Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 12 maja 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Dobrze mówisz - dobra ręka do transferu na pewno się przyda :)

    No i zgadzam się z tym, że Oni wiedzą co robią. Nie mroziliby zarodków, gdyby nie były perspektywiczne. Na przykład jesli dobrze kojarzę Oni wogóle nie mrożą zarodków C, a w Polsce i owszem.
    W Polsce jest inne prawo niż w Czechach i nie wolno niszczyć zarodków,dlatego wszystkie się mrozi i wszystkie potem transferuje 🥴

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 12 maja 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    Zenula też brakuje mi moich młodych podopiecznych, zawsze coś się działo i tak naprawdę gadałam cały czas. Teraz tyle co na silowni, z mężem i jak któraś przyjaciółka wpadnie. Czasem mam deficyt, a rozmawiac przez telefon nie lubię 😅
    Zenula podzielisz się linkiem do tej chusty? Czy ona sprawdzi się od samego początku?
    Tyle piszecie, że ciężko mi ponadrabiać, ale obiecuję poprawę. U mnie zaczal się sezon ogrodowy, a mam tej działki tyle, że nie wiem w co ręce wsadzić.
    Chusta kółkową która kupiłam
    https://allegro.pl/oferta/chusta-kolkowa-dla-dzieci-jodelka-szara-roz-m-13464202094
    Teoretycznie od 0 ale myślę że ja bym miała problemy z wkładaniem w nią noworodka. Napisałam Moni bo ona ma inną sytuacje z córką,poza tym pewnie ma już obycie które my nabieramy po jakimś czasie dopiero,choćby z zakładaniem ubranek.
    Poza tym uważam że na początek to chyba wystarczy noszenie na rękach- dziecko jest jeszcze małe,wiotkie i nawet nie wiem czy jakoś by zasygnalizowało że coś jest nie tak np niewygodnie etc
    Nie ma sensu kupować tego przed porodem 🙂

    Jeżóweczka, mała lubią tę wiadomość

    age.png
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 4382 6903

    Wysłany: 12 maja 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    Chusta kółkową która kupiłam
    https://allegro.pl/oferta/chusta-kolkowa-dla-dzieci-jodelka-szara-roz-m-13464202094
    Teoretycznie od 0 ale myślę że ja bym miała problemy z wkładaniem w nią noworodka. Napisałam Moni bo ona ma inną sytuacje z córką,poza tym pewnie ma już obycie które my nabieramy po jakimś czasie dopiero,choćby z zakładaniem ubranek.
    Poza tym uważam że na początek to chyba wystarczy noszenie na rękach- dziecko jest jeszcze małe,wiotkie i nawet nie wiem czy jakoś by zasygnalizowało że coś jest nie tak np niewygodnie etc
    Nie ma sensu kupować tego przed porodem 🙂
    Dziękuję!!! Poczekam z zakupem po porodzie 🥰

    Zenula lubi tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava ❄️ 4AA
    ➡️7 dpt beta 72,18 ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm❤
    ➡️21+0 tcUSG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g. ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    10.09.2024 r. Reprofit Ostrawa ❄️4AA
    ➡️6 dpt beta 59,52
    ➡️8 dpt beta 209,7
    ➡️10 dpt beta 508,1
    ➡️14 dpt beta 1927,0
    ➡️21 dpt pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    ➡️28 dpt CRL 7,23mm, jest ❤️
    ➡️USG prenatalne CRL 6.66 mm, ryzyka niskie
    ➡️USG połówkowe 480 g. dziewczynka ❤️
    age.png
    age.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 12 maja 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    W Polsce jest inne prawo niż w Czechach i nie wolno niszczyć zarodków,dlatego wszystkie się mrozi i wszystkie potem transferuje 🥴
    Ja dzisiaj wywołałam mini dyskusję na wątku miesięcznym na temat % szans na powodzenie transferu 😁 Już mi oczywiście na głowę różne myśli siadają... 🙄 Powoli zbliżam się do momentu, w którym na testach może już coś wychodzić a środowa beta wszystko rozstrzygnie. Ciężko będzie w tych nadchodzących dniach 😕
    Dla dziewczyn 50% to jest duża szansa, a dla mnie to znowu dołujące, że mam 50/50... Już tak miałam przy okazji badania zarodków i myślałam, że teraz to już z górki i szanse mogą być większe przy takiej ładnej i przebadanej blastce.
    Wiem, że nie ma się co zatruwać, ale wiecie jak jest... 🙈 Pocieszam się Waszymi podpisami - Marcela niby mi napisała, że jest 51% według ich statystyk, ale u Was we wcześniejszych podejściach klapa a w Reproficie nagle cuda działają i transfery się udają. Mam ogromną nadzieję, że ten pierwszy transfer się uda, ale jednocześnie bardzo się boję takiej pierwszej porażki 🙁

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3120 5626

    Wysłany: 12 maja 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenula wrote:
    Chusta kółkową która kupiłam
    https://allegro.pl/oferta/chusta-kolkowa-dla-dzieci-jodelka-szara-roz-m-13464202094
    Teoretycznie od 0 ale myślę że ja bym miała problemy z wkładaniem w nią noworodka. Napisałam Moni bo ona ma inną sytuacje z córką,poza tym pewnie ma już obycie które my nabieramy po jakimś czasie dopiero,choćby z zakładaniem ubranek.
    Poza tym uważam że na początek to chyba wystarczy noszenie na rękach- dziecko jest jeszcze małe,wiotkie i nawet nie wiem czy jakoś by zasygnalizowało że coś jest nie tak np niewygodnie etc
    Nie ma sensu kupować tego przed porodem 🙂
    Haha co do ubranek zgadzam się, teraz mi wszystko jedno czy rozpinane czy nie body. W szkole rodzenia położna kazała rozebrać i ubrać lalkę, ja swoją zdążyłam rozebrać i ubrać a reszta jeszcze swojej nierozebrała. Ale pamiętam jakby to było wczoraj jak musiałam pierwszy raz przebrać Age. Dobrze że miała rozpinane body na środku, pot na plecach u mnie, a Aga cewnik, kabelki. Tak więc serio na początek rozpinane body to super sprawa . I u nas z wanienka, też wiemy że żaden hamaczek itp nam niepotrzebny, bo uczono nas bez i damy rade 🙂 ale to my, zaprawieni w bojach 😊chusta zobaczymy co nam powie ta babka, bo ona sama powiedziała że trzeba wszystko dobrać do nas. Oby ta chusta która mamy była dobra 😊
    Jeżóweczko tak jak pisze Zenula nie ma co kupować wcześniej.

    Jeżóweczka, Salome, Zenula lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych , 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1838 3317

    Wysłany: 13 maja 2023, 05:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Ja dzisiaj wywołałam mini dyskusję na wątku miesięcznym na temat % szans na powodzenie transferu 😁 Już mi oczywiście na głowę różne myśli siadają... 🙄 Powoli zbliżam się do momentu, w którym na testach może już coś wychodzić a środowa beta wszystko rozstrzygnie. Ciężko będzie w tych nadchodzących dniach 😕
    Dla dziewczyn 50% to jest duża szansa, a dla mnie to znowu dołujące, że mam 50/50... Już tak miałam przy okazji badania zarodków i myślałam, że teraz to już z górki i szanse mogą być większe przy takiej ładnej i przebadanej blastce.
    Wiem, że nie ma się co zatruwać, ale wiecie jak jest... 🙈 Pocieszam się Waszymi podpisami - Marcela niby mi napisała, że jest 51% według ich statystyk, ale u Was we wcześniejszych podejściach klapa a w Reproficie nagle cuda działają i transfery się udają. Mam ogromną nadzieję, że ten pierwszy transfer się uda, ale jednocześnie bardzo się boję takiej pierwszej porażki 🙁

    Milvaaa, wierzę że to Twój szczęśliwy transfer i niebawem będziesz cieszyła się pozytywną betą ✊✊ Wiem jakie stresujące jest to oczekiwanie i niepewność czy się uda. Trzeba jednak być dobrej myśli i starać się zająć czymś głowę bo można oszaleć od tego gdybania. Jesteś młoda, masz przebadane zarodki, rękę do sukcesu przyłożyła osobiście Rokosova więc musi się udać 😊

    Monika29, Zenula, Giosiek, The_sleeping_beauty, mała, Magra3, Mati W., I gave up, Milvaaa lubią tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3120 5626

    Wysłany: 13 maja 2023, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaa, stres nie pomaga. To tylko %, które tak na prawdę mają się ni jak do rzeczywistości. Nawet z te wyliczenia genetykoe , Ty masz 50/50 % a ja 30/70% i co ??? Dupa . Trzeba wierzyć że sie uda, że to ten czas i zav9 miesięcy przytulisz swojego bobasa 😊
    Ewcia a Ty czemu nie śpisz?

    Magra3, Milvaaa lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych , 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Zenula Autorytet
    Postów: 1373 1670

    Wysłany: 13 maja 2023, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    Milvaaa, wierzę że to Twój szczęśliwy transfer i niebawem będziesz cieszyła się pozytywną betą ✊✊ Wiem jakie stresujące jest to oczekiwanie i niepewność czy się uda. Trzeba jednak być dobrej myśli i starać się zająć czymś głowę bo można oszaleć od tego gdybania. Jesteś młoda, masz przebadane zarodki, rękę do sukcesu przyłożyła osobiście Rokosova więc musi się udać 😊
    No i my wszystkie trzymamy kciuki I wysyłamy pozytywna energie🫶🫶🫶

    mała, Magra3, Monika29, The_sleeping_beauty, Milvaaa, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 1765 2471

    Wysłany: 13 maja 2023, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Też miewam ogromne migreny w ciąży ale jakoś funkcjonuje. Może spróbuj się położyć z zimnym okładem na czoło, czasami niektórym pomaga posmarowanie czoła odrobiną Amolu czy maścią tzw tygrysek. I oczywiście trzeba pić duże ilości wody.
    Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Mam nadzieję, że znajdziesz jakiś sposób

    Dzięki mała za odzew :) koło 1.00 ból puścił i udało się trochę przespać 💪🏻 bez bólu czuje się jak nowonarodzona. Dziś chociaż mogę trochę mezusia wesprzeć w pracach ogrodowych, w końcu po zimnej zosce już prawie :)

    Katem oka widzę ze tenat chust na tapecie. Moja siostra bardzo sobie chwaliła chustonosidlo caboo. Jedna w ogóle nie przemogła się do chust ale druga córa cały czas w tej chuście była noszona. Może komuś wpadnie do oka ten typ. Z tego co obserwowałam szybka w obsłudze i wydawało się ze bardzo wygodna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2023, 06:41

    Monika29 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png

    👩🏼👦🏼👶🏼👶🏼🦮🐕‍🦺
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 1765 2471

    Wysłany: 13 maja 2023, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakby któraś miała coś upatrzone z Vinted to w ten weekend tańsza wysyłka jest 🙂

    mała, Magra3, Monika29, The_sleeping_beauty, Wiola82, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png

    👩🏼👦🏼👶🏼👶🏼🦮🐕‍🦺
  • mała Autorytet
    Postów: 2819 3948

    Wysłany: 13 maja 2023, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaania87 wrote:
    Dzięki mała za odzew :) koło 1.00 ból puścił i udało się trochę przespać 💪🏻 bez bólu czuje się jak nowonarodzona. Dziś chociaż mogę trochę mezusia wesprzeć w pracach ogrodowych, w końcu po zimnej zosce już prawie :)

    Katem oka widzę ze tenat chust na tapecie. Moja siostra bardzo sobie chwaliła chustonosidlo caboo. Jedna w ogóle nie przemogła się do chust ale druga córa cały czas w tej chuście była noszona. Może komuś wpadnie do oka ten typ. Z tego co obserwowałam szybka w obsłudze i wydawało się ze bardzo wygodna.
    Dobrze, że trochę puściło. Wczoraj przez przypadek trafiłam na jakiś artykuł, żeby jeść winogrona bo zapobiegają migrenom, bo mają mnóstwo dobrych wartości. Może warto spróbować 😉

    aaaania87, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • mała Autorytet
    Postów: 2819 3948

    Wysłany: 13 maja 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaa zgadzam się z Ewą w 100%. Polać jej 😁
    A co do procentów?? Wg moich statystyk mają 100% skuteczności, bo przecież udał się u nich pierwszy transfer 😊
    I twój też ma być na 💯!!! ✊🍀

    Magra3, Monika29, The_sleeping_beauty, Mati W., Milvaaa, Ewa3bit, mlia lubią tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3120 5626

    Wysłany: 13 maja 2023, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Dobrze, że trochę puściło. Wczoraj przez przypadek trafiłam na jakiś artykuł, żeby jeść winogrona bo zapobiegają migrenom, bo mają mnóstwo dobrych wartości. Może warto spróbować 😉
    Ale trzeba uważać bo sa słodkie i chyba maja dużo cukru.

    Córka z zespołem wad genetycznych , 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • mała Autorytet
    Postów: 2819 3948

    Wysłany: 13 maja 2023, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Ale trzeba uważać bo sa słodkie i chyba maja dużo cukru.
    To prawda, nawet bardzo dużo.

    Monika29 lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 13 maja 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Ja dzisiaj wywołałam mini dyskusję na wątku miesięcznym na temat % szans na powodzenie transferu 😁 Już mi oczywiście na głowę różne myśli siadają... 🙄 Powoli zbliżam się do momentu, w którym na testach może już coś wychodzić a środowa beta wszystko rozstrzygnie. Ciężko będzie w tych nadchodzących dniach 😕
    Dla dziewczyn 50% to jest duża szansa, a dla mnie to znowu dołujące, że mam 50/50... Już tak miałam przy okazji badania zarodków i myślałam, że teraz to już z górki i szanse mogą być większe przy takiej ładnej i przebadanej blastce.
    Wiem, że nie ma się co zatruwać, ale wiecie jak jest... 🙈 Pocieszam się Waszymi podpisami - Marcela niby mi napisała, że jest 51% według ich statystyk, ale u Was we wcześniejszych podejściach klapa a w Reproficie nagle cuda działają i transfery się udają. Mam ogromną nadzieję, że ten pierwszy transfer się uda, ale jednocześnie bardzo się boję takiej pierwszej porażki 🙁

    Te 51% skuteczości to pozytywne transfery w Reproficie na przebadanych zarodkach?

    age.png
  • mała Autorytet
    Postów: 2819 3948

    Wysłany: 13 maja 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Te 51% skuteczości to pozytywne transfery w Reproficie na przebadanych zarodkach?
    Chyba transfery ogólnie. Mój nie był badany

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Koralina88 Autorytet
    Postów: 696 496

    Wysłany: 13 maja 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i kciuki 😘 Trochę mnie tu nie było, musiałam sobie wszystko poukładać, przemyśleć, ułożyć jakiś plan, plany co dalej... Ogólnie dalej jest ciężko, trudno o tym nie myśleć, to cały czas siedzi w głowie 😔 Ale mam niesamowitą lekarkę prowadzącą❤️ Oczywiście nie obiecała mi, że wszystko będzie dobrze, ale opowiedziała kilka historii z życia wziętych, które trochę podniosły mnie na duchu. Mówiła, że obrzęk nie zawsze jest wynikiem genetyki, że może to być jakaś wada serca, która jeszcze nie jest widoczna na usg, a czasem taki obrzęk w późniejszym badaniu zanika i nikt nie wie czym był spowodowany, a dzieci rodzą się zupełnie zdrowe. Powiedziała też jakie są możliwości więc trochę wiem co i jak. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie nic zrobić, możemy jedynie czekać. Oczywiście musimy zrobić amniopunkcję i badanie mikromacierzy i dopiero wtedy okaże się na czym stoimy. Absolutnie zakazała mi przekreślać tej ciąży. Lekarz, który robił badanie prenatalne brzmiał raczej mało optymistycznie i miałam wrażenie, że nie daje nam za bardzo szans na powodzenie. Wizyta u mojej lekarki sprawiła, że zaczęłam sypiać i przestałam płakać. Wiem, że muszę być przygotowana na najgorsze, ale słowa lekarki, że ona nas będzie wspierać zawsze i w każdym przypadku są kojące. Czekam jeszcze na wyniki pappa, choć one pewnie w tym przypadku za dużo nie wyjaśnia.
    Mała, Mysza cieszę się, że u Was ok 👍
    Trzymam również kciuki za wszystkie bety, transfery i wizyty 🍀✊
    Ja będę się tu pojawiać, ale z mniejszą częstotliwością niż zwykle, staram się zajmować głowę czymkolwiek innym, żeby jak najmniej myśleć! To pomoga...

    Monika29, The_sleeping_beauty, Magra3, Milvaaa, Mati W., SweetDream07, Zenula, mała, I gave up, Jeżóweczka, WiosnyFanka, Giosiek, Ewa3bit, mlia, Lea1111 lubią tę wiadomość

    preg.png
    Starania od września 2015
    3 aniołki 20.10.2017 (8 tc), 21.08.2018 (6 tc), 22.02.2019 (6 tc)
    zespół antyfosfolipidowy
    mutacja MTHFR_677C-T układ heterozygotyczny,
    mutacja PAI-1 4G układ heterozygotyczny,
    komórki NK - 04.2018 - 25,19%, 03.2019 - 17,6%
    hashimoto (leczone obecnie ok)
    HSG ok, histeroskopia ok, ANA, ASA - ujemne, KIR bx
    01.2023 Start Reprofit Ostrava
    18.02.23 punkcja (mamy 7 ❄️)
    23.02.23 ET - beta 9dpt 142, 64 | 12dpt 327,2 | 14dpt 562,7 | 20dpt 3205,880 | 28dpt mamy ❤️ 0,57 cm🙏🍀
    9+1 - 2,58 cm ❤️
    10+0 - 3,39 cm ❤️
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3120 5626

    Wysłany: 13 maja 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina88 dobrze że masz taką fajną lekarkę, która jest taka empatyczna i Cię uspokoiła ❤ jakbyś miała pytania co do amniopunkcji pisz. Mam nadzieję że u Was wszystko dobrze się skończy ❤ odzywaj się czasem 😘😘😘😘

    Koralina88 lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych , 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • The_sleeping_beauty Autorytet
    Postów: 808 1360

    Wysłany: 13 maja 2023, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koralina88 wrote:
    Cześć dziewczyny, dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i kciuki 😘 Trochę mnie tu nie było, musiałam sobie wszystko poukładać, przemyśleć, ułożyć jakiś plan, plany co dalej... Ogólnie dalej jest ciężko, trudno o tym nie myśleć, to cały czas siedzi w głowie 😔 Ale mam niesamowitą lekarkę prowadzącą❤️ Oczywiście nie obiecała mi, że wszystko będzie dobrze, ale opowiedziała kilka historii z życia wziętych, które trochę podniosły mnie na duchu. Mówiła, że obrzęk nie zawsze jest wynikiem genetyki, że może to być jakaś wada serca, która jeszcze nie jest widoczna na usg, a czasem taki obrzęk w późniejszym badaniu zanika i nikt nie wie czym był spowodowany, a dzieci rodzą się zupełnie zdrowe. Powiedziała też jakie są możliwości więc trochę wiem co i jak. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie nic zrobić, możemy jedynie czekać. Oczywiście musimy zrobić amniopunkcję i badanie mikromacierzy i dopiero wtedy okaże się na czym stoimy. Absolutnie zakazała mi przekreślać tej ciąży. Lekarz, który robił badanie prenatalne brzmiał raczej mało optymistycznie i miałam wrażenie, że nie daje nam za bardzo szans na powodzenie. Wizyta u mojej lekarki sprawiła, że zaczęłam sypiać i przestałam płakać. Wiem, że muszę być przygotowana na najgorsze, ale słowa lekarki, że ona nas będzie wspierać zawsze i w każdym przypadku są kojące. Czekam jeszcze na wyniki pappa, choć one pewnie w tym przypadku za dużo nie wyjaśnia.
    Mała, Mysza cieszę się, że u Was ok 👍
    Trzymam również kciuki za wszystkie bety, transfery i wizyty 🍀✊
    Ja będę się tu pojawiać, ale z mniejszą częstotliwością niż zwykle, staram się zajmować głowę czymkolwiek innym, żeby jak najmniej myśleć! To pomoga...


    Dużo dobrej mocy dla Was! ♥️ w tym czekaniu jestem razem z Toba i pewnie nie tylko ja 🍀

    Koralina88 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 1081 2236

    Wysłany: 13 maja 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koralina88 wrote:
    Cześć dziewczyny, dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i kciuki 😘 Trochę mnie tu nie było, musiałam sobie wszystko poukładać, przemyśleć, ułożyć jakiś plan, plany co dalej... Ogólnie dalej jest ciężko, trudno o tym nie myśleć, to cały czas siedzi w głowie 😔 Ale mam niesamowitą lekarkę prowadzącą❤️ Oczywiście nie obiecała mi, że wszystko będzie dobrze, ale opowiedziała kilka historii z życia wziętych, które trochę podniosły mnie na duchu. Mówiła, że obrzęk nie zawsze jest wynikiem genetyki, że może to być jakaś wada serca, która jeszcze nie jest widoczna na usg, a czasem taki obrzęk w późniejszym badaniu zanika i nikt nie wie czym był spowodowany, a dzieci rodzą się zupełnie zdrowe. Powiedziała też jakie są możliwości więc trochę wiem co i jak. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie nic zrobić, możemy jedynie czekać. Oczywiście musimy zrobić amniopunkcję i badanie mikromacierzy i dopiero wtedy okaże się na czym stoimy. Absolutnie zakazała mi przekreślać tej ciąży. Lekarz, który robił badanie prenatalne brzmiał raczej mało optymistycznie i miałam wrażenie, że nie daje nam za bardzo szans na powodzenie. Wizyta u mojej lekarki sprawiła, że zaczęłam sypiać i przestałam płakać. Wiem, że muszę być przygotowana na najgorsze, ale słowa lekarki, że ona nas będzie wspierać zawsze i w każdym przypadku są kojące. Czekam jeszcze na wyniki pappa, choć one pewnie w tym przypadku za dużo nie wyjaśnia.
    Mała, Mysza cieszę się, że u Was ok 👍
    Trzymam również kciuki za wszystkie bety, transfery i wizyty 🍀✊
    Ja będę się tu pojawiać, ale z mniejszą częstotliwością niż zwykle, staram się zajmować głowę czymkolwiek innym, żeby jak najmniej myśleć! To pomoga...
    Z całego serca życzę Ci żeby wszystko dobrze się skończyło i trzymam za to bardzo mocno kciuki. Bądź dzielna 💚🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    Koralina88 lubi tę wiadomość

‹‹ 532 533 534 535 536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ