Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Poznaj kluczowe składniki dla mamy i dziecka 👇
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam.
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Przytłoczona zbyt wieloma zaleceniami?
Poznaj 7 składników rekomendowanych przez ginekologów w jednej formule👌
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Progesteron 7 dpo. Jaki?
Odpowiedz

Progesteron 7 dpo. Jaki?

Oceń ten wątek:
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 8 sierpnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, to jest mój pierwszy cykl od jakiegoś czasu bez dupka (jestem po pierwszej stymulacji clo i piję inofolic). zbadałam progesteron w 7dpo i wyszło mi 36,06 przy normie do 25,56. Więc jest ok. Mimo wszystko wczoraj rano spanikowałam (jeszcze przed wynikami) i zadzwoniłam do swojego centrum medycznego aby lekarz wypisał mi receptę na dupka. Jak myślicie czy jest sens zażywania teraz dupka? Progesteron chciałabym powtórzyć w poniedziałek.

    Asia2309 lubi tę wiadomość

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 21:45

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • aszadka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 lutego 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chciałam doradzić się w pewnej kwestii. Otóż robiłam progesteron w 21 dniu cyklu w dwóch laboratoriach i w jednym wyszedł 14 a w drugim 16. Akurat u mojej doktor wyszedł ten niższy. Jestem teraz w 23 dniu cyklu i zaleciła mi branie duphastonu 2x1 od następnego cyklu od 15 do 28 dnia, w 29 dniu test i jak ujemny to odstawić. Pytałam czy mam zacząć brać od dziś, ale to już 23 dzień cyklu, powiedziała, że mogę. Nie mogę zajść w drugą ciążę od 4 lat. Moje wątpliwości są następujące: wydaje mi się, że mój progesteron jest teraz ok, czytałam, że w okolicach 15 powinien być, choć niektórzy piszą, że powyżej 20 najlepiej:-) w związku z tym nie wiem czy brać ten duphaston już teraz czy jednak poczekać do następnego cyklu, bo on już chyba i tak nie pomoże. Mam cykle po 28 dni więc co ma być to i tak juz chyba będzie. Zastanawiam też się nad druga sprawą, że ja chyba bym jednak wstrzymała się jeszcze jeden cykl z tym dupkiem i zobaczyła za miesiąc w 7dpo ile ten mój progesteron wyniesie. Wcześniej brałam go 2 miesiące jakiś rok temu i nic to nie dało natomiast czułam się po nim bardzo źle i go odstawiłam. W tym miesiącu miałam wszystko pięknie, pierwszy raz piękny płodny śluz, owulacja potwierdzona przez USG i ten progesteron też nie wydaje mi się tragiczny, więc może organizm sam sobie poradzi. Oprócz tego dziwi mnie jeszcze, że jak mam 28 dni cyklu to lekarka karze mi brać duphaston od 15 do 28 dnia. Wtedy od razu rozreguluje mi się cykl, bo zazwyczaj po odstawieniu okres pojawia sie po 2 czy 3 dniach. Jak Wy uważacie? Bardzo dziękuję za wszystkie porady.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ