X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2391 1498

    Wysłany: 23 lipca, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    też zaczynam się stresować tym co czytam. Miałam teraz zaczynać stymualcję, leki rozpisane, ale u meza wyszło CMV i czekamy. Mam nadzieje ze w takim wypadku nie bedzie sytuacji że za miesiac się okaże ze nie mozemy rozpoczynać stymulacji...

    A nie miał przypadkiem opryszczki? Mi ostatnio też wyszły dodatnie przeciwciała a potem okazało się, ż opryszczka zafałszowała wynik… powtórzony po tygodniu był już ok.

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • HolyFantasia Autorytet
    Postów: 299 542

    Wysłany: 23 lipca, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika949 wrote:
    Ja jestem po pierwszej wizycie (wszystkie dokumenty już podpisaliśmy ) i dopiero za 2 tygodnie mam startowa z rozpisaniem stymulacji ale lekarz i klinika zapewnia że zablokowała dla nas środki .
    Ale zaczynam się obawiać jak to będzie w novum wyglądało. Dzwoniłam do ministerstwa zdrowia pani powiedziała że to jest niedopuszczalne i będą interweniować tylko żeby to zgłaszać mailowo na adres
    [email protected]

    Hej, ja jestem w novum. Wizytę wstępną i podpisanie dokumentów mieliśmy 17.06 , a dzisiaj dopiero wizyta startowa i oficjalnie klepnięta kwalifikacja w systemie, bo w międzyczasie wyszła torbiel.
    Normalnie jesteśmy w programie i są dla nas środki finansowe zablokowane, czekają grzecznie od pierwszej wizyty w czerwcu i wstępnej kwalifikacji. :)

    Kasia 1987 lubi tę wiadomość

    ♀️ '93 (31 lat)
    AMH 2.61
    wyniki w normie

    ♂️ '89 (35 lat)
    bardzo niska liczebność i koncentracja plemników
    genetyka ok👍

    03.06.2024 - kwalifikacja do in vitro ICSI
    24.07 - start stymulacji (z torbielą czynnościową 18 mm)
    02.08 - punkcja 💉 pobrano 13 🥚, dojrzałych 12 🥚
    - wszystkie poszły do zapłodnienia 🤞
    zarodki 5 doba: ❄❄❄
    07.08 - transfer ET 4.1.1 🌺
    7 dpt - beta 3,4 mlU
    9 dpt - beta 13,6 mlU
    12 dpt - beta 54,4 mlU
    14 dpt - beta 161,7 mlU
    20 dpt - beta 1490 mlU
    26 dpt - beta 6631 mlU CRL 3.3 mm, jest ❤ (5+6)
    16.09 (7+6) CRL 1.4 cm ❤

    preg.png
  • fiszka Ekspertka
    Postów: 155 110

    Wysłany: 23 lipca, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dofinansowanie jest dla kobiet do skończenia 42 lat. Nie płaci się prawie za nic. Niektóre badania trzeba zrobić we własnym zakresie przed procedura. Leki są refundowane i mają niskie ceny. Ja miałam 4 stymulacje i 16 transferów i spokojnie przeszłam kwalifikacje. Dziś rozmawiałam z lekarka i podobno kończą im się fundusze, więc lepiej nie czekać.
    Wiem , że nie ma już środków . My będziemy chcieli udać się do kliniki pod koniec roku , bo rok trzeba czekać po porodzie i mam nadzieję, że coś się wyklaruje bo jak na razie to nie wygląda za ciekawie 🥺 chyba że udamy się do innej po prostu 😎

  • Kika949 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 24 lipca, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HolyFantasia wrote:
    Hej, ja jestem w novum. Wizytę wstępną i podpisanie dokumentów mieliśmy 17.06 , a dzisiaj dopiero wizyta startowa i oficjalnie klepnięta kwalifikacja w systemie, bo w międzyczasie wyszła torbiel.
    Normalnie jesteśmy w programie i są dla nas środki finansowe zablokowane, czekają grzecznie od pierwszej wizyty w czerwcu i wstępnej kwalifikacji. :)


    Super to bardzo dobra wiadomość , my mamy wizytę startową za 2 tygodnie. Kiedy pobrali od was wymazy?

  • HolyFantasia Autorytet
    Postów: 299 542

    Wysłany: 24 lipca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy robione wymazy 17.06 na tamtej wizycie wstępnej, która miała być startową, ale niestety chwilę później na usg ukazała się torbiel - one się już niestety "przeterminowały".
    Będziemy teraz robić kolejne, w sobotę (4 dzień stymulacji).

    ♀️ '93 (31 lat)
    AMH 2.61
    wyniki w normie

    ♂️ '89 (35 lat)
    bardzo niska liczebność i koncentracja plemników
    genetyka ok👍

    03.06.2024 - kwalifikacja do in vitro ICSI
    24.07 - start stymulacji (z torbielą czynnościową 18 mm)
    02.08 - punkcja 💉 pobrano 13 🥚, dojrzałych 12 🥚
    - wszystkie poszły do zapłodnienia 🤞
    zarodki 5 doba: ❄❄❄
    07.08 - transfer ET 4.1.1 🌺
    7 dpt - beta 3,4 mlU
    9 dpt - beta 13,6 mlU
    12 dpt - beta 54,4 mlU
    14 dpt - beta 161,7 mlU
    20 dpt - beta 1490 mlU
    26 dpt - beta 6631 mlU CRL 3.3 mm, jest ❤ (5+6)
    16.09 (7+6) CRL 1.4 cm ❤

    preg.png
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10299 8961

    Wysłany: 24 lipca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w ramach programu MZ darmową betę można wykonać tylko raz, a ewentualne kolejne mogą być płatne? Konsultację z lekarzem mam umówioną dopiero za tydzień, 14 dpt, 13 dpt mam zrobić betę, ale nie będę ukrywać, że wolałabym już ją sprawdzić 10 dpt, a jak się uda to już odbyć konsultację z kolejnymi wynikami...

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 5 procedur in vitro, 17 transferów, 18 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Synek <3
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2391 1498

    Wysłany: 24 lipca, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Czy w ramach programu MZ darmową betę można wykonać tylko raz, a ewentualne kolejne mogą być płatne? Konsultację z lekarzem mam umówioną dopiero za tydzień, 14 dpt, 13 dpt mam zrobić betę, ale nie będę ukrywać, że wolałabym już ją sprawdzić 10 dpt, a jak się uda to już odbyć konsultację z kolejnymi wynikami...

    Ja to czytam tak, że w przypadku pozytywnej można powtórzyć 3 razy w ramach programu... ale spójrz jeszcze:

    https://www.gov.pl/web/zdrowie/leczenie-nieplodnosci-obejmujace-procedury-medycznie-wspomaganej-prokreacji-w-tym-zaplodnienie-pozaustrojowe-prowadzone-w-osrodku-medycznie-wspomaganej-prokreacji-na-lata-2024-2028

    Asiula86 lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • ilo.mal Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 25 lipca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂
    jestem po pierwszym nieudanym transferze (CB) w ramach refundacji MZ. Chciałam podejść do kolejnego transferu, jednak nie mogę, bo nie ma na to środków. Jak to jest możliwe? Nie mogę podejść do transferu również komercyjne, bo jestem w refundacji 🙈 jeśli chcę zapłacić za transfer to muszę zrezygnować z programu. Czy tylko my mamy taki problem?

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10299 8961

    Wysłany: 25 lipca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilo.mal wrote:
    Hej 🙂
    jestem po pierwszym nieudanym transferze (CB) w ramach refundacji MZ. Chciałam podejść do kolejnego transferu, jednak nie mogę, bo nie ma na to środków. Jak to jest możliwe? Nie mogę podejść do transferu również komercyjne, bo jestem w refundacji 🙈 jeśli chcę zapłacić za transfer to muszę zrezygnować z programu. Czy tylko my mamy taki problem?

    Podobno jest właśnie taki problem obecnie w klinice :-(

    Mogę podpytać, jak z betą? Jedna była bezpłatna w klinice?

    Współczuję ciąży biochemicznej :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 19:55

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 5 procedur in vitro, 17 transferów, 18 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Synek <3
  • ilo.mal Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 25 lipca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat ja betę robiłam prywatnie w swoim laboratorium. Nie dałabym rady jeździć co drugi dzień do Warszawy, a miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej. Na szczęście beta w końcu przestała rosnąć i spadła. Teraz gdy zaczęłam kolejny cykl chciałam wziąć mrożaczka i nie mogę, mimo że nie ma przeciwskazań medycznych. Nie ma pieniądzy. Zaczęłam właśnie czytać forum i widzę, że pary szykują się do rozpoczęcia procedur, a my nie możemy jej dalej kontynuować. Przecież to chore...

  • Helloworld1 Przyjaciółka
    Postów: 72 21

    Wysłany: 25 lipca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilo.mal wrote:
    Hej 🙂
    jestem po pierwszym nieudanym transferze (CB) w ramach refundacji MZ. Chciałam podejść do kolejnego transferu, jednak nie mogę, bo nie ma na to środków. Jak to jest możliwe? Nie mogę podejść do transferu również komercyjne, bo jestem w refundacji 🙈 jeśli chcę zapłacić za transfer to muszę zrezygnować z programu. Czy tylko my mamy taki problem?
    Hej, na fb jest wątek in vitro w novum- grupa wsparcia. Temat był tam poruszany, jest trochę postów na ten temat w ostatnim czasie. Podobno novum wystąpiło o nowe środki.

    👄 niskie AMH,podwyższone FSH
    Diagnoza: nieadekwatna do wieku rezerwa jajnikowa, początki endometriozy
    Rozpoznanie: 06.23
    I procedura: 08.23, puste pęcherzyki
    II procedura: 11.23, 2 dojrzałe komórki, jeden zarodek 3 dniowy, transfer 12.23
    🤰dwie kreski: 27.12.23
  • ilo.mal Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 25 lipca, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystąpiło, ale może będą w listopadzie, może w grudniu, bo w najgorszym przypadku to w styczniu 🤣

  • Kika949 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 25 lipca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilo.mal wrote:
    Hej 🙂
    jestem po pierwszym nieudanym transferze (CB) w ramach refundacji MZ. Chciałam podejść do kolejnego transferu, jednak nie mogę, bo nie ma na to środków. Jak to jest możliwe? Nie mogę podejść do transferu również komercyjne, bo jestem w refundacji 🙈 jeśli chcę zapłacić za transfer to muszę zrezygnować z programu. Czy tylko my mamy taki problem?


    To jest post z grupy na fb;
    „ Dzwoniłam do ministerstwa zdrowia w sprawie wykorzystania mrożonych zarodków i transferów w ramach dofinansowania (wytworzonych w trakcie jednej stymulacji po kwalifikacji do paragrafu) mówiła że jest to niedopuszczalne i prosi aby pisać do nich na adres e-mail : [email protected]

    Czym więcej osób napisze tym reakcja będzie szybsza”

    Ja jestem przerażona tą sytuacja i zastanawiam się jak mogą teraz proponować rezygnację z refundacji. Czyli co będą dzięki temu mogli przyjąć więcej pacjentów a my będziemy płacić komercyjnie około 5 tys za każdy transfer mrożonych a potem już płatnie podchodzić do kolejnych stymulacji gdyby coś nie wyszło?! Absurd

    I powtarzam to tu i na grupie że ewidentnie jest to błąd kliniki i zgodnie z programem powinni zabezpieczyć kwotę dla pary na wszystkie transfery wytworzonych zarodków … teraz modlić się żeby sprawa jakoś szybko się rozwiązała i jeśli MZ przeznaczy dodatkowe środki to już to ogarną i przeznacza je na dokończenie procedur transferów u ludzi którzy już zaczęli

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10299 8961

    Wysłany: 25 lipca, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika949 wrote:
    To jest post z grupy na fb;
    „ Dzwoniłam do ministerstwa zdrowia w sprawie wykorzystania mrożonych zarodków i transferów w ramach dofinansowania (wytworzonych w trakcie jednej stymulacji po kwalifikacji do paragrafu) mówiła że jest to niedopuszczalne i prosi aby pisać do nich na adres e-mail : [email protected]

    Czym więcej osób napisze tym reakcja będzie szybsza”

    Ja jestem przerażona tą sytuacja i zastanawiam się jak mogą teraz proponować rezygnację z refundacji. Czyli co będą dzięki temu mogli przyjąć więcej pacjentów a my będziemy płacić komercyjnie około 5 tys za każdy transfer mrożonych a potem już płatnie podchodzić do kolejnych stymulacji gdyby coś nie wyszło?! Absurd

    I powtarzam to tu i na grupie że ewidentnie jest to błąd kliniki i zgodnie z programem powinni zabezpieczyć kwotę dla pary na wszystkie transfery wytworzonych zarodków … teraz modlić się żeby sprawa jakoś szybko się rozwiązała i jeśli MZ przeznaczy dodatkowe środki to już to ogarną i przeznacza je na dokończenie procedur transferów u ludzi którzy już zaczęli

    Miejmy nadzieję, że tak będzie. Bo ba początku kolejnego roku może być podobna sytuacja jak teraz niestety 😞

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 5 procedur in vitro, 17 transferów, 18 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Synek <3
  • ilo.mal Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 25 lipca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to nie wiemy co robić dalej i ile będziemy musieli czekać. W ramach refundacji nie możemy zmienić kliniki dopóki nie wykorzystamy wszystkich zarodków. Zarodków przenieść nie można, bo jesteśmy w programie. Zostaliśmy zablokowani...

    Jak wykorzystamy wszystkie zarodki w novum możemy zgłosić się do innej kliniki o kontynuację programu, jeśli oczywiście będą środk - info z innej kliniki

  • ilo.mal Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 25 lipca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie też to, że dla pary które będą zaczynały całą procedurę, bo mają podpisane dokumenty pieniądze są. A dla tych co mają do wykonania tylko transfer już ich nie ma 🤷‍♀️
    Najlepiej pakować kolejne pary w ten sam problem

  • Kika949 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 25 lipca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilo.mal wrote:
    Zastanawia mnie też to, że dla pary które będą zaczynały całą procedurę, bo mają podpisane dokumenty pieniądze są. A dla tych co mają do wykonania tylko transfer już ich nie ma 🤷‍♀️
    Najlepiej pakować kolejne pary w ten sam problem

    My podpisaliśmy dokumenty i mimo że nie zaczęliśmy jeszcze stymulacji nie możemy zmienić od tak kliniki bo wg programu klinikę można zmienić tylko raz. Nie chcemy bez próby tracić szansę . Koło zamknięte w każdym przypadku

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1243 377

    Wysłany: 25 lipca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest nasz material genetyczny do którego nie ma dostępu to zgodne z prawem ? ...skoro można dopłacić za badanie genetyczne itp to dlaczego nie możesz że swoich zapłacić za transfer. Nasz Bocian pisał że zajęli się sprawa ale widzę że zmienili tor w komentarzu na ista bo eraz piszą że novum oblegane i warto rozważyć inne ośrodki wybierając klinikę haha jak większość ludzi nie wybierała kliniki tylko była już ich pacjentamii od lat...uważam że czkawka to się odbije.Dlsczegp inne kliniki nie mają takiego problemu?

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje...
    06.08 6 transfer blastka 4.1.2 8dpt 86 10dpt 208 12 dpt 418 15 dpt 1144... czekamy
  • kfr_89 Koleżanka
    Postów: 50 19

    Wysłany: 26 lipca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilo.mal wrote:
    Akurat ja betę robiłam prywatnie w swoim laboratorium. Nie dałabym rady jeździć co drugi dzień do Warszawy, a miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej. Na szczęście beta w końcu przestała rosnąć i spadła. Teraz gdy zaczęłam kolejny cykl chciałam wziąć mrożaczka i nie mogę, mimo że nie ma przeciwskazań medycznych. Nie ma pieniądzy. Zaczęłam właśnie czytać forum i widzę, że pary szykują się do rozpoczęcia procedur, a my nie możemy jej dalej kontynuować. Przecież to chore...

    ilo.mal, jakie miałaś przyrosty bety, że wyszedł biochem?

  • ilo.mal Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 26 lipca, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    60% tylko, a potem zaliczyłam spadek i znowu wzrost. Lekarz kazał odstawić leki i na szczęście się samo oczyściło.

‹‹ 1689 1690 1691 1692 1693 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ