X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pacjentki dr.Wilczyńskiego immunolog
Odpowiedz

Pacjentki dr.Wilczyńskiego immunolog

Oceń ten wątek:
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    Może to głupie pytanie ale encorton jak pewnie miałas tez do 10 tc to jak liczylas tygodnie? Od dnia transferu czy tak jak chyba się liczy ciąże czyli pierwszego dnia miesiączki? To moja pierwsza ciąża stad te głupie pytania.

    Wcale nie głupie ja też nie wiedzialam :) miałam w rozpisce od niego że encorton do 8tc i potem 3 dni połowę tabletki i 3 dni ćwiartkę i koniec. Stwierdziłam że skończę normalna dawkę jak minie 8 tydzień czyli z początkiem 9go zaczęłam już te mniejsze dawki i wszystko było ok. Ja liczyłam po dacie transferu jest fajny kalkulator wpisz w google- kalkulator ciąży malinowski i tam się wybiera że po dacie transfery i Ci dokładnie wylicza tydzień i dzień ciąży.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmKa wrote:
    Hej, mam pytanko, czy pomógł Ci tylko zestaw Wilczyńskiego, czy miałaś jeszcze coś ekstra do transferu??

    To był mój 5 transfer. Wcześniej 2 razy acofil i różne cuda jak atosiban i intralipid i nic to nie dało. Teraz miałam nowa procedurę, nowe zarodki, przebadany zarodek i kolejny raz acofil, encorton i Fraxiparyna . Nic więcej, żadnych dodatkowych cudow. I się na razie udało ale to dopiero 7 tydzień wiec czekam co będzie dalej.

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Wcale nie głupie ja też nie wiedzialam :) miałam w rozpisce od niego że encorton do 8tc i potem 3 dni połowę tabletki i 3 dni ćwiartkę i koniec. Stwierdziłam że skończę normalna dawkę jak minie 8 tydzień czyli z początkiem 9go zaczęłam już te mniejsze dawki i wszystko było ok. Ja liczyłam po dacie transferu jest fajny kalkulator wpisz w google- kalkulator ciąży malinowski i tam się wybiera że po dacie transfery i Ci dokładnie wylicza tydzień i dzień ciąży.


    Super. Dzięki za odp. Poszukam tego kalkulatora. To w takim razie tez będę liczyła od dnia transferu. Chyba lepiej dłużej brać niż za krótko.

  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak jest cena badania przeciwciał allo MLR

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Wcale nie głupie ja też nie wiedzialam :) miałam w rozpisce od niego że encorton do 8tc i potem 3 dni połowę tabletki i 3 dni ćwiartkę i koniec. Stwierdziłam że skończę normalna dawkę jak minie 8 tydzień czyli z początkiem 9go zaczęłam już te mniejsze dawki i wszystko było ok. Ja liczyłam po dacie transferu jest fajny kalkulator wpisz w google- kalkulator ciąży malinowski i tam się wybiera że po dacie transfery i Ci dokładnie wylicza tydzień i dzień ciąży.

    Sprawdziłam ten kalkulator. Fajnie wylicza choć tygodnie liczy zgodnie z moja teoria czyli jako początek datę miesiączki czyli tak jak chyba lekarze liczą.

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmKa wrote:
    Hej, mam pytanko, czy pomógł Ci tylko zestaw Wilczyńskiego, czy miałaś jeszcze coś ekstra do transferu??

    A i do drugiej procedury miałam dodana metformine

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Dziewczyny jak jest cena badania przeciwciał allo MLR

    Ja płaciłam w grudniu 680 plus później 300 za badanie cross match. Chociaż dr wilczynski mi mówił ze z tym badaniem allo to średnio do końca mu wierzyć. Bo się zmienia. A i kobiety z allo 0 zachodzą w ciąże (jak Np. Ja) Po prostu jak nic nie pomaga to on kieruje na szczepienia. Z kolei inni immunolodzy mocno się o nie opierają

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 8 czerwca 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmKa wrote:
    No to super że się udało!! W sumie to tak naprawdę to nie wiadomo co pomogło, ale liczy się efekt :) Wcześniej też miałaś tak, że 0 implantacji, czy jakieś biochemy miałaś, ja miałam kilka transferów i absolutnie nic!!

    Absolutnie nic, ciagle beta 0, nawet nie drgnęła i już szczerze mówiąc traciłam nadzieje. Sama nie wiem właśnie co pomogło, czy to ze trafiłam po prostu na dobry zarodek , czy to ze brałam dużo nospy i magnezu na skurcze. Ale szczerze mówiąc teraz miałam po transferze mega stresujący tydzień, byłam kłębkiem nerwów, do tego się nie oszczędzałam, nie spałam w nocy i jakos mimo wszystko sie udało. Teraz się tylko modlę żeby dzidzia ze mną została.

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmKa wrote:
    Encorton też miałaś duże dawki?? Bardzo się cieszę że Ci się udało, mam nadzieję że może i mi się w końcu uda ruszyć z miejsca, Twój przypadek daje mi dużo nadzieji :)

    Czasami jest ciężko ale poki jeszcze są siły żeby walczyć to trzeba. Encorton 10mg od dnia transferu. Ale np przy poprzednim transferze brałam encorton już od jakiegoś 5 dc wiec jesZxze kilka dni przed transferem i tez nic wtedy to nie zmieniło

  • Ola0603 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny w tym tygodniu pierwsza wizyta u profesora w związku z tym mam pytanie czy do gabinetu wchodzicie razem z mężem /partnerem ? Podobno nie ma głupich pytań, nie oceniajcie 😉

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola0603 wrote:
    Hej dziewczyny w tym tygodniu pierwsza wizyta u profesora w związku z tym mam pytanie czy do gabinetu wchodzicie razem z mężem /partnerem ? Podobno nie ma głupich pytań, nie oceniajcie 😉
    Tak zapytałam go czy możemy i się zgodził żeby razem

    Ola0603 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1324 1513

    Wysłany: 1 lipca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem nowa na tym wątku. Za mną dwa nieudane transfery, beta nawet nie drgnęła. Z racji tego, że leczę się w Gamecie umówiłam się na wizytę do profesora.
    Robiłyście jakieś badania na własną rękę, czy dopiero to co profesor zleci na pierwszej wizycie?

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • Ola0603 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 lipca 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiaaaa wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem nowa na tym wątku. Za mną dwa nieudane transfery, beta nawet nie drgnęła. Z racji tego, że leczę się w Gamecie umówiłam się na wizytę do profesora.
    Robiłyście jakieś badania na własną rękę, czy dopiero to co profesor zleci na pierwszej wizycie?

    Hej Zosiaaa ja byłam w tamtym tygodniu pierwszy raz , u mnie 2 poronienia 6-9tc , zroblam sama kilka badań które tutaj dziewczyny wspominały : kir , przeciwciała plemnikowe , jądrowe , przeciw B2 glikoproteinie, antykardiolipinowe , antykoagulant tocznia , trombofilia , na wizycie lekarz zlecił
    Jeszcze cytokiny , test imk oraz przeciwciała łożyskowe apa ( wszystko zrobiłam
    Na miejscu w apc analizy w dniu wizyty )
    jak będę miała wyniki mam się umówić na wizytę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2022, 11:08

  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1324 1513

    Wysłany: 4 lipca 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola0603 wrote:
    Hej Zosiaaa ja byłam w tamtym tygodniu pierwszy raz , u mnie 2 poronienia 6-9tc , zroblam sama kilka badań które tutaj dziewczyny wspominały : kir , przeciwciała plemnikowe , jądrowe , przeciw B2 glikoproteinie, antykardiolipinowe , antykoagulant tocznia , trombofilia , na wizycie lekarz zlecił
    Jeszcze cytokiny , test imk oraz przeciwciała łożyskowe apa ( wszystko zrobiłam
    Na miejscu w apc analizy w dniu wizyty )
    jak będę miała wyniki mam się umówić na wizytę

    A jak ogólne wrażenie z wizyty?

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • Ola0603 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 lipca 2022, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiaaaa wrote:
    A jak ogólne wrażenie z wizyty?
    Generalnie wizyta krótka , sprawdził tylko wyniki które miałam, zalecił dodatkowe ,brakuje u mnie ważnych kirów powiedzial ze póki co nie ma co się załamywać , zobaczymy jakie dostanę zalecenia
    Wizyta 300 zł

  • Aleks11 Autorytet
    Postów: 389 297

    Wysłany: 6 lipca 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) do kiedy mialyscie/macie zalecony accofil ?

    Dziekuje za odpowiedź 🥰

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 6 lipca 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks11 wrote:
    Hej Dziewczyny :) do kiedy mialyscie/macie zalecony accofil ?

    Dziekuje za odpowiedź 🥰

    Raz do 8tc , raz do 12 tc. W 8 tyg ciąża obumarła

    Aleks11 lubi tę wiadomość

  • Aleks11 Autorytet
    Postów: 389 297

    Wysłany: 6 lipca 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    Raz do 8tc , raz do 12 tc. W 8 tyg ciąża obumarła

    Na kir AA?

    W ciazy, której był zalecony do 12 tc, wszystko dobrze ?

    Ja mam zalecony do 28dpt , kolejno biorę co 4 dni i obawiam się, że to za krótko. Mam za sobą dwa poronienia, w 7tc i 9tc

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks11 wrote:
    Na kir AA?

    W ciazy, której był zalecony do 12 tc, wszystko dobrze ?

    Ja mam zalecony do 28dpt , kolejno biorę co 4 dni i obawiam się, że to za krótko. Mam za sobą dwa poronienia, w 7tc i 9tc

    O właśnie przepraszam wprowadziłam cię w błąd. Miałam do 28 dpt i bałam się odstawic. Po konsultacji z innym lekarzem z 0,5 co 4 dni kazał zmienić na 0,5 co 5 dni ale i tak ciąża obumarła w 8 tyg. To był mój jedyny raz kiedy udało mi się zajsc.

  • Aleks11 Autorytet
    Postów: 389 297

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    O właśnie przepraszam wprowadziłam cię w błąd. Miałam do 28 dpt i bałam się odstawic. Po konsultacji z innym lekarzem z 0,5 co 4 dni kazał zmienić na 0,5 co 5 dni ale i tak ciąża obumarła w 8 tyg. To był mój jedyny raz kiedy udało mi się zajsc.


    To mój pierwszy raz z accofilem i widzę właśnie, że dużo Dziewczyn ma stosować go min do 8tyg, albo doo 12 tc . Narazie nie wybiegam tak daleko w przyszlosc, ale nie wiem czy to nie za krótko.
    A pisałaś, że raz do 8tc, a drugi raz do 12tc miałaś zalecony ?

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ