X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 15 listopada 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po jakim czasie od punkcji jest wykonywany transfer?
    Mąż jest po biopsji

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 15 listopada 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Dziewczyny, po jakim czasie od punkcji jest wykonywany transfer?
    Mąż jest po biopsji
    Dzień później dzwonią i informują, ile się zapłodniło i kiedy transfer.

    Letka
  • mika2 Przyjaciółka
    Postów: 146 35

    Wysłany: 15 listopada 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Potwierdzam :) My przenieśliśmy z Novum właśnie do Invimed 2 zarodki i jeden z nich to cc- dr powiedział że u nich takich wcale nie mrożą, więc mogą mi podać ale mogą też zutylizować.
    Co ciekawe drugi zarodek w Novum sklasyfikowany był z końcówką 1.1 (aa), natomiast w Invimed już z końcówką bb, więc to chyba też zależy od embriologa....
    Jusia a jak wygląd to przenoszenie zarodków? bardzo dużo sie za to płaci?
    A jeśli chodzi o te zarodki klasy cc to powiem szczerze, szkoda je utylizować, wiadomo ze może rzadziej ale ciąże się zdarzają jednak. Szkoda szansy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2022, 13:31

    Nela3 lubi tę wiadomość

    03.2018 1-wsza procedura, klinika Kraków - brak zarodków
    07.2022 klinika Kraków - mrożone oocyty -brak zarodków
    09.2022 2-ga procedura, klinika Warszawa, długi protokół
    10.2023 Hiperstymulacja, szpital ,❄❄❄❄ 😁
    01.03.23 transfer udany, niskie przyrosty bety od pewnego momentu 9dpt hcg 91, 12dpt hcg 456, 15dpt hcg 1581, 22dpt hcg 2715, 27dpt hcg 4080, 33dpt 6057 (serduszko) CP 9 tydz. 💔
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 16 listopada 2022, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika2 wrote:
    Jusia a jak wygląd to przenoszenie zarodków? bardzo dużo sie za to płaci?
    A jeśli chodzi o te zarodki klasy cc to powiem szczerze, szkoda je utylizować, wiadomo ze może rzadziej ale ciąże się zdarzają jednak. Szkoda szansy :)

    W marcu br. w Novum płaciłam 1040 za przygotowanie zarodków do transportu ( :) ) i 850 za transport z Novum do Invimed (transport zagwarantowany z Novum). No i wiadomo że musiałam zapłacić za zamrożenie zarodków w Invimed, ale tu koszt jest dużo niższy niż w Novum i połowa kwoty została zwrócona gdy zarodki "wykorzystałam" przez pierwsze 6 miesięcy.
    Pomimo tych kosztów to dużo zaoszczędziłam na przeniesieniu, bo w Novum musiałabym zrobić dwa transfery (brak zgody na transfer 2 jednocześnie) a już wtedy sam transfer był ok. 4000 zł.

    Pewnie przy 1 czy 2 transferze byłoby mi szkoda, ale przy 10 już chyba jest inne podejście.... Ja nie zutylizowałam bo miałam podane dwa, ale nie wiem co bym zrobiła gdyby był jako jedyny.....


    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 16 listopada 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    Pewnie, że możesz się tak czuć. Tak samo jak my chcemy ufać swoim lekarzom. Gratuluję Ci ciazy, to na pewno ogromne szczęście. Ja póki co walczę. Przyszłam tu szukając wsparcia, ale chyba pomyliłam miejsca. W dwóch wiadomościach dostałam liścia przypominającego, ze ja w ciąży nie jestem. Pewnie to wina Novum. Ciekawa jestem czy pamiętacie czasy kiedy to Wy szukalyscie pomocy.
    Kończę ten temat i życzę Wam wszystkiego dobrego.
    Zmieniłam klinikę niepolecam Novuum...mam porównanie z innymi i tu po pierwsze pieruńsko drogo po drugie najgorzej to wszystko wyszło...

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 16 listopada 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    No ja sie z tym do konca nie zgadzam. Dobre gamety to podstawaa, ale również dobre oko do wyboru najlepszych plemnikow, wybór odpowiedniego podłoża.
    Dla porównania w Invimedzie 3 stymulacje, 16 komórek, 4 zarodki. W Novum 4 procedura 3 komorki i 3 blastki. Przypadek? Nikt mi nie wmowi, że odpowiedni embriolog nie ma ogromnego znaczenia.
    A u mnie w invimed wyprodukowali wiecej zarodków i tam mieliśmy ciążę,przegapili u mnie trombofilie i niestety ciąża padła...dlatego poszliśmy do Novuum Bo byłam zrażona do kliniki.w Novuum wyprodukowali mniej zarodków i jeszcze bez usg podali zarodek.jak zwróciłam uwagę że tak niepowinno być to przecież się czepiam...

  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 16 listopada 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    A u mnie w invimed wyprodukowali wiecej zarodków i tam mieliśmy ciążę,przegapili u mnie trombofilie i niestety ciąża padła...dlatego poszliśmy do Novuum Bo byłam zrażona do kliniki.w Novuum wyprodukowali mniej zarodków i jeszcze bez usg podali zarodek.jak zwróciłam uwagę że tak niepowinno być to przecież się czepiam...

    I mozna tak sie nadal licytowac. W moim przypadku w Invimedzie rażąco mniej zarodkow, na dodatek jedna stymulacja cala spieprzona (przeciągnieta). Każdy będzie upierał sie przy klinice, w ktorej mu sie udalo i tyle.
    Ja dopiero leczę sie w Novum i tez wiele rzeczy mi się nie podoba, w tym ceny. Ale wiedzy lekarzom na pewno nie będę odbierac. I byc może skończę w Czechach w jakiejś klinice, natomiast ja sama mam kilku znajomych, którym w innych klinikach sie nie udalo, a w Novum zaskoczyło.

    Nela3, Gossipgirl lubią tę wiadomość

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 19 listopada 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Mam pytanie :-) Przygotowuję się do krio. Wiecie może czy w nOvum embriolodzy pracują w niedzielę? To że nie ma transferów w niedzielę to wiem. Ale zastanawia mnie co w sytuacji gdy termin rozmrożenia zarodka wypada w niedzielę?

  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 19 listopada 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Witajcie! Mam pytanie :-) Przygotowuję się do krio. Wiecie może czy w nOvum embriolodzy pracują w niedzielę? To że nie ma transferów w niedzielę to wiem. Ale zastanawia mnie co w sytuacji gdy termin rozmrożenia zarodka wypada w niedzielę?
    Chyba pracują, mi rozmrozili zarodek w dzien wolny

    Zizu87 lubi tę wiadomość

  • Mnika Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 21 listopada 2022, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    Chyba pracują, mi rozmrozili zarodek w dzien wolny


    Pracują zarodki są rozmrażane w niedziele wieczorem i pracując normalnie na tyg od 7:30 do 15 i zarodki zawsze plogladaja po godzinie 8 rano

    Zizu87 lubi tę wiadomość

  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 21 listopada 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy też płacicie za każdą rozmowę telefoniczną czy receptę?

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kasiaka88
    ja płaciłam za jedną chyba, ale nie pamiętam dlaczego płaciłam, ponieważ cztery miałam bezpłatne ( jedna jak miałam plamienie implantacyjne, trzy jak mi beta spadała - wtedy prosiłam o kontakt lekarzy - nie miałam z tym problemów).
    ja oczywiście piszę, o konsultacjach a nie o receptach, bo ich po prostu nie potrzebowałam, ponieważ były wypisywane na wizytach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2022, 14:30

  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 21 listopada 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    Dziewczyny a czy też płacicie za każdą rozmowę telefoniczną czy receptę?

    Ja recepty miałam akurat wszystkie wypisywane podczas wizyty, ale np płaciłam za rozmowę telefoniczną w sytuacji gdzie mialam rozpocząć stymulację w kwietniu, ale że punkcja mogła wypaść w okolicach świąt wielkanocnych to pani dr kazała mi zadzwonić w 1 dc i potwierdzić czy mam brać zastrzyki. Okazało się że nie, i za tą rozmowę zapłaciłam. Kolejna sytuacja gdzie płaciłam to właśnie w kolejnym miesiącu maialam im wysłać zdjęcia z USG czy po owu nie ma żadnych torbieli i miałam rozmowę z lekarzem że mogę zaczynać stymulację
    Absurdem było dla mnie to jak dzwoniłam żeby zapisac się na transfer że za tą rozmowę tel też trzeba płacić.
    Jedynie co to nie płaciłam po transferze przy becie 0 🤣🤣😅


    Ps. Widzę że Twój m. też miał biopsję w styczniu. To tak jak mój 😄 tylko my już zakończyliśmy "karierę" w tej klinice 😆😆 przenosimy się bliżej, bo na kolejną procedurę w Novum nas nie stać 😥

    A można wiedzieć na jakim etapie jesteście? 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2022, 13:52

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1149 1010

    Wysłany: 21 listopada 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja recepty miałam akurat wszystkie wypisywane podczas wizyty, ale np płaciłam za rozmowę telefoniczną w sytuacji gdzie mialam rozpocząć stymulację w kwietniu, ale że punkcja mogła wypaść w okolicach świąt wielkanocnych to pani dr kazała mi zadzwonić w 1 dc i potwierdzić czy mam brać zastrzyki. Okazało się że nie, i za tą rozmowę zapłaciłam. Kolejna sytuacja gdzie płaciłam to właśnie w kolejnym miesiącu maialam im wysłać zdjęcia z USG czy po owu nie ma żadnych torbieli i miałam rozmowę z lekarzem że mogę zaczynać stymulację
    Absurdem było dla mnie to jak dzwoniłam żeby zapisac się na transfer że za tą rozmowę tel też trzeba płacić.
    Jedynie co to nie płaciłam po transferze przy becie 0 🤣🤣😅


    Ps. Widzę że Twój m. też miał biopsję w styczniu. To tak jak mój 😄 tylko my już zakończyliśmy "karierę" w tej klinice 😆😆 przenosimy się bliżej, bo na kolejną procedurę w Novum nas nie stać 😥

    A można wiedzieć na jakim etapie jesteście? 🙂

    Można wiedzieć gdzie teraz się przenosicie? Bo my też rozmyślamy zmianę kliniki, czekamy tylko na dokumentację medyczną z Novum.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 21 listopada 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Można wiedzieć gdzie teraz się przenosicie? Bo my też rozmyślamy zmianę kliniki, czekamy tylko na dokumentację medyczną z Novum.

    Im vimed Wrocław. Tu mam najbliżej.
    My na dokumentacje czekaliśmy 3 tygodnie z tego co pamiętam. Teraz czekamy na transport plemników.
    Na Novum zdecydowaliśmy się tylko z tego względu że mąż miał mtese u dr W.

    Anka84 lubi tę wiadomość

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • kasiaka88 Koleżanka
    Postów: 75 15

    Wysłany: 21 listopada 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Ja recepty miałam akurat wszystkie wypisywane podczas wizyty, ale np płaciłam za rozmowę telefoniczną w sytuacji gdzie mialam rozpocząć stymulację w kwietniu, ale że punkcja mogła wypaść w okolicach świąt wielkanocnych to pani dr kazała mi zadzwonić w 1 dc i potwierdzić czy mam brać zastrzyki. Okazało się że nie, i za tą rozmowę zapłaciłam. Kolejna sytuacja gdzie płaciłam to właśnie w kolejnym miesiącu maialam im wysłać zdjęcia z USG czy po owu nie ma żadnych torbieli i miałam rozmowę z lekarzem że mogę zaczynać stymulację
    Absurdem było dla mnie to jak dzwoniłam żeby zapisac się na transfer że za tą rozmowę tel też trzeba płacić.
    Jedynie co to nie płaciłam po transferze przy becie 0 🤣🤣😅


    Ps. Widzę że Twój m. też miał biopsję w styczniu. To tak jak mój 😄 tylko my już zakończyliśmy "karierę" w tej klinice 😆😆 przenosimy się bliżej, bo na kolejną procedurę w Novum nas nie stać 😥

    A można wiedzieć na jakim etapie jesteście? 🙂



    My niestety dopiero zaczynamy stymulację, ze względów zdrowotnych nie mogłam jej rozpocząć. Chciałam właśnie potwierdzić rozpoczęcie stymulacji, ale ciężko jest się skonsultować z Panią dr...cennik też się ciągle zmienia i zobaczymy jak będzie po pierwszej stymulacji...

    Ile kosztowało Was przeniesienie nasienia do innej kliniki? Też byliśmy na biopsji ze względu u dr Wolskiego...

    Ja: 34
    Wszystkie wyniki ok
    AMH 0.7

    On: 39
    01.2022 - mąż azoospermia, biopsja

    11.2022 - początek 1 stymulacji
    30.11.2022-punkcja
    02.12.2022-transfer odwołany, 2komorki,które się nie zapłodniły
    05.12.2022- transfer odwołany
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1149 1010

    Wysłany: 21 listopada 2022, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Im vimed Wrocław. Tu mam najbliżej.
    My na dokumentacje czekaliśmy 3 tygodnie z tego co pamiętam. Teraz czekamy na transport plemników.
    Na Novum zdecydowaliśmy się tylko z tego względu że mąż miał mtese u dr W.

    Ja myślę nad Invimed Poznań :) Też mąż miał biopsje w NOvum, ale przy 2 procedurach kiepsko zapładniały się komórki. Została nam jedna słomka i nie wiemy co robić.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 21 listopada 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaka88 wrote:
    My niestety dopiero zaczynamy stymulację, ze względów zdrowotnych nie mogłam jej rozpocząć. Chciałam właśnie potwierdzić rozpoczęcie stymulacji, ale ciężko jest się skonsultować z Panią dr...cennik też się ciągle zmienia i zobaczymy jak będzie po pierwszej stymulacji...

    Ile kosztowało Was przeniesienie nasienia do innej kliniki? Też byliśmy na biopsji ze względu u dr Wolskiego...

    To trzymam kciuki w takim razie żeby waszystko poszło sprawnie i już bez przesunięć 🙂

    No nie wiem dlaczego ale ja tam też miałam wiecznie problem z umówieniem jakiejś wizyty.

    Jesteśmy w trakcie przenoszenia. Kosztów jeszcze nie znamy, dowiemy się dopiero po fakcie 😅😅 bo nam powiedzieli że to będzie zależało od ceny paliwa ( transport organizowany przez in vimed)
    Ale dam znać jak tylko będę wiedzieć.

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • anett Ekspertka
    Postów: 214 68

    Wysłany: 21 listopada 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Ja myślę nad Invimed Poznań :) Też mąż miał biopsje w NOvum, ale przy 2 procedurach kiepsko zapładniały się komórki. Została nam jedna słomka i nie wiemy co robić.

    Kurcze to faktycznie ciężki temat skoro tylko jedna slomka zostala. Ale może zmiana kliniki wyjdzie na dobre 🙂 i oby tak było.

    Ja się pocieszam że mamy 6 słomek jeszcze, i mam nadzieję że to tylko kwestia przeprowadzenia u mnie stymulacji jak trzeba (przy amh 6,5 wynik w Novum to 3 oocyty)
    Ale tak to wygląda jak każda wizyta przy stymulacji u innego lekarza...

    starania od 2016 roku
    ona 32 lata
    on 33 lat
    azoospermia
    2022 r - m-tese Novum
    I procedura - Novum, 1 transfer 2-dniowy - beta 0
    II procedura - In Vimed, 2 zarodki
    23.02 transfer
    7dpt - 6,3
    12 dpt 108
    14 dpt 298
    18 dpt 2500 - jest pęcherzyk ciązowy
    26 dpt - zarodek z sercem
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1149 1010

    Wysłany: 21 listopada 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett wrote:
    Kurcze to faktycznie ciężki temat skoro tylko jedna slomka zostala. Ale może zmiana kliniki wyjdzie na dobre 🙂 i oby tak było.

    Ja się pocieszam że mamy 6 słomek jeszcze, i mam nadzieję że to tylko kwestia przeprowadzenia u mnie stymulacji jak trzeba (przy amh 6,5 wynik w Novum to 3 oocyty)
    Ale tak to wygląda jak każda wizyta przy stymulacji u innego lekarza...

    To faktycznie mało oocytów. Ja już nie wiem o co tam chodzi. Tak wszyscy zachwalali Novum a ostatnie opinie i statystyki mówią co innego. Ja się bardzo zraziłam podejściem do pacjenta.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
‹‹ 1616 1617 1618 1619 1620 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ