Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Nowa_krakow Debiutantka
    Postów: 11 16

    Wysłany: 6 kwietnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informacje. A całość procesu potem od konsultacji to też dosyć szybko? Bo w polskich klinikach oczekiwania na dawczynie są bardzo dlugie

  • Asssia Ekspertka
    Postów: 197 109

    Wysłany: 6 kwietnia, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_krakow wrote:
    Cześć dziewczyny:)

    Mam 40 lat i niestety po nieudanych próbach iv w Krakowie. Smutek wielki ale jeszcze zastanawiam się czy nie spróbować KD w Repfrofit. Mój lekarz bardzo ich poleca pod tym kątem. Powiedzcie proszę jak dlugo trwa u nich ta procedura? Czy jak zglosze sie teraz to jest szansa na transfer jakos w tym roku? Czy musimy być w związku małżeńskim?

    Gratulacje dla wszystkich ktorym się udało:)
    Też mam 40 lat. Na początku stycznia miałam nieudany transfer w PL. Jakoś pod koniec stycznia wysłałam formularz zgłoszeniowy przez ich stronę. Odzew praktycznie od razu. Wizyta online z 3 dni później z lekarzem. Miałam podniesiona prolaktyne, więc o jakiś tydzień wydłużył się termin że znalezienim dawczyni. Musiałam powtórzyć i dopiero ruszyli z doborem (nie wiem dlaczego tak). W połowie lutego zaproponowano mi termin punkcji i transferu. Dzień później już miałam dobrana dawczynie. Protokół przygotowania ustalony online- bardzo sprawnie. Aby w PL załatwianie recept było trochę problematyczne - tyle ze chciałam załatwiać online a to więcej da się załatwić stacjonarnie. Dziś miałam świąteczny transfer. Jakbyś chciała coś więcej wiedziesz pisz na priv. Jestem na bieżąco w temacie:)

  • Panna Mysia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 kwietnia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki, ja jestem nowa jeśli chodzi o Invitro , ale już po przejściach . Mam 45 lat wiec IVF z własnych oocytów odpada. Korzystaliśmy z jednej z klinik w Krakowie . Mieliśmy zamówione oocyty z Ovobanku ale coś poszło nie tak i po 4 miesiącach zwrócono nam koszty zakupu. Wiec zakupiliśmy jeszcze jeden zestaw 6 oocytów. Po paru tygodniach uzgodnienia terminów z kliniką oocyty zostały rozmrożone i zapłodnienie nasieniem mojego męża . Niestety ani jeden z sześciu oocytów nie nadwał sie do transferu wiec moje IVF legło w gruzach . Jestem na etapie przetwarzania całego tego procesu ale już myślimy nad IVF z KD w Czechach w klinice Reprofit . Czy ktoś może coś powiedzieć lub podzielić się doświadczeniami z tej kliniki ?

    Elka
  • agelee Koleżanka
    Postów: 57 8

    Wysłany: 11 kwietnia, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ciągle nie mogę się zdecydować czy Eurofertil dr Lachcina czy Reprofit dr Rakosova. Opinie jednak lepsze ma Reprofit, ale nie wiem czy w moim przypadku nie lepsze by było parę mini stymulacji pod rząd. Trochę nie wiem jak to pogodzić z pracą, bo to będzie punkcja co miesiąc przez parę miesięcy :/ Słabo u mnie idzie stymulacja na dużych dawkach, w ogóle prawdopodobnie moje komórki po dużych dawkach są słabsze niż w naturalnym cyklu. Nigdy nie dohodowali zarodka do blastocysty mimo, że poprawnie komórki się zapładniają, a zaliczyłam raz biochema z naturalnego cyklu. Czy polecacie po prostu umówić się na poradę zdalną i tu i tu? Czechy to moja ostatnia szansa :(

  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 492 400

    Wysłany: 11 kwietnia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam reprofit mialam u nich 4 transfery AZ

    Pierwsza konsultacja bezplatna wiec warto skorzystac i zobaczyc jaki maja pomysl

    Ja wrocialam do pl gyncentrum katowice az refundacja

    Przygotowuje sie wlasnie do 15 transferu😬 pierwszego na immunoglobulinach

    agelee lubi tę wiadomość

  • agelee Koleżanka
    Postów: 57 8

    Wysłany: 13 kwietnia, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Sasanka trzymaj Kropka na 9mcy 🍀🤞🍀

    Dziewczyny, robiłam proga wyszedł 11ng/ml. Reprofit nie odbiera bo sobota. W środę Renata mi mówiła że mam włączyć agolutin jak będzie ponizej 11ng/ml. Dołożyć czy nie bo mam mętlik w głowie?

    I mam wyniki hodowli w 3cim dniu jest nadal 7 zarodków 😍
    Pozwoliłam sobie odpisać po czasie.
    Też mam FSH 16, jestem po 4 nieudanych procedurach w PL. Rozważam Czechy, nie mogę się zdecydować czy Reprofit czy Eurofertil. W Polsce maks 1 zarodek na procedurę, bardzo słaba odpowiedź na stymualcję. Maks pobrane 2 komórki :(

  • Lena887 Autorytet
    Postów: 979 564

    Wysłany: 13 kwietnia, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agelee wrote:
    Pozwoliłam sobie odpisać po czasie.
    Też mam FSH 16, jestem po 4 nieudanych procedurach w PL. Rozważam Czechy, nie mogę się zdecydować czy Reprofit czy Eurofertil. W Polsce maks 1 zarodek na procedurę, bardzo słaba odpowiedź na stymualcję. Maks pobrane 2 komórki :(

    A czytałaś opinie o Eurofertil na grupie fensbukowej? Reprofit nie robi ministymulacji?

    Eurofertil Ostrava
    Listopad 2021 start stymulacji
    4 zarodki klasy A, po PGT-A tylko jeden ❄️
    Styczeń 2022 transfer
    6 dpt - beta 40
    10 dpt - beta 455
    14 dpt - beta 2400
    7+2 - 12mm, ❤️155
    nifty - OK
    prenatalne - OK
    12+1 - 66mm, ❤️168
    20+1 - połówkowe 370 g, ❤️ 143
    26+3 - 960 g
    30+2 - 1500 g
    33+4 - 2100 g
    36+3 - 2700 g
    38+1 - 3000 g
    38+4 - CC, 3100 g, 54 cm 👣
  • Luli1 Znajoma
    Postów: 27 18

    Wysłany: 18 kwietnia, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy procedurę na własnych komórkach w Reprofit Ostrawa. Nie udało się ze wzgledu na mój wiek i słabe komórki. Po paru latach w tym roku spróbowaliśmy na KD w Reprofit Brno. Dawczyni 27 lat, potwierdzona płodność. Pobrali 9 komórek, 8 zapłodnili. 7 rozwijało się prawidłowo do 4 dobry. Piątego dnia tylko jedna blastocysta 4BB wysokiej jakości nadawała się do zamrożenia. Powodem podobno było słabe nasienie męża. Teraz czekamy na wyniki badania frsgmentacji DNA. W Brnie miałam w marcu usuwany polip i robioną biopsję endometrium. Badali NK których tych złych mam za dużo. 15 kwietnia miałam transfer ❄️ trzymajcie kciuki 🤞

    LateBloomer lubi tę wiadomość

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    Reprofit Ostrawa
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia

    Reprofit Brno
    5. procedura z KD. (03.2026) 9 pobranych, 8 zapłodnienych, 7 rosło a przetrwała tylko 1 ❄️ 😔 histeriskopia z biopsją endometrium - usunięty polip. NK - za dużo tych złych
    04 2026 transfer KD❄️ 😞
    Badanie fragnentacji DNA nasienia - czekamy na wynik
  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 190 160

    Wysłany: 23 kwietnia, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Mysia wrote:
    Cześć Kobietki, ja jestem nowa jeśli chodzi o Invitro , ale już po przejściach . Mam 45 lat wiec IVF z własnych oocytów odpada. Korzystaliśmy z jednej z klinik w Krakowie . Mieliśmy zamówione oocyty z Ovobanku ale coś poszło nie tak i po 4 miesiącach zwrócono nam koszty zakupu. Wiec zakupiliśmy jeszcze jeden zestaw 6 oocytów. Po paru tygodniach uzgodnienia terminów z kliniką oocyty zostały rozmrożone i zapłodnienie nasieniem mojego męża . Niestety ani jeden z sześciu oocytów nie nadwał sie do transferu wiec moje IVF legło w gruzach . Jestem na etapie przetwarzania całego tego procesu ale już myślimy nad IVF z KD w Czechach w klinice Reprofit . Czy ktoś może coś powiedzieć lub podzielić się doświadczeniami z tej kliniki ?
    A nasienie było badane? Najlepiej w Czechach wziąć świeże komórki. Niektóre kliniki w Czechach maj program z gwarancja ale nasienie musi mieć dobre parametry.

    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Czechy: Transfer 2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Panna Mysia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 26 kwietnia, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    A nasienie było badane? Najlepiej w Czechach wziąć świeże komórki. Niektóre kliniki w Czechach maj program z gwarancja ale nasienie musi mieć dobre parametry.


    Dziękuję za odpowiedź,
    Tak mąż jest w przebadany , i zdecydowaliśmy się na następną próbę ale już w Czechach.

    Elka
  • Asssia Ekspertka
    Postów: 197 109

    Wysłany: 12 czerwca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Jak odstawiałyscie leki po 12tc. Mi lekarz z reprofit zalecił od razu ... no i czuje spory niepokój w związku z tym.

  • Malwinka14 Autorytet
    Postów: 1255 407

    Wysłany: 13 czerwca, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moge napisac opinie o EF z mojej strony.

    Bylam und Tomanova. U nas problem to wiek. Amh mam rewelacyjne ponad 3 a Partner moglby byc dawca ...
    Mialam normalny agresywny protokół z Pergoveris, meriofert, nov15.
    Pobrali 9 komorek zaplodnili 8. Dotrwaly 2 blastki które 1 padla przy rozmrażaniu, druga nie dala ciąży.

    Punkcja z opoznieniem totalnym, byłam przestymulowana a brzuch mialam jak w 5 miesiącu ciazy.
    Transfer na estrofemie mimo to owu i zastezyk na pekniecie... totalna porazka. Beta nie ruszyla.
    Mimo krasne krasne całe g...

    Mialam rozmowe z Reprofit, unica, europe, ferlity port,

    Najlepszy wybor to europe.
    Po nieudanym transferze zaszlam naturalnie w ciążę. Co z tego bedzie zobaczymy.

    Napewno probowalabym juz tylko w polsce. Z czech sie wyleczylam.

    preg.png


    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc
    28.09.2024 II
    30.09.2024 Beta 150, Prog 15
    02.10.2024 Beta 375 Prog 31
    23.10.2024 serduszko bije 7+1 usg 7+3
    Baby am Board 10.06.2025 czy sie tym razem uda??

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Lea1111 Przyjaciółka
    Postów: 91 107

    Wysłany: 15 czerwca, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asssia wrote:
    Dziewczyny,
    Jak odstawiałyscie leki po 12tc. Mi lekarz z reprofit zalecił od razu ... no i czuje spory niepokój w związku z tym.

    z estrofemu zaczęłam schodzić stopniowo do 12tc a cyclogest odstawiłam odrazu w 14tc

    Asssia lubi tę wiadomość

‹‹ 1023 1024 1025 1026 1027
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ