X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 7 października 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz lamette będę brała od wtorku a monitoring 17.10. Ciekawe czy pomoże

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 7 października 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zadziałało , nie miałam żadnych objawow owulacji . Ale myśle źe to właśnie przez estrofem przyjmowany w złym czasie.

    Anka1987 nie zapomnij dać znać czy pomógł :)

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 8 października 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 - napiszę Wam, tylko musicie jeszcze ponad tydzień wytrzymać :).

    A czy w ogóle Lametta komuś pomogła??
    U nas jeszcze mąż ma słabą morfologię 1% :/

  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podzielę się krótko swoją historią. Również cierpię na pcos. Od 3 lat staramy się o dziecko, jednak dopiero niedawno zaczęłam być monitorowana. Monitoring wykazał, że nie mam owulacji, tzn. nie miałam w ogóle dominującego pęcherzyka,więc lekarz zapisał mi clo. Clo sychodowalo u mnie piękny pęcherzyk, który pękł 18 lub 19 dc. Teraz jestem w 27 dc i zastanawiam się kiedy mogę zrobić test. Do tego jestem chora, mam zapalenie zatok i gardła, biorę Sinupret i Orofar Max.

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 8 października 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekała chyba do terminu miesiączki... Chociaż tak z 12 dni od owulacji moim zaniem to minimum.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Ja bym poczekała chyba do terminu miesiączki... Chociaż tak z 12 dni od owulacji moim zaniem to minimum.
    Nie wiem kiedy mam termin miesiączki, bo mam nieregularne, ale słyszałam że od owulacji liczy się 14 dni i wtedy powinna wystąpić tak ? Czyli wychodzi mi 32 lub 33 dc. Sobota lub niedziela

  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czekanie jest najgorsze. Ale stwierdziliśmy z mężem, że jeśli w tym cyklu się nie uda to odpuszczamy i zaczynam się leczyć tabletkami antykoncepcyjnymi. Czy któraś z was się nimi leczyła. Ważne żeby mi się torbiele nie pojawiały i inne okropne dolegliwości. Myślicie, że to pomoże?

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 8 października 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mniej więcej 12-14 dni po owulacji spróbuj.
    Ale jak to leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi? Żeby zajść w ciążę?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    No mniej więcej 12-14 dni po owulacji spróbuj.
    Ale jak to leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi? Żeby zajść w ciążę?
    Nie żeby zajść w ciążę. Tak jak napisałam, jak w tym miesiącu nie wyjdzie odpuszczamy sobie starania i skupie się na leczeniu pco właśnie za pomocą tabletek anty, bo to pco mnie wykańcza. Co prawda w tymiesiacu czuję się dobrze, co mnie bardzo dziwi, ale kolejny może być tragiczny.

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 8 października 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie warto robić sobie kolejnej burzy hormonalnej... Ja bym sie już więcej na to nie zdecydowała.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Moim zdaniem nie warto robić sobie kolejnej burzy hormonalnej... Ja bym sie już więcej na to nie zdecydowała.
    Ale pco nie da się leczyć inaczej jak poprzez hormony. Tak mi wyjaśnił lekarz. Więc jeśli ktoś nie planuje ciąży to najłatwiejsze jest podobno leczenie przez tabletki antykoncepcyjne. Podobno wyreguluje to miesiączki, zmniejszy hirsutyzm, nie będą powstawać torbiele itp. To lekarz powiedział, ale nie wiem jak jest w praktyce, dlatego pytam tutaj, może ktoś tego doswiadczyl? Jedno jest pewne leczyć to trzeba, a jak na razie leczę pod kontem ciąży, jednak jak nie wyjdzie w tym cyklu to ciążę odpuszczam i leczenie ma być podobno łatwiejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 11:09

  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiście tabletki antykoncepcyjne bralabym już zawsze. Tzn do menopauzy.

  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 8 października 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Jeśli chodzi o burze hormonalną, to mam ją cały czas. Zaledwie kilka cykli w roku jest ok.

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 8 października 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam parę dobrych lat wcześniej ale już bym nie chciała. Za dużo skutków ubocznych i uważam, ze nie jest to dobre. No ale musisz przekalkulować co jest dla Ciebie lepsze. Fakt, że hirsutyzm się zmniejszy i cykle wyregulują.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 9 października 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Ja brałam parę dobrych lat wcześniej ale już bym nie chciała. Za dużo skutków ubocznych i uważam, ze nie jest to dobre. No ale musisz przekalkulować co jest dla Ciebie lepsze. Fakt, że hirsutyzm się zmniejszy i cykle wyregulują.
    A jakie miałaś skutki uboczne ?

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 9 października 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pajączki na nogach, zatrzymywanie wody, suche oczy, skóra i suchość... ogólnie taka ociężałość. Bez tego czuję się dużo lepiej i nie chciałabym już więcej tego brać. Co innego leki do stymulacji owulacji przez parę miesięcy a co innego faszerować się hormonami do końca życia. Zwłaszcza że z wiekiem rośnie ryzyko zakrzepów itd. No ale to moja opinia każdy musi sobie przekalkulować, niektórzy mówią, że to bezpieczne i biorą je długo i chwalą sobie.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • KropkaNadi Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 9 października 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    pajączki na nogach, zatrzymywanie wody, suche oczy, skóra i suchość... ogólnie taka ociężałość. Bez tego czuję się dużo lepiej i nie chciałabym już więcej tego brać. Co innego leki do stymulacji owulacji przez parę miesięcy a co innego faszerować się hormonami do końca życia. Zwłaszcza że z wiekiem rośnie ryzyko zakrzepów itd. No ale to moja opinia każdy musi sobie przekalkulować, niektórzy mówią, że to bezpieczne i biorą je długo i chwalą sobie.
    Rozumiem. No wiesz, ale ja te wszystkie rzeczy co wymieniłaś mam właśnie cały czas.. no nic zobaczę co będzie. Na razie czekam na @, może nie przyjdzie

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 9 października 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu już chcesz odpuścić starania jeśli teraz nie wyjdzie?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 9 października 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KropkaNadi ... nie rozumiem trochę podejścia twojego lekarza... skoro chcesz mieć dziecko to po jednym cyklo z Clo odpuszcza i ma Ci dać tabletki anty# do końca życia??? Ja chyba nie rozumiem tego...
    Brałam tabletki prawie 10 lat i mam PCOS, oprócz tego że rzeczywiście kwawienie odstawienia (bo to już nie jest miesiączka) było równe jak w zegarku, a więc cykle zawsze 28 dniowe i ogólnie dobrze się czułam, choć byłam napuchnięta jak balon (teraz nosze spodnie o rozmiar mniejsze a jem tyle samo, tylko wody już tak nie zatrzymuję) i do tego mniejsze libido (choć moje jest naprawdę duże :P ).
    Moja gin powiedziała, żeby absolutnie mnie nie brali już na anty# bo jak chcę dzieci to trzeba walczyć. Do tego moja autoimunnologia nie pozwala, bo po anty# przeciwciała mi szaleją ...
    Nie rozumiem naprawdę skoro 3 lata się starasz i dopiero 1 cykl masz stymulowany to może nie nastąpić zafasalkowanie tak szybko, ale daj sobie i lekom czas. Może nie skreślaj wszystkiego od razu... Przykro mi jak takie rzeczy czytam :( wierzę, że się uda ale przy najmniej jakiś dłuższy okres na próby niż 1 cykl :* trzymaj się :* :*
    Frida91 a jak u Ciebie?
    Ja czekam wciąż na @ ale z mojego wykresu temperatury wnioskuję że jeszcze ok 4 dni :) a może wcale ? :) Chciałabym tak bardzo...

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 9 października 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karola :) Ja już odstawiłam dziś luteinę i czekam na okres :) W piątek albo w poniedziałek idę na badania hormonów i z wynikami umówię się znowu do lekarza. A od następnego cyklu clo :) Już tak się niecierpliwię... Zastanawiam się tylko, bo kiedyś miałam raz stymulowany cykl clo i urósł jeden pęcherzyk tylko 13-14mm. I jestem ciekawa, czy możliwe że teraz przy tej samej dawce (1 tabl) urośnie większy?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
‹‹ 270 271 272 273 274 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ