X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo Mała Miiiiii ;) Witaj :) długo Cie nie było.

    Ja przstałam się udzielać w ogóle ostatnio. Mam wszytskiego dosyć. Przeszłam przez in vitro bez skutku jak widać. Nie sądziłam, że mnie to tak wykończy psychicznie i fizycznie. Myślałam, że jak tylko bede mogła podejdziemy drugi raz, ale nie mam na to najmniejszej ochoty...
    Kasa odłożona, na kolejne podejscie tylko brak chęci... Moglibyśmy gdzieś w marcu podejść, ale wątpię żebym miała ochote ... Napewno pierwsze co zmienimy klinikę. Mam taki ogromny niesmak i żal do obecnej, że to aż boli w serce... Laboratorium dało ciała a winę zrzucono na nas, że mamy słabe zarodki itp. Dzień transferu był najgorszy w moim życiu.A powinien być przepełniony nadzieją i radością, a ja wyszłam zpłaczem z gabinetu... echhh poprostu nie chcę przez to znowu przechodzić. Może inna klinika będzie miała inne podejście(?) Generalnie reasumując mielismy jechac po papiery we wtorek ale olaliśmy sprawę, nie chce mi się tam jechac... ale wiem, że kiedyś muszę... Zaczęliśmy rozmawiać o adopcji. Za tow pracy zaczyna mi się układać :) Mąż też chyba wróci do starej firmy do pracy. Nie ma innego wyjścia. Nic nie znalazł sensownego. Wróci i będzie dalej szukał. Dlatego musiałabym się wiosną zmusić do tego drugiego podejścia, żeby wiedziec co robic... czy już iść do ośrodka czy co robić... Póki prace mamy oboje, potem jak któres pracę straci to możemy sobie pomarzyć o adopcji...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu współczuję paskudnego samopoczucia, też tak miewam czasem, ta niemoc jest dołująca :( no ale adopcja to nie głupi pomysł ;)
    kasiek23 klinika to dobry pomysł, oby mięli dobre rozwiązanie dla Was :)
    mała mi powodzenia na laparoskopii.

    U mnie temperatura do dupy, pregnylu nie zdobyłam więc pewnie nie pęknie sam pęcherzyk. Normalnie w 17dc mam już piękną temperaturę a teraz marne 36,4. Wątpię, żeby owulka tak późno wystąpiła, bo ja miewam raczej krótkie cykle. Więc faza lutealna w tym wypadku trwałaby jakieś 10dni jeśli owulka wystąpi- też średnio.
    Na nic to analizowanie, rozmyślanie. Czy mierzę temperaturę, czy biorę leki to nic nie daje, jestem już strasznie zmęczona...
    Jutro wieczorem mam usg i zobaczę pewnie przetrwały pęcherzyk. No ale trudno, byłam na siłowni i zumbie, podobało mi się bardzo, skoro nie mogę mieć brzucha ciążowego to będę miała kaloryfer :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2016, 15:52

    Mała_Mi79 lubi tę wiadomość

  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u NAS tez zle. Maz ma nadal zla morfologie plemnikow - zero procent. Dwoch ginekologow u ktorych sie konsultowalam, nie daja nam szans na ciaze w naturalny sposob.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kendra- przykro mi :( rozważacie in vitro?
    A mi właśnie wyszedł test owulacyjny pozytywny, nic z tego nie rozumiem... Tak późno, w 17 dc??? Czemu, jak, gdzie? U mnie to bardzo dziwne... dobrze, że jutro to usg zrobię

  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslelismy ale finansowo nie damy rady bo splacamy kredyt na wykanczanie domu. Przez pięć lat nie odbiorę żadnej kwoty. Myślimy o inseminacji nasieniem dawcy ale to mąż musi podjąć ostateczną decyzję.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara to prawdopodobne ze masz owulacje. Ja przy cyklu 28-30 owulacje zwykle miałam 17-19 dc.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam cykle krótkie 26-27 dni i jeśli rzeczywiscie będzie owulacja to ciekawa jestem jak z długością cyklu będzie. Bo progesteron też badałam kilka razy i zawsze jest ładny w 2 fazie cyklu. Ja jestem jakiś beznadziejny nieodgadniony przypadek ;/ Powodzenia Wam życzę Kendra bez względu na podjęte decyzje :)

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara Tyś to przypadek do mojego podobny czyli nieodgadniony :P

    klara_bella lubi tę wiadomość

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe słowa. Czeka nas czas ciężkich decyzji.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Słonka :)
    Wybaczcie, że Was tak przytrzymałam, ale mąż w domu formatował komputer ... a z telefonu ... nie piszę, bo mnie trafia coś :)

    Najpierw Wy:
    Kendra...przytulam...faktycznie czas trudnych decyzji przed Wami teraz :(
    A na rządowe IVF nie nie łapiecie?? Sorki, że tak piszę, ale nie jestem już w temacie i nie wiem czy jeszcze jest czy już pozamykali listy??
    Wierzę, że każda decyzja podjęta wspólnie, przy obopólnej zgodzie będzie dobra :) Nic na siłę, nic na przekór ... dziecko ma Was łączyć a nie dzielić :)

    Klara... ja to liczę, że Ci się przesunęła owulka i wydłuży cykl.. i będzie ales gites :)

    Dea28 - powiadasz, że nieodgadniony z Ciebie przypadek... hmmm czyli jesteś w normie hihi bo każda z nas tutaj w jakimś sensie jest nieodgadniona :)
    I to nas wyróżnia ... w sumie, niech jest jak chce...byle zakończyło się kiedyś zielono :)

    Kasiek ... i jak po wizycie w klinice??

    Opu, kochana :( nawet nie wiesz jak bardzo mi przykro :( nie miałam pojęcia, że już podeszłaś do procedury IVF... jakoś umknęło mi to i wydawało mi się, że do tego jeszcze trochę czasu jest (zapomniałam, że ja sama odpoczywałam 3 miesiące).
    Przytulam najmocniej jak potrafię i przesyłam pozytywne wirusy ... bo trochę ich u mnie jest hihi skaczacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0145.gif

    A co u mnie? Było tak:
    Do gina dotarłam na godzinę 23.30 :) Pojechałam z mężem :)
    Na dzień dobry (a raczej na dobry wieczór) pani mi dała 30 zł mówiąc: gratuluję wygrała Pani u nas w loterii noworocznej 30 zł hihi :) Nieźle, co :) A był to zwrot za to, że w laboratorium nie wyhodowali nic z moich wymazów :) tzn. wyhodowali ale w warunkach laboratoryjnych :)
    Tak więc, już u samych drzwi było przyjemnie :)
    U pana doktora nie miałam żadnego badania - był to 15 dc i moja tempka nisko więc sama stwierdziłam, że pewno bezowulacyjny cykl mnie czeka, ale widać dla doktora ważne było ustawienie terminu laparoskopii... co nieuniknione. A cykl... niech sobie leci ;)
    Tak więc wyniki...yyy zostały w domu ;) ale z tego co pamiętam, to miałam w dolnych granicach normy ale gin powiedział, że pięknie... no to trzymam się opcji, że pięknie ;)
    Witaminy D3 (25OH) poniżej normy więc dostałam rozkaz picia tranu ... kupiłam i piję od wczoraj! Powiedziałam też grzecznie, że dzień przed badaniami zaczęłam codziennie brać Vigantolette czyli wit. D3, i wyobraźcie sobie co wpisał gin w mojej kartotece: pacjentka zażywa witaminę D3 od dnia badania krwi :) niezły jest. Nawet mój mąż się uśmiał :)
    No i ... wypisał mi skierowanie do szpitala na laparoskopię.
    Oczywiście powiedziałam, że chciałabym 25 przyjść do szpitala bo mam 23 imprezę ... w Operze Śląskiej... na co pan doktor skinął głową, że takiej okazji faktycznie nie można ominąć :) i kazał się umówić na 25 stycznia :)
    Będę dzisiaj tam dzwonić po 16-tej żeby się umówić.
    Wiem, że to śmiesznie wygląda...ale mi zależy i na laparo i na balu... jednak wiadomo - marzenia marzeniami a życie, życiem... więc na razie modlę się żeby @ albo nie przyszła wcale ;) albo żeby się spóźniła i wtedy będę mogła śmiało przyjść 25 stycznia do szpitala w okresie przedowulacyjnym :)
    Jeśli @ przyjdzie wcześniej to wiadomo, że bal szlag trafi ... a ja pójdę grzecznie na laparoskopię lekarz-i-doktor-ruchomy-obrazek-0004.gif - bo to jednak ważniejsze :)
    Wizytę skończyliśmy grubo po 24-tej :) i wyobraźcie sobie, że jeszcze za mną były 4 panie!!! i czynna apteka, gdzie mnie mąż wręcz wygnał żeby zakupić tran i takie flumi coś tam - dostaliśmy razem z mężem - czytałam, że to coś na drożdżaki bo powiedziałam ginowi, że co prawda jestem czysta ale często miałam z tym problem. Dlatego profilaktycznie dostaliśmy ten specyfik ;)
    To tyle u mnie :) Oczywiście w domu byliśmy o 1 w nocy i był cięęężki dzień wczoraj spiacy-emotikon-ruchomy-obrazek-0048.gif ale dotrwaliśmy szczęśliwie do końca hihi :)

    Asiulek lubi tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poproszę dziś o kciuki ;)

    Mała_Mi79, Asiulek lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India .... kciukam na maksa !!!
    Liczę, że Twój pęcherzyk rośnie ale jeszcze nie pękł :)

    A ja jeszcze zapomniałam dodać, że moje AMH urosło !!!!!
    Z 1,3 w styczniu 2015 do 2,3 teraz !!! hihi niezłe cuda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 10:45

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientuje się ktoś czy jak ponad 24 h od podania pregnylu mialam tępy ból po lewej stronie to to mogło oznaczać owulacje? Mialam wrażenie ciągnięcia w tym lewym jajniku. Pecherzyk był tym razem dość duży bo miał 23,8 mm 13 dc i podobno przez to moglam bardziej czuć owu. Dodam że w ten sam dzień jak miałam ten ból, to w południe mialam drugi zastrzyk z pregnylu

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Girl25 :)
    Pregnyl działa do 36 godzin od podania, więc możliwe, że te ciągnięcia to pękający pęcherzyk :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 12:01

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze działa do tego czasu ale podobno plyn w zatoczce utrzymuje się do 3 dni od owu a ja miałam robione usg 4 dni po tym i dalej go mialam... I dlatego się zastanawiam. Chociaż podobno jedna dziewczyna miała go przez 2 tyg i okazało się ze jest w ciazy ale na to nie chce się nastawiać. Możliwe ze to ciągnięcie było chwile po owulacji?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, dziś beta wyszła mi 2.03 mlU/ml czyli nici... buuu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 13:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam do Was pytanie. Po dzisiejszej wiadomości o braku ciąży uprosilam gin o kolejną próbę z pregnylem. Ta była pierwsza. Powiedział, że jeśli kolejna nie wyjdzie to mój partner ma iść zbadać swoje nasienie... ciężko będzie go do tego przekonać... U Was też tak szybko był badany mężczyzna?

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak szybko nie.... A ile się staracie?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aknaib wrote:
    Kochane mam do Was pytanie. Po dzisiejszej wiadomości o braku ciąży uprosilam gin o kolejną próbę z pregnylem. Ta była pierwsza. Powiedział, że jeśli kolejna nie wyjdzie to mój partner ma iść zbadać swoje nasienie... ciężko będzie go do tego przekonać... U Was też tak szybko był badany mężczyzna?

    Warto szybko zrobić badanie nasienia, facet robi jedno badanie i jest wszystko wiadomo. Nie ma co zwlekać i szukać winy po swojej stronie, bo może problem być z nasieniem i jeżeli nie jest to duży problem szybko można go naprawić.
    U każdego lekarza u którego byłam na wstępie pytali o wyniki nasienia.

    Mała_Mi79, klara_bella lubią tę wiadomość

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie znowu pęcherzyk nie pękł:/ kolejny cykl w d... 2 cykle z pełnym monitoringiem: jeden z clo=torbiel, 2 cykl naturalny=torbiel:/ wcale bym się nie zdziwiła, że tak mi się już od roku dzieje, że pęcherzyki nie pękają:/

    Dziewczyny czy na pęknięcie działa tylko zastrzyk czy jeszcze są inne sposoby na pęknięcie?

‹‹ 325 326 327 328 329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ