X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną próba wywołania owulacji poprzez tabletki antykoncepcyjne...
Odpowiedz

próba wywołania owulacji poprzez tabletki antykoncepcyjne...

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja ginekolog stwierdziła ostatnio ze zrobimy mały eksperyment i przepisze mi na 3 miesiące najsłabsze tabletki antykoncepcyjne, a później po odstawieniu będę mogła działać ze staraniami. Tylko trochę się zaczynam obawiać czy nie rozreguluje swoich cykli, bo może w końcu mi się normuja, ale to się okaże przy obecnym, w zależności ile będzie trwał... Czy 35 dni czy zas ponad 50... Kiedyś stosowałam novinette, po odstawieniu mialam cykle raz co miesiąc, pozniej po dwóch zas po 1 i później po 2 a następnie chyba już zostało po 46-56 dni, jakoś tak, nie liczyłam dokładnie. I dlatego zastanawiam się czy jest sens je wykupywac? Mam małe obawy czy to pomoze... Sama stwierdziła że moje wyniki są ok i ze nie potwierdzaja pcos...Co o tym myślicie?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, ze to kiepski ginekolog. Jesli chcesz zajsc w ciaze to jak powszechne wiadomo tabletki anty sluza do czegos przeciwnego. Wyrzuc recepty do kosza i znajdz sensownego ginekologa, ktory bedzie Ci chcial umozliwic starania. Sa leki, ktore sluza wywolaniu owulacji i nie sa to tabletki antykoncepcyjne.

    kita, aga.just, vanessa lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram koleżankę.. tabletki antykoncepcyjne nie wspierają zajścia w ciążę.. utarte jest wręcz że po ich odstawieniu trzeba odczekać 3 cykle ze staraniami.. słyszałam, że przy pcos są przypisywane.. ale tam chodzi o coś zupełnie innego... a nie tak jak u Ciebie.. Poszukaj innego lekarza, a eksperymenty niech sobie robi na sobie. U mnie po tabletkach był podobny problem.. 1 miesiączka była po 28 dniach, kolejna po 35, a trzecia po ok, 6 miesiącach.. następna po ok 2.. potem zaczęły pojawiać się w miarę regularne cykle. Nie planowałam wtedy ciąży więc czekałam po prostu na uregulowanie się cykli i tak się stało. Zajęło to ok. roku. Zresztą jak odstawiałam tabletki za pierwszym razem było niemalże identycznie. Trzeba pozwolić organizmowi wrócić do swojego rytmu.. U Ciebie może być inaczej niż u mnie... ale do tego lekarza już nie idź.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, clo do tego służy ale ona nie przepisze bo stwierdzila ze nie podejmie takiej odpowiedzialnosci. Mnie też się wydaje ze to taki średni pomysł... Mam jednego ginekolog z mojego miasta i lepszego z Zakopanego. Tylko ten drugi bierze 150 zł i zobaczymy do którego pojde. Ale masz rację, na te tabletki szkoda kasy... Dzięki

    kita lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej tą kasę wydaj na wizytę u innego lekarza ;)

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze isc jutro na cytologie do niej. Tak tylko u mnie po usg niby podejrzewali pcos ale wyniki tego niby nie potwierdzaja... Chociaż mój stosunek LH do FSH wynosi 1,03

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 10:09

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Musze isc jutro na cytologie wiec musze. Tak tylko u mnie po usg niby podejrzewali pcos ale wyniki tego niby nie potwierdzaja... Chociaż mój stosunek LH do FSH wynosi 1,03


    To masz prawie idealny ten stosunek. Jest blisko jednego, a to bardzo dobrze :)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Musze isc jutro na cytologie do niej. Tak tylko u mnie po usg niby podejrzewali pcos ale wyniki tego niby nie potwierdzaja... Chociaż mój stosunek LH do FSH wynosi 1,03

    TO stosunek jest idealny :) ta lekarka nie pomoze Ci zajsc w ciaze.

    kita lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    TO stosunek jest idealny :) ta lekarka nie pomoze Ci zajsc w ciaze.


    Sama nadziałam się już na różnych lekarzy.. bardzo dobrze rozumiem, co może czuć autorka tematu;) Siedzenie na ovu maj jeden wielki plus - człowiek staje się doinformowany i czasem może uniknąć wielu przykrych dla zdrowia doświadczeń.. czasem myślę, że lekarze nie przestaną mnie zadziwiać już nigdy !

    Zanim trafiłam na to forum chodziłam do lekarki co nie wiedziała jak ustalić dla mnie dawkę luteiny:) bo mam niedomogę.. no i proponowała wkładkę wewnątrz maciczną, ale na szczęście sama doszła do wniosku, że przy staraniach nie ma to sensu większego:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 10:19

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeJa tez wiem, tez swoje przeszlam i tez mi lekarz sporo czasu zmarnowal, wiec jak mam okazje komus napisac, ze lekarz to partacz ewidentny to to robie, zeby zaoszczedzic czasu i nerwow.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletek nie wykupie ale na cytologie musze isc bo mialam ja miec miesiąc temu ale ona akurat w tym czasie miała urlop... Musze sprawdzić czy te moje plamienia przez całą druga faze są przez nadzerke czy coś innego... A do ginekologa pojde innego tylko nie wiem czy do tego z mojego miasta czy do tego z innego... Ten drugi jest bardzo dobry ale wizyta plus dojazd wyjdzie trochę... A na monitoring pasuje isc pewnie 5 razy w ciągu cyklu...
    A i ta ginekolog wysyła mnie już do kliniki bo twierdzi ze jak para przez 6 miesięcy nie może zajść to wtedy konieczna jest wizyta w klinice... A wszędzie piszą ze dopiero po roku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 10:37

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piec to duzo. Dobremu ginowi wystarczy raz, moze dwa na poczatku jak poznjecie organizm. Jesli da Ci CLO to pewnie kaze przyjsc kolo 12-14 dnia zobaczyc czy rosna pecherzyki i pozniej moze drugi czy pekly. Pozniej moze nawet raz wystarczy jak beda ladnie rosly, a pekniecie mozna badac 7 dni po spodziewanej owulacji badajac progesteron-on potwierdza lub wyklucza owulacje jesli zrobi sie go w 2 fazie cyklu.

    Klinike mozesz sobie darowac na razie. Trzeba sprobowac wywolac owulacje. Nic dziwnego, ze ciazy nie ma skoro nie ma owulacji. Pomartwisz sie klinika jak bedzie owulacja a ciazy dalej nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 10:41

    kita lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Tabletek nie wykupie ale na cytologie musze isc bo mialam ja miec miesiąc temu ale ona akurat w tym czasie miała urlop... Musze sprawdzić czy te moje plamienia przez całą druga faze są przez nadzerke czy coś innego... A do ginekologa pojde innego tylko nie wiem czy do tego z mojego miasta czy do tego z innego... Ten drugi jest bardzo dobry ale wizyta plus dojazd wyjdzie trochę... A na monitoring pasuje isc pewnie 5 razy w ciągu cyklu...
    A i ta ginekolog wysyła mnie już do kliniki bo twierdzi ze jak para przez 6 miesięcy nie może zajść to wtedy konieczna jest wizyta w klinice... A wszędzie piszą ze dopiero po roku...

    Tylko na monitoring wybierz naprawdę dobrego lekarza..bo może i tak być, że pójdziesz, zapłacisz i nic się nie dowiesz.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak właśnie myślę... Tak tylko ten lepszy kazał mi przyjsc 10 dc... A w moim przypadku to zdecydowanie za wczesnie... Zobaczymy ile będzie trwał obecny cykl. Trochę obawiam się mu mówić że to za wczesnie bo może się wkurzyc ze podwazam jego umiejętności, ale mowilam mu ze cykle mam nawet 56 dniowe. Ostatni ku mojemu zdziwieniu trwal tylko 39 dni i nawet druga faze mialam dość długa jak na mnie bo trwała 13 dni.

    Kika to w takim razie będę musiała isc do tego z Zakopanego bo jest pewniejszy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 11:05

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuje wpisac na dobry lekarz czy znany lekarz i popatrzec na opinie do kogo warto isc.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Wiem, clo do tego służy ale ona nie przepisze bo stwierdzila ze nie podejmie takiej odpowiedzialnosci. Mnie też się wydaje ze to taki średni pomysł... Mam jednego ginekolog z mojego miasta i lepszego z Zakopanego. Tylko ten drugi bierze 150 zł i zobaczymy do którego pojde. Ale masz rację, na te tabletki szkoda kasy... Dzięki
    Z jakiego miasta jesteś?
    A u kogo Ty byłaś w tej sprawie? Czy przypadkiem ta ginka która proponuje antykoncepcje nie ma inicjałów AI (nie bedę podawać nazwiska) ale jedna przyszła mi na myśl z tamtego rejonu...
    Ten lepszy z Zakopanego bardzo możliwie że każe ci przyjść 10 dc na monitoring zeby zprawdzic jakie sa pęcherzyki a kolejna wizyte może wyznaczyć Ci np. za kilka dni. Na monitoring czasem wystarczy iść 2-3 razy. Zależy od lekarza i tak jak kita pisała trzeba dobrze trafić żeby wiedzieć co z owulacją.
    A jeszcze jedno i wg. mnie najważniejsze w tej kwestii. Dobrze też jest przed stymulacja spr. drozność jajowodów bo można sie stymulować ale przy niedrożności to nie ma sensu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 11:44

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z nowego targu i inicjały ma MD. Jeszcze u nikogo bo dopiero niedawno się dowiedziałam ze moge miec pcos i dopiero jakieś pół roku się staramy. Albo nawet dopiero 4-5 miesięcy bo mąż wcześniej ponad miesiąc był w Niemczech przez 2 lata i zjezdzal na tydzień. Wiem i patrzylam na opinie i jak wszędzie są dobre ale i negatywne... U tego z Zakopanego niby są 2-3 negatywne a reszta same pozytywy...
    Vanessa a jak się sprawdza? Trzeba jakiś zabieg czy to po badaniu krwi tez wyjdzie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 12:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz nie wiem, te z nowego targu ma tylko jeden negatyw i to przez ze za szybka wg tej osoby trwa wizyta i ze drogo bierze, a to nieprawda bo bierze tylko 100 a inni lekarze po 150. A ten z Zakopanego ma 7 negatywnych i pacjentki oskarżają go o poronienia i tlenienia dzieci przy porodzie...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, ja spojrzalam na dobry lekarz Nowy Targ i jest wielu z piecioma gwiazdkami. Trzeba przeczytac uwaznie komentarze, kwestia pieniedzy za wizyte jest wzgledna, dla jednych 100zl to duzo dla innych nie, wiec negatywy zwiazane z kasa bym odrzucila. Poczytaj opinie pod katem Twojego problemu, czy napisal ktos w ktoryms, ze pomogl lekarz w zajsciu w ciaze, jesli sa negatywy dotyczace Twojego problemu to odrzucaj. Musisz zrobic jakas selekcje.

    A tej, do ktorej chodzisz Ty powinnas wstawic drugi negatyw.

    http://www.znanylekarz.pl/ginekolog/nowy-targ

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 12:51

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że maja super opinie nie znaczy że w kwestii leczenia problemów z płodnością maja jakieś pojecie! kilka opini kobiet której dobrze poprowadził bezproblemową ciążę i to że jest miły o kompetencji lekarza nie świadczy. Przecież oni tylko prowadzą ciążę i nic po za tym. Wiem bo jestem z tego rejonu i byłam tam u niejednego. Na poczekalni tylko babki z brzuchami.
    Sama piszesz ze opinie tylko ciężarnych a tych z problemami płodności ani jedna.
    Hsg to taki zabieg. Ale nie rób go w Nowym Targu! to nie jest miejce na takie leczenie. jeżeli zależy ci na prawdziwym leczeniu to najlepiej poszukaj lekarza który głównie sie tym zajmuje ale nie od razu klinika bo moga Ci tylko ivf wciskać.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ