X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pobranie komórek jajowych
Odpowiedz

Pobranie komórek jajowych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Miałam dziś pobierane komórki jajowe i pobrano ich 9 z czego 6 jest prawidłowych o dużym potencjale. Czy to dobry wynik? Będę miała criotransfer że względu na wysoki poziom hormonów. Komórki mają być mrożone w 5tej dobie . A co jeśli nie dotrwaja do 5tej doby? Czy będą zamrożone wcześniej?

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wynik. Nie komórki będą mrożone tylko zarodki. Mozna je zamrozić w trzeciej jako 8-komorkowce ale coraz mniej klinik tak robi, bo po co transferować trzydniowca który może nie osiągnąć stadium blastocysty (pięciodniowca) i tak nie da ciąży? Raczej na pewno nie wszystkie dotrwają, ale oby jak najwiecej, każdy jeden to sukces.

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wam też dolegaly tak uporczywe bóle brzucha po punkcie? Nawet wysikać się nie mogę bo tak boli

    preg.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Czy wam też dolegaly tak uporczywe bóle brzucha po punkcie? Nawet wysikać się nie mogę bo tak boli

    Ja dzisiaj miałam punkcję w klinice w Czechach. Pobrali mi 22 jajeczka które mają zapłodnić, brzuch mnie tak bolał że chodziłam jak po porodzie😁 wzięłam tabletki i jest w miarę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Czy wam też dolegaly tak uporczywe bóle brzucha po punkcie? Nawet wysikać się nie mogę bo tak boli
    Też jestem po. Biorę apapy i poleguje bo boli . Przy sikaniu zwłaszcza rano jest masakra. Bierz przeciwbole i mierz obwód brzucha, gdyby się powiększał trzeba zrobić USG. Mnie przy pierwszej punkcji bolało tak półtora tygodnia. Pij dużo wody i jedz białko.

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przy pierwszej punkcji prawie nie bolało. A teraz już jest dużo lepiej jak wczoraj nawet mogę już spokojnie chodzić

    preg.png
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwsze informacje z kliniki na 6 komórek 6 się zapłodniło

    preg.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    pierwsze informacje z kliniki na 6 komórek 6 się zapłodniło


    To super niech teraz rosną . u nas na 22 komórki 17 zapłodnionych. W poniedziałek będą do nas pisać jak się rozwijają.

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Ja punkcje mialam w poniedzialek.Pobrali 9 komorek,a 8 bylo dojrzalych.W dniu punkcji kompletniw nic mnie nie bolalo,natomiast dzien po zrobil mi sie ogromny brzuch,ale na szczescie juz minelo.Zaplodnilo sie 8,jeden zarodek odpadl po 2 dobie.W 3 dobie podali jeden zarodek.Reszte mieli hodowac do 5.Martwie sie czy ktorys przezyje.

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się martwię przed kolejnym telefonem z kliniki czy wszystko będzie się dobrze rozwijać

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się niestety kiepsko czuje obawiam się że mam hiperke 😨

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć.. wrote:
    Ja się niestety kiepsko czuje obawiam się że mam hiperke 😨

    o jej a co się dzieje?
    ja tylko chodzę wcześnie spać jak nigdy , no i brzuch mnie dalej boli najgorzej jak sikam, wczoraj jeszcze mi dziwne coś wylatywało...a tak poza tym ok. Ponoc trzeba pić dużo wody aby opuchlizna wewnątrz szybciej zeszła.

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam punkcje w piątek i w dzień punkcji bardzo bolał brzuch ale już na drugi dzień praktycznie nie bolało. Dziś kolejny telefon z kliniki i mamy 4zarodki 4-komorkowe i 2zarodki 2-komorkowe. Mam nadzieję że coś dotrwa do 5doby do mrozenia

    preg.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Ja miałam punkcje w piątek i w dzień punkcji bardzo bolał brzuch ale już na drugi dzień praktycznie nie bolało. Dziś kolejny telefon z kliniki i mamy 4zarodki 4-komorkowe i 2zarodki 2-komorkowe. Mam nadzieję że coś dotrwa do 5doby do mrozenia


    To super, że tak pięknie się rozwijają. Może to głupie pytanie, ale pierwszy raz podchodzę do in vitro i jestem jeszcze trochę zielona. Czy to ile komórek mają zarodki ma jakieś znaczenie? Czy zarówno cztero jak i dwu są dobre. Ja dopiero jutro będę miała wieści co u nas. Kiedy będziesz mieć transfer?

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi dziś powiedzieli ze 4 i 2 to bardzo dobry wynik. u mnie maja trzymac do 5tej doby i zamrozic jeśli cos dotrwa do tego czasu. i bedzie kriotransfer z uwagi na ryzyko hiperstymulacji, i mam czekac az przyjdzie okres i kolo 11dc na monitoring i wtedy zdecyduja kiedy transfer

    preg.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    mi dziś powiedzieli ze 4 i 2 to bardzo dobry wynik. u mnie maja trzymac do 5tej doby i zamrozic jeśli cos dotrwa do tego czasu. i bedzie kriotransfer z uwagi na ryzyko hiperstymulacji, i mam czekac az przyjdzie okres i kolo 11dc na monitoring i wtedy zdecyduja kiedy transfer

    Aha rozumiem. Pewnie też leki przed transferem dostaniesz. To twoje pierwsze podejście?

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam przepisany Estriofem od 2dc 3x1 tabl. po pierwszej stymulacji pobrano tylko 1 komorke i nie byla ona zdrowa. a teraz mamy 6 zdrowych

    preg.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    mam przepisany Estriofem od 2dc 3x1 tabl. po pierwszej stymulacji pobrano tylko 1 komorke i nie byla ona zdrowa. a teraz mamy 6 zdrowych


    Oby rozwijały się prawidłowo. Ja się już stresuje. Mam złe przeczucia :( rano już będę się dobijać do kliniki

  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 274 307

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam się dowiadywac w środę czy coś dotrwało do 5tej doby i czy cos zamrozili. Ja też mam zle przeczucia w nocy mało co spałam ze strachu czy coś przeżyło po zaplodnieniu aż bałam się odebrać telefon z kliniki. Teraz tylko w strachu do środy nie wiem jak wytrzymam

    preg.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tyle już naczytałam, że przeraża mnie to ilu parom nie udaje się uzyskać zarodków. Zaczynając procedurę nie zdawałam sobie sprawy z ilości etapów i stresu który temu towarzyszy

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ