X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia
Odpowiedz

Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia

Oceń ten wątek:
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 14 listopada 2013, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie badania genetyczne typu kariotyp, CFTR czy mutacje genów można zrobić za free jeśli ma się skierowanie od lekarza rodzinnego który ma kontrakt z NFZ do poradni gnetycznej i wtedy w takiej poradni robią te badania za darmo ;)

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • jasmin Autorytet
    Postów: 866 791

    Wysłany: 15 listopada 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem od dwóch lat pacjentką Artemidy, czyli praktycznie USK Białystok,bo punkcję,transfery wykonuje się w szpitalu klinicznym. ;)
    Moja rodzinna nie da mi na pewno takiego skierowania,jej ciężko dać skierowanie do laryngologa a co mówić o badaniach genetycznych :D ale zapytać mogę .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2013, 11:15

    relg2n0abn31771x.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 listopada 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleksa.wawa wrote:
    Hej Dziewczyny. Dziś spedzilam pol dnia na czytaniu roznych forów itp i zaczelam wypisywac wszystkie badania itp, które byly zlecane dziewczynom i ktore wnosily cos do sprawy. Lista jest długa hmmm wiec wiem ze jeszcze dluga droga przede mna :(
    Z tematów które mam jeszcze do ogarnięcia (na wlasną reke bo nie mam zamiaru czekac az mi lekarka zleci) to:
    CA125;
    Przeciwciała IgG i IgM cytomegalii, toxoplazmozy i różyczki;
    Przeciwciała anty-TPO i anty- TG;
    AMH z inhibiną B - (mimo że FSH mam ok);
    Badanie cytogenetyczne (badanie kariotypu);
    Przeciwciała przeciw plemnikom (wrogość śluzu).
    Tyle wynalazłam :/ Podejrzewam, że lista może być jeszcze dłuższa i badać można wszystko po kolei, ale poki co biore sie za to. Na szczescie kilka z tych badań mam za free w ramach pakietu wiec moge poszalec ;)

    Fedra pytanie do Ciebie, bo widze ze jestes doświadczona w tych tematach:
    Nie kumam do konca tych wszystkich rodzajow badań immunologicznych, mozesz napisac cos wiecej? czy to są tylko te ktore ja wypisalam, czy dochodza jeszcze jakies inne dziwactwa? Piszasz coś o ANA1 :/


    jeśli chodzi o immunulogiczne to własnie chodzi o to czy w moim organiźmie nie ma za duzo czegoś co zwalcza ciało obce i na tym polega badanie ANA1 jeśli ono wychodzi pozytywnie robi się kolejne badania ANA2 i tak dalej...

    ja wrogości śluzu nie robiłam bo nie było potrzeby bo jak lekarz zauwazył ciaża się pojawiła, równeiż nie robiłam CA125...

    ehh i wolałabym nie być w tych tematach doświadczona :/

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmin wrote:
    Dzięki Fedruś zrobię sobie na pewno ANA1 i anty- TPO. Ostatnio właśnie się zastanawiałam nad ich wykonaniem. Reszta immunologicznych jest cholernie droga :D wyczytałam gdzieś,że może kosztować około 4000 tys.

    Ja lecze się w Białymstoku. Mam bliziutko. Zastanawiam się tylko czy ,aby skorzystać z refundowanego kariotypu nie trzeba mieć skierowania od lekarza?

    nie wiem skad te ceny bo ANA1 kosztuje około 50 zł nie wiem jak te dalsze jeśli ANA1 wyjdzie pozytywna... anty-tpo nie pamiętam ile kosztuje ale ta dwa wystarczą na początek...
    kariotp to tak jak pisałam 400zł u mnie w Klinice...

    no niestety zeby zrobić na NFZ to trzeba mieć skierowanie ale to raczej od ginekologa nie od rodzinnego :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2013, 13:03

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 15 listopada 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka1984 wrote:
    Wszystkie badania genetyczne typu kariotyp, CFTR czy mutacje genów można zrobić za free jeśli ma się skierowanie od lekarza rodzinnego który ma kontrakt z NFZ do poradni gnetycznej i wtedy w takiej poradni robią te badania za darmo ;)

    zgadzam sie z tobą ale czas oczekiwania zeby dostać się na te badania jest tak długi ze jest to mocno przerazajace zwłaszcza w sytuacji kiedy ktoś nie moze tyle czekać :/

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • shiness Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 2 grudnia 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin zlecił mi ponad rok temu badanie ANA1, ANA2 i czynnik V Leiden. Oczywiście badania pełnopłatne. Dwa pierwsze - 50 zł i 70 zł, a to trzecie 250 zł. Nie zrobiłam, bo jakoś chciałam odpocząć. Jak poprosiłam o "odnowienie" skierowania, to się okazało, że badania ANA 1 i 2 są jednak refundowane. Nie zrobiłam czynnika V Leiden tylko dlatego, że przyszłam w nieodpowiednim dniu (u nas w laboratorium można od pon - środ). I dobrze, bo oba ANA wyszły dodatnie, więc V Leiden już można sobie odpuścić. Tak mi powiedział gin. To po co mnie kierował na wszystkie ? Kurczę, tak patrzę, czytam i masakra jakaś z tymi lekarzami i badaniami. Nie pozostaje nic innego, jak się wzajemnie wspierać i trzymać kciuki !

    Nadzieja umiera ostatnia ....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my się zakwalifikowaliśmy, bo ja mam bardzo zaawansowaną endometriozę. ale rzeczywiście, mimo wypisu ze szpitala z endo musieliśmy udowodnić rok starań. ale lekarzowi który mnie klasyfikował wystarczyło badanie mojego męża sprzed roku. mówił, że badanie nasienia sprzed takeigo czasu również udowadnia że się staramy.
    ale ja mam powyżej 35 r.ż. więc u nas wystarczyło 12 miesiecy starań...

    Fedra lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ako a w jakiej Klinice się staraliście o dofinansowanie?

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra ja zapisywałam się do genetycznej przychodni pod koniec listopada a wizyte mamy 10.01 już,więc czekamy 6tyg tylko, myślę że nie długo.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczorajsza wizyta w Klinice która miała być dzisiaj przyniosła tyle ze nie musze robić dodatkowych badań został mi przepisany clo na 5 dni a potem się zobaczy czy działamy naturalnie czy podchodzimy do inseminacji...
    jak dla mnie to wszystko jest zakrecone ale postanowiłam zaufać lekarzowi...
    będzie co ma być...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • jasmin Autorytet
    Postów: 866 791

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest już 500 klinicznie potwierdzonych ciąż z programu ministerialnego, w tym 31 mnogich :)

    Fedra, kaarolaa, Spero, freya, gosia81 lubią tę wiadomość

    relg2n0abn31771x.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomość jasmin,oby tak dalej.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • aaana Autorytet
    Postów: 359 649

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmin wrote:
    Jest już 500 klinicznie potwierdzonych ciąż z programu ministerialnego, w tym 31 mnogich :)
    to ponad 80 ciąż na miesiąc :) :) :) bardzo dobra wiadomość!

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 28 grudnia 2013, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam za ponad tydzień jak przyjdzie @ i wtedy działamy. Cieszę się, że się zakwalifikowaliśmy.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jednak nie zaczynamy. Musimy uregulować moją podwyższoną prolaktynę i TSH. A więc za miesiąc a nie na dniach.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jest już 701 ciąż potwierdzonych klinicznie z programu, a ponad 650 to ciąże pojedyncze. Niesamowite wyniki! to daje ponad 116 ciąż na miesiąc. Mam nadzieję, że wkrótce każda z nas będzie mogła się cieszyć i znaleźć w tych statystykach.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ