X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Plamienia. Niedomoga lutealna ??
Odpowiedz

Plamienia. Niedomoga lutealna ??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sikorka1259 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 2 marca 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat, na jakiej podstawie można stwierdzić niedomoge lutealną? Do tej pory tylko raz badałam progesteron, kilka dni przed okresem wynosił 6,4 - czy to nie za nisko?. Też mam plamienia przed okresem. Nie monitorowałam nigdy owulacji bo w ciążę zachodze bez problemu. Oprócz tego trądzik, łojotok, skąpy okres.

  • Sikorka1259 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 2 marca 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Pytanie nr 1. Czy masz stwierdzona endometrioza? Ja miałam plamienia po owulacji od zawsze - chociaż uxmnie i tak nie dochodziło do owulacji ale to inna bajka i trwało aż do miesiączki. Po miesiączce jak w zegarku do 9dc plamienia i bole brzucha.

    Pytanie nr 2. Czy masz napewno owulacje?

    Pytanie nr 3. Co prawda to rzadkość ale... Mam stwierdzono zespoły uciskowe mts które powodują u mnie plamienia i niemożliwości zagnieżdżania zarodka. Rozwiązaniem jest heparyna ale nie od 14dc tylko od 2dc. Żeby to sprawdzić można sobie zrobić tzw. Tv usg które wykonuje radiolog. Jest to badanie ktore bada przeplywy krwi w jamie brzusznej, macicy, jajnikach. U mnie to zylaki w jamie brzusznej, niewydolne sploty zylne powodowaly brak owulacji, krwawienia i plamienia miedzyokresowe. Badanie kosztuje kolo 200 zł a diagnozuje albo wyklucza problemy z krazeniem. Każdy ginekolog twierdził że to problemy hormonalne a tu figa prawda. To były problemy z anatomia macicy.

    Właśnie ostatnio rodzinna wspomniała mi o żylakach miednicy, szok, pierwszy raz usłyszałam o tym. Czy jakieś jeszcze objawy oprócz tych wymienionych powodują? Jakieś bóle w miednicy? Czy każdy radiolog na tym się zna?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2023, 14:50

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ