X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pacjentki dr.Wilczyńskiego immunolog
Odpowiedz

Pacjentki dr.Wilczyńskiego immunolog

Oceń ten wątek:
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, czy prof. W. prowadzi konsultacje telefoniczne ? Czy tylko stacjonarne wizyty? Jeśli zrobię na pierwsza wizytę badania na własna rękę to weźmie je pod uwagę? Słyszałam ze niektórzy jak np Pasnik nie akceptują badań np z Synevo

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jest problem z umówieniem wizyty u doktora? I jak długo się na nią czeka ? Wszyscy radzą udac się do Pasnika ale wiadomo ze umówienie się do niego graniczy z cudem .. jak oceniacie dr. W?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Cherry Ekspertka
    Postów: 214 309

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u prof. W. dwa razy. Za każdym razem czas oczekiwania na wizytę na pewno nie przekroczył 2tyg. Jest to ginekolog z zacięciem immunologicznym. On nie robi IVF, ale współpracuje z GAMETA w Rzgowie i jest mocno osadzony w temacie. W moim przypadku zalecenia prof. Wilczynskiego pokryły sie z zaleceniami dr Pasnika (u niego tez byłam, czekając na wizytę kilka miesięcy. Przyznałam sie, ze byłam chwile wczesniej u prof. W., przyjrzał sie zaleceniom i przytaknął dodając jeszcze jedno badanie do siebie).
    Co mogę powiedziec o prof. W - konkretny, nie owija w bawełnę. Jest nastawiony na pacjentkę. Poświęca jej tyle czasu ile potrzeba i jest to wizyta dialogu. Śmiało możesz zadawać pytania, nawet wyczytane z netu i sie nie zirytuje.

    uxP4p1.png
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuje za odpowiedz. Jestem dopiero na początku drogi jeśli chodzi o sprawdzenie immunologi i każda wskazówka jest dla mnie cenna. Ja jestem zbyt niecierpliwa żeby czekać miesiącami na wizytę. Dlatego zdecyduje się na dr W. Czy mogę prosić o doradzanie czy w moim przypadku - 2 implantacje na 5 prób (jedno poronienie przez krwiaka w 7tc, drugie jakoś trzy tygodnie po transferze) na początek wystarcza takie badania jak Ana3, test CBA (cytokiny) i KIR? Czy do KIR warto tez dorzucić HLA-c?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Cherry Ekspertka
    Postów: 214 309

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia, nie chce Ci doradzać, nie czuje się kompetentna w doradzaniu, tym bardziej, ze masz już punkty zaczepienia do leczenia. Dla lekarza będą one ważne. U mnie ich nie było. Weź na wizytę wszystkie badania, przebieg procedur.
    Ja na wizytę wzięłam wszystko co miałam i lekarz przejrzał wszystkie badania i naprawdę mnie słuchał.
    Do tego co wymieniłaś miałam badania od hematologa (ale to moj indywidualny problem) w tym istotne badanie na trombofilie - ma znaczenie w ocenie czy będziesz miała zaleconą heparynę.
    KIRy mieliśmy zrobione z HLA-C, ale HLA-C podobno ma znaczenie wtedy kiedy Ty masz KIR AA, jak BX to już takiego znaczenia nie ma, liczy się wtedy czy masz KIRy implatacyjne ( ale to jeszcze ponoć nie jest potwierdzone naukowo, bo są dziewczyny, które bez implantacyjnych zachodzą). Miałam tez pakiet IMK - w tym komórki NK z krwi. I w zasadzie tyle z immunologicznych. ANA wtedy nie miałam i lekarz mi powiedział, ze nie ma potrzeby w moim przypadku bym zrobiła. Zrobiłam ANA później, na polecenie dr Pasnika, ale nic niepokojącego nie pokazały.
    Jeśli jakieś badania będą potrzebne, to lekarz Ci powie. Pare ulic dalej jest APC analizy medyczne, gdzie przyjmuje dr Paśnik, tam możesz zrobić większość badań Immuno i to w godzinach wieczornych nawet.

    uxP4p1.png
  • Limonka8 Autorytet
    Postów: 624 583

    Wysłany: 14 grudnia 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Dziewczyny czy jest problem z umówieniem wizyty u doktora? I jak długo się na nią czeka ? Wszyscy radzą udac się do Pasnika ale wiadomo ze umówienie się do niego graniczy z cudem .. jak oceniacie dr. W?

    Konkretny, pomocny, cierpliwy. Nie należy do najbardziej sympatycznych lekarzy jakich spotkasz w życiu, ale ja z kolei bardziej konkretnego lekarza nie spotkałam. Poszłam również do Paśnika, po prostu ich skonsultowałam i zalecenia dostałam identyczne u obydwu.

    Czas oczekiwania to tak jak pisze Dziewczyna wyżej, ok 2 tygodnie :) przyjmuje w Gamecie w Rzgowie i swoim prywatnym gabinecie obok Matki Polki.

    🙎‍♀️ 32 🧔 35 | Gameta Rzgów
    🏥 2xoperacja usunięcia mięśniaków (2017 i 2020)
    🙎‍♀️ Immunologia: ANA 1:320, cytokiny: IL2 - 1200 😱 TNF ALFA 2100 👉 Encorton, Fraxiparina, Acard
    🧔 oligospermia (ciężka) <1 mln/próba, morfologia 0-1%, żylaki powrózka nasiennego IIst.
    IVF-ICSI-IMSI - 11.2021 🎅 6.12.2021 punkcja - 7❄️
    31.01.2022 FET 4AA 7dpt beta 71,2 | 9dpt 191,2 | 11dpt 469 | 14dpt 2214 | 25.02.2022 mamy <3
    19.04.2022 Sanco - zdrowy chłopiec 💙
    17.08.2022 1815 g 31.08 2450 g 28.09 3100 g
    03.10.2022 Oliwier jest z nami ❤️ 3050 g. 53 cm, 10/10
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chce sprawdzić immunologie i zapisać do się wtedy do lekarza, czy możecie mi dać listę co robilyscie proszę, bo ja nie mam pojęcia gdzie zacząć

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Dziewczyny, chce sprawdzić immunologie i zapisać do się wtedy do lekarza, czy możecie mi dać listę co robilyscie proszę, bo ja nie mam pojęcia gdzie zacząć

    Ja na pierwszą wizytę miałam:
    Trombofilia, kir, cba, imk, ana1, aca, apa, antykoagulant, p/c beta 2-glikoproteinie i jeszcze allo mlr. Wszystko robiłam w apc analizy

    Różowa_Pomarancza lubi tę wiadomość

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pretty123 wrote:
    Ja na pierwszą wizytę miałam:
    Trombofilia, kir, cba, imk, ana1, aca, apa, antykoagulant, p/c beta 2-glikoproteinie i jeszcze allo mlr. Wszystko robiłam w apc analizy
    A pamietasz ile to mniej więcej kosztowało? Objął długo się czeka na wyniki?
    Czy lab tez jest ważny? Jak bym poszła do diagnostyki to będzie Ok? Czy lepiej szukać gdzie indziej?

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze mój mąż robił hla. łącznie zapłaciliśmy niecałe 3 tys ale to już można powiedzieć komplet badań immunologicznych, nic dodatkowo mi nie zlecił, jedynie biopsja i z badanie cd138 ale to badanie wynikało z wyników.
    Jeżeli ana1 wyjdzie pozytywne to robią ran od razu ana3.
    Ns komplet wyników czekaliśmy około 2 tygodni.
    Nie wiem tego czy honoruje badania z innego laboratorium, ja zrobiłam wszystko od razu za jednym zamachem. Chcę też się skonsultować z paśnikiem więc zrobiłam w apc.
    Nie wiem czy w diagnostyce zrobisz wszystko. Na te genetyczne chyba chcą skierowania a w apc pytają tylko o lekarza zlecającego i nic więcej nie trzeba. Jedynie Trombofilia robiłam z testdna

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pretty123 wrote:
    I jeszcze mój mąż robił hla. łącznie zapłaciliśmy niecałe 3 tys ale to już można powiedzieć komplet badań immunologicznych, nic dodatkowo mi nie zlecił, jedynie biopsja i z badanie cd138 ale to badanie wynikało z wyników.
    Jeżeli ana1 wyjdzie pozytywne to robią ran od razu ana3.
    Ns komplet wyników czekaliśmy około 2 tygodni.
    Nie wiem tego czy honoruje badania z innego laboratorium, ja zrobiłam wszystko od razu za jednym zamachem. Chcę też się skonsultować z paśnikiem więc zrobiłam w apc.
    Nie wiem czy w diagnostyce zrobisz wszystko. Na te genetyczne chyba chcą skierowania a w apc pytają tylko o lekarza zlecającego i nic więcej nie trzeba. Jedynie Trombofilia robiłam z testdna

    Tzn jak się pojawię w apc i powiem ze lekarz X kazał mi zrobić to mi zrobią bez problemu i nie muszę mieć skierowania? Wlansie pracuje nad lista, jutro podszepnie po lekarzach i w poniedziałek wyruszę do Krakowa albo Łodzi na badania.

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedziałam, ze prof wilczyński mnie kieruję i tyle, żadnego skierowania nie musiałam mieć.

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Tzn jak się pojawię w apc i powiem ze lekarz X kazał mi zrobić to mi zrobią bez problemu i nie muszę mieć skierowania? Wlansie pracuje nad lista, jutro podszepnie po lekarzach i w poniedziałek wyruszę do Krakowa albo Łodzi na badania.

    Jedynie jeśli będziesz chciała zrobić allo mlr to trzeba się umówić, robią to chyba w środy i na to badanie z partnerem trzeba przyjść

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry, Limonka8 bardzo dziękuje za odpowiedz ❤️

    Limonka8, Cherry lubią tę wiadomość

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Cherry Ekspertka
    Postów: 214 309

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ode mnie nikt nie wymagał żadnego skierowania na badania immuno czy genetyczne. Tylko kasa była potrzebna, ale ja tylko część robiłam w APC, więc może na niektóre badanie tam chcą, nie wiem.

    btw. jedyne skierowanie jakie potrzebowałam na jakiekolwiek badanie to było na krzywą cukrową i insulinową.

    Różowa_Pomarancza, jak nie byłaś w ciąży czy choćby nie miałaś próby implantacji zarodka, to za wcześniej jest na badanie allo mlr (i to badanie robi się z partnerem tak jak Pretty wspomniała).

    Do testu CBA - dobrze nie być na sterydach, bo zaburza wynik. I tu wymagana ode mnie nie starszej niż kilkudniowej pełnej morfologii, ale robiłam to w Synevo, które wysyłało próbki do APC do Łodzi.
    Test IMK (tam gdzie komórki NK) robi się w drugiej połowie cyklu.

    uxP4p1.png
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry wrote:
    Jatosia, nie chce Ci doradzać, nie czuje się kompetentna w doradzaniu, tym bardziej, ze masz już punkty zaczepienia do leczenia. Dla lekarza będą one ważne. U mnie ich nie było. Weź na wizytę wszystkie badania, przebieg procedur.
    Ja na wizytę wzięłam wszystko co miałam i lekarz przejrzał wszystkie badania i naprawdę mnie słuchał.
    Do tego co wymieniłaś miałam badania od hematologa (ale to moj indywidualny problem) w tym istotne badanie na trombofilie - ma znaczenie w ocenie czy będziesz miała zaleconą heparynę.
    KIRy mieliśmy zrobione z HLA-C, ale HLA-C podobno ma znaczenie wtedy kiedy Ty masz KIR AA, jak BX to już takiego znaczenia nie ma, liczy się wtedy czy masz KIRy implatacyjne ( ale to jeszcze ponoć nie jest potwierdzone naukowo, bo są dziewczyny, które bez implantacyjnych zachodzą). Miałam tez pakiet IMK - w tym komórki NK z krwi. I w zasadzie tyle z immunologicznych. ANA wtedy nie miałam i lekarz mi powiedział, ze nie ma potrzeby w moim przypadku bym zrobiła. Zrobiłam ANA później, na polecenie dr Pasnika, ale nic niepokojącego nie pokazały.
    Jeśli jakieś badania będą potrzebne, to lekarz Ci powie. Pare ulic dalej jest APC analizy medyczne, gdzie przyjmuje dr Paśnik, tam możesz zrobić większość badań Immuno i to w godzinach wieczornych nawet.

    KIR AA oznacza ze jest problem a BX to KIR implantacyjny? 🤔

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Cherry Ekspertka
    Postów: 214 309

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    KIR AA oznacza ze jest problem a BX to KIR implantacyjny? 🤔
    To nie tak.
    Tu masz bardzo ładne wyjaśnienie. Nota bene tu właśnie robiliśmy badania genetyczne.
    https://www.medgen.pl/pl/nieplodnosc-i-poronienia

    ps. byłaś na 1 stronie wątku miesięcznego? Tam dziewczyny zrobiły mega robotę i wiedza podana jest w pigułce by wiedzieć czego szukać.

    uxP4p1.png
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry wrote:
    Ode mnie nikt nie wymagał żadnego skierowania na badania immuno czy genetyczne. Tylko kasa była potrzebna, ale ja tylko część robiłam w APC, więc może na niektóre badanie tam chcą, nie wiem.

    btw. jedyne skierowanie jakie potrzebowałam na jakiekolwiek badanie to było na krzywą cukrową i insulinową.

    Różowa_Pomarancza, jak nie byłaś w ciąży czy choćby nie miałaś próby implantacji zarodka, to za wcześniej jest na badanie allo mlr (i to badanie robi się z partnerem tak jak Pretty wspomniała).

    Do testu CBA - dobrze nie być na sterydach, bo zaburza wynik. I tu wymagana ode mnie nie starszej niż kilkudniowej pełnej morfologii, ale robiłam to w Synevo, które wysyłało próbki do APC do Łodzi.
    Test IMK (tam gdzie komórki NK) robi się w drugiej połowie cyklu.
    Dzięki wielkie, No wlansie jeszcze nic nie miałam robione, tylko 1 stymulacja na która nie zareagowałam, w styczniu mam podejście do kolejnej stymulacji i to będzie moja pierwsza procedura.
    Myślisz ze to za wcześnie na immunologie?

  • Limonka8 Autorytet
    Postów: 624 583

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Dzięki wielkie, No wlansie jeszcze nic nie miałam robione, tylko 1 stymulacja na która nie zareagowałam, w styczniu mam podejście do kolejnej stymulacji i to będzie moja pierwsza procedura.
    Myślisz ze to za wcześnie na immunologie?

    Wtrącę się jeśli pozwolisz :) zanim podeszłam do in vitro, sporo się naczytałam o różnych czynnikach mających wpływ na powodzenie całej procedury, w tym również jeśli chodzi o immunologię. Mam za sobą poronienie ze wstrząsem septycznym więc chciałam zadziałać "na zaś". Pomimo tego, że mam 31 lat, muszę z ciążą się bardzo pospieszyć, ponieważ przebyte zabiegi i operacje w obrębie brzucha i macicy nie działają w żaden sposób na moją korzyść.

    Postanowiłam na własną rękę wykonać podstawowe badania immunologiczne, które sukcesywnie rozszerzałam w obszarze, w którym pojawił się zły wynik, zgodnie z sugestiami prof.Wilczyńskiego. Zrobiła się z tego niezła suma pieniędzy, bo i badania specjalistyczne.
    Wyszły mi m.in. poważnie zaburzone cytokiny, wysokie miano przeciwciał przeciwjądrowych i duży stan zapalny, o którym nie wiedziałam. Z takimi wynikami prawdopodobnie dobry zarodek zostałby zmarnowany, mój organizm po prostu by tego nie udźwignął. Cieszę się, że zrobiłam te badania i nie czekałam na 3 następujące po sobie poronienia, bo zazwyczaj dopiero wtedy lekarzom prowadzącym zapala się przysłowiowa lampka w głowie i kierują do immunologa.
    Dziś jestem 1.5 miesiąca przed transferem, do którego podejdę z zaleceniami immunologicznymi. Nie wiem czy się uda czy nie, ale wiem, że robiłam co mogłam sprawdzając immunologię. I Tobie również polecam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2021, 12:09

    Cherry lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ 32 🧔 35 | Gameta Rzgów
    🏥 2xoperacja usunięcia mięśniaków (2017 i 2020)
    🙎‍♀️ Immunologia: ANA 1:320, cytokiny: IL2 - 1200 😱 TNF ALFA 2100 👉 Encorton, Fraxiparina, Acard
    🧔 oligospermia (ciężka) <1 mln/próba, morfologia 0-1%, żylaki powrózka nasiennego IIst.
    IVF-ICSI-IMSI - 11.2021 🎅 6.12.2021 punkcja - 7❄️
    31.01.2022 FET 4AA 7dpt beta 71,2 | 9dpt 191,2 | 11dpt 469 | 14dpt 2214 | 25.02.2022 mamy <3
    19.04.2022 Sanco - zdrowy chłopiec 💙
    17.08.2022 1815 g 31.08 2450 g 28.09 3100 g
    03.10.2022 Oliwier jest z nami ❤️ 3050 g. 53 cm, 10/10
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka8 wrote:
    Wtrącę się jeśli pozwolisz :) zanim podeszłam do in vitro, sporo się naczytałam o różnych czynnikach mających wpływ na powodzenie całej procedury, w tym również jeśli chodzi o immunologię. Mam za sobą poronienie ze wstrząsem septycznym więc chciałam zadziałać "na zaś". Pomimo tego, że mam 31 lat, muszę z ciążą się bardzo pospieszyć, ponieważ przebyte zabiegi i operacje w obrębie brzucha i macicy nie działają w żaden sposób na moją korzyść.

    Postanowiłam na własną rękę wykonać podstawowe badania immunologiczne, które sukcesywnie rozszerzałam w obszarze, w którym pojawił się zły wynik, zgodnie z sugestiami prof.Wilczyńskiego. Zrobiła się z tego niezła suma pieniędzy, bo i badania specjalistyczne.
    Wyszły mi m.in. poważnie zaburzone cytokiny, wysokie miano przeciwciał przeciwjądrowych i duży stan zapalny, o którym nie wiedziałam. Z takimi wynikami prawdopodobnie dobry zarodek zostałby zmarnowany, mój organizm po prostu by tego nie udźwignął. Cieszę się, że zrobiłam te badania i nie czekałam na 3 następujące po sobie poronienia, bo zazwyczaj dopiero wtedy lekarzom prowadzącym zapala się przysłowiowa lampka w głowie i kierują do immunologa.
    Dziś jestem 1.5 miesiąca przed transferem, do którego podejdę z zaleceniami immunologicznymi. Nie wiem czy się uda czy nie, ale wiem, że robiłam co mogłam sprawdzając immunologię. I Tobie również polecam :)
    Dzięki wielkie, przkonalas mnie, zaraz zadzwonię do lekarza i zapisze się na wizytę a w poniedziałek przejadę się na badania, czy robiłaś te same badania co pretty? Czy może jeszcze jakieś inne?

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ