Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Polna IN VITRO
Odpowiedz

Polna IN VITRO

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 12 lipca 2025, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Hani wrote:
    Dziewczyny gratuluję dobrych wieści 🙂

    Patisonek25 trzymam mocno ✊✊✊✊✊🍀


    U mnie transfer przy dobrych wiatrach wrzesień / październik jeszcze muszę ogarnąć kilka spraw .

    Przyjdzie i na Ciebie czas kochana 😘

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 387 272

    Wysłany: 12 lipca 2025, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Przyjdzie i na Ciebie czas kochana 😘


    Powiem Ci tak dobrze robi mi ta przerwa ,czas ,odpoczynek punkcję miałam w kwietniu 🙈 potem długie wakacje czeka mnie immunosupresja przed transferem i wyjaśnienie w histeroskopi mięśniaka jest na granicy przeszkody w implantacji przy powrocie po rodzeństwo podchodzę na totalnym luzie 🙈

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 12 lipca 2025, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Hani wrote:
    Powiem Ci tak dobrze robi mi ta przerwa ,czas ,odpoczynek punkcję miałam w kwietniu 🙈 potem długie wakacje czeka mnie immunosupresja przed transferem i wyjaśnienie w histeroskopi mięśniaka jest na granicy przeszkody w implantacji przy powrocie po rodzeństwo podchodzę na totalnym luzie 🙈

    Wiem coś o tym właśnie taka przerwa robi dobrze na głowę, miałam już immunosupresję na szczęście teraz bez wysypki od słońca. Jesteś na dobrej drodze 🥰 nie ma co się spinać. Mnie trochę irytują te monitoringi codziennie
    i dojazdy 😆🫣 nawet Pani z rejestracji na parterze juz mnie pamiętają 🤣🤣

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 387 272

    Wysłany: 12 lipca 2025, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Wiem coś o tym właśnie taka przerwa robi dobrze na głowę, miałam już immunosupresję na szczęście teraz bez wysypki od słońca. Jesteś na dobrej drodze 🥰 nie ma co się spinać. Mnie trochę irytują te monitoringi codziennie
    i dojazdy 😆🫣 nawet Pani z rejestracji na parterze juz mnie pamiętają 🤣🤣

    🤣🤣

    Cykl sztuczny pod tym względem jest na plus tym bardziej dla dojeżdżających jedna max dwie wizyty no ale u Ciebie wyszła nieoczekiwana sytuacja🙈 cykl naturalny / stymulowany monitoringi co dwa dni albo codziennie .

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 12 lipca 2025, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Hani wrote:
    🤣🤣

    Cykl sztuczny pod tym względem jest na plus tym bardziej dla dojeżdżających jedna max dwie wizyty no ale u Ciebie wyszła nieoczekiwana sytuacja🙈 cykl naturalny / stymulowany monitoringi co dwa dni albo codziennie .

    Co Ty, codziennie miałam monitoringi. U mnie to w ogóle dziwnie wyszło ale wyszło 🤣

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • PA Autorytet
    Postów: 536 469

    Wysłany: 12 lipca 2025, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka wrote:
    Leczenie niepłodności nie ma tam specjalistów którzy znają temat .
    To wiem. Mi tam kazali się starać 2 lata a potem by badali...
    Ogólnie szukam ginekologa, bo do mojej na fundusz to ciężko się dostać temu korzystałam z medi.

    👩 PCOS, hiperprolaktynemia (makro), przeciwciała przeciwplemnikowe,
    MTHFR hetero, Pai1 4G/4G
    Jajowody ✅️
    Cd138 ✅️
    Kariotypy✅️
    🧔‍♂️✅️

    01/24 rozpoczęcie starań
    04/2025 klinika
    4 cyke stymulowane
    3 IUI
    Acard, clexane
    05/26 IVF I 23🥚-> 15 MII ->0
    IVF II 08-09.26
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 12 lipca 2025, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA wrote:
    Kogo polecasz w medi? Bo ja na razie to tylko się na większość tam wkurzam.

    W medi nie znalazłam specjalisty który ogarnia temat niepłodności do prowadzenia ciąży dwóch ale to też tak 50/ 50

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
  • ewelina_30 Autorytet
    Postów: 550 461

    Wysłany: 12 lipca 2025, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek25 🍀

    Wczoraj przyszły nam wyniki Sanco dziewczynka 🥰 wszystkie ryzyka niskie z ulgą czekam na prenatalne .

    Dziewczynka, Bezova, Patisonek 25, Michasia🌸, OlgaW, Dotipik, Emfanka lubią tę wiadomość

    Dodatnie ANA RO, LA kapilaroskopia , zespół Sjögrena. Od 10 lat objaw Raynauda ( naprzemiennie Amlopin ,Lacipil ,Agapurin SR ,viagra )
    Plaquenil 400 mg - 3 miesiące
    Plaquenil 200mg ,acard ,clexana ,medargin (zamiast amlopin) ,sztuczne łzy.
    12.05 .2025 transfer ❄️
    16.05.2025 4dpt bhcg 14 progesteron 35
    19.05.2025 7dpt bhcg 50
    22 .05.2025 10dpt bhcg 173 kolejna bhcg 625
    Badanie wolnego DNA płodowego wszystko ok dziewczynka ♥️
    Metypred dawka podtrzymująca ,plaquenil ,clexana ,lacipil 2mg 3x1 ,trandate 4x300mg,isoptin ,insulina po porodzie wlew z immunoglobulin .

    28.07.2025 wizyta podgląd bobaska ✅
    1.08.2025 reumatolog ✅
    Od 16tc do 24 tc echo serca pierwsze echo 13.08.2025 ✅( co tydzień)
    16.09.2025 drugie badanie prenatalne ✅
    29.12.2025 przyjęcie do szpitala
    7.01.2026 CC Marcelinka 37+0 3050 g ❤️
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 12 lipca 2025, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA wrote:
    To wiem. Mi tam kazali się starać 2 lata a potem by badali...
    Ogólnie szukam ginekologa, bo do mojej na fundusz to ciężko się dostać temu korzystałam z medi.


    Dr Joanna jest konkretna w poradni tylko Ona przyjmuje na NFZ ostatnio dwie koleżanki zaszły w ciążę przy pomocy inseminacji jest otwarta na różne propozycje moja koleżanka miała jeden cykl na jej lekach potem chciała iść w immunologie akurat zaszła w ciążę i nie było potrzeby.

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Bezova Ekspertka
    Postów: 226 146

    Wysłany: 12 lipca 2025, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka wrote:
    Leczenie niepłodności nie ma tam specjalistów którzy znają temat .
    Tak do leczenia niepłodności nie polecam, jedynie stymulację clo albo letrozolem poprowadzą. Ale jako ginekologów do zwykłych przypadłości i do prowadzenia ciąży (tu akurat od wielu koleżanek z pracy słyszałam dobre opinie) mogę polecić Kasprzaka i Gugałę.

    preg.png
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 12 lipca 2025, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezova wrote:
    Tak do leczenia niepłodności nie polecam, jedynie stymulację clo albo letrozolem poprowadzą. Ale jako ginekologów do zwykłych przypadłości i do prowadzenia ciąży (tu akurat od wielu koleżanek z pracy słyszałam dobre opinie) mogę polecić Kasprzaka i Gugałę.


    Prowadzenie ciąży Kasprzak jak najbardziej chociaż nie wysokiego ryzyka .Niepłodność byłam raz najwięcej pozytywnych opinii mówię zobaczymy nie przejrzał dokładnie nic jedynie podstawowy wywiad acard ,clexana i się starać koniec .Na poczekaniu wymyśliłam , że mam miesiączkę i zakończyłam szybko wizytę 🙈😂 ogólne kontrolę ginekologiczne ciążę fizjologiczne jest spoko .

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Bezova Ekspertka
    Postów: 226 146

    Wysłany: 12 lipca 2025, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze teraz spojrzałam na opinie na stronie Medicovera (brawo swoją drogą dla nich że nie ukrywają niskich ocen lekarzy) i faktycznie Kasprzak, Gugała I jeszcze Nosek mają 5/5 przy wielu głosach. Więc pewnie jak już to do nich warto się udać.

    preg.png
  • Michasia🌸 Ekspertka
    Postów: 167 133

    Wysłany: 12 lipca 2025, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szukacie ,przechodzicie do lekarzy na prowadzenie ciąży warto się upewnić czy prowadzi ciążę po ivf jak podchodzi do dużej ilości leków niektórzy wszystko odstawiają i potem zaczynają się problemy osobiście mam jeszcze sporo leków w tył progesteron dopiero odstawiłam prolutex mam skończony 12 tc aby nie dokładać sobie niepotrzebnego stresu .

    Ona39 lat .On 40 lat
    endometrium główny problem pomogły wlewy z osocza.
    3 x ivf 3 transfer udany 🙂
  • Michasia🌸 Ekspertka
    Postów: 167 133

    Wysłany: 12 lipca 2025, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina_30 wrote:
    Patisonek25 🍀

    Wczoraj przyszły nam wyniki Sanco dziewczynka 🥰 wszystkie ryzyka niskie z ulgą czekam na prenatalne .

    Gratulacje córeczki ♥️

    Ona39 lat .On 40 lat
    endometrium główny problem pomogły wlewy z osocza.
    3 x ivf 3 transfer udany 🙂
  • PA Autorytet
    Postów: 536 469

    Wysłany: 12 lipca 2025, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W medi mnie zdenerwowali, bo kazali się starać 2 lata, bo przecież jeszcze młoda jestem i mam regularne miesiączki a jak poszłam z diagnoza hiperprolaktynemi i PCOS to usłyszałam, że dobrze, że się zbadałam.
    Pierwszą wizytę na Polnej mam we wrześniu i na razie chodzę do invimedu i tam mam stymulację.

    👩 PCOS, hiperprolaktynemia (makro), przeciwciała przeciwplemnikowe,
    MTHFR hetero, Pai1 4G/4G
    Jajowody ✅️
    Cd138 ✅️
    Kariotypy✅️
    🧔‍♂️✅️

    01/24 rozpoczęcie starań
    04/2025 klinika
    4 cyke stymulowane
    3 IUI
    Acard, clexane
    05/26 IVF I 23🥚-> 15 MII ->0
    IVF II 08-09.26
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 12 lipca 2025, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA wrote:
    W medi mnie zdenerwowali, bo kazali się starać 2 lata, bo przecież jeszcze młoda jestem i mam regularne miesiączki a jak poszłam z diagnoza hiperprolaktynemi i PCOS to usłyszałam, że dobrze, że się zbadałam.
    Pierwszą wizytę na Polnej mam we wrześniu i na razie chodzę do invimedu i tam mam stymulację.


    Jak u Ciebie krzywa glukozowa ,insulinowa tutaj przy PCOS bardzo często to zaburza pracę jajników od siebie mogę polecić aby brać kwasy omega 3 ,olej z wiesiołka,witamina D3 ,NAC ,inozytol ,cynk przy PCOS najważniejsza jest zmiana stylu życia dieta przeciwzapalną u mnie dała najlepsze rezultaty czyli goździki ,cynamon cejloński ,kurkuma i udaje się czasami bez ingerencji medycznej .Plus mikroflora jelit dobry prebiotyk.Minus nie jest to efekt z miesiąca na miesiąc a długoterminowy plus akupunktura ,fizjoterapia uroginekologiczna przy powiększonych jajnikach mogą być różne uciski ,spięcia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2025, 14:57

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
  • PA Autorytet
    Postów: 536 469

    Wysłany: 12 lipca 2025, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlgaW wrote:
    Jak u Ciebie krzywa glukozowa ,insulinowa tutaj przy PCOS bardzo często to zaburza pracę jajników od siebie mogę polecić aby brać kwasy omega 3 ,olej z wiesiołka,witamina D3 ,NAC ,inozytol ,cynk przy PCOS najważniejsza jest zmiana stylu życia dieta przeciwzapalną u mnie dała najlepsze rezultaty czyli goździki ,cynamon cejloński ,kurkuma i udaje się czasami bez ingerencji medycznej .Plus mikroflora jelit dobry prebiotyk.Minus nie jest to efekt z miesiąca na miesiąc a długoterminowy
    Glukoza naczczo 97,9 a po 2h 90,5
    Insulina 6,9
    Trochę się zdziwiłam, że nie zrobili mi w szpitalu od razu krzywej insulinowej
    Kwasy biorę dha, olej z wiesiołka wprowadziłam od tego cyklu, witaminę d3 biorę, bo miałam niedobór, inozytol wprowadziłam w poprzednim cyklu, cynk i NAC bym musiała wprowadzić.
    Co do diety to u mnie staram się jej pilnować, bo mam nadwagę. Kurkumę używam do mięs, ale z tym cynamonem i gozdzikami to średnio. Bym musiała wrócić do robienia owsianek na śniadanie to wtedy wszystko tam leciało: cynamon, imbir, słonecznik, dynia, siemię.

    Dziękuję Ci za rady 🙂

    👩 PCOS, hiperprolaktynemia (makro), przeciwciała przeciwplemnikowe,
    MTHFR hetero, Pai1 4G/4G
    Jajowody ✅️
    Cd138 ✅️
    Kariotypy✅️
    🧔‍♂️✅️

    01/24 rozpoczęcie starań
    04/2025 klinika
    4 cyke stymulowane
    3 IUI
    Acard, clexane
    05/26 IVF I 23🥚-> 15 MII ->0
    IVF II 08-09.26
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 12 lipca 2025, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA wrote:
    Glukoza naczczo 97,9 a po 2h 90,5
    Insulina 6,9
    Trochę się zdziwiłam, że nie zrobili mi w szpitalu od razu krzywej insulinowej
    Kwasy biorę dha, olej z wiesiołka wprowadziłam od tego cyklu, witaminę d3 biorę, bo miałam niedobór, inozytol wprowadziłam w poprzednim cyklu, cynk i NAC bym musiała wprowadzić.
    Co do diety to u mnie staram się jej pilnować, bo mam nadwagę. Kurkumę używam do mięs, ale z tym cynamonem i gozdzikami to średnio. Bym musiała wrócić do robienia owsianek na śniadanie to wtedy wszystko tam leciało: cynamon, imbir, słonecznik, dynia, siemię.

    Dziękuję Ci za rady 🙂

    Goździki u mnie najlepiej wchodziły jako napar zalewasz wrzątkiem na 15 minut odstawiam do lodówki jak wystygnie schłodzone z dodatkiem liści mięty szczególnie latem smakuje obłędnie .Cukier na czczo wysoki ale tutaj i stres , głód wszystko może wywalać po jednym wyniku ciężko powiedzieć Insulina na czczo ładna jednocyfrowa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2025, 15:23

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
  • PA Autorytet
    Postów: 536 469

    Wysłany: 12 lipca 2025, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będę musiała spróbować tego naparu. Nie słyszałam o nim wcześniej.
    Cukier co badam to mam podwyższony zawsze ponad 90.
    Muszę sobie ogarnąć glukometr i badać w domu tylko zawsze coś jest pilniejszego i zapominam.

    👩 PCOS, hiperprolaktynemia (makro), przeciwciała przeciwplemnikowe,
    MTHFR hetero, Pai1 4G/4G
    Jajowody ✅️
    Cd138 ✅️
    Kariotypy✅️
    🧔‍♂️✅️

    01/24 rozpoczęcie starań
    04/2025 klinika
    4 cyke stymulowane
    3 IUI
    Acard, clexane
    05/26 IVF I 23🥚-> 15 MII ->0
    IVF II 08-09.26
  • OlgaW Autorytet
    Postów: 286 216

    Wysłany: 12 lipca 2025, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA wrote:
    To będę musiała spróbować tego naparu. Nie słyszałam o nim wcześniej.
    Cukier co badam to mam podwyższony zawsze ponad 90.
    Muszę sobie ogarnąć glukometr i badać w domu tylko zawsze coś jest pilniejszego i zapominam.


    Koleżanki biorą kilka sztuk na zasadzie ssania u mnie nie przechodzi natomiast jako napar z różnymi dodatkami mięta ,limonka ,pomarańcza bardzo dobre 🙂

    Czekamy na synka 💙
    23tc szew ratunkowy
    37 tc ściągnięcie szwu
    37+2 Antoni 3510 g, grudzień 2025
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ