Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Polna IN VITRO
Odpowiedz

Polna IN VITRO

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka wrote:
    Patisonek25 igły do prolutexu o których pisałaś faktycznie u mnie również się sprawdzają 🥳🥳

    Co do clexany i przelewanie bardziej się uśmiałam 🤣niż to wszystko warte zostaje przy normalnym podawaniu 🙂ale są fajne zdjęcia na pamiątkę 🙂


    Super, cieszę się że igły do prolutexu również sprawdzają się u Ciebie, pamiętaj też mimo wszystko żeby zmieniać strony podania a cleaxane bardziej po bokach brzucha. Ja odkąd robię po boku brzucha nie mam siniaków. Może malutkie krwiaaczki w miejscach wkłucia ale nie zawsze.

    Domyślam się że się uśmiałaś z tym przelewaniem,
    ja sobie jakoś nie umiem tego wyobrazić 🤣

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Biobio3 Autorytet
    Postów: 321 295

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paniwiosna wrote:
    Dziewczyny na ile jakieś patenty przy nudności na branie leków? Muszę jakoś ogarnąć acard ,duphaston i medargin doustnie kombinuje na wszystkie sposoby


    Polecam napar z imbiru i wodę kokosową działa genialnie również na zgagę ( 100% czysta woda kokosowa bez cukru )

    2019 -32 tc synek 👼💔💔 (CC )
    Ivf 2 transfery ❌
    3 transfer 💙
    2025 -Sanco Pro🌈 chłopiec
    23.12.2025 trzecie badanie prenatalne 1700g
    26.02.2026🌈 Julian CC 3600 g 38+4
  • Krokodyl Ekspertka
    Postów: 193 136

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny 🙂

    Patisonek25 głównie mam do Ciebie pytanie również jestem po poronieniach aktualnie w ciąży po ivf która trwa najdłużej obecnie 8+5 na chwilę obecną wszystko ok w poniedziałek kolejna wizyta jak Tobie idzie oczekiwanie od wizyty do wizyty ?

    Dziewczynka, Patisonek 25 lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩31 lat 👨32lata
    Ivf
    Poronienia nawykowe
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Super, cieszę się że igły do prolutexu również sprawdzają się u Ciebie, pamiętaj też mimo wszystko żeby zmieniać strony podania a cleaxane bardziej po bokach brzucha. Ja odkąd robię po boku brzucha nie mam siniaków. Może malutkie krwiaaczki w miejscach wkłucia ale nie zawsze.

    Domyślam się że się uśmiałaś z tym przelewaniem,
    ja sobie jakoś nie umiem tego wyobrazić 🤣


    Ogólnie da się to zrobić 🤣🙈 wypróbowałam na przeterminowanym opakowaniu ale mina mojego męża rozłożyła mnie na łopatki 🤣

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Biobio3 Autorytet
    Postów: 321 295

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodyl wrote:
    Witajcie dziewczyny 🙂

    Patisonek25 głównie mam do Ciebie pytanie również jestem po poronieniach aktualnie w ciąży po ivf która trwa najdłużej obecnie 8+5 na chwilę obecną wszystko ok w poniedziałek kolejna wizyta jak Tobie idzie oczekiwanie od wizyty do wizyty ?


    Witaj życzę wszystkiego dobrego 🙂

    2019 -32 tc synek 👼💔💔 (CC )
    Ivf 2 transfery ❌
    3 transfer 💙
    2025 -Sanco Pro🌈 chłopiec
    23.12.2025 trzecie badanie prenatalne 1700g
    26.02.2026🌈 Julian CC 3600 g 38+4
  • Biobio3 Autorytet
    Postów: 321 295

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka wrote:
    Ogólnie da się to zrobić 🤣🙈 wypróbowałam na przeterminowanym opakowaniu ale mina mojego męża rozłożyła mnie na łopatki 🤣

    Kiedyś kupiłam kwas hialuronowy w kapsułkach były tak duże obawiałam się połykać więc wszystkie 100 sztuk rozłożyłam do samego proszku 💪😂szkoda mi było wyrzucać ( kapsułki były roślinne przeźroczyste)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2025, 17:31

    2019 -32 tc synek 👼💔💔 (CC )
    Ivf 2 transfery ❌
    3 transfer 💙
    2025 -Sanco Pro🌈 chłopiec
    23.12.2025 trzecie badanie prenatalne 1700g
    26.02.2026🌈 Julian CC 3600 g 38+4
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodyl wrote:
    Witajcie dziewczyny 🙂

    Patisonek25 głównie mam do Ciebie pytanie również jestem po poronieniach aktualnie w ciąży po ivf która trwa najdłużej obecnie 8+5 na chwilę obecną wszystko ok w poniedziałek kolejna wizyta jak Tobie idzie oczekiwanie od wizyty do wizyty ?

    Hej,
    Gratuluję ciąży 😘 u mnie ta ciąża też jest jedną z tych dłuższych i oby tak zostało. Co do czekania od wizyty do wizyty to staram się nie myśleć o tym, w domu jestem spokojna gorzej w dzień wizyty bo wtedy się denerwuję. Na tą chwilę miałam wizytę po tygodniu a teraz po 2 tygodniach więc też nie jest najgorzej

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Krokodyl Ekspertka
    Postów: 193 136

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Hej,
    Gratuluję ciąży 😘 u mnie ta ciąża też jest jedną z tych dłuższych i oby tak zostało. Co do czekania od wizyty do wizyty to staram się nie myśleć o tym, w domu jestem spokojna gorzej w dzień wizyty bo wtedy się denerwuję. Na tą chwilę miałam wizytę po tygodniu a teraz po 2 tygodniach więc też nie jest najgorzej


    U mnie ciążę kończyny się na 6 tygodniu nie mogliśmy tego przeskoczyć liczę , że w poniedziałek docent odstawi chociaż jeden prolutex dalej biorę dwa razy dziennie ale zaciskam zęby .Mam podobnie w domu niby jestem spokojna w dzień wizyty szczególnie w poczekalni masakra 🙈

    preg.png

    👩31 lat 👨32lata
    Ivf
    Poronienia nawykowe
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodyl wrote:
    U mnie ciążę kończyny się na 6 tygodniu nie mogliśmy tego przeskoczyć liczę , że w poniedziałek docent odstawi chociaż jeden prolutex dalej biorę dwa razy dziennie ale zaciskam zęby .Mam podobnie w domu niby jestem spokojna w dzień wizyty szczególnie w poczekalni masakra 🙈

    To tez na wczesnych etapach byly poronienia u Ciebie, u mnie juz od samego początku bety źle przyrastały i później spadały. Ja też mam prolutex 2x1 do tego jeszcze duphaston 3x1 i cyclogest 2x1 plus clexane więc trochę tych leków skoro ale pewnie powoli będziemy schodzić
    z dawek.

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Krokodyl Ekspertka
    Postów: 193 136

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To tez na wczesnych etapach byly poronienia u Ciebie, u mnie juz od samego początku bety źle przyrastały i później spadały. Ja też mam prolutex 2x1 do tego jeszcze duphaston 3x1 i cyclogest 2x1 plus clexane więc trochę tych leków skoro ale pewnie powoli będziemy schodzić
    z dawek.


    Co ostatecznie pomogło pewnie nigdy się nie dowiemy się zapewne jest to składowa wielu rzeczy cykl przed transferem miałam jeszcze leczenie immunologiczne chociaż ten temat to mam wrażenie jak podróż z ziemi w kosmos 😂

    preg.png

    👩31 lat 👨32lata
    Ivf
    Poronienia nawykowe
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 20 sierpnia 2025, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodyl wrote:
    Co ostatecznie pomogło pewnie nigdy się nie dowiemy się zapewne jest to składowa wielu rzeczy cykl przed transferem miałam jeszcze leczenie immunologiczne chociaż ten temat to mam wrażenie jak podróż z ziemi w kosmos 😂

    Tego nigdy się nie dowiemy, też miałam cykl przed transferem leczenie immunosupresyjne.

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Sukienka Ekspertka
    Postów: 124 74

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek25,Krokodyl trzymam kciuki za nadchodzące wizyty ✊ co do progesteronu niedługo zaczniecie schodzić ja na małych dawkach zostałam do 33 tc u mnie pojawiały się twardnienia brzucha zbyt często

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2025, 06:22

    Michasia🌸, Patisonek 25, Krokodyl lubią tę wiadomość

    IVF 2024 .
    4 ❄️❄️❄️❄️
    1 transfer bhcg 0,2
    2 transfer bhcg 330 ,720 ,1629
    02.2025 jest ♥️
    15.09.2025 Julianka
  • Michasia🌸 Ekspertka
    Postów: 167 133

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a propos jak czujecie skurcze / twardnienia brzucha 🤔

    Ona39 lat .On 40 lat
    endometrium główny problem pomogły wlewy z osocza.
    3 x ivf 3 transfer udany 🙂
  • Sukienka Ekspertka
    Postów: 124 74

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michasia🌸 wrote:
    Dziewczyny a propos jak czujecie skurcze / twardnienia brzucha 🤔


    Skurcze macicy te "bardziej niebezpieczne " które mogą powodować np skracanie szyjki macica robi się twarda jak kamień i po chwili puszcza są jeszcze skurcze ala twardnienia które pojawiają się po 20 tygodniu ciąży( mogą wcześniej zależy indywidualnie) jako fizjologiczne nazwy nie pamiętam na B ... tutaj jest takie twardnienie od linii pępka w dół dla mnie to tak jakbyś sztucznie wypychała brzuch a to uczucie wcześniej to trochę jak pompowaniem balona tutaj na początek więcej odpoczynku jeżeli są często .

    IVF 2024 .
    4 ❄️❄️❄️❄️
    1 transfer bhcg 0,2
    2 transfer bhcg 330 ,720 ,1629
    02.2025 jest ♥️
    15.09.2025 Julianka
  • Michasia🌸 Ekspertka
    Postów: 167 133

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukienka wrote:
    Skurcze macicy te "bardziej niebezpieczne " które mogą powodować np skracanie szyjki macica robi się twarda jak kamień i po chwili puszcza są jeszcze skurcze ala twardnienia które pojawiają się po 20 tygodniu ciąży( mogą wcześniej zależy indywidualnie) jako fizjologiczne nazwy nie pamiętam na B ... tutaj jest takie twardnienie od linii pępka w dół dla mnie to tak jakbyś sztucznie wypychała brzuch a to uczucie wcześniej to trochę jak pompowaniem balona tutaj na początek więcej odpoczynku jeżeli są często .

    Dziękuję!

    Ona39 lat .On 40 lat
    endometrium główny problem pomogły wlewy z osocza.
    3 x ivf 3 transfer udany 🙂
  • Biobio3 Autorytet
    Postów: 321 295

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukienka wrote:
    Skurcze macicy te "bardziej niebezpieczne " które mogą powodować np skracanie szyjki macica robi się twarda jak kamień i po chwili puszcza są jeszcze skurcze ala twardnienia które pojawiają się po 20 tygodniu ciąży( mogą wcześniej zależy indywidualnie) jako fizjologiczne nazwy nie pamiętam na B ... tutaj jest takie twardnienie od linii pępka w dół dla mnie to tak jakbyś sztucznie wypychała brzuch a to uczucie wcześniej to trochę jak pompowaniem balona tutaj na początek więcej odpoczynku jeżeli są często .


    Pięknie to wyjaśniłaś🙂 Nigdy nie umiałam tego ubrać w słowa jak drugiej osobie wytłumaczyć sama wiedziałam o co chodzi 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2025, 11:50

    2019 -32 tc synek 👼💔💔 (CC )
    Ivf 2 transfery ❌
    3 transfer 💙
    2025 -Sanco Pro🌈 chłopiec
    23.12.2025 trzecie badanie prenatalne 1700g
    26.02.2026🌈 Julian CC 3600 g 38+4
  • Dziewczynka Autorytet
    Postów: 625 416

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emfanka używałaś już detektora? Tak się czaje od kilku dni nie wiem czy jeszcze dać trochę czasu z dwa tygodnie 🙈

    Endometrioza 4 stopień po operacji leczenie dr Janowiec.Trzy procedury ivf.
    Transfer 11.06.2025
    8.07.2025 jest ♥️
    Sanco Pro czekamy na chłopca 🐻
    14.02.2026 38+2 CC Iwo 🩵🩵
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 383 270

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Wiosna można ssać ananasa mi to bardzo pomagało na nudności najlepiej suszone owoce miałam taki okres nudności nie mogłam przełknąć leków na szczęście nie trwało to długo .

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Mama_Hani Autorytet
    Postów: 383 270

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeżeli któraś ma pakiet w PZU i nie tylko badania laboratoryjne są w bardzo dobrych cenach można sobie zobaczyć oczywiście krzepnięcie lepiej robić w szpitalnym labolatorium

    Hania🧑 6 lat ivf
    14.10.2025 7+3 jest ♥️
    18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
    Zostały ❄️❄️
    Maj 2026 CC Staś
    2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️

    Zawsze jest miejsce na cud 🌺
  • Emfanka Autorytet
    Postów: 431 740

    Wysłany: 21 sierpnia 2025, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka wrote:
    Emfanka używałaś już detektora? Tak się czaje od kilku dni nie wiem czy jeszcze dać trochę czasu z dwa tygodnie 🙈


    Tak :) I się udało, ale teraz leży bo miałam resztkę żelu do USG. A byłam na dodatkowej kontroli po tym przeziębieniu… Ignacy ma już prawie 7cm idealnie w wieku 13+0 :)

    Powiedzieliśmy też przyjaciołom o ciąży i dostaniemy od nich łóżeczko - akurat się mają przeprowadzać więc mieli swoje (prawie nieużywane bo ich syn w większości z jimi spał ) mieli sprzedawać lub na strych wrzucić 😂 a kolorystycznie będzie nam idealnie pasowało :)

    Dziewczynka, Patisonek 25 lubią tę wiadomość

    🙍‍♂️88' 🙍‍♀️89'. 🐶😸😸

    06.2022 💉 IVF krótki protokół
    2 zarodki - oba nieprawidłowe ❌

    08.2022 💉 IVF krótki protokół
    4 zarodki - 1 prawidłowy

    Biopsje endometrium - wykryte zapalenie - leczenie wlewami/antybiotykami

    04.2023 transfer nieudany 💔
    08.2023💔 naturals - poronienie samoistne w 4 tyg
    03.2024 💔 naturals - ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty

    Zmiana kliniki

    01.2025 💉 IVF krótki protokół
    5 zarodków ❄️❄️❄️❄️❄️

    03.2025 laparoskopia zwiadowcza
    usunięcie lewego jajowodu z powodu wodniaka/koagulacja zalążków endometrium otrzewnego/usunięcie zrostów
    ❄️ 5.1.1 transfer 9.06
    beta 9 dpt - 87,1 beta 11 dpt - 320 beta 14 dpt - 1168 (dla kliniki), beta 15 dpt - 1725, beta 16dpt - 3350
    ✅ 02.07 mamy serduszko
    ✅ 18.07 - USG kontrolne CRL 1,8 cm ❤️
    ✅ 31.07 - SANCO prawidłowe - będzie 🩵
    ✅ wszystkie prenatalne prawidłowe
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ