X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pierwszy raz z inseminacja
Odpowiedz

Pierwszy raz z inseminacja

Oceń ten wątek:
  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 19 lutego 2022, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Zależy jaki dzień cyklu ;) przed owulacja wynosi właśnie mniej więcej do 7-9 mm a po dochodzi do 15 mm. Oczywiście są odstępstwa od reguły i ja mam często nawet i 20 mm.


    To było przed owulacja, po owulacji niestety nie wiem 🤷🏼‍♀️

  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 19 lutego 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Czy endometrium 10 to dużo ? 🤔
    Cześć, tak jak tutaj napisała jedna dziewczyna - zależy od dnia cyklu. Idealne jest endometrium 10 w dniu owulacji ☺

    Karolina9 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dniu IUI mialam endometrium 8 i pecherzyk 18mm, lekarz mowil ze jest dobrze.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 21 lutego 2022, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, z kolejnym pytaniem dziś mam 25 dzień cyklu zazwyczaj trwa mi 29/30 dni i pierwszy raz zmienił mi się śluz jest on płynny ( nie wiem jak to określić) i trochę jakby żółty czy to może być jakieś zapalenie ?
    Zawsze miałam przed miesiączka biały nie ciągnący gesty

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a masz jakieś dodatkowe objawy, świąd, pieczenie?

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 21 lutego 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze koleżanka wyżej jeśli nie masz dodatkowych objawów to nie ma się na razie czym przejmować. Obserwuj się i jesli zauważysz coś niepokojącego to idź do lekarza. Nie sadze aby miało to jakiś związek z pewnie domniemana ciąża przez Ciebie.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 22 lutego 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Tak jak pisze koleżanka wyżej jeśli nie masz dodatkowych objawów to nie ma się na razie czym przejmować. Obserwuj się i jesli zauważysz coś niepokojącego to idź do lekarza. Nie sadze aby miało to jakiś związek z pewnie domniemana ciąża przez Ciebie.


    Może dziwne pytanie ale może ktoś tak miał ze zbieranie się na wymioty miał bardziej popołudniu lub wieczorami ?
    Bolą mnie plecy i piersi śluz mam inny niż zwykle przed miesiączka oraz zbiera mi się na wymioty ale właśnie koło 16 od wczoraj dziś znów a test wczoraj wyszedł negatywny tylko chyba za wcześnie zrobiony bo inseminacja byka 14.02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tescik zrobilas za wcześnie, dziewczyny pisaly ze najlepiej zrobic 14 dni po IUI, wtedy jest bardziej wiarygodny. Ja mialam 12.02 inseminacje i czekam na testowanie. Sprawdzalam tez do kiedy utrzymuje sie u mnie ovitrelle, 9 dnia po test pokazywal juz 1 kreske. Wiec teraz odliczanie kolejnych dni.

  • biedronk@ Ekspertka
    Postów: 214 115

    Wysłany: 22 lutego 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Przede mną pierwsza inseminacja 😱w najbliższy czwartek, dziś na monitoringu pęcherzyk 16 mm, endo 6 mm. Cykl całkowicie naturalny, bez Ovi i progesteronu, bo swój mam na dobrym poziomie. Boje się, bo wszystko tak szybko poszło… nie byłam przygotowana na to, ze już w tym cyklu do niej podejdę, bo w styczniu miałam histero i wyszły jakiś zaczerwienienia, tylko lekarz u której dziś byłam nie widzi potrzeby tego leczenia 🤷🏻‍♀️ Boje się, ze ta IUI nie powiedzie się, bo coś „tam” się dzieje… ehhh
    Trzymajcie kciuki!🤞😞
    Powodzenia dla wszystkich testujących, niech posypią się ⏸🍀

    starania o pierwsze 👶🏻 od 07.2020
    czerwcowy cud!!!❤️🍀po 2 długich latach…
    27.06.2022 ⏸ 12 dpo
    27.06.2022 beta 58,3, prog 50,5🤞
    29.06.2022 beta 157🤞
    04.07.2022 beta 1116, prog 32,30🤞
  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 22 lutego 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki17 wrote:
    Tescik zrobilas za wcześnie, dziewczyny pisaly ze najlepiej zrobic 14 dni po IUI, wtedy jest bardziej wiarygodny. Ja mialam 12.02 inseminacje i czekam na testowanie. Sprawdzalam tez do kiedy utrzymuje sie u mnie ovitrelle, 9 dnia po test pokazywal juz 1 kreske. Wiec teraz odliczanie kolejnych dni.


    To tak jak u mnie jedna kreska a tez brałam zastrzyk z ovitrelle No mam jednak nadzieje ze się udało za ciebie również trzymam kciuki i dawaj znać to nie tracę nadzieji i czekam jeszcze i kolejny test

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 22 lutego 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronk@ wrote:
    Cześć! Przede mną pierwsza inseminacja 😱w najbliższy czwartek, dziś na monitoringu pęcherzyk 16 mm, endo 6 mm. Cykl całkowicie naturalny, bez Ovi i progesteronu, bo swój mam na dobrym poziomie. Boje się, bo wszystko tak szybko poszło… nie byłam przygotowana na to, ze już w tym cyklu do niej podejdę, bo w styczniu miałam histero i wyszły jakiś zaczerwienienia, tylko lekarz u której dziś byłam nie widzi potrzeby tego leczenia 🤷🏻‍♀️ Boje się, ze ta IUI nie powiedzie się, bo coś „tam” się dzieje… ehhh
    Trzymajcie kciuki!🤞😞
    Powodzenia dla wszystkich testujących, niech posypią się ⏸🍀

    Oby się udało życzę powodzenia i trzeba pamiętać bez stresu 😊

    biedronk@ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    To tak jak u mnie jedna kreska a tez brałam zastrzyk z ovitrelle No mam jednak nadzieje ze się udało za ciebie również trzymam kciuki i dawaj znać to nie tracę nadzieji i czekam jeszcze i kolejny test

    Nie dziękuję 😄 Ja również trzymam kciuki za Ciebie 👍👍👍 Mi w sobote wypada 14 dzień i zaczynam sie denerwowac. Zastanawiam sie czy isc na bete za 2 dni, a z drugiej strony moze lepiej robić testy domowe i do czasu @ zyc z nadzieją. Pewnie nie jestem pierwsza, ktora ma taki metlik w głowie. Brawo dla cierpliwych dziewczyn, ktore czekaly z testem do @.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam wykonywana 1 IUI pęcherzyk 18 mm Endo 8.9 lekarz mówił że dobre parametry rano brałam zastrzyk ovitrelle. Po zabiegu tylko lekarz mnie zmartwił że inseminacja daje 10% szansy i tak mnie to trochę przybiło jak leżałam dziś na tym samolocie taka sama to zaczęłam łapać doła, czego absolutnie się nie spodziewałam bo raczej jestem bardzo silna psychicznie, a wy psychicznie jak się czulyscie po??

    k.p lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I za wszystkie trzymam mocno kciuki😁

  • Vero90 Przyjaciółka
    Postów: 84 34

    Wysłany: 23 lutego 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Cześć,
    W poniedziałek ( 14.02) miałam robiona swoją pierwsza inseminacje, w niedziele przyjęłam zastrzyk ovitrelle w środę (09.02) w prawym jajniku miałam dwa pecherzyki po 13mm.
    Przed sama inseminacja nie miałam robionego USG wiec nie wiem czy pękł pęcherzyk ( lecz co miesiąc pękał bez problemu ) następnego dnia zaczął się ból prawego jajnika, kolejnego dnia ból podbrzusza pod pępkiem sięgający w dół i jajniki boli do dnia dzisiejszego a pytanie dotyczy czy jest to normalny ból po inseminacji czy jednak udać się do lekarza ?
    Hej,
    Miałam tego samego dnia IUI i również 13 podana ovitrelle, inseminacja na 3 pęcherzykach 20mm 19 i 18.5

    To już moja 3 inseminacja i była stymulowana Gonalf.

    Nie martw się bólem.jajnikow ani nie myśl że to mogą być torbiele. Przy żadnej iui nie miałam sprawdzane czy pęcherzyki pękły.

    To czy zrobiła się torbiel wyjaśni się na wstępnym USG do kolejnego iui jeśli się nie uda, choć mam nadzieję że nie będziesz już musiała na takie pojsc.

    Kiedy testujesz? Ja też czułam jajniki potem parę dni spokoju a teraz strasznie piersi i od czasu do czasu jakby na okres. Nasze testy mogą być wciąż fałszywie pozytywne.

  • Vero90 Przyjaciółka
    Postów: 84 34

    Wysłany: 23 lutego 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Może dziwne pytanie ale może ktoś tak miał ze zbieranie się na wymioty miał bardziej popołudniu lub wieczorami ?
    Bolą mnie plecy i piersi śluz mam inny niż zwykle przed miesiączka oraz zbiera mi się na wymioty ale właśnie koło 16 od wczoraj dziś znów a test wczoraj wyszedł negatywny tylko chyba za wcześnie zrobiony bo inseminacja byka 14.02
    To bardzo krótko Ci się ta ovitrelle utrzymywała, ja robiłam wczoraj i dzisiaj i wciąż pozytywny ale myślę że fałszywie, a miałam podane tak samo jak Ty. Ale to jest bardzo indywidualna sprawa.

  • Kesi 🙋🏻‍♀️ Autorytet
    Postów: 395 868

    Wysłany: 23 lutego 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy udanej inseminacji miałam tak:
    3 pecherzyki ( nie pęknięte) 21mm, 18mm i 14 mm , endometrium 6,8mm. Ciąża była. Ale podejrzewam dwie przyczyny 1.nikt nie kazał mi zbadać progesteronu a mam z nim problem wiec był za niski zeby utrzymać ciąże 2. Mąż ma fregmenracje dna na poziomie 19% wiec zarodek mógł być z fregmenracja i dlatego przestał się rozwijać.

    Jeszcze wyszły mi trombofile i mutacje do których muszę brać metylowany witaminy i heparynę , a tego tez nie wiedziałam . Może komuś pomoze mój komentarz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2022, 22:24

    🍀03.12.2021 - Criotransfer ❄️ blastki 5CA + embryoglue
    -( cykl naturalny)
    🍀 5dpt- ⏸
    🍀 12 dpt - 615,1 🙏🏻🥳
    🍀 14 dpt - 990.9 🙏🏻🥳 ( po 41 h )
    🍀 27 dpt- CRL 0,82mm + ❤️
    🍀 8tc4d- 2,11cm + ❤️ 176 HR 👶🏻
    🍀 9tc3d - 2,80cm + ❤️ 181 HR 👶🏻
    🍀 12tc3d -6,6 cm 👶🏻 I Prenatalne zdrowy (Syn?)💙
    🍀14tc5d- 8,93cm Synuś😍💙
    🍀19tc1d- 308g Synka💙👶🏻
    🍀20tc3d -438g 💙👶🏻II Prenatalne
    🍀23tc2d-602g 💙
    💙15.08.2022 nagłe cc ,56 cm , 3020g Wojtuś💙

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202208151661.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>

    ❄️❄️
  • Vero90 Przyjaciółka
    Postów: 84 34

    Wysłany: 24 lutego 2022, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kesi 🙋🏻‍♀️ wrote:
    Ja przy udanej inseminacji miałam tak:
    3 pecherzyki ( nie pęknięte) 21mm, 18mm i 14 mm , endometrium 6,8mm. Ciąża była. Ale podejrzewam dwie przyczyny 1.nikt nie kazał mi zbadać progesteronu a mam z nim problem wiec był za niski zeby utrzymać ciąże 2. Mąż ma fregmenracje dna na poziomie 19% wiec zarodek mógł być z fregmenracja i dlatego przestał się rozwijać.

    Jeszcze wyszły mi trombofile i mutacje do których muszę brać metylowany witaminy i heparynę , a tego tez nie wiedziałam . Może komuś pomoze mój komentarz

    Współczuję, ze tak się stało. Ja też raz poroniłam ake to jeszcze zanim zaczęliśmy te wszystkie procedury. Mieszkam w Holandii i tutaj nikt nie chce diagnozować. Jak zasugerował kiedyś jakieś dodatkowe badania to powiedzieli mi że mam iść się leczyć do innego kraju jak coś mi nie pasuje, także muszę brać co dają.

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 24 lutego 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki86 wrote:
    Ja dziś miałam wykonywana 1 IUI pęcherzyk 18 mm Endo 8.9 lekarz mówił że dobre parametry rano brałam zastrzyk ovitrelle. Po zabiegu tylko lekarz mnie zmartwił że inseminacja daje 10% szansy i tak mnie to trochę przybiło jak leżałam dziś na tym samolocie taka sama to zaczęłam łapać doła, czego absolutnie się nie spodziewałam bo raczej jestem bardzo silna psychicznie, a wy psychicznie jak się czulyscie po??


    Również jak się dowiedziałam ze to jest tylko 10% złapałam dola i to była moja pierwsza inseminacja ale jak na dzień dzisiejszy ból piersi silny ból pleców i takie lekkie osłabienie wiec liczę ze się udało

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 24 lutego 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero90 wrote:
    To bardzo krótko Ci się ta ovitrelle utrzymywała, ja robiłam wczoraj i dzisiaj i wciąż pozytywny ale myślę że fałszywie, a miałam podane tak samo jak Ty. Ale to jest bardzo indywidualna sprawa.


    Czy krótko jak czytałam to często już 9 dnia nie było nic trochę się tez podłamała ale mam nadal nadzieje również ból pierś pleców osłabienie i tak jak by się na miesiączkę zbierało

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ