X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pierwszy raz z inseminacja
Odpowiedz

Pierwszy raz z inseminacja

Oceń ten wątek:
  • syskaa Przyjaciółka
    Postów: 78 42

    Wysłany: 24 lutego 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Jestem przed pierwszą IUI
    W ostatnim cyklu naturalnym nie pękł mi pęcherzyk, wczoraj miał 32mm... dostałam leki lutenyl mam brać przez 7 dni, później czekać na @ nastapnie Regulon i pojawić się u lekarza między 12 a 16 tabletka regulonu. Któraś z Was przechodziła taką drogę? Może wiecie jak to dalej będzie wyglądało?
    Trochę się zestresowalam...

    Poronienie samoistne 28.04.2020 [*]

    Ona-30l
    ANA1 - dodatnie
    reszta ok

    On-35l
    MSOME - I - 4%, II-4%
    Morfologia - 10%

    3 x IUI ❌
    21.10.2022 - IVF
    12 dpt(02.11) - beta 267,0
    14 dpt(04.11) - beta 613,0
    19dpt(09.11) - beta 4091,0
    26dpt(16.11) - beta 26543,0
  • Vero90 Przyjaciółka
    Postów: 84 34

    Wysłany: 24 lutego 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Czy krótko jak czytałam to często już 9 dnia nie było nic trochę się tez podłamała ale mam nadal nadzieje również ból pierś pleców osłabienie i tak jak by się na miesiączkę zbierało

    Kiedy będziesz znowu testować?

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 24 lutego 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero90 wrote:
    Kiedy będziesz znowu testować?


    W niedziele

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Również jak się dowiedziałam ze to jest tylko 10% złapałam dola i to była moja pierwsza inseminacja ale jak na dzień dzisiejszy ból piersi silny ból pleców i takie lekkie osłabienie wiec liczę ze się udało

    Trzynam mocno kciuki, żeby to były właśnie oznaki tego o czym wszystkie marzymy💪😘 ja wczoraj trochę się podłamałam ale na szczęście było to jednodniowe, jak to mówi mój mąż zawsze to 10% gdyby nie inseminacja mielibyśmy 0% bo mąż często za granicą i jak wra a to często poza okresem owulacji.

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 24 lutego 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki86 wrote:
    Trzynam mocno kciuki, żeby to były właśnie oznaki tego o czym wszystkie marzymy💪😘 ja wczoraj trochę się podłamałam ale na szczęście było to jednodniowe, jak to mówi mój mąż zawsze to 10% gdyby nie inseminacja mielibyśmy 0% bo mąż często za granicą i jak wra a to często poza okresem owulacji.


    To również trzymam kciuki 😊🥰

  • biedronk@ Ekspertka
    Postów: 214 115

    Wysłany: 25 lutego 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po swojej pierwszej IUI i jestem załamana 🤦🏻‍♀️ Inseminacja była wczoraj, tylko jak rano byłam na USG to okazało się, ze pęcherzyk już pękł i w trybie przyspieszonym organizowaliśmy cały zabieg. Wszystko działo się tak szybko, ze nie pomyślał w ogóle czy jak pęcherzyk pęknie to IUI ma sens, bo komórka żyje dość krótko… czy któraś z Was miała IUI na pękniętym, czy w ogóle jakieś szanse są, że to się uda? Byłam pewna, ze zabieg będzie w piątek, bo owu wypada mi średnio 14-15 dc, a tu wczoraj 13 dc i rano już było po🤷🏻‍♀️ Mam cykl naturalny i aż dziwne, ze to tak szybko się odbyło, miałam monitoring 11 dc i pęcherzyk miał jakieś 17 mm

    starania o pierwsze 👶🏻 od 07.2020
    czerwcowy cud!!!❤️🍀po 2 długich latach…
    27.06.2022 ⏸ 12 dpo
    27.06.2022 beta 58,3, prog 50,5🤞
    29.06.2022 beta 157🤞
    04.07.2022 beta 1116, prog 32,30🤞
  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 25 lutego 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronk@ wrote:
    Dziewczyny, jestem po swojej pierwszej IUI i jestem załamana 🤦🏻‍♀️ Inseminacja była wczoraj, tylko jak rano byłam na USG to okazało się, ze pęcherzyk już pękł i w trybie przyspieszonym organizowaliśmy cały zabieg. Wszystko działo się tak szybko, ze nie pomyślał w ogóle czy jak pęcherzyk pęknie to IUI ma sens, bo komórka żyje dość krótko… czy któraś z Was miała IUI na pękniętym, czy w ogóle jakieś szanse są, że to się uda? Byłam pewna, ze zabieg będzie w piątek, bo owu wypada mi średnio 14-15 dc, a tu wczoraj 13 dc i rano już było po🤷🏻‍♀️ Mam cykl naturalny i aż dziwne, ze to tak szybko się odbyło, miałam monitoring 11 dc i pęcherzyk miał jakieś 17 mm
    Inseminacje robi się zarówno na pękniętych jak i niepęknietych pęcherzykach i nie ma dowodów na to, który sposób jest bardziej skuteczny.
    Bez obaw, jeszcze nic nie jest stracone :-)

    biedronk@ lubi tę wiadomość

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
  • MONIKA Autorytet
    Postów: 507 460

    Wysłany: 25 lutego 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam 21 lutego na pękniętym. Pan Doktor powiedział, ze niby lepiej na nie pękniętym, ale na pękniętym to tez nic straconego.
    No monitoringu powiedział, ze jestesmy chwile po owulacji

    biedronk@ lubi tę wiadomość

    👱‍♀️29 lat
    Amh 1.12
    FSH 9.57
    Drożność OK
    👩‍🦲28
    Morfologia 1-2%
    Ilość i ruchliwość w normie
    Starania od stycznia 2021, W klinice od grudnia 2021
    3 x IUI (luty-kwiecień 2022)
    Maj 2022 - decyzja o IVF
    Maj/czerwiec 2022 początek stymulacji - bemfola, cetrotide
    15.06.2022 - transfer blastka 4.1.1 🍀💪💪
    Mamy jeszcze mrozaczki ❄️❄️
    1. Transfer - beta 0.
    2. Transfer - Ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2022, 09:49

    biedronk@ lubi tę wiadomość

  • biedronk@ Ekspertka
    Postów: 214 115

    Wysłany: 25 lutego 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just hope! wrote:
    Wtrącę się ale może Cię pocieszę trochę. Moja IUI była na pękniętym. Konkretnie czułam owu wieczorem dzień przed iui. Nad ranem ból ustąpił inseminacje miałam około 15 godziny. Pęcherzyków nie było. Jak lekarz usłyszał że zaczęłam czuć jajniki 4h po podaniu ovitrelle sam powiedział że szanse są nikłe i proponował przełożenie na następny cykl. Nie zgodziłam się stwierdziłam że jak już przyjechałam to robimy. I dobrze zrobiłam bo teraz moje małe szczęście śpi w łóżeczku. 🙂A jaki lekarz był zdziwiony jak wysłałam mu wynik bhcg😂🤪chyba bardziej niż ja. Więc nic straconego nie martw się i powodzenia.

    O jaką dałaś mi teraz nadzieje!🙏🏻 Fakt, ze całą sytuacje przeanalizowałam dopiero po fakcie… wiec już niewiele mogłam zrobić🤷🏻‍♀️ Ja tez czułam jajnik dzień przed owu, w sumie to czułam oba, ale owu była tylko z jednego. Mam nadzieje, ze pęcherzyk pękł tuż przed usg, bo inseminacja była 2h pózniej… dziękuje za Wasze wsparcie❤️

    Just hope! lubi tę wiadomość

    starania o pierwsze 👶🏻 od 07.2020
    czerwcowy cud!!!❤️🍀po 2 długich latach…
    27.06.2022 ⏸ 12 dpo
    27.06.2022 beta 58,3, prog 50,5🤞
    29.06.2022 beta 157🤞
    04.07.2022 beta 1116, prog 32,30🤞
  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 25 lutego 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 12 dzień po iui test z krwi beta hcg wynosi 0,30 wiec niestety pierwsz inseminacja i bark powodzenia lecz nadal trzymam kciuki za was 😔😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2022, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Dziś 12 dzień po iui test z krwi beta hcg wynosi 0,30 wiec niestety pierwsz inseminacja i bark powodzenia lecz nadal trzymam kciuki za was 😔😊
    Przykro mi kochana😔 ale trzeba walczyć dalej💪

    Xvghi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Dziś 12 dzień po iui test z krwi beta hcg wynosi 0,30 wiec niestety pierwsz inseminacja i bark powodzenia lecz nadal trzymam kciuki za was 😔😊

    Widzisz to tak samo jak u mnie. Glowa do góry. Podchodzisz do 2 proby w tym miesiącu?

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 27 lutego 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki17 wrote:
    Widzisz to tak samo jak u mnie. Glowa do góry. Podchodzisz do 2 proby w tym miesiącu?

    Niestety na 3 msc muszę zrobić przerwę co mnie nie pociesza dlatego liczyłam ze się uda ponieważ wyjeżdżam
    A ty podchodzisz ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xvghi wrote:
    Niestety na 3 msc muszę zrobić przerwę co mnie nie pociesza dlatego liczyłam ze się uda ponieważ wyjeżdżam
    A ty podchodzisz ?

    Tak, my działamy dalej, tak sobie mysle ze jeszcze 2 szanse sobie damy i wtedy chyba następny krok. Ale poki co pelna nadziei zabieram sie za 2 podejście.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dziewczyny ile razy chcecie próbować?? 3,4,5,6??

  • Xvghi Koleżanka
    Postów: 55 3

    Wysłany: 27 lutego 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki86 wrote:
    No właśnie dziewczyny ile razy chcecie próbować?? 3,4,5,6??


    Ja jestem w projekcie w klinice i mi przysługują 3 inseminacja a potem jedno in vitro

  • k.p Koleżanka
    Postów: 37 7

    Wysłany: 8 marca 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu wrote:
    Dziś Mialam robioną inseminację.Co mogę zrobić by zwiekszyć szanse na ciążę? Lub czego napewno nie robić? U nas - maż 38 lat niska morfologia ale jeszcze w normie ja AMH 0.96 i 34 lata.
    Bylam na stymulacji latrezolem, mialam zastrzyk ovitrelle i teraz mam duphaston.


    od ktorego snia po inseminacji zaczelas brac duphaston?

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • ingasz Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już powoli tracę nadzieję, że w końcu uda mi się zostać mamą. Była już w naprawdę wielu klinikach i niestety nie ma upragnionego efektu. Chociaż myślę by zapisać się na inseminację do Olmedical, ponieważ z tego co słyszałam to dr Sławomir Olek bardzo dobrze podchodzi do pacjentów. Ogólnie moja koleżanka była tutaj na inseminacji i faktycznie po niedługim czasie została mamą

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ