X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pacjentki dr.Wilczyńskiego immunolog
Odpowiedz

Pacjentki dr.Wilczyńskiego immunolog

Oceń ten wątek:
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 21 lutego 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masza45 wrote:
    Hej, byłam wczoraj na pierwszej wizycie u doktora i niestety muszę powtórzyć test CBA mam wykonany cytometria przepływowa (SYNEVO). Podpowiedzcie mi proszę o jakie badanie mam poprosić tym razem żeby było ok? Domyślam się że chyba inna metodą ma być wykonane

    Czesc

    Tez robiłam w Synevo i 600 zł poszło do kosza. Prawidłowe badania można wykonać jedynie w APC w Łodzi. Nie wiem skąd jesteś. Wiem, ze niektóre punkty Diagnostyki wysyłają tam do badania, ale to musiałaś byś pytać.

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 21 lutego 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w czwartek mam zaplanowaną pierwszą wizyte u Doktora. Jakieś rady przed?
    Chciałabym z niej wyciągnąć jak najwięcej bo dojeżdżam z innego miasta.

    Jeśli chodzi o to badanie CBA wspomniane wyżej to tylko tych wyników doktor nie akceptuje czy jakiś innych też? Np test IMK czy KIR akceptuje wynik z innych laboratoriów niż APC?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 21 lutego 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kir robiłam przez medgen i nie było problemu. Jedynie te cytokiny ważne żeby były z APC.

    Mam pytanie do dziewczyn, którym dr Wilczynski zapisał heparynę. W zaleceniach mam ze mam ja przyjmować po transferze ale nie rozpisał czy odrazu czy od pozytywnego testu .. jak było u was ?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Limonka8 Autorytet
    Postów: 624 583

    Wysłany: 23 lutego 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    kir robiłam przez medgen i nie było problemu. Jedynie te cytokiny ważne żeby były z APC.

    Mam pytanie do dziewczyn, którym dr Wilczynski zapisał heparynę. W zaleceniach mam ze mam ja przyjmować po transferze ale nie rozpisał czy odrazu czy od pozytywnego testu .. jak było u was ?

    Od dnia transferu :) prof. Wilczyński chyba nawet inaczej nie zaleca.
    Jeśli chcesz się upewnić to możesz napisać smsa, zawsze odpisuje.

    🙎‍♀️ 32 🧔 35 | Gameta Rzgów
    🏥 2xoperacja usunięcia mięśniaków (2017 i 2020)
    🙎‍♀️ Immunologia: ANA 1:320, cytokiny: IL2 - 1200 😱 TNF ALFA 2100 👉 Encorton, Fraxiparina, Acard
    🧔 oligospermia (ciężka) <1 mln/próba, morfologia 0-1%, żylaki powrózka nasiennego IIst.
    IVF-ICSI-IMSI - 11.2021 🎅 6.12.2021 punkcja - 7❄️
    31.01.2022 FET 4AA 7dpt beta 71,2 | 9dpt 191,2 | 11dpt 469 | 14dpt 2214 | 25.02.2022 mamy <3
    19.04.2022 Sanco - zdrowy chłopiec 💙
    17.08.2022 1815 g 31.08 2450 g 28.09 3100 g
    03.10.2022 Oliwier jest z nami ❤️ 3050 g. 53 cm, 10/10
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 10 marca 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka8 wrote:
    Od dnia transferu :) prof. Wilczyński chyba nawet inaczej nie zaleca.
    Jeśli chcesz się upewnić to możesz napisać smsa, zawsze odpisuje.

    Dziękuje ❤️ Czy możesz podać numer profesora ?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Cherry Ekspertka
    Postów: 214 309

    Wysłany: 10 marca 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Dziękuje ❤️ Czy możesz podać numer profesora ?

    Profesor nie robi tajemnicy ze swojego nr tel., jest dostępny na stronie jego przychodni z info jak najlepiej się z nim kontaktować, jak jest taka konieczność.
    http://www.wilczynskijacek.pl/kontakt.html

    Powodzenia! 🍀

    P.S. U mnie tez zalecił od razu po transferze. Wzięłam następnego dnia rano po transferze, potwierdziła to tez lekarka prowadząca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2022, 17:11

    uxP4p1.png
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 662 613

    Wysłany: 10 marca 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka8 wrote:
    Od dnia transferu :) prof. Wilczyński chyba nawet inaczej nie zaleca.
    Jeśli chcesz się upewnić to możesz napisać smsa, zawsze odpisuje.

    Zaleca. Ja miałam włączyć na 2 tygodnie przed transferem :)

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 11 marca 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dostałam wczoraj zalecenie od Profesora mailowo. Mam brać accofil pół ampolki 2 razy przed transferem i później co 4 dni do 28dpt. W każdym razie nie napisał nic o sprawdzaniu morfologii a wiem że to przy tym leku ważne. Macie takie informacje jak czesto trzeba sprawdzać morfologie i ile dni po przyjęciu zastrzyki najlepiej ja wykonać?
    Wysyłacie te wyniki z morfologi do prof. Wilczyńskiego czy ogarnia to już Wasz ginekolog z kliniki?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 17 marca 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Hej dziewczyny, dostałam wczoraj zalecenie od Profesora mailowo. Mam brać accofil pół ampolki 2 razy przed transferem i później co 4 dni do 28dpt. W każdym razie nie napisał nic o sprawdzaniu morfologii a wiem że to przy tym leku ważne. Macie takie informacje jak czesto trzeba sprawdzać morfologie i ile dni po przyjęciu zastrzyki najlepiej ja wykonać?
    Wysyłacie te wyniki z morfologi do prof. Wilczyńskiego czy ogarnia to już Wasz ginekolog z kliniki?

    Tez będę przyjmować acrofil i nic nie usłyszałam o morfologii. Może warto zapytać lekarza prowadzącego.

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 17 marca 2022, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profesor nie zlecił mi badania morfologii, bo powiedział, że wiadomo, że będą tam różne kwiatki. Natomiast konsultowałam się jeszcze z inną immunolog i tam już takie zalecenie było. Miałam pilnować 35 tys leukocytów. Próbowałam z accofilem naturalnie według innej rozpiski niż od profesora, codziennie, ale mniejsza dawka i wtedy robiłam morfologię. Miałam robić co drugi dzień, ale robiłam dwa razy w tygodniu.

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 23 marca 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Czy któraś z was podchodzi teraz do transferu z zaleceniami od dr. W? Ja jadę na encorotnie i accrofilu. W piątek transfer pierwszy raz z obstawa leków na immuno 🫣

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • ssylwiuska Przyjaciółka
    Postów: 107 82

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam do was pytanko czy jest tu któraś po poronieniach, której kuracja u immunologa pomogła? Jestem narazie zielona w temacie, ale właśnie dowiedziałam się że druga ciąża po IVF zatrzymała się na 9 tyg. Jutro szpital. Trudny czas. Ale ja już myślę o kolejnych badaniach i myślę że powinnam pogrzebać w immunologii. Mam Pai- homo, podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe i przetrwałe stare zakażenie cytomegalią. Brałam heparynę i końskie dawki progesteronu. Potrzebuje jakiejś iskierki nadziei, że jest jeszcze szansa po wdrożeniu właściwego leczenia.

    ssylwiuska
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ssylwiuska wrote:
    Cześć dziewczyny. Mam do was pytanko czy jest tu któraś po poronieniach, której kuracja u immunologa pomogła? Jestem narazie zielona w temacie, ale właśnie dowiedziałam się że druga ciąża po IVF zatrzymała się na 9 tyg. Jutro szpital. Trudny czas. Ale ja już myślę o kolejnych badaniach i myślę że powinnam pogrzebać w immunologii. Mam Pai- homo, podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe i przetrwałe stare zakażenie cytomegalią. Brałam heparynę i końskie dawki progesteronu. Potrzebuje jakiejś iskierki nadziei, że jest jeszcze szansa po wdrożeniu właściwego leczenia.

    Czesc, bardzo mi przykro z powodu twojej starty. Jest wiele dziewczyn, którym po wdrożeniu leczenia immuno sie udało. Jak dojdziesz do siebie zrób sobie pakiet badań immunologicznych i walcz dalej. Jest szansa ! Ciąże są, w końcu sie uda !

    ssylwiuska lubi tę wiadomość

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Basiula83 Autorytet
    Postów: 751 334

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny .
    Mam pytanie która była ostatnio u dr.W
    Jakie daje teraz zlecenia do transferu przy podwyższonych NK i kir AA a może któraś konsultowała u niego biopsję endometrium z dodatnimi CD3,CD4 i CD56
    Odezwijcie się 🙂

    Ja 39 lat niby wszystko ok ,
    AMH 5,5.podejrzenie PCOS,cykl regularny ,hiperprolatynemia
    2020 - AMH -4,3
    On.40lat ,miała ilość plemnikow i niskie HBA .

    Starania od 2017 bez stresu

    2018 początek badań i szukanie problemów.
    03.2019 ciąża biochemiczna 😥
    01.2020 klinika Invimed,
    03.2020 stop koronawirus.😑
    06.2020 Gravida 👍👍👍
    07.2020 punkcja
    Mamy 2 ❄❄
    27.08 transfer 🍀✊- FET nieudany 😪 ciąża biochemiczna
    28.09 transfer 🍀✊FET nieudany
    11.11.start 2 IVF ✊✊🍀

    20.11 punkcja
    22.11 transfer CL.4.1 ✊🍀
    01.12 beta hcg ,9dpt <1,2 mUl/ml
    01.2021 Nowa klinika Gameta Warszawa
    Badania immunologiczne
    03.2021 start 3 IVF Gameta Warszawa
    20.03 punkcja 🍀
    Brak ❄😪
    07.2021 start klinika Eurofertil Czechy
    Mamy 4 ❄🍀
    08.2021 transfer nieudany
    Ciążą biochemiczna 😢
    09.2021 transfer nieudany 😪
    10.2021 histeroskopia-polipy w macicy
    01.12 transfer ❄❄🍀
    7.12 beta <2
    Koniec Czeskiej przygody
    😭😭😭😭😭
  • Ola0603 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Jestem tu nowa 😉 staramy się od wrzesnia tamtego roku , w grudniu poronienie zatrzymane , kolejne starania od lutego , niestety w połowie maja znów poronienie dostałam krwotok. Zapisałam się do doktora na koniec czerwca , chciałabym zapytać czy są tu może dziewczyny z okolic Kalisza, Ostrowa Wlkp lub Pleszewa ? Zastanawiam się czy zrobić jakieś badania genetyczne wcześniej w szpitalu np czy lepiej się wstrzymać

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Hej dziewczyny, dostałam wczoraj zalecenie od Profesora mailowo. Mam brać accofil pół ampolki 2 razy przed transferem i później co 4 dni do 28dpt. W każdym razie nie napisał nic o sprawdzaniu morfologii a wiem że to przy tym leku ważne. Macie takie informacje jak czesto trzeba sprawdzać morfologie i ile dni po przyjęciu zastrzyki najlepiej ja wykonać?
    Wysyłacie te wyniki z morfologi do prof. Wilczyńskiego czy ogarnia to już Wasz ginekolog z kliniki?

    Hej. Miałam te same zalecenia co ty. Czy po 28dpt po prostu odstawiłas acofil czy może powoli schodziłas z dawki? Konsultowalas to jeszcze z doktorem? Masz do niego jakiegoś maila albo tel? Tez mi nie kazał badać morfologii i poki co nie badam

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona12 wrote:
    Hej. Miałam te same zalecenia co ty. Czy po 28dpt po prostu odstawiłas acofil czy może powoli schodziłas z dawki? Konsultowalas to jeszcze z doktorem? Masz do niego jakiegoś maila albo tel? Tez mi nie kazał badać morfologii i poki co nie badam

    Ja zbadalam sama morfologie 2 dni po podaniu pierwszego zastrzyku i były parametry podniesione ale z tego co wyczytałam z forum to normalne. Tak, odstawiłam wg jego rozpiski po 28dpt bez zmniejszania dawki i wszystko było ok, nie konsultowałam juz nic. Miałam jeszcze od niego encorton i też odstawiłam wg rozpiski, tam się już zmniejsza dawki stopniowo.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was ma maila lub numer tel do doktora? Potrzebuje dość pilnie. Z góry dziękuje

  • Zielona12 Koleżanka
    Postów: 43 5

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Ja zbadalam sama morfologie 2 dni po podaniu pierwszego zastrzyku i były parametry podniesione ale z tego co wyczytałam z forum to normalne. Tak, odstawiłam wg jego rozpiski po 28dpt bez zmniejszania dawki i wszystko było ok, nie konsultowałam juz nic. Miałam jeszcze od niego encorton i też odstawiłam wg rozpiski, tam się już zmniejsza dawki stopniowo.

    Może to głupie pytanie ale encorton jak pewnie miałas tez do 10 tc to jak liczylas tygodnie? Od dnia transferu czy tak jak chyba się liczy ciąże czyli pierwszego dnia miesiączki? To moja pierwsza ciąża stad te głupie pytania.

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ