X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 6 lipca 2022, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Odebrałam wynik cytologii i mam w opisie , liczne granulocyty. Czy z takim wynikiem dopuszcza mnie do transferu czy muszę cytologie powtórzyć?ktoś miał taką sytuację?
    Granulocyty mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej. Nie wiem czy Cię dopuszcza, moze będziesz wymagać leczenia.

    Letka
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 390

    Wysłany: 7 lipca 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Granulocyty mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej. Nie wiem czy Cię dopuszcza, moze będziesz wymagać leczenia.
    No wlasnie myślę że mogą nie dopuścić. Zrobilam jeszcze posiewy i zobaczę czy coś w nich wyjdzie.

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta, mi w cytologi wyszedł stan zapalny i do transferu mnie dopuścili. Lekarz nieklinikowy zalecił branie probiotyków i spożywanie jogurtów naturalnych bez mleka w proszku. A jeśli mam objawy zapalenia to zrobić wymaz bakteriologiczny. Nie miałam objawów więc nie robiłam wymazu tym bardziej, że wiedziałem, że przed transferem i tak będę musiała ponowić wymazy. W wymazie przed transferem wyszły mi pojedyncze bakterie GBS zarówno w pochwie jak i szyjce i znikome tzw te dobre bakterie.
    Niestety nie wiem co oznaczają granulocyty ale myślę, że może być to samo tylko napisane innymi słowami. 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 10:53

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 7 lipca 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    No wlasnie myślę że mogą nie dopuścić. Zrobilam jeszcze posiewy i zobaczę czy coś w nich wyjdzie.
    Ja kiedyś miałam jakaś bakterie i mnie dopuścili, a innym razem z inna już bakteria nie. Zależy to jakie masz. Posiewy pokażą. Ja jak miałam cytologię i nie miałam podanej grupy, musiałam się podleczyć. Teraz w piątek miałam pobierany posiew, w pon był wynik szyjki a do wczoraj trzymali w pochwy. Wyszło, ze to flora bakteryjna typowa dla pochwy. Dziś rozmrażają zarodek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 16:37

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 8 lipca 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Telefon z Novum, ze słabo się rozwija. Czekamy do jutra. Któraś z Was miała taką sytuacje?

    Letka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2022, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Telefon z Novum, ze słabo się rozwija. Czekamy do jutra. Któraś z Was miała taką sytuacje?
    Mi przedłużali hodowlę ale niemrożonych embrionów więc trochę inna sytuacja.

  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 390

    Wysłany: 8 lipca 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Telefon z Novum, ze słabo się rozwija. Czekamy do jutra. Któraś z Was miała taką sytuacje?
    Ja nie mialam takiej sytuacji. Ale ostatnio ciagle na forum jakas dziewczynyna pisze ze nie doszło do transferu bo zarodek padł 😔ale jeśli każą czekać do jutra to myślę że jakiś potencjał ma ten zarodek i trzymam kciuki żeby dal rade ✊💪

    Ja mam już dzisiaj wynik posiewów, narazie pochwa i czysto jest, mam nadzieję że szyjka tez wyjdzie ujemna.

    event.png
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 8 lipca 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Ja nie mialam takiej sytuacji. Ale ostatnio ciagle na forum jakas dziewczynyna pisze ze nie doszło do transferu bo zarodek padł 😔ale jeśli każą czekać do jutra to myślę że jakiś potencjał ma ten zarodek i trzymam kciuki żeby dal rade ✊💪

    Ja mam już dzisiaj wynik posiewów, narazie pochwa i czysto jest, mam nadzieję że szyjka tez wyjdzie ujemna.
    U mnie było odwrotnie, szyjka ok a z pochwy długo to trwało. Jeśli nie masz wyników jednocześnie to coś sprawdzają ale bądź dobrej myśli. Jesli pochwa Ok to szyjka moim zdaniem tez powinna być Ok.
    Ja w maju zadzwoniłam do laboratorium podpytać się o posiewy to wielka łaska żeby coś powiedzieć. Co do tego zarodka to raczej nadziei już nie mam.Mamy jeszcze 2, jednocześnie rozmrozimy i hodowla. Wkurza mnie to, ze lekarz powinien doradzić a tu co powiem to przystają na to, totalna olewka. Jedyna Taszycka, która się angażuje.
    Przypomnij, Ty już masz dziecko, jeśli tak to ze świeżych czy mrożonych?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2022, 12:27

    Letka
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 8 lipca 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Telefon z Novum, ze słabo się rozwija. Czekamy do jutra. Któraś z Was miała taką sytuacje?

    Hej. Ja w poniedziałek dowiedziałam się w drodze do kliniki na transfer że padł zarodek, byl z drugiej doby hodowany.
    Rozmrozili drugi zamrożony w 6 dobie. I też padł. O tym się dowiedziałam zaraz po wejściu do kliniki.
    Do Ciebie przynajmniej zadzwonili dzisiaj i uprzedzili.
    Trzymam kciuki żeby u Ciebie było inaczej 🙂
    Jutro masz transfer?

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 8 lipca 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Hej. Ja w poniedziałek dowiedziałam się w drodze do kliniki na transfer że padł zarodek, byl z drugiej doby hodowany.
    Rozmrozili drugi zamrożony w 6 dobie. I też padł. O tym się dowiedziałam zaraz po wejściu do kliniki.
    Do Ciebie przynajmniej zadzwonili dzisiaj i uprzedzili.
    Trzymam kciuki żeby u Ciebie było inaczej 🙂
    Jutro masz transfer?
    Dziś zadzwonili przed 8 bo o 11 mialbyc transfer. Czekam teraz na telefon, jeśli do jutra nie będzie to 9.30 transfer. Nie rozmrożą dwóch pozostałych bo są tez z 2 doby a dziś 3, wiec po tym okresie spróbuje ostatni raz i kończę przygodę z In Vitro.
    Jeśli dziś ma mały potencjał bez sensu moim zdaniem transferować. Może dziś zadzwonią, ze padł, nie będą czekać do jutra. Skoro nie dzwonią to może walczy. Mam dwoje cudownych dzieci za co ogromnie jestem wdzięczna. Tak ja pisałam wcześniej, denerwujące jest to, że chodzi się do kilku lekarzy w jednym cyklu, każdy ma inny pomysł, ale nie chce wchodzić w kompetencje drugiego lekarza. Dla mnie to niedopuszczalne, ale co będą się starać skoro mam dwoje dzieci, wydam tylko pieniądze na rozmrażanie i transfery.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2022, 14:07

    Letka
  • anett Ekspertka
    Postów: 213 68

    Wysłany: 8 lipca 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Dziś zadzwonili przed 8 bo o 11 mialbyc transfer. Czekam teraz na telefon, jeśli do jutra nie będzie to 9.30 transfer. Nie rozmrożą dwóch pozostałych bo są tez z 2 doby a dziś 3, wiec po tym okresie spróbuje ostatni raz i kończę przygodę z In Vitro.
    Jeśli dziś ma mały potencjał bez sensu moim zdaniem transferować. Może dziś zadzwonią, ze padł, nie będą czekać do jutra. Skoro nie dzwonią to może walczy. Mam dwoje cudownych dzieci za co ogromnie jestem wdzięczna. Tak ja pisałam wcześniej, denerwujące jest to, że chodzi się do kilku lekarzy w jednym cyklu, każdy ma inny pomysł, ale nie chce wchodzić w kompetencje drugiego lekarza. Dla mnie to niedopuszczalne, ale co będą się starać skoro mam dwoje dzieci, wydam tylko pieniądze na rozmrażanie i transfery.

    Też mam takie odczucia że nie potrafią podejmować decyzji tylko zostawiają to dla prowadzącego u którego jest się rzadko, no ale cóż my możemy...

    Dobrze rozumiem że jeśli niedajboze by nie doszło do tego transferu to dopiero w kolejnym cyklu do następnego? Całe przygotowanie do crio i kasa za rozmrozenie?

    To oby nie dzwonili już do jutra 🙂

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 8 lipca 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Też mam takie odczucia że nie potrafią podejmować decyzji tylko zostawiają to dla prowadzącego u którego jest się rzadko, no ale cóż my możemy...

    Dobrze rozumiem że jeśli niedajboze by nie doszło do tego transferu to dopiero w kolejnym cyklu do następnego? Całe przygotowanie do crio i kasa za rozmrozenie?

    To oby nie dzwonili już do jutra 🙂
    Zapłaciliśmy za jedna wizytę do crio, jeden monitoring, posiewy i rozmrożenie. Za podanie jeszcze nie. W kolejnym cyklu tez tylko posiewy, monitoring, kupię paski owulacyjne, żeby ciagle nie chodzić na wizyty, ale ja mam raczej jednego dnia pęknięcie, reszta badań aktualna.
    Jak chodziłam do Lewandowskiego, On podejmował decyzje, raz się nie zgodziłam na naturalnym bo wiedziałam, ze nic z tego nie będzie i miałam racje, bo jest syn. Wiedziałam, ze jestem w dobrych rękach. Teraz jakaś maskara, Lewandowskiego ciagle nie ma. Bardzo chciałam do Taszyckiej, nie było jej. Teraz będę chciała do niej. Powinni zadzwonić na koniec dnia, czy coś się ruszyło czy nie. Znając ich zadzwonią, godzinę przed.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2022, 07:53

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 9 lipca 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Zapłaciliśmy za jedna wizytę do crio, jeden monitoring, posiewy i rozmrożenie. Za podanie jeszcze nie. W kolejnym cyklu tez tylko posiewy, monitoring, kupię paski owulacyjne, żeby ciagle nie chodzić na wizyty, ale ja mam raczej jednego dnia pęknięcie, reszta badań aktualna.
    Jak chodziłam do Lewandowskiego, On podejmował decyzje, raz się nie zgodziłam na naturalnym bo wiedziałam, ze nic z tego nie będzie i miałam racje, bo jest syn. Wiedziałam, ze jestem w dobrych rękach. Teraz jakaś maskara, Lewandowskiego ciagle nie ma. Bardzo chciałam do Taszyckiej, nie było jej. Teraz będę chciała do niej. Powinni zadzwonić na koniec dnia, czy coś się ruszyło czy nie. Znając ich zadzwonią, godzinę przed.
    Dzwonili, czekamy do poniedziałku, małe szanse ale są. Walczy jak narazie.

    Letka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks, trzymam kciuki za maluchy. ✊
    Rozumiem, że transferu i tak nie będzie w tym cyklu?

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 9 lipca 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Letks, trzymam kciuki za maluchy. ✊
    Rozumiem, że transferu i tak nie będzie w tym cyklu?
    Czekam do poniedziałku, powiedziały, ze małe szanse ale walczy. Kolejny będzie w następnym cyklu i już koniec. Zarodki 5.3 i 2.3 z drugiej doby, slabe i mrożone razem. Nie dam się więcej wystymulowac, 4 stymulacje wystarczą 😅
    Przy każdym upadku zarodka, nie ukrywam jest przykro. Dlatego dla Was wszystkich mam ogromny podziw za walkę, dla siebie tez. Zrobiłyśmy wszystko, aby zostać mami. Jeśli którejś się jeszcze nie udało, to walczcie, bycie mamą… zresztą same zobaczycie ❤️ Walczcie o te serduszka ❤️❤️
    A Ty kiedy teraz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2022, 13:43

    Letka
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1095 973

    Wysłany: 9 lipca 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Czekam do poniedziałku, powiedziały, ze małe szanse ale walczy. Kolejny będzie w następnym cyklu i już koniec. Zarodki 5.3 i 2.3 z drugiej doby, slabe i mrożone razem. Nie dam się więcej wystymulowac, 4 stymulacje wystarczą 😅
    Przy każdym upadku zarodka, nie ukrywam jest przykro. Dlatego dla Was wszystkich mam ogromny podziw za walkę, dla siebie tez. Zrobiłyśmy wszystko, aby zostać mami. Jeśli którejś się jeszcze nie udało, to walczcie, bycie mamą… zresztą same zobaczycie ❤️ Walczcie o te serduszka ❤️❤️
    A Ty kiedy teraz?

    Trzymam kciuki ✊️

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, dodałam Cię do przyjaciółek, bo mam pytanie. 😊

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1095 973

    Wysłany: 9 lipca 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slonce wrote:
    Anka, dodałam Cię do przyjaciółek, bo mam pytanie. 😊

    Przyjęte 😊

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • problemik Autorytet
    Postów: 2866 2513

    Wysłany: 9 lipca 2022, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są jeszcze dziewczyny z czasów dinozaurów?

    Jeśli tak, co u Was?

    Przeczytałam kilka ostatnich wpisów i z perspektywy czasu wiem, że lepiej, aby zarodek nie rozmroził się, niż płakać po nieudanym transferze i obwiniać się, że może to z mojej winy nie udało się 😥 Brutalne, ale to jest podejście do tematu bez emocji.

    Sofia2019, Ziuta@ 35 lubią tę wiadomość

    dr9Ip2.png[/url]
    07.2016 Crio :(
    II ICSI - ⛄⛄⛄⛄⛄⛄
    11.2016 et 4tc :(
    02;07;09.2017 crio :(
    11.2017 leczenie immuno
    12.2017 crio ☃☃4tc :(
    III ICSI ⛄⛄
    4.2018 crio :(
    07.2018 pożegnanie z Novum
    10.2018 telefon do OA (tylko tel...)
    07.2021 IV ICSI nowa nadzieja <3
    07.2021 💔🥺
    08.2021 💔🥺
    10.2021💔💔🥺
    12.2021 V ICSI ⛄⛄⛄
    01.2022 ET... czekamy
    7dpt - 27,5
    10dpt - 151
    16dpt - 1478
    27dpt <3
    04.2022 - poznaliśmy płeć - synek <3
    05.2022 - 21tc usg połówkowe 340g <3
    09.2022 💙🤱3500g 55cm zdrowy synek 🥰❤️🍼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemik wrote:
    Czy są jeszcze dziewczyny z czasów dinozaurów?

    Jeśli tak, co u Was?

    Przeczytałam kilka ostatnich wpisów i z perspektywy czasu wiem, że lepiej, aby zarodek nie rozmroził się, niż płakać po nieudanym transferze i obwiniać się, że może to z mojej winy nie udało się 😥 Brutalne, ale to jest podejście do tematu bez emocji.

    Melduje się z czasów dinozaurów!!
    Przez ostatni rok bylam na zastrzykach diphereline, sztuczna menopauza ze względu na endometriozę. 4 procedury, 3 w Krakowie, 1 w novum, leczenie immunologiczne mimo w sumie wskazan immunologicznych wg doc. P i prof. W. , standardowo mnóstwo histeroskopii, biopsji, test era , no full wypas jesli chodzi o diagnostyke. Mielismy podejsc jesienią do 5 procedury, ale chcieliśmy jeszcze zaczerpnąć opinii u prof M ( guru immunologi w Łodzi), zrobiliśmy liste kolejnych badań, liczylam na szczepienia limfocytami męża bo tylko to nam pozostało i tak czekając na kolejną wizyte z omówieniem wyników badań, które nie wyszły najlepiej trafiła nam się po 7 latach leczenia ciąża naturalna !!! Szok !! Ciagle nie mogę w to uwierzyć, jeszcze do mnie to nie dociera.
    Dziewczyny mysle, ze wiele wpłynęło na tą ciążę, te procedury tez byly po cos, wiem, ze nie da się uwolnić glowy od mysli, że trudno od tak wyluzować ale u nas dotarliśmy do tego punktu, ze naprawdę zaczelo nam juz byc wszystko obojętne...
    Boje sie jeszcze chyba cieszyc bo to dopiero początek, wszystko może jeszcze się zadziac.....ale chciałam Wam dac nadzieję i wszystkim Wam życzę tych 2 kresek ❤💚🍀

    problemik, Sofia2019, Ziuta@ 35, Jusia 82, Andziorek lubią tę wiadomość

‹‹ 1578 1579 1580 1581 1582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ