X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Progesteron 7 dpo. Jaki?
Odpowiedz

Progesteron 7 dpo. Jaki?

Oceń ten wątek:
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 8 września 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm to juz sama nie wiem co myslec, a jak myslicie jak to jest? ze po clo mialam wysoki progesteron ok 30ng , przed leczeniem ok 2 ng a teraz ok 12 ng ? to znaczy ze owulacja byla czy raczej nie?

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 8 września 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest taka, że testy owulacyjne, obserwacja śluzu, temperatura czy badanie progesteronu to są tylko metody POŚREDNIE potwierdzające (albo nie) wystąpienie owulacji. Jedyną metodą, która może faktycznie potwierdzić czy owulacja była lub będzie jest monitoring.

    tulipanna, godaweri lubią tę wiadomość

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 8 września 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja akurat jak chodzilam do lekarza na monitoring to szczerze mowiac nie za duzo wiedzialam, zreszta on tez, popsrostu znalam rozmiar pecherzykow a potem ze znikly lub jakis sie prawdopodobnie wchlania, zadnych plynow, cialek zoltych itd o niczym mi nie mowil;/ i mowil ze progesteron jest dowodem owulacji .... a nie malo place za wizyte bo 100zl

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 8 września 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm... co lekarz, to opinia :)
    mój w sobotę na wizycie powiedział mi, jak pokazałam mu wykres i wynik progesteronu z 7dpo, że możemy przypuszczać, że owulacja była...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 22:34

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 8 września 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wynosił 20 i lekarz powiedział, ze jest super. Dodam, ze najpierw rok brałam Duphaston.. bo mój progesteron wychodził jak przy menopauzie...I wyra żnie powiedział, ze po owulacj sie go bierze, wiec jak ja macie 14 dc na bank to od 16 można brac. Ale jak owu jest pózniej to i duphaston trzeba opóźnic

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 9 września 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tulipanna wrote:
    U mnie wynosił 20 i lekarz powiedział, ze jest super. Dodam, ze najpierw rok brałam Duphaston.. bo mój progesteron wychodził jak przy menopauzie...I wyra żnie powiedział, ze po owulacj sie go bierze, wiec jak ja macie 14 dc na bank to od 16 można brac. Ale jak owu jest pózniej to i duphaston trzeba opóźnic


    Dokładnie tak! Progesteron (luteina, duphaston) powinno się brać w trzecim dniu po potwierdzonej owulacji - albo skokiem temp. albo np. brakiem śluzu płodnego. Branie progesteronu na chybił trafił w 14dc, tak jak wielu lekarzy poleca (bo przyjmują, że przeciętny cykl trwa 28 dni, a każda z nas wie, że jest to sprawa bardzo indywidualna) może zahamować owulację, jeżeli w danym cyklu wypadnie ona np. w 15 lub 16 dniu.

  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 9 września 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Duphaston to nie progesteron, tylko progestagen otrzymywany syntetycznie! I nie ma on, w przeciwieństwie do endogennego czy egzogennego progesteronu ( pod postacią luteiny) działania hamującego owulację. Co prawda, niektóre źródła podają, że może wpływać hamująco, ale tylko w wysokich dawkach, powyżej 30mg.

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 9 września 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Firanko, masz rację, ale wyrażnie lekarze mówią, że z każdym progesteronem należy wstrzymać się do czasu wystąpienia owulacji. Dlatego też najczęściej każą brać 16 dc. czyli po owulce. Ja akurat owulkę mam 16 dc, więc kazał ewentualnie wziąć 18 dc.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 30 października 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, a jak robilyscie progesteron 7dpo to jak z braniem lutki? Moja mi zalecila od 20dc brać lutke 10 dni, ale zaczynam ja brać przed badaniem. Z tego co wiem to ona moze falszowac wyniki. Wiec nie wiem teraz... Czy zaczynać ja brać po badaniu i wydluzac tym samym cykl czy jak?!

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 30 października 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bez lutki nie przyjdzie @?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 3 listopada 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    A bez lutki nie przyjdzie @?
    A no jest taka szansa :/ Przed rozpoczęciem brania lutki miałam @ raz na pół roku, czasem i żadziej. Teraz jak czasem zapomnę dawki to też mi @ się przesuwa :/

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, dziewczyny, to mój progesteron wynosi teraz w 7 dpo 7,5 natomiast jak zaszłam w ciążę potwierdzoną bHCG i temperaturą - to progesteron tylko 4ng/ml!!!! oczywiście poroniłam, ale co gorsza - lekarz w klinice nieplodności widząc wyniki nic nie zalecił, kazał się nie przejmować, a mój gin już po poronieniu potwierdził jego słowa!! W tym cyklu nie mierzyłam prg, natomiast okres się spóźnił kilka dni, poszłam na bHCG, niemalże w trakcie pobierania krwi zaczęło się krwawienie, stwierdziłam że okres przyszedł z lekkim poślizgiem. Dzień później - beta podwyższona :( :( ZMIENIAM LEKARZA!!!!

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama ja mam problem podobny do ciebie. A ty jestes o jakieś dwa miesiące mądrzejsza. Masz wdrozone jakies leczenie? Jest jakas poprawa z tym progesteronem u ciebie?

    Lucky1 lubi tę wiadomość

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • perła ziemi Ekspertka
    Postów: 198 349

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziewczyny mam zbadany progesteron i wyszlo mi 25 ng/ml. Norma jest do 27. Chyba spoko co? Mysle tylko o przyczynie plamien przed @... 30 ide do gina niech sie wypowie :-)

    f2w3j6yxdenijlur.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perła ziemi wrote:
    Hej! Dziewczyny mam zbadany progesteron i wyszlo mi 25 ng/ml. Norma jest do 27. Chyba spoko co? Mysle tylko o przyczynie plamien przed @... 30 ide do gina niech sie wypowie :-)

    Progesteton bardzo dobry :-) świadczy o odbytej owulacji. Jeśli chodzi o plamienia to niestety oprócz niskiego progesteron może być jeszcze cała lista innych przyczyn. Ja badam progesteron co cykl i zawsze mam świetny natomiast plamienia również się pojawiają. Jestem w trakcie diagnistyki dlatego też jeszcze nie znam przyczyny plamień u siebie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi wyszedł 22 w 7 dniu po kiedyś ;d teraz jestem na wspomagaczach więc to co innego :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2015, 19:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dzis mam 44 dc, 7 dpo i progesteron 11,8 ng/ml

    normy:

    faza I [0,1-0,54]
    faza II [1,5-20]
    owulacja [0,12-6,22]

    czytajac na forum rozne wypowiedzi dziewczyn co do wyniku po owulacji - sama juz nie wiem, czy przy moim wyniku owulacja byla - ale sadzac po normach to tak <3

    w 36 dc tez badalam progesteron i wyszlo 2,77 ng/ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2015, 18:52

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zrobiłam dziś progesteron, jest to moj 18 dc, 6dpo (wg ovu) wynik 7,60 ng/ml (normy dla f.lutealnej 1,7-27). Czy jest to wynik dobry? Jak jest u was z progesteronem? Dodam ze biore bromergon na obnizenie prolaktyny od poprzedniego cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2015, 21:10

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kto wie jaki bys miala progesteron 7 dpo - moze cos by troche skoczyl do gory (7-8 dpo ponoc sie bada, a on wzrasta i maleje pulsacyjnie, wiec nigdy nie wiadomo)... Dziewczyny mi pisaly, ze 15-20 to juz oznacza, ze byla owulacja...

    mialam troche wiekszy wynik od Ciebie, ale mimo wszystko musimy poki co sie wspomagac luteina badz duphastonem... <3

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • AniaBe Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę o poradę - mam pcos, prawdopodobnie niedomogę lutealną. W tym cyklu miałam 3 pęcherzyki, zastrzk pregyl na pęknięcie, potem usg trzy dni po zastrzyku i już po pęcherzykach nie było śladu. lekarz orzekł, że to dobrze, że owulka miała miejsce. Zaczełam łykać duphaston. Zbadałam progesteron 8 dpo -masakrycznie niski - 0,2 ng/ml - wskazuje, że owulki nie było! Pytanie zatem - czym się sugerować - usg czy wynikami z krwi?? Poradzi któraś z Was co robić..?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ