X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 14 listopada 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    Niestety, do wszystkiego trzeba zawsze doliczyć kilka tysi. W dzień punkcji płaciliśmy coś około 10 tys, Bo jeszcze mrożenie zarodków, time lapsy, opieka dr Ko.z.ioł... No wszystko sobie doliczają

    Ale podobno dr Kozioł działa cuda :)
    Czasem lepiej wydać więcej na jedno porządne podejście niż robić dwa invitro w gorszym miejscu.

    Trzymam kciuki za Was dziewczyny!

    AniaMasz88 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • mika2 Przyjaciółka
    Postów: 146 35

    Wysłany: 14 listopada 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyta90210 wrote:
    My jeszcze w tym tygodniu powinniśmy mieć punkcję, a potem transfer właśnie w 3 dobie...Nie wiem sama, czy to najlepszy pomysł na 1 w życiu transfer, ale tak zadecydowała nasza lekarka prowadząca...Póki co, oby było co podawać, oby jakies zarodki powstały, bo to przecież tez nie jest pewne.
    Ceny w Novum mnie zaskakują. Zapłaciliśmy 2700 zł za stymulację, a prawie 3 tys będzie do zapłaty za punkcję. A co mamy w tej cenie podczas stymulacji? W naszym przypadku 3 wizyty, na każdej badanie krwi- raz morfologia, 3 x estradiol i 3x progesteron.Jak nawet dojdzie kolejny hormon, to te wizyty i badania z krwi nie dadzą 2700 zł... Do weekendu byłam jeszcze przekonana,że w tej cenie jest punkcja, ale się mocno rozczarowałam jak wzięłam do ręki cennik...
    Ceny są już powoli zaporowe, człowiek zaczął to jakoś skończy ,ale oby się udało bo na drugi raz juz pieniędzy nie będzie, trzeba by szukać tańszej kliniki niestety. To jednak klinika dla zamożnych, teraz sie o tym boleśnie przekonuję. A w gabinecie 10 minut i nawet nie ma jak zapytać o cokolwiek bo wyczówa się pośpiech, chwała Bogu za położne, one podpowiedzą zawsze co nieco i wyjaśnią jeśli trzeba. Serio myslalam ze za taką kasę komfort pacjenta bedxie większy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2022, 20:20

    Letks, Nela3 lubią tę wiadomość

    03.2018 1-wsza procedura, klinika Kraków - brak zarodków
    07.2022 klinika Kraków - mrożone oocyty -brak zarodków
    09.2022 2-ga procedura, klinika Warszawa, długi protokół
    10.2023 Hiperstymulacja, szpital ,❄❄❄❄ 😁
    01.03.23 transfer udany, niskie przyrosty bety od pewnego momentu 9dpt hcg 91, 12dpt hcg 456, 15dpt hcg 1581, 22dpt hcg 2715, 27dpt hcg 4080, 33dpt 6057 (serduszko) CP 9 tydz. 💔
  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 14 listopada 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela3 wrote:
    Ale podobno dr Kozioł działa cuda :)
    Czasem lepiej wydać więcej na jedno porządne podejście niż robić dwa invitro w gorszym miejscu.

    Trzymam kciuki za Was dziewczyny!

    Potwierdzam. U nas z 4 komórek 3 blastki, w tym 2x4.1.1. Myślę, że to Jej zasługa

    Nela3 lubi tę wiadomość

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 14 listopada 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyta90210 wrote:
    My jeszcze w tym tygodniu powinniśmy mieć punkcję, a potem transfer właśnie w 3 dobie...Nie wiem sama, czy to najlepszy pomysł na 1 w życiu transfer, ale tak zadecydowała nasza lekarka prowadząca...Póki co, oby było co podawać, oby jakies zarodki powstały, bo to przecież tez nie jest pewne.
    Ceny w Novum mnie zaskakują. Zapłaciliśmy 2700 zł za stymulację, a prawie 3 tys będzie do zapłaty za punkcję. A co mamy w tej cenie podczas stymulacji? W naszym przypadku 3 wizyty, na każdej badanie krwi- raz morfologia, 3 x estradiol i 3x progesteron.Jak nawet dojdzie kolejny hormon, to te wizyty i badania z krwi nie dadzą 2700 zł... Do weekendu byłam jeszcze przekonana,że w tej cenie jest punkcja, ale się mocno rozczarowałam jak wzięłam do ręki cennik...
    Novum jest jedną z najdroższych klinik, cennik non stop idzie w górę. Mamy dzieci z 2018 i 2021 roku i bardzo bardzo dużo wydaliśmy. Jeśli wybieracie Novum, musicie liczyć się z bardzo dużym wydatkiem, który nie wiadomo ile potrwa.

    Letka
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 14 listopada 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela3 wrote:
    Ale podobno dr Kozioł działa cuda :)
    Czasem lepiej wydać więcej na jedno porządne podejście niż robić dwa invitro w gorszym miejscu.

    Trzymam kciuki za Was dziewczyny!
    My nie braliśmy żadnej opieki dr Kozioł, ani Nasi znajomi co mają dzieci z Novum. Tak szczerze co Ona może zdziałać, albo zarodek jest dobrej jakości albo nie, nie naprawi go, tylko go sprawdza jak się rozwija ale to jak każdy embriolog. Ja majac niskie amh miałam 8 dojrzałych komórek, i to tylko mój organizm zadziwił, bo Oni nie dawali szansy, z 7 zarodków tylko jeden był prawidłowy i podany w drugiej dobie. I jakoś nie odczułam żeby Oni stworzyli cud, to leki i dobra komórka i dobry plemnik. Są dobrymi fachowcami ale jak nie ma prawidłowego zarodka, dobre endometrium to nikt nie pomoże.

    Jusia 82, Gossipgirl lubią tę wiadomość

    Letka
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 14 listopada 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    Mam tak samo. W Invimedzie nie zamrozili mi blastki 4bc... Trochę sceptycznie podchodzę tonm transferu 4cc. Na inastagrami obserwuję embriolog z Krakowa i ona tez tam opisuje, ze cc nie podaje pacjentkom...

    Potwierdzam :) My przenieśliśmy z Novum właśnie do Invimed 2 zarodki i jeden z nich to cc- dr powiedział że u nich takich wcale nie mrożą, więc mogą mi podać ale mogą też zutylizować.
    Co ciekawe drugi zarodek w Novum sklasyfikowany był z końcówką 1.1 (aa), natomiast w Invimed już z końcówką bb, więc to chyba też zależy od embriologa....

    Letks lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 14 listopada 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    Potwierdzam. U nas z 4 komórek 3 blastki, w tym 2x4.1.1. Myślę, że to Jej zasługa
    To zasługa leków, Twoich komórek jajowych i prawidłowego plemnika, Ona tylko nad tym piecze sprawia i w 2018 roku nie słyszałam o takiej usłudze. My mieliśmy w czymś moczone komórki jajowe przy córce i przy synu, inaczej wszystkie dziewczyny Nasze zarodki są tak samo hodowane i w takich samych warunkach. To jest tylko naciągnie kasy. Owszem maja dobre laboratorium ale do wszystkich Naszych zarodków tak samo podchodzą. Ja skończyłam swoją przygodę z Novum, było fajniej, zmieniło się od czasów Pani Rozenek. Same pracownice mówiły, ze zrobiła ogromna reklamę, ze maja mnóstwo pacjentów. Zreszta reklamuje do tej pory. Poprzewracało się w głowach i już tam tak fajnie nie jest.

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    Letka
  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    To zasługa leków, Twoich komórek jajowych i prawidłowego plemnika, Ona tylko nad tym piecze sprawia i w 2018 roku nie słyszałam o takiej usłudze. My mieliśmy w czymś moczone komórki jajowe przy córce i przy synu, inaczej wszystkie dziewczyny Nasze zarodki są tak samo hodowane i w takich samych warunkach. To jest tylko naciągnie kasy. Owszem maja dobre laboratorium ale do wszystkich Naszych zarodków tak samo podchodzą. Ja skończyłam swoją przygodę z Novum, było fajniej, zmieniło się od czasów Pani Rozenek. Same pracownice mówiły, ze zrobiła ogromna reklamę, ze maja mnóstwo pacjentów. Zreszta reklamuje do tej pory. Poprzewracało się w głowach i już tam tak fajnie nie jest.
    No ja sie z tym do konca nie zgadzam. Dobre gamety to podstawaa, ale również dobre oko do wyboru najlepszych plemnikow, wybór odpowiedniego podłoża.
    Dla porównania w Invimedzie 3 stymulacje, 16 komórek, 4 zarodki. W Novum 4 procedura 3 komorki i 3 blastki. Przypadek? Nikt mi nie wmowi, że odpowiedni embriolog nie ma ogromnego znaczenia.

    Nela3 lubi tę wiadomość

  • Letks Ekspertka
    Postów: 186 92

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    No ja sie z tym do konca nie zgadzam. Dobre gamety to podstawaa, ale również dobre oko do wyboru najlepszych plemnikow, wybór odpowiedniego podłoża.
    Dla porównania w Invimedzie 3 stymulacje, 16 komórek, 4 zarodki. W Novum 4 procedura 3 komorki i 3 blastki. Przypadek? Nikt mi nie wmowi, że odpowiedni embriolog nie ma ogromnego znaczenia.
    Czy z któryś tych blastek masz ciąże? Ja mam dwoje dzieci z dwóch dniowych zarodków, do blastki nawet nie hodowali. Mąż ma w rodzinie dziewczynę co w Novum mieli już kilkanaście transferów, wyniki maja dobre i za każdym razem 4-5 blastek, poddali się po kilku latach. Każdy może mieć własne zdanie, a większość już jest zdania, ze to jest naciągnie kasy. Mam nadzieje, ze Ci się uda albo udało. Nadzieje, zawsze trzeba mieć!
    Mało tego kilka lat temu, jak była krótka wizyta, po receptę i co dalej to nawet nie liczył szef mnie za wizytę, bywało, ze za darmo przyszedł na transfer. Z drugiej strony tez trzeba zrozumieć bo wszystko drożeje, a On jak sam powiedział tez ma kredyty. Tylko, ze cennik zmieniany kilka razy do roku, sprawi, ze mało kogo będzie stać i każda rzecz, każda ingerencja stała się dodatkową usługą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2022, 22:45

    Letka
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMasz88 wrote:
    Potwierdzam. U nas z 4 komórek 3 blastki, w tym 2x4.1.1. Myślę, że to Jej zasługa

    Wow ale wynik 😍 marzę o takim

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    Czy z któryś tych blastek masz ciąże? Ja mam dwoje dzieci z dwóch dniowych zarodków, do blastki nawet nie hodowali. Mąż ma w rodzinie dziewczynę co w Novum mieli już kilkanaście transferów, wyniki maja dobre i za każdym razem 4-5 blastek, poddali się po kilku latach. Każdy może mieć własne zdanie, a większość już jest zdania, ze to jest naciągnie kasy. Mam nadzieje, ze Ci się uda albo udało. Nadzieje, zawsze trzeba mieć!
    Mało tego kilka lat temu, jak była krótka wizyta, po receptę i co dalej to nawet nie liczył szef mnie za wizytę, bywało, ze za darmo przyszedł na transfer. Z drugiej strony tez trzeba zrozumieć bo wszystko drożeje, a On jak sam powiedział tez ma kredyty. Tylko, ze cennik zmieniany kilka razy do roku, sprawi, ze mało kogo będzie stać.

    Mam jedną blastkę w brzuchu i jedna zamrożona. Trochę brzydki komentarz, ale masz rację - nadzieję trzeba mieć zawsze.
    Bardzo sie cieszę, ze Tu dzieci masz. Nie wiem serio po co takie licytowanie kto ma ciaze z jakich zarodkow.
    Ja nie żałuję akurat kasy wydanej na dr Ko.ziol. Zgadzam się, ze No.vum bardzo drogie, ale liczyłam się z tym.

    Nela3 lubi tę wiadomość

  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 14 listopada 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letks wrote:
    My nie braliśmy żadnej opieki dr Kozioł, ani Nasi znajomi co mają dzieci z Novum. Tak szczerze co Ona może zdziałać, albo zarodek jest dobrej jakości albo nie, nie naprawi go, tylko go sprawdza jak się rozwija ale to jak każdy embriolog. Ja majac niskie amh miałam 8 dojrzałych komórek, i to tylko mój organizm zadziwił, bo Oni nie dawali szansy, z 7 zarodków tylko jeden był prawidłowy i podany w drugiej dobie. I jakoś nie odczułam żeby Oni stworzyli cud, to leki i dobra komórka i dobry plemnik. Są dobrymi fachowcami ale jak nie ma prawidłowego zarodka, dobre endometrium to nikt nie pomoże.

    Niestety nie zgodzę się totalnie z tą opinią.
    Embriolog jest kluczowy w wyborze procedur dodatkowych, wyborze plemnika, wstrzyknięcia go a później monitorowania zarodków tak, żeby ich nie uszkodzić przy wyciąganiu do oceny.
    Jeśli embriolog jest słaby i wstrzyknie pierwszy lepszy plemnik albo w niewłaściwy sposób, zarodka dobrej klasy z tego nie otrzymasz.
    Nikt Ci później nie powie, że sorki nie udało mi się wstrzyknięcie i zniszczyłem Twoją komórkę.
    Tak samo wiedza o procedurach dodatkowych, gdzie to embriolog powinien przestudiować wyniki i wybrać najlepsze. Wystarczy poczytać o niektórych klinikach jak nie proponują nawet IMSI i potem z kilku pięknych oocytów nie dochodzi do zapłodnienia. Tak samo transfer bez embryoglue robią, a wiadomo że to też zwiększa szanse i co najlepsze, część osób nawet nie wie ze takie coś jest tylko dowiaduje się po fakcie.
    U nas embriolodzy są super, wszystko omawiają i proponują, ale labo też ma znaczenie.

    AniaMasz88 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 14 listopada 2022, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ivf najważniejszy jest dobry zarodek,reszta to kosmetyka. I ani Pani kozioł i jej opieka za grube pieniążki ani Pan Lewy za równie nie małe sumy nie poprawia jakości zarodka. Piszę to po prawie 20! nieudanych transferach w novum...wciskano mi różne kity a prawda jest taka że oni dobrze wiedzą że jak nie udaje się max 5 transfer dobrej blastocysty to powinni skierować na PGS. Tylko jak novum tego nie robi to przecież nie oddadzą cie w ramiona konkurencji tylko będą wciskać kity że nie trafiła pani na TEN zarodek i trzeba kolejna procedurę...
    Mój udany transfer przebadanego zarodka! był bez embryoglue,które w novum miałam do wszystkich CT...chyba to nie takie istotne. Ale wiara czyni cuda!!!

    Letks, Jusia 82, Anka84, mika2 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 14 listopada 2022, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    W ivf najważniejszy jest dobry zarodek,reszta to kosmetyka. I ani Pani kozioł i jej opieka za grube pieniążki ani Pan Lewy za równie nie małe sumy nie poprawia jakości zarodka. Piszę to po prawie 20! nieudanych transferach w novum...wciskano mi różne kity a prawda jest taka że oni dobrze wiedzą że jak nie udaje się max 5 transfer dobrej blastocysty to powinni skierować na PGS. Tylko jak novum tego nie robi to przecież nie oddadzą cie w ramiona konkurencji tylko będą wciskać kity że nie trafiła pani na TEN zarodek i trzeba kolejna procedurę...
    Mój udany transfer przebadanego zarodka! był bez embryoglue,które w novum miałam do wszystkich CT...chyba to nie takie istotne. Ale wiara czyni cuda!!!

    Zarodek TWORZY embriolog. Z materiału który dostaje, ale to ON go tworzy.
    Rozumiem Twoją irytację, zawsze tak jest jak się nie udaje, ale może czasami warto rozważyć zmianę kliniki jak się nie udaje, niż tkwić w tym co się jest skoro nie spełniają oczekiwań.
    Wiara czyni cuda i to jest prawda.
    A pisanie krzywdzących komentarzy jest trochę nie na miejscu, mimo frustracji którą rozumiem.

    Przecież nikt Cię tam nie zmusił do leczenia.
    Opieka bardzo dobrego embriolga nad zarodkami ma znaczenie i taka jest prawda.
    Czasami po prostu z pustego nawet Salomon nie naleje.

    AniaMasz88 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 14 listopada 2022, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widocznie Pani kozioł i jej zespół nie jest taka dobra,skoro 20x nie potrafiła stworzyć u mnie dobrego zarodka...
    Dobry lekarz nie wciska kitu,tylko odsyła w inne miejsce gdzie mają lepsze możliwości....
    Dlaczego uważasz że mój komentarz jest krzywdzący? Jest prawdziwy niestety 😐

    Letks, Anka84 lubią tę wiadomość

    age.png
  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 14 listopada 2022, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem atmosfery jaka panuje na tym forum. Przyszłyśmy tu szukając wiedzy, wsparcia, osób, które z nami to przeżywają. Wyrazilyscie swoją opinię o Novum i siper, macie do tego prawo. Nie rozumiem po co ciągle pisać to samo, ze Novum takie złe, skoro latami tam siedziałyscie. Dajcie nam szanse - mnie to trochę podcina skrzydła, bo mamy tamm zarodki. Gdybyście zaszły w ciaze w Novum to byście je chwalili, a że sie nie udało to cóż.
    Mnie też wiele rzeczy sie tam nie podoba, ale po co komuś odpowiadać w taki sposób?
    Ja mam porównanie z Invimedem i dla mnie to jest niebo i ziemia. Zmarnowałam tylko czas i pieniądze siedząc tam. Nie twierdzę, że w Novum mi sie uda, ale opieka jest dla mnie na zupełnie innym poziomie.

    Nela3 lubi tę wiadomość

  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 14 listopada 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie na żadnym innym wątku nie spotkałam się z tyloma dyskusjami na temat wygórowanych cen czy tego że ktoś kogoś naciąga...tylko tu cyklicznie co zmiana cennika pojawiają się takie tematy. Gdybym je czytała,wyciagnelabym wnioski że jeśli ktoś mi zaproponuje obecność Lewego przy CT to znaczy że chce tylko kasę ode mnie wyciągnąć bo widzi że jestem zdesperowana i zrobię wszystko aby się udało.

    To jest forum i każdy może się wypowiadac zgodnie ze swoim uznaniem a nie czyimś oczekiwaniem🤔

    Dosyć tam nerwow i pieniędzy stracilam-glownie dlatego że zaufałam lekarzom tam pracującym i się niestety zawiodłam...

    Letks, Jusia 82, Anka84 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 15 listopada 2022, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cennik jest publiczny, albo kogoś stać i chodzi a jak nie to szuka innej kliniki.
    Ja też dwa razy podeszłam w tej której jestem, jak się nie uda to będę szukać dalej.
    Każdy ma swój rozum i pisanie, że ktoś wyciąga kasę jest krzywdzące zarówno dla pacjentów jak i lekarzy tam pracujących.
    Skoro według Ciebie są tacy nieudolni to rozumiem, że już dawno jesteś w ciąży w innej klinice.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2022, 17:43

    AniaMasz88, Gossipgirl lubią tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 15 listopada 2022, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że mnie stać nie znaczy że z perspektywy czasu nie mogę się czuć naciągana...Rozumu i wiedzy przede wszystkim oczekuje od lekarza jako specjalisty,do którego przychodzę po pomóc. Nie zwykłam czerpać wiedzy u dra google

    Cennik zmienia się jak w kalejdoskopie,więc radzę czesto tam zaglądać.

    A propos ciąży to mam nadzieje ze cie nie zawiedzie że wlasnie kompletuje wyprawkę 🥰

    Letks, Jusia 82, Anka84 lubią tę wiadomość

    age.png
  • AniaMasz88 Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 15 listopada 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że możesz się tak czuć. Tak samo jak my chcemy ufać swoim lekarzom. Gratuluję Ci ciazy, to na pewno ogromne szczęście. Ja póki co walczę. Przyszłam tu szukając wsparcia, ale chyba pomyliłam miejsca. W dwóch wiadomościach dostałam liścia przypominającego, ze ja w ciąży nie jestem. Pewnie to wina Novum. Ciekawa jestem czy pamiętacie czasy kiedy to Wy szukalyscie pomocy.
    Kończę ten temat i życzę Wam wszystkiego dobrego.

    Nela3, Gossipgirl lubią tę wiadomość

‹‹ 1615 1616 1617 1618 1619 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ