X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Polna IN VITRO
Odpowiedz

Polna IN VITRO

Oceń ten wątek:
  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 137 51

    Wysłany: 2 października, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaWK wrote:
    Hej :) Właśnie zaczynamy przygodę z ivf na Polnej, właśnie byliśmy na wizycie kwalifikacyjnej. Czy któraś z Was mogłaby rozpisać jak to mniej więcej będzie się teraz toczyć? Umówiliśmy się na następną wizytę na rozpisanie stymulacji, krew na badania i wymazy też pobrane. Jak wygląda sama stymulacja? Co ile trzeba jeździć na kontrolę owulacji? Wiem, że protokoły pewnie się różnią dla każdego, ale jestem ciekawa ogólnego zarysu. Pozdrawiam :)

    Jedynie dodam , że jak protokół długi to się zmienia termin pierwszego podglądu,ale później już co dwa dni pod koniec cidziennie razem z hormonami i później może być świeży transfer jeżeli wyniki hormonów,endometrium są ok ,albo może zostać odroczony np z powodu hiperstymulacji czy innych . Przy krótkim protokole mniej więcej dwa tygodnie.

  • Bezova Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 2 października, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a u kogo się leczycie? Monitoringi da się zaplanować u lekarza prowadzącego czy losowa osoba robi USG? Trzymam za was kciuki

  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 137 51

    Wysłany: 2 października, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezova wrote:
    Dziewczyny a u kogo się leczycie? Monitoringi da się zaplanować u lekarza prowadzącego czy losowa osoba robi USG? Trzymam za was kciuki


    Mnie prowadzi doc Brązert . Stymulację mi rozpisał,monitoringi to akurat miałam u doc B ,ale też i u danego lekarza co miał dyżur, punkcję robił doc B , transfer poprosiłam czy jest szansa aby robił to doktor jak wypadnie w dyżur innego lekarza i robił ( udał się pierwszy)więc jak coś warto rozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym tylko nie wiem czy tak to jest u wszystkich .

  • NataliaWK Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 2 października, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miminikna wrote:
    Hej, ja tez wystartowałam właśnie na Polnej - mam już rozpisana stymulację.
    Te super miłe Panie z labo i z administracji mówiły, że pierwszy podgląd jest w siódmym dniu stymulacji, a pozniej juz co drugi dzien / codziennie. Trzeba się stawić na 7 rano, pobiorą krew i zrobią monitoring i będą dalsze decyzje na bieżąco podejmowane.
    Uczulały mnie żeby nastawić się na L4 szczególnie na tą druga połowę stymulacji.

    Hej, ja mam do Poznania 150 km, więc chyba będę musiała wziąć L4 i nocleg sobie ogarnąć jeśli codziennie ma być monitoring 😵‍💫. Od którego dnia cyklu jest stymulacja? I w ogóle ile sama stymulacja trwa? Wybaczcie takie pytania, ale jestem kompletnie zielona w tym...

  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 137 51

    Wysłany: 3 października, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaWK wrote:
    Hej, ja mam do Poznania 150 km, więc chyba będę musiała wziąć L4 i nocleg sobie ogarnąć jeśli codziennie ma być monitoring 😵‍💫. Od którego dnia cyklu jest stymulacja? I w ogóle ile sama stymulacja trwa? Wybaczcie takie pytania, ale jestem kompletnie zielona w tym...

    Krótki protokół około dwa tygodnie od 7 dnia cyklu są monitoringi co dwa dni ewentualne jeden max dwa pod koniec są codziennie, ale to też indywidualne.

  • Bezova Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 października, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam dwa pytania. Czytałam gdzieś, że jedna z klinik we Wrocławiu wstrzymała finansowane procedury, bo wyczerpał się limit pieniędzy na ten rok. Jak jest na Polnej? Czekam na zabieg i chciałam w listopadzie podejść do rządowego in vitro.
    Niewiele opinii pojawia się o dr K. Ożegowskiej. Macie jakieś doświadczenia?

    NataliaWK lubi tę wiadomość

  • Martulek Ekspertka
    Postów: 184 89

    Wysłany: 13 października, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim ! :) u nas już 19 tydzień 😍 na ten moment Dziewczynka 🩷.
    Mam pytanie do Dziewczyn, które rodziły na Polnej w Poznaniu i prowadził je prof Pawelczyk. Jak wyglądała cała organizacja porodu w waszej sytuacji 🙈 Pawelczyk wspomniał, że współpracuje z 2 położnymi i na późniejszym etapie poda mi do nich kontakt. Jedna z nich jest przy Tobie cały czas podczas porodu i Cie wspiera. Zastanawiam się czy byłyście zadowolone z takiego zestawienia i jak to u was wyglądało :) będę wdzięczna za krótką historię. Dzięki i buziaki 😘

    ........ lubi tę wiadomość

    2 inseminacje nieudane
    Polna Poznań:
    2 punkcje
    Kwiecień 2023 FET ( encorton) nieudany
    Listopad 2023 FET udany ( encorton, Accofil) - poronienie chybione 7tc Aniołek 💔
    2024 Dalsza diagnostyka immunologiczna i powrót, mamy 2 śnieżynki ❄️❄️
    Czerwiec 2024 FET udany ( Atosiban, Glucophage, Encorton, Accofil, clexane, immunopresja).
    Beta 107 500 😍
    8w3d ❤️🙏
  • ........ Autorytet
    Postów: 2380 3235

    Wysłany: 13 października, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martulek wrote:
    Hej wszystkim ! :) u nas już 19 tydzień 😍 na ten moment Dziewczynka 🩷.
    Mam pytanie do Dziewczyn, które rodziły na Polnej w Poznaniu i prowadził je prof Pawelczyk. Jak wyglądała cała organizacja porodu w waszej sytuacji 🙈 Pawelczyk wspomniał, że współpracuje z 2 położnymi i na późniejszym etapie poda mi do nich kontakt. Jedna z nich jest przy Tobie cały czas podczas porodu i Cie wspiera. Zastanawiam się czy byłyście zadowolone z takiego zestawienia i jak to u was wyglądało :) będę wdzięczna za krótką historię. Dzięki i buziaki 😘


    Ja rodziłam na Polnej miałam mieć prywatna położna ale wypadło tak że wywoływali wcześniej poród bo miałam wysokie cisnienie i ona akurat miała urlop więc jej nie było ale tak jestem zadowolona bo na porodówce miałam wspaniałe położne w szegolnosci Położna co miała w ten dzień co rodziłam dyżur bardzo kochana i pomocna kobietka tak samo jak byłam na oddziale obserwacyjnym też cudowne kobietki byly.
    No i jakieś 1500zl miałam w kieszeni ale wiadomo jakieś słodkie kupiłam w podziękowaniu za taką opiekę.

    Martulek lubi tę wiadomość

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • ........ Autorytet
    Postów: 2380 3235

    Wysłany: 13 października, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też byłam u Profesora P. I mi nic nie mówił na temat Położnej



    I cudownie kochana zobacz jak to szybko zleciało

    Martulek lubi tę wiadomość

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • ........ Autorytet
    Postów: 2380 3235

    Wysłany: 13 października, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ........ wrote:
    Też byłam u Profesora P. I mi nic nie mówił na temat Położnej



    I cudownie kochana zobacz jak to szybko zleciało gratulacje córeczki 😊😊

    Martulek lubi tę wiadomość

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 137 51

    Wysłany: 13 października, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezova wrote:
    Dziewczyny mam dwa pytania. Czytałam gdzieś, że jedna z klinik we Wrocławiu wstrzymała finansowane procedury, bo wyczerpał się limit pieniędzy na ten rok. Jak jest na Polnej? Czekam na zabieg i chciałam w listopadzie podejść do rządowego in vitro.
    Niewiele opinii pojawia się o dr K. Ożegowskiej. Macie jakieś doświadczenia?

    Dokładnie nie znam doc Ożegowskiej ,ale na zastępstwach było ok i konkretnie.

  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 137 51

    Wysłany: 13 października, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martulek wrote:
    Hej wszystkim ! :) u nas już 19 tydzień 😍 na ten moment Dziewczynka 🩷.
    Mam pytanie do Dziewczyn, które rodziły na Polnej w Poznaniu i prowadził je prof Pawelczyk. Jak wyglądała cała organizacja porodu w waszej sytuacji 🙈 Pawelczyk wspomniał, że współpracuje z 2 położnymi i na późniejszym etapie poda mi do nich kontakt. Jedna z nich jest przy Tobie cały czas podczas porodu i Cie wspiera. Zastanawiam się czy byłyście zadowolone z takiego zestawienia i jak to u was wyglądało :) będę wdzięczna za krótką historię. Dzięki i buziaki 😘


    Warto mieć położną na Polnej.Mam dokładnie odwrotne doświadczenia ze swojego porodu na porodówce zostałam pozostawiona sama sobie . Oddział poporodowy brak pomocy tutaj zależy na jaki trafisz oddził.Koleżanka leżała na innym i była zadowolona ,ale jak nie ma lekarza który pracuje na konkretnym oddziale w sensie prowadzenia ciąży i jest szansa ,że trafisz na Jego oddział to loteria gdzie się trafi .Teraz jeszcze nie zdecydowałam gdzie będę rodziła raczej SW Rodzina albo Lutycka nie mniej na Polnej jedynie z położną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października, 19:54

    Martulek lubi tę wiadomość

  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 137 51

    Wysłany: 14 października, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jeszcze ostatnio koleżanka spędziła tam dwa miesiące i mówiła, że teraz z Polnej się zrobiła i robi taka typowa masówka porodowa w sensie jest multum porodów fizjologicznych ,kobiety czekają na korytarz długo za łóżkiem jednak jest to szpital o 3 stopniu referencyjności dla najcięższych przypadków.Wiadomo każda z nas indywidualnie i po rozmowach z lekarzem decyduje gdzie rodzić oby z czasem ich to nie przytłoczyło.

  • Martulek Ekspertka
    Postów: 184 89

    Wysłany: 15 października, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ........ wrote:
    Ja rodziłam na Polnej miałam mieć prywatna położna ale wypadło tak że wywoływali wcześniej poród bo miałam wysokie cisnienie i ona akurat miała urlop więc jej nie było ale tak jestem zadowolona bo na porodówce miałam wspaniałe położne w szegolnosci Położna co miała w ten dzień co rodziłam dyżur bardzo kochana i pomocna kobietka tak samo jak byłam na oddziale obserwacyjnym też cudowne kobietki byly.
    No i jakieś 1500zl miałam w kieszeni ale wiadomo jakieś słodkie kupiłam w podziękowaniu za taką opiekę.

    A mam pytanko do prywatnej położnej która miałaś mieć. Rozumiem, że ona na Polnej pracowała ? Byłaby możliwość podesłania namiaru na nią :) może być w prywatnej wiadomości. Chciałabym mieć pewność pomocy w planowym porodzie :)
    Na początku listopada też mam połówkowe + 3D u dr Puacza :)

    Dzięki ❤️

    ........ lubi tę wiadomość

    2 inseminacje nieudane
    Polna Poznań:
    2 punkcje
    Kwiecień 2023 FET ( encorton) nieudany
    Listopad 2023 FET udany ( encorton, Accofil) - poronienie chybione 7tc Aniołek 💔
    2024 Dalsza diagnostyka immunologiczna i powrót, mamy 2 śnieżynki ❄️❄️
    Czerwiec 2024 FET udany ( Atosiban, Glucophage, Encorton, Accofil, clexane, immunopresja).
    Beta 107 500 😍
    8w3d ❤️🙏
  • ........ Autorytet
    Postów: 2380 3235

    Wysłany: 15 października, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martulek wrote:
    A mam pytanko do prywatnej położnej która miałaś mieć. Rozumiem, że ona na Polnej pracowała ? Byłaby możliwość podesłania namiaru na nią :) może być w prywatnej wiadomości. Chciałabym mieć pewność pomocy w planowym porodzie :)
    Na początku listopada też mam połówkowe + 3D u dr Puacza :)

    Dzięki ❤️


    Jasne nie ma problemu
    Ona pracuje na Polnej

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • ........ Autorytet
    Postów: 2380 3235

    Wysłany: 15 października, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ........ wrote:
    Jasne nie ma problemu
    Ona pracuje na Polnej napisalam na prv 😊 Pozdrawiam

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
‹‹ 98 99 100 101 102
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ