X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Poradnia niepłodności - Opole
Odpowiedz

Poradnia niepłodności - Opole

Oceń ten wątek:
  • Mela Autorytet
    Postów: 422 502

    Wysłany: 12 maja 2023, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudzielecMonia wrote:
    Kurcze nie zaglądałam tutaj na forum wcale ostatnio bo potrzebowałam oddechu że tak powiem.
    Na innym wątku opisałam badanie drożności w szpitalu, ale już pewnie jesteś po także wiesz wszystko.
    My już zakończylismy współpracę z poradnia tak naprawdę zostaliśmy sami sobie z poradami jakie leki czy witaminy brać, dostaliśmy wszystkie wyniki, pani doktor wyszła z założenia że u mnie to problem metabolizmu także jak zrzucę trochę wagę to powinno się udać. Mimo to według mnie to nie jest przyczyną. Zaproponowali mi inseminacje na nfz jak ruszy program ale z tego co wiem to nadal nie ruszył. Także życie toczy sie dalej. Ja zajmuje się tym co zostawiłam na później bo może będę w ciąży, teraz ciąża nie jest na pierwszym miejscu. Uda się to się uda. Suplementy i leki jemy nadal. Pani doktor wypisuje jak zadzwonię. Dieta i zdrowy styl życia oczywiście i tyle.

    Tak, jestem po, miałam we wtorek. Dla mnie traumatyczne dość przeżycie... My chodzimy nie do pani doktor, a do pana doktora, za dwa tygodnie mamy wizytę i zobaczymy, co powie, pewnie też coś zaleci z leków, bo niestety powychodziły mi jakieś mutacje w badaniach genetycznych. Trochę przykro, że ta doktorka w zasadzie zrzuciła wszystko na wagę... Takie to przestarzałe podejście... Może jak inny lekarz zerknie to coś więcej powie? My poszliśmy do poradni skierowani przez mojego ginekologa z takim planem, że po wszystkich badaniach do niego wracamy i myślimy, co dalej. Ten pan doktor z poradni też zbiera świetne opinie, więc ewentualnie rozważam, czy do niego się nie "przenieść".

    ♀️ 34
    ♂️ 35

    AMH 1,02 (03.2023 r.) -> 1,89 (08.2023 r.) -> 1,07 (09.2023 r.) -> 1,37 (01.2024 r.)
    Homocysteina 16,3 -> 12,2 -> 10,7 -> 10,5 -> 9,2 (01.2024 r.) -> 8,2 (03.2024 r.)
    Kariotypy OK
    Teratozoospermia
    HSG - niedrożny lewy jajowód, prawy szczelinowato-zwężający
    Mutacje genu MTHFR: 665C>T (hetero), 1286A>C (hetero)
    PAI-1 4g/4g (homo)
    Czynnik V Leiden hetero
    PPJ (ANA1) dodatni
    PPJ (ANA2) dodatni
    PPJ (ANA3): centromer B (+++), AMA-M2 (+), reszta ujemne
    24.11.2023 - punkcja, 6 komórek, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu ❌️ (stymulacja Menopur 300 j. + Ganirelix)
    12.04.2024 - punkcja, 3 komórki, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu (Gonal F 300j + Menopur 75j + Orgalutran)
  • Cookie Monster Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 12 maja 2023, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chciałabym tchnąć w Was trochę nadziei.

    Pytałam w styczniu o to, jak wygląda pierwsza wizyta, do której nie doszło🙂.

    A nie doszło z tego względu, że końcem lutego, początkiem marca zobaczyłam dwie kreski.

    Po 30 miesiącach starań, po poronieniu.
    Drżeliśmy te pierwsze trzy miesiące, ale jestem już po pierwszych prenatalnych.

    Nie wiem, @rudzielecmonia jak Twoja waga, ale moje BMI w momencie zapłodnienia wynosiło 26-27 (akurat byłam w trakcie odchudzania).

    Życzę Wam pozytywnych testów.

    Aaa, i moja rada- nie odkładajcie marzeń, bo a nuż będziecie w ciąży.
    My akurat jesteśmy na naszych wakacjach życia.
    Daaaleko poza Europą.

    Mela lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, polecam ciekawe konto na, które ostatnio trafiłam, może Wam też się przyda. Prowadzą go położne, sporo fachowej wiedzy 😊

    https://instagram.com/nurses_midwives_ivf?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ