X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sam nie pęka to chyba tylko zastrzyk ale to wcale nie boli :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ponad 2 lat bez żadnego zabezpieczenia. Wcześniej miałam nieregularne @ i brałam duphaston. Wyregulowany na ten moment na tyle ,że max co 39 dni się pojawia. Kolejny krok to był właśnie pregnyl bo okazało się, że nie pęka pecherzyk. Dla mnie dziwne, że po pierwszej nieudanej próbie już wysyła na takie badanie. Czy to faktycznie jest tak, że gdyby miało zaskoczyć to by się tak stało już po pierwszym zastrzyku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 18:48

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mi79 wrote:
    India .... kciukam na maksa !!!
    Liczę, że Twój pęcherzyk rośnie ale jeszcze nie pękł :)

    A ja jeszcze zapomniałam dodać, że moje AMH urosło !!!!!
    Z 1,3 w styczniu 2015 do 2,3 teraz !!! hihi niezłe cuda :)
    nie urosło tylko normy podnieśli w labach :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aknaib wrote:
    Od ponad 2 lat bez żadnego zabezpieczenia. Wcześniej miałam nieregularne @ i brałam duphaston. Wyregulowany na ten moment na tyle ,że max co 39 dni się pojawia. Kolejny krok to był właśnie pregnyl bo okazało się, że nie pęka pecherzyk. Dla mnie dziwne, że po pierwszej nieudanej próbie już wysyła na takie badanie. Czy to faktycznie jest tak, że gdyby miało zaskoczyć to by się tak stało już po pierwszym zastrzyku?
    Badanie nasienia to podstawa jeśli facet ma opory to wytłumacz mu że tobie też nie jest łatwo pokazywać tyłek komuś kilka razy w miesiącu .

    Mała_Mi79, rodzynka66 lubią tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- nie brałam pregnylu bo nigdzie nie było w aptekach. Dziś na usg jajnik prawy z ciałkiem żółtym jupiiii Miałam owulację bez pregnylu :) teraz ciekawe jak długa będzie faza lutealna, bo owulacja dosyć późno jak na mnie.

    Mała_Mi79, india lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda - nie zawsze to co oczywiste dla nas jest takie samo dla facetów ... niestety ...
    To jest jedna sprawa, a druga to zastanawiam się czy już po 1 zastrzyku powinno zaskoczyć? :-) powiedzcie jak Wam to przedstawiano...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aknaib- ja biorę zastrzyki od czerwca i nadal nie zaciążyłam. Po jakiś 4-5 cyklach z pregnylem lekarka zaczęła się zastanawiać nad kliniką. Ale, że my póki co nie damy rady z kliniką to dalej na pregnylu jadę.

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    nie urosło tylko normy podnieśli w labach :)
    Anakonda... jak to podnieśli normy??
    Nie kumam :(
    Fakt faktem robiłam w innym labku ale chyba te normy się nie zmieniły tzn.
    - powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    - powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    - poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.
    ????
    Ty mnie nie załamuj, że coś nie tak skoro gin mówił, że ok :(

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    aknaib- ja biorę zastrzyki od czerwca i nadal nie zaciążyłam. Po jakiś 4-5 cyklach z pregnylem lekarka zaczęła się zastanawiać nad kliniką. Ale, że my póki co nie damy rady z kliniką to dalej na pregnylu jadę.

    Dziękuję za odpowiedź. No póki co też bym nie dała rady stąd pytanie i moje obawy. ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi ja też nie słyszałam, żeby AMH mogło się zwiększyć. AMH chyba maleje wraz z wiekiem a jego znaczny wzrost to objaw jakichś nieprawidłowości. Tak słyszałam, ale nie dam ręki uciąć, niech mnie ktoś poprawi

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mnie to też zdziwiło... a może teraz to jest bardziej prawidłowe niż to sprzed roku??
    Wcześniej (w 2012 r.) byłam po kilkumiesięcznych stymulacjach clostilbegytem, a teraz nie... ostatni stymulowany cykl miałam we wrześniu.
    Nie wiem co o tym myśleć... na pewno wezmę do szpitala wyniki z obydwu badań i z ciekawości ludzkiej zapytam mojego fajnego ginka o co biega :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi ja też miałam 4,09 a teraz 5,29 i tak mi powiedziano że widełki przy normach who sie zmieniły .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aknaib wrote:
    Anakonda - nie zawsze to co oczywiste dla nas jest takie samo dla facetów ... niestety ...
    To jest jedna sprawa, a druga to zastanawiam się czy już po 1 zastrzyku powinno zaskoczyć? :-) powiedzcie jak Wam to przedstawiano...
    Rozumiem i nie rozumiem bo skoro chce dziecka a nie wychodzi to najłatwiej i najszybciej zbadać faceta . Moim zdaniem po co faszerować Ciebie hormonami lekami i innymi bzdetami skoro tak na prawde nie wiecie czy nasienie twojego facet jest ok . A uwierz mi przy tych czasach co drugi ma z tym problem złe odżywianie zła bielizna ale większość można poprawić witaminami . Czego się boi ? Wiesz ile dziennie takich badań jest robionych ? To nie boli ? Wiem duma faceta ale niech schowa na 15 min w kieszeń i zrobi co trzeba zawsze mozesz wejść z nim .
    Co do pregnylu u mnie 7 cykli stymulacji ciazy brak .Ale u nas też szału nie było z morfologia i ilościa plemników .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2016, 16:08

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbujemy jeszcze raz z pregnylem, a jak nie to idziemy razem ... może nie będzie trzeba. ..

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już pomału opuszczam watek, bo niestety nie będę już tu pasować

    Mała Mi widzę, że termin laparo moze ci przypaść w terminie podobnym do mojego ;) mam nadzieję, że po tym jak się fantastycznie wybawisz na balu, w szpitalu zrobią to co należy i wkrótce będziemy podziwiać efekty ;)
    A wynik AMH ciekawy, na wydruku masz te same normy? Może gin ci wyjaśni skąd takie różnice.
    A tak swoją drogą szalony ten Twój pan dr, że tak po nocach przyjmuje ;)

    klara a moze pęcherzyki rosną wolniej, bo potrzebują więcej czasu na dojrzenie. Wolniej wcale nie znaczy gorzej

    Rafaelo popróbuj z innymi zastrzykami. Na mnie Pregnyl działa najsłabiej. W poprzednim cyklu nawet po potrójnej dawce nie pękł pęcherzyk. Dl amnie lepszy Ovitrelle lub gonapeptyl.

    aknaib po 2 letnich nieudanych staraniach na pewno na bdanie nasienia nie jest za wcześnie. Nie ma co tego odwlekać


    A my jesteśmy po 3 IUI, niestety raczej nie ma szans na powodzenie, więc ten temat już odpuszczamy

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mój też ma opory by iść na badanie nasienia. tylko, że z wiekiem powinien mądrzeć a nie głupieć bo kiedyś był to teraz tłumaczy że nie musi. niby było wszystko w porządku ale morfologia nasienia zmienia się mniej więcej co 3 miesiące tak mi gin mówił... nie moge go teraz przekonać. mój 6 cykl z CLO....ech...brak sił. 3 cykle już były z pregnylem.

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak czytam to wszystko to dół mnie łapie, że można tyle się starać i nic z tego może nie być. Jedni nie chcą i wbrew swojej woli mają dzidzie inni by wszystko oddali i nic nie wychodzi :-( ehh

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma sprawiedliwości na świecie:/ u mnie zapowiada się kolejny krótki cykl z niepękniętego pęcherzyka:/ kolejny będzie z pregnylem

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mała Mi a wspomniał ginekolog o długości zwolnienia po laparoskopii? Ja w sumie zapomniałam pytać, jak to później wygląda

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny... co tutaj takie nastroje pesymistyczne .... Uśmiechy proszę :)
    Będzie dobrze...zmuszać chłopaków badań .... dla mnie to jasne, że sprawdzić trzeba obydwu partnerów, a nie najpierw faszerować kobietę hormonami i Bóg jeden raczy wiedzieć czym jeszcze, żeby się przekonać, że to żołnierzyki też nawalają... no haloooo?!! Dziecko samo się nie zrobi... a jak facet nie chce się przebadać to: albo nie chce dziecka, albo chce żebyśmy go miały z innym dawcą... może taki szantaż poskutkuje :)
    U mnie co prawda ja "nawalam" (choć mój mąż tego stwierdzenia nie lubi) ale jak proszę męża o badanie nasienia, to robi od razu...bez gadki :)

    rodzynka66 mój gin powiedział, że po laparo jakieś 2 tygodnie L4 będę mieć... choć wydaje mi się, że jak poproszę to i 3 dostanę :) Powiedział mi, że jak przyjdę do szpitala to najpierw mnie przyjmą i nic nie będą za mną robić (haha takie AI w szpitalu full laba) drugi dzień badania i rozmowa z anestezjologiem, trzeci dzień laparo, czwarty dzień... do domu :)
    A Ty kiedy masz laparoskopię??

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
‹‹ 326 327 328 329 330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ