X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona ja jestem prawdopodobnie nosicielem gronkowca (wychodzi mi tylko w szyjce) nie możesz z nim podchodzić do IUI. Mnie lekarz z Novum najpierw leczył kilka razy Betadine (skutecznie na jakiś miesiąc) - to nie jest antybiotyk, potem już nie działało i dostałam Dalacin C (dopochwowy antybiotyk dość drogi i podziałało nie wiem na jak długo (ponieważ przy nosicielstwie on zawsze wraca)ponieważ później już się nie badałam ze względów zdrowotnych nie mogłam podejść do IVF (po drugiej nieudanej IUI zrezygnowałam z niej). Możesz tez powtórzyć badanie bo jest coś takiego jak bakterie przechodnie, mojemu mężowi raz gronkowiec wyszedł w posiewie a potem w powtórzonym już nie.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki anouk11 za rady! A kojarzysz może ile trwa leczenie antybiotykiem?
    Zastananawiam się, czy zdążyłabym z tym wszystkiem przed owulacją ( za jakieś 15-16 dni)...

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest Dalacin krem dopochwowy (bez C) i jest na 7 dni jest mocny i na pewno pomoże ale do IUI powinnaś mieć wynik posiewu (może są wyjątki po antybiotyku bo podobno IVF też w takich przypadkach robią pod osłoną antybiotyków)i już nie wiem jaki powinien być odstęp między skończeniem antybiotyku a pobraniem posiewu..musisz się skonsultować z kimś mądrzejszym. Dodatkowo nie wiem czy możesz go brać podczas miesiączki...

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach..myslalam że to jest lek doustny ;)
    No nic..jutro się okaże. Dam Wam znać, może komuś to się kiedyś przyda.

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostałam duphaston na wywołanie okresu-wszystko mi się zatrzymało,może ze stresu owulacji w cyklu nie było i klops. Jestem w 34 dc, mam brać lek przez 5 dni 2*1 i okres ma się pojawić. Może przyjść wcześniej? Czy duphaston może zaszkodzić przed in vitro? Od 2 dc rozpoczynam stymulacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 10:01

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do niej chodzę i mam bardzo dobre zdanie.
    Wykształcona, cały czas się szkoli, ma dużą wiedzę i zawsze jest zorientowana w najnowszych badaniach, z dużą intuicją lekarską.
    Osoba bardzo ciepła i opiekuńcza, w chwili kryzysowej zrobiła wszystko, abym czuła się jak najlepiej - pomogła na SORze, prosiła, aby pisać jej sms-y lub dzwoniła do mnie zapytać jak się czuje etc. Zawsze mogę się z nią skontaktować jak czegoś pilnie potrzebuję.
    W chwilach niezdecydowania podpowie co robić. Zawsze nas pamięta.
    Może dla niektórych jest roztrzepana, ale to tylko pozory - jest dokładna i docieliwa, zyskuje przy bliższym poznaniu :-)
    Aga_502 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was leczy sie u dr Łukasiewicz? Możecie coś więcej napisać o niej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 13:15

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po konsultacji. Moge podejsc do iui i nie musze brac antybiotyku. Wszystko przez to, ze tylko pojedynczo wystepuje bakteria.
    Ale dopóki nie bedzie po iui to bede sie stresowac..czy jednak nie zmieni zdania lekarz u którego bede robic iui, oraz czy dobrze sie wstrzelimy..miesiac temu bylam juz po owu. Jakis dziwny cykl byl.
    A na t3j konsultacji wisialam na sluchawce 1,5h...az lekarz poszla do domu. Polaczyli mnie z kim innym. Dziwne to bylo. Oby tylko moj przypadek z tymi konsultacjami byl taki;) dziwnie wygladalam w pracy siedzac przed komp3m półtorej godziny na sluchawce w komie..przeciez nie mozna sie rozlaczac;) oby trudn3 poczatki byly owocne;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 18:20

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Aga_502 Autorytet
    Postów: 484 1017

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Ja do niej chodzę i mam bardzo dobre zdanie.
    Wykształcona, cały czas się szkoli, ma dużą wiedzę i zawsze jest zorientowana w najnowszych badaniach, z dużą intuicją lekarską.
    Osoba bardzo ciepła i opiekuńcza, w chwili kryzysowej zrobiła wszystko, abym czuła się jak najlepiej - pomogła na SORze, prosiła, aby pisać jej sms-y lub dzwoniła do mnie zapytać jak się czuje etc. Zawsze mogę się z nią skontaktować jak czegoś pilnie potrzebuję.
    W chwilach niezdecydowania podpowie co robić. Zawsze nas pamięta.
    Może dla niektórych jest roztrzepana, ale to tylko pozory - jest dokładna i docieliwa, zyskuje przy bliższym poznaniu :-)

    W dniu wczorajszym poznałam Panią doktor bardzi miła i faktycznie wszystko wyjaśnia i pomocna. Dała nam zielone swiatełko wiec zaczynamy już od nastepnego cyklu. Chcialam wcześniej ale Pani doktor rzeczowo wytłumaczyła aby poczekać do pelnego roku po cesarce.

    Kacper <3 :) :) :) 20.03.2017 - 1080g - 27tc
    dqpranliysvka661.png
    Gabrysia <3 :):):) 25.09.2015 -2470g - 35t2d
    relgdf9him4y17cs.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Ci powodzenia :-)
    Aga_502 wrote:
    W dniu wczorajszym poznałam Panią doktor bardzi miła i faktycznie wszystko wyjaśnia i pomocna. Dała nam zielone swiatełko wiec zaczynamy już od nastepnego cyklu. Chcialam wcześniej ale Pani doktor rzeczowo wytłumaczyła aby poczekać do pelnego roku po cesarce.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 14:07

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • milka87 Autorytet
    Postów: 295 175

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Niki co u Ciebie? Odezwij się proszę. Ja też leżę ale w domu przerażona z krwawieniami i plamienie na przemian i nikt nie wie dlaczego tak jest, byłam raz na pogotowiu. Zbadali i odesłali do domu, każą czekać, w wczoraj też byłam i tym razem zbyli mnie po chamsku, nawet lekarz mnie nie zbadał, tylko położna powiedziała mi że mam czekać do wizyty u swojego lekarza bo oni nic nie mogą zrobić. Jestem załamana, czekam jeszcze dwa tygodnie żeby dowiedzieć się się czy moje maleństwo jest całe i zdowe. Mam straszny uraz do tego szpitala, odnioslam wrażenie że mam przyjechać dopiero jak mi po nogach będzie leciało, przepraszam za wyrażenie ale poprostu czuje się beznadziejnie po tym jak mnie potraktowano :(

    1usaanliq3y1w40k.png

    nzjdk0s3aly9bpvj.png
  • problemik Autorytet
    Postów: 2866 2513

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milka87 wrote:
    Hej Niki co u Ciebie? Odezwij się proszę. Ja też leżę ale w domu przerażona z krwawieniami i plamienie na przemian i nikt nie wie dlaczego tak jest, byłam raz na pogotowiu. Zbadali i odesłali do domu, każą czekać, w wczoraj też byłam i tym razem zbyli mnie po chamsku, nawet lekarz mnie nie zbadał, tylko położna powiedziała mi że mam czekać do wizyty u swojego lekarza bo oni nic nie mogą zrobić. Jestem załamana, czekam jeszcze dwa tygodnie żeby dowiedzieć się się czy moje maleństwo jest całe i zdowe. Mam straszny uraz do tego szpitala, odnioslam wrażenie że mam przyjechać dopiero jak mi po nogach będzie leciało, przepraszam za wyrażenie ale poprostu czuje się beznadziejnie po tym jak mnie potraktowano :(

    Milka jedz do innego szpitala. Albo dzwoń do kliniki.
    Ściskam mocno! :*

    dr9Ip2.png[/url]
    07.2016 Crio :(
    II ICSI - ⛄⛄⛄⛄⛄⛄
    11.2016 et 4tc :(
    02;07;09.2017 crio :(
    11.2017 leczenie immuno
    12.2017 crio ☃☃4tc :(
    III ICSI ⛄⛄
    4.2018 crio :(
    07.2018 pożegnanie z Novum
    10.2018 telefon do OA (tylko tel...)
    07.2021 IV ICSI nowa nadzieja <3
    07.2021 💔🥺
    08.2021 💔🥺
    10.2021💔💔🥺
    12.2021 V ICSI ⛄⛄⛄
    01.2022 ET... czekamy
    7dpt - 27,5
    10dpt - 151
    16dpt - 1478
    27dpt <3
    04.2022 - poznaliśmy płeć - synek <3
    05.2022 - 21tc usg połówkowe 340g <3
    09.2022 💙🤱3500g 55cm zdrowy synek 🥰❤️🍼
  • Xena86 Autorytet
    Postów: 295 171

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka a gdzie bylas w szpitalu? Idz do innego albo moze gdzies prwatnie do ginekologa. A Twoj prowadzacy ciaze lekarz nie moze Cie przyjac wczesniej?

  • milka87 Autorytet
    Postów: 295 175

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u swojego lekarza w poniedziałek, on również nie zauważył nic niepokojącego, założył mi kartę ciąży i wyznaczyl kolejna wizytę, on niestety przyjmuje tylko dwa dni w tygodniu i kontakt z nim jest utrudniony niestety

    1usaanliq3y1w40k.png

    nzjdk0s3aly9bpvj.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do kliniki dzwonilas?

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, temat jest już odgrzewany parę razy,ale jestem 5 dpt blastocysty i nachodzą mnie właśnie dzisiaj jakieś czarne myśli. od początku mam złe przeczucia.
    dzień przed criotransferm czułam mega silne bóle podbrzusza.Pani doktor ni widziała w tym jednak nic niepokojącego w tych dziwnych okolicznościach odbył się  crio.
    ból był do 3 dpt, potem cisza a teraz znowu , tzn teraz jest mniej intensywny ale znowu to czuję.
    poza tym nic,absolutnie nic szczególnego
    Jak to było u was? Dodam ze jestem na cyklu sztucznym estrofem+ od dnia "0" lutinus i luteina.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78, sorki że tak wprost pytam, ale nie masz przypadkiem problemów w tym cyklu z układem trawiennym? Po estrofemie i luteinie to bardzo częste. Zaparcia, wzdęcia, itp. itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2016, 08:35

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie,nie mam:) Mam to całkowicie pod knotrolaze względu na swoją chorobę immunologiczna. Te bóle sa typowo miesiaczkowe. Tylko ich intensywność jest rożna,czasem mega sile czasem lżejsze.
    Przyszło mi do głowy ze mam za duża dawkę estrofemu.
    Już sama nie wiem ma_pi.
    Dzisiaj mam 6 dpt. Teoretycznie powinno zacząć sie produkowanie HCG i aż mnie świerzbi aby zrobic test, ale prżeciez wiem ze sensu to nie ma.
    W dodatku przez te bóle odnoszę wrażenie ze żaróweczki już ze mna nie ma...
    Ma_pi podczytuje ciebie, i bardzo ci kibicuje.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słownik w tel zmienia mi wyrazy w ostatniej chwili iwychodz atakie kwiatki jak żaróweczki zamiast zarodeczka :)

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie-dziękuję bardzo za kibicowanie :)
    No takie bóle to może być od leków właśnie. Uważam też, że takie bóle to nic nie znaczą. Są laski, które mają bóle i nie ma ciąży albo jest ciąża. Są laski, które nie mają żadnych bóli i też ta ciąża raz jest, raz jej nie ma. Ciąża jest, gdy test jest pozytywny, koniec, kropka.

    Ja już przerabiałam kilka transferów. Raz czekałam z testem, raz robiłam szybko, w myśl zasady "po co się katować". A teraz doszłam do takiego stanu, że robię test z krwi dokładnie w 14 dniu po owulacji/punkcji lub w przypadku cyklu sztucznego równałoby się to z 14 dniem brania luteiny. Dla mnie ten test jest wiarygodny i ponieważ zawsze był negatywny, to po nim odstawiałam leki. Nie konsultuję tego nawet z kliniką. Szkoda mi czasu i nerwów w oczekiwaniu na połączenie.
    Każdy niech robi, jak uważa. Najlepiej słuchać lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2016, 10:19

‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ