X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną pobranie komórek jajowych
Odpowiedz

pobranie komórek jajowych

Oceń ten wątek:
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. bylam dzis na pobraniu komorek i niestety embriolog poinformowal nas ze udalo sie pobrac tylko 1 komorke i ze nie wiadomo czemu sie tak stalo skoro bylo duzo pecherzykow. i moje pytanie czy wogole z 1komorka sa jakiekolwiek szanse na ciaze? o ile wogole uda sie zaplodnic. jutro mam sie dowiadywac i transfer w poniedzialek. i czy mozna juz w kolejnym miesiacu podejść do kolejnej stymulacji do in vitro?

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, no masz trudną sytuację. Szanse zawsze sa ale droga długa bo przede wszystkim ona musi się zapłodnić.
    Zastanawiające dlaczego tylko 1 komórka, ile było pecherzykow? Wyjaśnienia są dwa: zła godzina podania ovitrelle- czy minęło równo 36 lub 37h do punkcji? Lub zespół pustego pęcherzyka. Odpowiedz na to da druga stymulacja. Ważne też ile trwała stymulacja, czy pęcherzyki rosły równo? Ile z nich miało minimum 17mm w dniu ovitrelle?
    Część lekarzy twierdzi, że można od razu, część zaleca 3miesiace przerwy, zależy co mówi Twój, częściej robi się przerwę.
    Powiedz coś o sobie, jakie AMh, masz jakieś problemy zdrowotne lub może dosyć późny wiek?:)
    Tak czy tak musisz mieć nadzieję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 13:46

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bylo ok 10 pecherzykow. moj wiek to 25lat. przez 7dni bralam zastrzyki bemola i 3 zastrzyki orgalutran. pozniej ovitrelle. AMH nie bylo badane. in vitro ze wzgledu na czynnik meski. 2 nieudane iui.

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik pęcherzyków ładny. Dziwne że nie sprawdzałaś amh, nawet w młodym wieku może być różnie
    Ile godzin minęło od ovitrelle do momentu wjechania na salę zabiegowa?

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok 35h

    preg.png
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leczę sie w czechach poniewaz tam też mamy ubezpieczenie i jest taniej. ale nigdy lekarka nie wspominała zeby zrobić tez AMH

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    leczę sie w czechach poniewaz tam też mamy ubezpieczenie i jest taniej. ale nigdy lekarka nie wspominała zeby zrobić tez AMH

    Wogole dziwne ze dopuscili do tego bez amh bo skad wiedzieli jaki rodzaj protokolu stymulacji jest dla ciebie odpowiedni a jest to wlasnie od tego wyniku zalezne w duzym stopniu

    Cynthia lubi tę wiadomość

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no sama nie wiem. dzis nawet lekarka nie przyszla juz po pobraniu tylko sam embriolog i powiedzial ze jest tylko 1 i nie wie co sie stało. ale postara sie cos z tego zrobic. i jutro kazal zadzwonic i w poniedzialek transfer. bo mowi ze nie ma sensu trzymac tego 5 dni i dodatkowo placic skoro jest tylko 1 komorka. dodatkowo używamy Fertile Chip zeby najlepszy plemnik wybrac i dzis mowil takze ze mozna spróbować z embryo glue ze zwiększy to szanse.

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    no sama nie wiem. dzis nawet lekarka nie przyszla juz po pobraniu tylko sam embriolog i powiedzial ze jest tylko 1 i nie wie co sie stało. ale postara sie cos z tego zrobic. i jutro kazal zadzwonic i w poniedzialek transfer. bo mowi ze nie ma sensu trzymac tego 5 dni i dodatkowo placic skoro jest tylko 1 komorka. dodatkowo używamy Fertile Chip zeby najlepszy plemnik wybrac i dzis mowil takze ze mozna spróbować z embryo glue ze zwiększy to szanse.

    To zapytaj sie jeszcze o naciecie otoczki to tez zwieksza szanse. Oby tylko sie zaplodnila ta jedna komorka, ale da rade napewno, trzeba wierzyc

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o tym wogole nic nie wspominali. w poniedziałki ale pojade i zrobie to AMH. wszystko ma mi powiedziec jutro przed poludniem przez telefon. jeśli nie dojdzie do transferu to mam nadzieje ze mi od razu pozwolą przejsc nastepna stymulacje.

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zaraz, w poniedzialek ma byc transfer a bierzesz chociaz progesteron od dzis?

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak wieczorem mam zaczac crinone. i mowil ze transfer w poniedzialek ma byc

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    tak wieczorem mam zaczac crinone. i mowil ze transfer w poniedzialek ma byc

    A no to dobrze, ale ogolnie jakas dziwna troche ta klinika twoja, ale najwazniejsze zeby wszystko sie udalo. A z jakiego powodu podchodziliscie do invitro?

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prawie 4 lata staran o dziecko. i nawet nie zaskoczylo ani razu.. maz kiepskie wyniki nasienia i jest po operacji na zylaki powrozka nasiennego troszke sie polepszyło ale szału nie ma. fragmentacja DNA-33%. hba-84%.morfologia-3%. przeszliśmy przez 2 nieudane iui. i zaproponowano wlasnie invitro.

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    prawie 4 lata staran o dziecko. i nawet nie zaskoczylo ani razu.. maz kiepskie wyniki nasienia i jest po operacji na zylaki powrozka nasiennego troszke sie polepszyło ale szału nie ma. fragmentacja DNA-33%. hba-84%.morfologia-3%. przeszliśmy przez 2 nieudane iui. i zaproponowano wlasnie invitro.

    A ty jakie badania robilas? te 3% to nie jest tak najgorzej do invitro i inseminacji sie nadaje jak najbardziej tak moj dr twierdzi

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam powiedzieli w czechach ze jak 2 iui sie nie udadza to trzeba in vitro. ja mialam tylko od 8 miesiecy monitoring owulacji w polsce i bralam Clo na zwiększenie szans. i pokazalam w czechach te usg i powiedziala ze wszystko dobrze. badania hormonow robilam 2 razy i tez wszystko dobrze. moj ginekolog w polsce mowil ze raczej 3-4 razy powinna byc iui. ale skoro w klinice mowia ze to nic nie da to zeby próbowac in vitro bo duzo taniej jak w polsce.

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    nam powiedzieli w czechach ze jak 2 iui sie nie udadza to trzeba in vitro. ja mialam tylko od 8 miesiecy monitoring owulacji w polsce i bralam Clo na zwiększenie szans. i pokazalam w czechach te usg i powiedziala ze wszystko dobrze. badania hormonow robilam 2 razy i tez wszystko dobrze. moj ginekolog w polsce mowil ze raczej 3-4 razy powinna byc iui. ale skoro w klinice mowia ze to nic nie da to zeby próbowac in vitro bo duzo taniej jak w polsce.

    Moim zdaniem iui tylko czas sie marnuje, ale wiadomo zawsze sie mysli ze to wystarczy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, jakie nacięcie otoczki? Otoczkę nacina się blastocystom, trzydniowe czyli plus minus osmiokomorkowce nie mają otoczki...

    35h? Mogło byc za krótko. Czyli pęcherzyk nie uwolnił komórki i jej nie pobrano z płynem. Coś mi tu śmierdzi, niestety jeśli będzie trzeba tylko drugie podejście wyjaśni czy to błąd kliniki czy faktycznie zespół pustego pęcherzyka. Ale może się uda już teraz:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 17:43

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 290 336

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wstępnie wychodzilo ze pobranie mialo byc po 33h ale w klinice sie przedłużyło wszystko do 35h

    preg.png
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Jezu, jakie nacięcie otoczki? Otoczkę nacina się blastocystom, trzydniowe czyli plus minus osmiokomorkowce nie mają otoczki...

    35h? Mogło byc za krótko. Czyli pęcherzyk nie uwolnił komórki i jej nie pobrano z płynem. Coś mi tu śmierdzi, niestety jeśli będzie trzeba tylko drugie podejście wyjaśni czy to błąd kliniki czy faktycznie zespół pustego pęcherzyka. Ale może się uda już teraz:)

    Nie bede sie sprzeczac niewiem tego,pytalam o to dr i powiedzial ze blastocyscie nie robia naciecia bo nie potrzeba tylko 3dniowym robia

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ