trochę zadowolona z kliniki, nie wiem czy gdzieś będzie lepiej ale przynajmniej taniej 😅😅 i nie to że mi się nie udało to krytykuje, jak dla mnie jest słaby kontakt, żeby się do nich dodzwonić to tracę przerwę 5-minutowa w pracy 😅 a gdzie rozmowa... I te ciągłe opłaty za minutę rozmowy z lekarzem...
    My zdecydowaliśmy się na Novum tylko i wyłącznie dlatego że mąż miał biopsję tu i już stwierdziliśmy że zostajemy

    Dzisiaj Dobek stwierdziła że przy czynniku męskim najlepiej trzymać do blastocysty bo dużo odpada do tego momentu... To ja to wiedziałam ale oni mieli inne zdanie. Tak naprawdę nie potrzebne mrożenie i przeciąganie tego.
    Ale hajs się musi zgadzać, no nie

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 4 lipca 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Anett, przykro mi ogromnie 😥

    Ja uważam, że nie ma jednej słusznej drogi. Czasami lrpiej transferować 2-3 dniowe maluchy a czasami blastocysty.
    Jeżeli embriolodzy i lekarze razem uważają, że warto podhowac zarodek do blastki to pewnie mają rację i dzieje się to z jakiegoś powodu.
    Jeżeli byłoby inaczej to po co hodować zarodki do stadium blastocysty skoro w macicy im lepiej?
    U mnie też miały być zarodki hodowane do 3 doby ale właśnie w 3 dobie kierownik laboratorium zaproponował mi hodowlę do blastki. Zaufałam, bo komu mam ufać jak nie ekspertom?
    Z 6 zarodków miałam 4 blastocysty.
    Zaliczyłam tylko biochema, ciąży brak ale czemu tak się stało a nie inaczej to tylko gdybanie.
    IVF nigdy nie było pewniakiem....

    Powiem Ci że jak ostatnio powiedziałam mężowi że u Cb zarodek zdegenerowal, to niedowierzal że jak to możliwe... A dzisiaj sami ten temat przerabiamy...
    Tak wiem, gdybanie. Nikt nie zna odpowiedzi co się tak naprawdę stało.
    Ale przy czynniku męskim jest fakt że dużo odpada. Z biopsji te plemniki są słabsze i nie da się ich zbadać.
    Więc ja się osobiście już nie godzę na mrożenie 2-dniowych.
    Planujecie zostac w Novum czy zmiana kliniki?

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett, zostajemy w Novum.
    Damy im jeszcze jedną szansę. U kogo się leczyliście?

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 4 lipca 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Anett, zostajemy w Novum.
    Damy im jeszcze jedną szansę. U kogo się leczyliście?
    U Obuchowskiej. Aczkolwiek zaliczyliśmy w tak krótkim czasie z 4-5 innych. Co chwila to u kogoś innego.
    A wy u kogo jesteście?

    Ja sobie na początku powiedziałam że damy im jedną szansę. Skoro jej nie wykorzystali to na nas nie zarobią więcej...
    A nie, widziałam że się płaci za odbiór dokumentów..
    A powiedz mi jeszcze, czy ty placilas później za tą wizytę u lekarza po tym jak nie doszło do transferu? Bo się zastanawiam czy mi faktury nie wyślą...

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi Ci o to, że byłaś w klinice z zamiarem transferu, transferu nie było i lekarz wziął Cię do siebie na rozmowę i czy za to masz płacić?
    Nie, ja nie płaciłam. Zresztą raczej od razu zaprosilby do kasy jeśli chcieliby opłaty.
    Ja zaczęłam u Ajdackiej. Nie powiem fajnie przeszłam stymulację ale do przygotowań do crio według mnie za mało modyfikowała. Tzn. brakowało mi jakiejś inicjatywy, pomysłu. Wiem, młody lekarz ale to ciągłe
    " trzeba próbować dalej" bez pomysłów co zmienić bardzo mnie w swoim czasie irytowało. Potem zmieniłam lekarza na Wojewódzkiego i ostatecznie trafiłam do dr Łukasiewicz. 🙈

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 4 lipca 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Chodzi Ci o to, że byłaś w klinice z zamiarem transferu, transferu nie było i lekarz wziął Cię do siebie na rozmowę i czy za to masz płacić?
    Nie, ja nie płaciłam. Zresztą raczej od razu zaprosilby do kasy jeśli chcieliby opłaty.
    Ja zaczęłam u Ajdackiej. Nie powiem fajnie przeszłam stymulację ale do przygotowań do crio według mnie za mało modyfikowała. Tzn. brakowało mi jakiejś inicjatywy, pomysłu. Wiem, młody lekarz ale to ciągłe
    " trzeba próbować dalej" bez pomysłów co zmienić bardzo mnie w swoim czasie irytowało. Potem zmieniłam lekarza na Wojewódzkiego i ostatecznie trafiłam do dr Łukasiewicz. 🙈

    No już myślałam że za tą wizytę też będę płacić. Ale to w takim razie ok.
    U nas dr też kazała "próbować" bez jakiejkolwiek disgnostyki i pomysłów. Uznane zostało że niepłodność z czynnika męskiego a u mnie różowo, a wygląda na to że wcale tak nie jest. Ja nie jestem wogole przebadana, poza tym co trzeba było do procedury.

    Nie znam lekarki, oby miała dla was jakiś pomysł żeby chociaż człowiek miał świadomość że wszystko zrobił co było możliwe

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett, ja wiele robiłam na własną rękę ale to jak zwykle u mnie wszystko wychodziło w miarę ok.
    Ja jestem dość młoda (przynajmniej tak mówią 🙄) i mam wrażenie, że dlatego nie zostałam potraktowana jakby to nazwać " na poważnie".
    Sama wierzyłam, że się uda w pierwszej procedurze.

  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 4 lipca 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja mam AMH 6,5 więc potencjał jest. Trochę mi ta procedurę zrypali bo dostałam za niska dawkę leków, no ale oni oczywiście mają tłumaczenie że nie mogli daw więcej żeby do hiperki nie dopuścić. Miałam 4 komórki, z czego się 3 zaplodnily.
    Więc to moja pierwsza procedura, i jeden transfer, teraz miał być drugi.

    Klinikę na pewno zmienię, raz że mam dość dojazdów, bo jestem z pod Wrocławia, a dwa nie jestem ani trochę zadowolona z kliniki, nie wiem czy gdzieś będzie lepiej ale przynajmniej taniej 😅😅 i nie to że mi się nie udało to krytykuje, jak dla mnie jest słaby kontakt, żeby się do nich dodzwonić to tracę przerwę 5-minutowa w pracy 😅 a gdzie rozmowa... I te ciągłe opłaty za minutę rozmowy z lekarzem...
    My zdecydowaliśmy się na Novum tylko i wyłącznie dlatego że mąż miał biopsję tu i już stwierdziliśmy że zostajemy

    Dzisiaj Dobek stwierdziła że przy czynniku męskim najlepiej trzymać do blastocysty bo dużo odpada do tego momentu... To ja to wiedziałam ale oni mieli inne zdanie. Tak naprawdę nie potrzebne mrożenie i przeciąganie tego.
    Ale hajs się musi zgadzać, no nie

    Normalnie jakbym czytała o sobie…🙂 podpisuje się pod wszystkim odnośnie kliniki.

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 5 lipca 2022, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja mam AMH 6,5 więc potencjał jest. Trochę mi ta procedurę zrypali bo dostałam za niska dawkę leków, no ale oni oczywiście mają tłumaczenie że nie mogli daw więcej żeby do hiperki nie dopuścić. Miałam 4 komórki, z czego się 3 zaplodnily.
    Więc to moja pierwsza procedura, i jeden transfer, teraz miał być drugi.

    Klinikę na pewno zmienię, raz że mam dość dojazdów, bo jestem z pod Wrocławia, a dwa nie jestem ani trochę zadowolona z kliniki, nie wiem czy gdzieś będzie lepiej ale przynajmniej taniej 😅😅 i nie to że mi się nie udało to krytykuje, jak dla mnie jest słaby kontakt, żeby się do nich dodzwonić to tracę przerwę 5-minutowa w pracy 😅 a gdzie rozmowa... I te ciągłe opłaty za minutę rozmowy z lekarzem...
    My zdecydowaliśmy się na Novum tylko i wyłącznie dlatego że mąż miał biopsję tu i już stwierdziliśmy że zostajemy

    Dzisiaj Dobek stwierdziła że przy czynniku męskim najlepiej trzymać do blastocysty bo dużo odpada do tego momentu... To ja to wiedziałam ale oni mieli inne zdanie. Tak naprawdę nie potrzebne mrożenie i przeciąganie tego.
    Ale hajs się musi zgadzać, no nie
    Sprobowalabym jeszcze raz ale u zamory moja ciezka stymulacje ladnie wyprowadzil a z mojego o doświadczenia uwazam ze lepiej tej hiperki unikac ja bylam przestymulowana o dziwo w 2 procedurze ale nie za duzo i nie chcialabym przechodzić tego jeszcze raz a moje amh powyżej 3..i myslalam ze umre invitro niestety nie daje 100% skuteczności, pierwsza prcedura zawsze jest troche sprawdzeniem bo kazdy organizm inaczej reaguje ostatnio na jakies grupie czytałam amh 17 i 49 komorek dziewczyna zadowolona ale czy to zdrowe i normalne? I jak skomczy sie ta zabawa
    Uwazam podstawa to lekarz z duzym doświadczeniem i dobre labolatorium embriolodzy to 40%na szczęście w polsce jest duza konkurencja wiec to dobrze kolejne 60% to szczęście nic więcej my mozemy na rzęsach stawać diety, suple, leki, i inni szamani jak nie bedzie nam dane w tym momencie to nic z tego. Sory za moj wywód 4 tranafery daja do myslenia i ucza pokory ze nic nie jest pewne i dane nam w 100% trzeba próbować i byc dobrej myśli. Nie poddawaj sie kochana i próbuj dalej 😍

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 5 lipca 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Sprobowalabym jeszcze raz ale u zamory moja ciezka stymulacje ladnie wyprowadzil a z mojego o doświadczenia uwazam ze lepiej tej hiperki unikac ja bylam przestymulowana o dziwo w 2 procedurze ale nie za duzo i nie chcialabym przechodzić tego jeszcze raz a moje amh powyżej 3..i myslalam ze umre invitro niestety nie daje 100% skuteczności, pierwsza prcedura zawsze jest troche sprawdzeniem bo kazdy organizm inaczej reaguje ostatnio na jakies grupie czytałam amh 17 i 49 komorek dziewczyna zadowolona ale czy to zdrowe i normalne? I jak skomczy sie ta zabawa
    Uwazam podstawa to lekarz z duzym doświadczeniem i dobre labolatorium embriolodzy to 40%na szczęście w polsce jest duza konkurencja wiec to dobrze kolejne 60% to szczęście nic więcej my mozemy na rzęsach stawać diety, suple, leki, i inni szamani jak nie bedzie nam dane w tym momencie to nic z tego. Sory za moj wywód 4 tranafery daja do myslenia i ucza pokory ze nic nie jest pewne i dane nam w 100% trzeba próbować i byc dobrej myśli. Nie poddawaj sie kochana i próbuj dalej 😍

    Jasne że się nie poddam, nie ja 😄
    wczoraj było ciężko ale chyba gorzej było po becie zero.
    Na Novum nas niestety już nie będzie stać,
    Wiesz, ja z dr Obuchowskiej byłam zadowolona, nie powiem że nie, tylko co z tego że jak na drugi monitoring trafiłam do kogoś innego i z dawki gonalu 100 miałam zwiększony na 112,5. mi samej się wydawało że to była za małą dawka ale ja się przecież na tym nie muszę znac.
    Jestem w stanie zrozumieć że to przy pierwszym razie test, i wiem że przy drugim mimo tej wiedzy może iść coś nie tak .
    Ale na pewno już się nie zgodzę na mrożenie w drugiej dobie, bo tak naprawdę gdyby trzymali je do blastki to byś może nie było by pierwszego transferu, nie było by mrożenia, przechowywania za rok, rozmrożenia, i przygotowania do krio, (ja podchodziłam teraz na naturalnym, byłam na 4 wizytach na monitoringu)
    jeśli by zliczyć tą kasę co wydaliśmy na te bezsensowne procedury mielibyśmy kasę na start na kolejna procedurę.
    Bo ewidentnie te zarodki by za słabe żeby coś z nich miało wyjść.
    W sumie to teraz nie miałam nic do gadania odnosnie do której doby hodowane. Na wizycie startowej trochę inaczej było ustalane a inaczej zdecydowali embriolodzy w ostateczności.
    pewnie by bylo przykro gdyby nic nie zostało od razu, ale już byśmy się pewnie szykowali do kolejnej procedury.
    Ale fakt, uczy to pokory i cierpliwości

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 252 186

    Wysłany: 5 lipca 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sobotę miałam transfer mojej ostatniej blastocysyty 4.2.3 u dr dobek. Oceniam dr pozytywnie. Wcześniejsze transfery u dr z i w. Od niedzieli pobolewaja mnie jajniki. Jaka może być przyczyna że czuje moje jajniki😐

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 5 lipca 2022, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po wizycie dr Langner. Denerwuje już mnie to ze co wizyta to u kogoś innego, odbębnią swoje, nie chcą doradzić itd, bo ktoś już podjął decyzje. Mówi Nam, ze embriolodzy podęli decyzje, który zarodek, wiec mówię, ze żadni embriolodzy tylko lekarz z piątkowej wizyty. Mam wrażenie, ze się już nie przykładają. Lekarz na piątkowej wizycie w szoku, ze dwoje dzieci mam, jakby te In Vitro to cud jak się uda. Sami nie wierzą w powodzenie. Okropnie teraz się tam zrobiło. Wcześniej czułam się tam dobrze i bezpiecznie, już teraz tak nie jest. Stara kadra położnych wymieniona.
    Znam swój organizm i widziałam ze dziś pęknie i miałam racje wiec tylko jedna wizyta monitorująca. W czwartek rozmnażają, jeśli będzie Ok to w piątek podadzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2022, 13:14

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 5 lipca 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    W sobotę miałam transfer mojej ostatniej blastocysyty 4.2.3 u dr dobek. Oceniam dr pozytywnie. Wcześniejsze transfery u dr z i w. Od niedzieli pobolewaja mnie jajniki. Jaka może być przyczyna że czuje moje jajniki😐
    Tez tak miałam po majowym crio.

    Letka
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 6 lipca 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik cytologii i mam w opisie , liczne granulocyty. Czy z takim wynikiem dopuszcza mnie do transferu czy muszę cytologie powtórzyć?ktoś miał taką sytuację?

    event.png
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 6 lipca 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz może grupę podana na tej cytologii wiem że głównie na to patrzą. I i II jest ok

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 6 lipca 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyba wrote:
    A masz może grupę podana na tej cytologii wiem że głównie na to patrzą. I i II jest ok
    Nie mam napisanej grupy.

    event.png
‹‹ 1577 1578 1579 1580 1581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ