X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pierwszy raz z inseminacja
Odpowiedz

Pierwszy raz z inseminacja

Oceń ten wątek:
  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 17 lutego 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    W poniedziałek ( 14.02) miałam robiona swoją pierwsza inseminacje, w niedziele przyjęłam zastrzyk ovitrelle w środę (09.02) w prawym jajniku miałam dwa pecherzyki po 13mm.
    Przed sama inseminacja nie miałam robionego USG wiec nie wiem czy pękł pęcherzyk ( lecz co miesiąc pękał bez problemu ) następnego dnia zaczął się ból prawego jajnika, kolejnego dnia ból podbrzusza pod pępkiem sięgający w dół i jajniki boli do dnia dzisiejszego a pytanie dotyczy czy jest to normalny ból po inseminacji czy jednak udać się do lekarza ?

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 17 lutego 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Cześć,
    W poniedziałek ( 14.02) miałam robiona swoją pierwsza inseminacje, w niedziele przyjęłam zastrzyk ovitrelle w środę (09.02) w prawym jajniku miałam dwa pecherzyki po 13mm.
    Przed sama inseminacja nie miałam robionego USG wiec nie wiem czy pękł pęcherzyk ( lecz co miesiąc pękał bez problemu ) następnego dnia zaczął się ból prawego jajnika, kolejnego dnia ból podbrzusza pod pępkiem sięgający w dół i jajniki boli do dnia dzisiejszego a pytanie dotyczy czy jest to normalny ból po inseminacji czy jednak udać się do lekarza ?
    Jeżeli nie miałaś robionego usg po to nie wiadomo co tam tak naprawdę się dzieje. Mogła się zrobić torbiel. Ale równie dobrze może to być ból owulacyjny. Tak naprawdę nie wiadomo. Zazwyczaj po IUI lekarz powinien sprawdzić czy pęcherzyk pękł bo przecież różnie może być. Ja bym poszła dla pewności.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Bubu Koleżanka
    Postów: 36 39

    Wysłany: 17 lutego 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś Mialam robioną inseminację.Co mogę zrobić by zwiekszyć szanse na ciążę? Lub czego napewno nie robić? U nas - maż 38 lat niska morfologia ale jeszcze w normie ja AMH 0.96 i 34 lata.
    Bylam na stymulacji latrezolem, mialam zastrzyk ovitrelle i teraz mam duphaston.

  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 17 lutego 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Cześć,
    W poniedziałek ( 14.02) miałam robiona swoją pierwsza inseminacje, w niedziele przyjęłam zastrzyk ovitrelle w środę (09.02) w prawym jajniku miałam dwa pecherzyki po 13mm.
    Przed sama inseminacja nie miałam robionego USG wiec nie wiem czy pękł pęcherzyk ( lecz co miesiąc pękał bez problemu ) następnego dnia zaczął się ból prawego jajnika, kolejnego dnia ból podbrzusza pod pępkiem sięgający w dół i jajniki boli do dnia dzisiejszego a pytanie dotyczy czy jest to normalny ból po inseminacji czy jednak udać się do lekarza ?

    Hej, jak to, nie miałaś rani spr na USG czy jajko jest przed peknieciem.? Moim zdaniem to jest pierwszy etap do kwalifikacji do Iui. Ból w podbrzuszu po Iui jest normalny. Lepiej zawsze sprawdzić w drugiej fazie na USG czy jajko ładnie pękło i jest ciałko żółte.

    Wzięcie ovitrelle w dzień przed Iui zwiększa szanse, że właśnie w dniu Iui nastąpi owulacja.


    Trzymam kciuki ✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2022, 17:39

    Karolina9 lubi tę wiadomość

  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 17 lutego 2022, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Cześć,
    W poniedziałek ( 14.02) miałam robiona swoją pierwsza inseminacje, w niedziele przyjęłam zastrzyk ovitrelle w środę (09.02) w prawym jajniku miałam dwa pecherzyki po 13mm.
    Przed sama inseminacja nie miałam robionego USG wiec nie wiem czy pękł pęcherzyk ( lecz co miesiąc pękał bez problemu ) następnego dnia zaczął się ból prawego jajnika, kolejnego dnia ból podbrzusza pod pępkiem sięgający w dół i jajniki boli do dnia dzisiejszego a pytanie dotyczy czy jest to normalny ból po inseminacji czy jednak udać się do lekarza ?
    To bardzo dziwne, że nie miałaś usg przed IUI. Powinien Cię lekarz zbadać przed zabiegiem. Potem powinnaś do niego znów przyjść kolejnego lub po dwóch dniach, żeby potwierdzić, że do owulacji doszło.
    Taki ból może świadczyć o owulacji, ale dopóki nie będziesz mieć usg, to niestety pewności nie ma. Lepiej udaj się do lekarza 🙂

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • Monika7 Autorytet
    Postów: 1048 779

    Wysłany: 17 lutego 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu wrote:
    Dziś Mialam robioną inseminację.Co mogę zrobić by zwiekszyć szanse na ciążę? Lub czego napewno nie robić? U nas - maż 38 lat niska morfologia ale jeszcze w normie ja AMH 0.96 i 34 lata.
    Bylam na stymulacji latrezolem, mialam zastrzyk ovitrelle i teraz mam duphaston.
    Dużo zrobić nie możesz, trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość 😉 Rób wszystko jak zwykle. Pamiętaj tylko, żeby brać Duphaston zgodnie z zaleceniami i nie odpuszczać żadnej dawki czy nie zmieniać za bardzo godzin przyjęcia 🙂

    🙍🏻‍♀️&🙎🏼‍♂️ 34l
    Starania od maja 2020

    1 IUI - styczeń 2022, poronienie samoistne 6t5d
    2 IUI - czerwiec 2022, nieudane
    3 IUI - lipiec 2022 (29cs) -> Filip 👶💛

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mialam pierwsza inseminacje 12.02 i tego dnia zastrzyk ovitrelle. Napiszcie prosze ile mialy wasze pęcherzyki w dniu IUI, bo mój mial 18mm i boje sie ze byl jeszcze za maly :( z gory dziękuję za odpowiedzi.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 18 lutego 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki17 wrote:
    Cześć dziewczyny, mialam pierwsza inseminacje 12.02 i tego dnia zastrzyk ovitrelle. Napiszcie prosze ile mialy wasze pęcherzyki w dniu IUI, bo mój mial 18mm i boje sie ze byl jeszcze za maly :( z gory dziękuję za odpowiedzi.
    Mój raz miał 20mm a raz właśnie 18mm. Te pęcherzyki różnie pękają czasem jak mają 18mm a czasem powyżej 20mm ale 18 to jest minimum do IUI chyba więc jak miałaś zastrzyk to mógł pęknąć. Lekarz na IUI powinien to widzieć czy pęcherzyk już pękł czy szykuje się do pęknięcia. Najlepiej iść na wizytę kontrolną 2 dniu po IUI i sprawdzić czy rzeczywiście pękł.

    Wiki17 lubi tę wiadomość

  • MONIKA Autorytet
    Postów: 507 460

    Wysłany: 18 lutego 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Bylam dzis na monitoringu, jest pecherzyk dominujący.

    Mam robić testy owulacyjne, jak tylko będzie pozytyw to telefon do Pana Doktora.
    Wg aplikacji owulacja powinna byc w niedzielę.

    Podchodzilyscie do IUI na takim naturalnym cyklu?
    To będzie, jeśli sie uda, moje piwrwsze podejście.

    👱‍♀️29 lat
    Amh 1.12
    FSH 9.57
    Drożność OK
    👩‍🦲28
    Morfologia 1-2%
    Ilość i ruchliwość w normie
    Starania od stycznia 2021, W klinice od grudnia 2021
    3 x IUI (luty-kwiecień 2022)
    Maj 2022 - decyzja o IVF
    Maj/czerwiec 2022 początek stymulacji - bemfola, cetrotide
    15.06.2022 - transfer blastka 4.1.1 🍀💪💪
    Mamy jeszcze mrozaczki ❄️❄️
    1. Transfer - beta 0.
    2. Transfer - Ciąża biochemiczna
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 18 lutego 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIKA wrote:
    Dziewczyny,

    Bylam dzis na monitoringu, jest pecherzyk dominujący.

    Mam robić testy owulacyjne, jak tylko będzie pozytyw to telefon do Pana Doktora.
    Wg aplikacji owulacja powinna byc w niedzielę.

    Podchodzilyscie do IUI na takim naturalnym cyklu?
    To będzie, jeśli sie uda, moje piwrwsze podejście.

    Cześć,

    Ile ma Twój pecherzyk dominujący? Ile endometrium? Na kiedy lekarz mniej więcej przewidział owulacje? Tak, jak najbardziej iui jest możliwa na cyklu naturalnym. Jedynie zastrzyk ovitrelle warto wziąć dzień przed iui, żeby mieć pewność, że owulacja będzie w dniu iui.

    Trzymam kciuki ✊✊

  • MONIKA Autorytet
    Postów: 507 460

    Wysłany: 18 lutego 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PozytywnaAna wrote:
    Cześć,

    Ile ma Twój pecherzyk dominujący? Ile endometrium? Na kiedy lekarz mniej więcej przewidział owulacje? Tak, jak najbardziej iui jest możliwa na cyklu naturalnym. Jedynie zastrzyk ovitrelle warto wziąć dzień przed iui, żeby mieć pewność, że owulacja będzie w dniu iui.

    Trzymam kciuki ✊✊

    Szczerze to nawet nie zapytałam z tych nerwów...
    Powiedział, ze jest jeden dominujący w fazie wzrostu i dwa mniejsze
    Nie mówił, ze endometrium za cienkie.

    I od dzis mam robić testy.
    Cykl zupelnie naturalny, bez zastrzyku.
    Bardziej Pan doktor chce sprawdzić, czy jest owulacja i czy pęcherzyk peka sam, bo jak nie to w 25dc mam sie zglosis6na ustawienie stymulacji na przyszły cykl
    boje się, ze w weekend mi ucieknie ten cykl

    👱‍♀️29 lat
    Amh 1.12
    FSH 9.57
    Drożność OK
    👩‍🦲28
    Morfologia 1-2%
    Ilość i ruchliwość w normie
    Starania od stycznia 2021, W klinice od grudnia 2021
    3 x IUI (luty-kwiecień 2022)
    Maj 2022 - decyzja o IVF
    Maj/czerwiec 2022 początek stymulacji - bemfola, cetrotide
    15.06.2022 - transfer blastka 4.1.1 🍀💪💪
    Mamy jeszcze mrozaczki ❄️❄️
    1. Transfer - beta 0.
    2. Transfer - Ciąża biochemiczna
  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 18 lutego 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika7 wrote:
    To bardzo dziwne, że nie miałaś usg przed IUI. Powinien Cię lekarz zbadać przed zabiegiem. Potem powinnaś do niego znów przyjść kolejnego lub po dwóch dniach, żeby potwierdzić, że do owulacji doszło.
    Taki ból może świadczyć o owulacji, ale dopóki nie będziesz mieć usg, to niestety pewności nie ma. Lepiej udaj się do lekarza 🙂


    Dla mnie również było to dziwne ze nie zrobili mi USG a o nim wcześniej mówili lecz w dniu wizyty usłyszałam ze usg nie jest potrzebne 🤷🏼‍♀️ Oraz o kolejnej wizycie również nie było mowy mam zrobić test z krwi lub ciążowy za 2 tyg i tyle

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 18 lutego 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika7 wrote:
    Dużo zrobić nie możesz, trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość 😉 Rób wszystko jak zwykle. Pamiętaj tylko, żeby brać Duphaston zgodnie z zaleceniami i nie odpuszczać żadnej dawki czy nie zmieniać za bardzo godzin przyjęcia 🙂


    Będę czekać 😊 zaczęłam właśnie wczoraj brać Duphaston i zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieje ze za pierwszym razem się poszczęści 🥰

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 18 lutego 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy endometrium 10 to dużo ? 🤔

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Czy endometrium 10 to dużo ? 🤔
    Zależy jaki dzień cyklu ;) przed owulacja wynosi właśnie mniej więcej do 7-9 mm a po dochodzi do 15 mm. Oczywiście są odstępstwa od reguły i ja mam często nawet i 20 mm.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • MONIKA Autorytet
    Postów: 507 460

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Zależy jaki dzień cyklu ;) przed owulacja wynosi właśnie mniej więcej do 7-9 mm a po dochodzi do 15 mm. Oczywiście są odstępstwa od reguły i ja mam często nawet i 20 mm.

    Kobieto, Ty chyba wiesz wszystko :) więcej sie mozna od Ciebie dowiedzieć niz od niejednego lekarza :)

    👱‍♀️29 lat
    Amh 1.12
    FSH 9.57
    Drożność OK
    👩‍🦲28
    Morfologia 1-2%
    Ilość i ruchliwość w normie
    Starania od stycznia 2021, W klinice od grudnia 2021
    3 x IUI (luty-kwiecień 2022)
    Maj 2022 - decyzja o IVF
    Maj/czerwiec 2022 początek stymulacji - bemfola, cetrotide
    15.06.2022 - transfer blastka 4.1.1 🍀💪💪
    Mamy jeszcze mrozaczki ❄️❄️
    1. Transfer - beta 0.
    2. Transfer - Ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIKA wrote:
    Dziewczyny,

    Bylam dzis na monitoringu, jest pecherzyk dominujący.

    Mam robić testy owulacyjne, jak tylko będzie pozytyw to telefon do Pana Doktora.
    Wg aplikacji owulacja powinna byc w niedzielę.

    Podchodzilyscie do IUI na takim naturalnym cyklu?
    To będzie, jeśli sie uda, moje piwrwsze podejście.

    Ja wlasnie jestem po IUI na naturalnym cyklu, a o zastrzyk sama poprosilam dla pewności.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • MONIKA Autorytet
    Postów: 507 460

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastrzyk miala dwa cykle temu, ale nie podchodziliśmy wtedy do inseminacji.
    A teraz Pan Doktor chce spróbować całkiem naturalnie.
    Ciekawa jestem czy któraś z Was tak miala i czy sie udało

    👱‍♀️29 lat
    Amh 1.12
    FSH 9.57
    Drożność OK
    👩‍🦲28
    Morfologia 1-2%
    Ilość i ruchliwość w normie
    Starania od stycznia 2021, W klinice od grudnia 2021
    3 x IUI (luty-kwiecień 2022)
    Maj 2022 - decyzja o IVF
    Maj/czerwiec 2022 początek stymulacji - bemfola, cetrotide
    15.06.2022 - transfer blastka 4.1.1 🍀💪💪
    Mamy jeszcze mrozaczki ❄️❄️
    1. Transfer - beta 0.
    2. Transfer - Ciąża biochemiczna
  • MYSZA Autorytet
    Postów: 2089 2355

    Wysłany: 18 lutego 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja jestem po 2 niestety nieudanych inseminacjach. W następnym tygodniu podchodzę do 3. Ja miałam ból po pierwszej inseminacji. Pierwsza na lekach, druga naturalna. Za drugim razem również miałam zastrzyk.

    3IUI 😥
    21 sierpnia 2022 punkcja 6❄
    24 września2022 1 transfer blastocysty 5AB
    Beta 6dpt-7,64🥺
    9dpt 6,3😭
    24 Pazdziernika2022 2 transfer blastocysty 5BB
    5dpt 14.4🍀🙏
    7dpt 27.4🍀🙏
    9dpt 33.3 🍀🙏🥺
    11dpt 95.4🍀🙏
    14dpt 480🍀🙏
    17dpt 1798.9🍀🙏
    21dpt 5737.0🍀🙏
    24dpt 💗
    30.05.2023 . Witaj na świecie Michasiu 💗 Mama czekała na Ciebie całe życie 💙🐭
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 18 lutego 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIKA wrote:
    Ja zastrzyk miala dwa cykle temu, ale nie podchodziliśmy wtedy do inseminacji.
    A teraz Pan Doktor chce spróbować całkiem naturalnie.
    Ciekawa jestem czy któraś z Was tak miala i czy sie udało
    Ja miałam taką inseminacje w celu diagnostyki czy wszystko ok. Było na cyklu naturalnym i bez zastrzyku. 2 dni po byłam na sprawdzeniu czy pęcherzyk pękł. Teraz miałam podchodzić do kolejnej iui ale również bez zastrzyku i ostatecznie zrezygnowałam 😏. Dużo dziewczyn pisalo mi, że jednak zastrzyk zwiększa szansę ale wiadomo nie jest to regula i u ciebie może być inaczej 😊

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ