X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit - po drugiej stronie brzuszka
Odpowiedz

Reprofit - po drugiej stronie brzuszka

Oceń ten wątek:
  • mlia Autorytet
    Postów: 869 1716

    Wysłany: 15 kwietnia, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ostatnio seria sikania podczas zmiany pieluchy. Co do kup po pachy to my po prostu kąpiemy młodego na dwa razy. Raz żeby opłukać a potem na czysto :)

    mała, Monika29 lubią tę wiadomość

    age.png
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 914 1489

    Wysłany: 15 kwietnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 💩 po głowę właściwie, nawet już się nie trudziłam żeby ściągnąć body bo i tak nie było sensu 😀 poszliśmy odrazu pod kran 🤭

    mlia, mała, Monika29 lubią tę wiadomość

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 914 1489

    Wysłany: 15 kwietnia, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy pierwszy raz stopkę w buzi, co prawda ze skarpeta ale trudno 🤗

    Magra3, The_sleeping_beauty, mlia, mała, Monika29, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • The_sleeping_beauty Autorytet
    Postów: 748 1278

    Wysłany: 15 kwietnia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Koleżka powiedziała że metalowa nawet lepsza na ząbki bo chłodniejsza w odczuciu, to chyba zacznę korzystać.
    Magra3, no bo to prawie z jednego terminu chłopaki :)

    My byłyśmy trzecie z tego terminu i u nas dziąsła też rozpulchnione. Zobaczymy które z naszych dzidziolkow okaże się najszybciej zębate 🙂

    My z Lila byliśmy dziś po raz pierwszy wspólnie w dużej galerii handlowej. Podobało się jej :)
    Zaliczyłyśmy oczywiście smyka bo chciałam na żywo pooglądać zabawki dla dzieciaczków 6 mcy +.

    Powiedzcie mamy starszaków i równolatków czy któreś z tych grająco-gadających zabawek Wam się sprawdza? Ponadto szukam czegoś fajnego zachęcającego do pełzania i raczkowania. Coś Wam się sprawdza?

    Magra3, mała, mlia lubią tę wiadomość

    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 934 1894

    Wysłany: 15 kwietnia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    The_sleeping_beauty wrote:
    My byłyśmy trzecie z tego terminu i u nas dziąsła też rozpulchnione. Zobaczymy które z naszych dzidziolkow okaże się najszybciej zębate 🙂

    My z Lila byliśmy dziś po raz pierwszy wspólnie w dużej galerii handlowej. Podobało się jej :)
    Zaliczyłyśmy oczywiście smyka bo chciałam na żywo pooglądać zabawki dla dzieciaczków 6 mcy +.

    Powiedzcie mamy starszaków i równolatków czy któreś z tych grająco-gadających zabawek Wam się sprawdza? Ponadto szukam czegoś fajnego zachęcającego do pełzania i raczkowania. Coś Wam się sprawdza?
    U nas jedna dolna jedynka już jest, druga będzie chyba lada chwila. Co do zabawek kupiłam na vinted tygryska radosne raczkowanie. To jego pierwsza taka rusząjaco-grająca zabawka. Póki co mały zadowolony a jeszcze bardziej chyba zdziwiony tą zabawka 🙂

    mała, The_sleeping_beauty lubią tę wiadomość

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3032 5412

    Wysłany: 15 kwietnia, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaania87 wrote:
    Tak 💩 po głowę właściwie, nawet już się nie trudziłam żeby ściągnąć body bo i tak nie było sensu 😀 poszliśmy odrazu pod kran 🤭
    Nieźle 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 brawo za trzymanie stopy w buzi 😘👏
    Mila u nas co chwila jest sikanie podczas zmiany pieluchy 🤣
    Beauty u nas sprawdziły się piłki, kółka z piramidki, jeżdżące lusterko, kostka interaktywna, krab się nie spr. Na początku płakał na jego widok, teraz go lubi i sam go klepie żeby grał. Z tymi grając mi jest różnie. Mamy kilka i to zależy od dnia. Po siostrze ma grającego łosia z Fischer Price, teraz go lubi bo sam go włącza . Tu musisz już sama spr, bo wiem po córce i teraz po małym że każde dziecko lubi co innego. Mały np. płacze jak gra stary pilot z Fischer Price, a ten nowy to już nie . Bardzo lubi burzyć wierzę 😁
    Magra gratuluję zęba , ucałuj małego 😘😘😘😘

    The_sleeping_beauty, Magra3, mała, aaaania87 lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 914 1489

    Wysłany: 16 kwietnia, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beauty u siostry rollery dawały radę - chyba z dumel i miały raczkującego misia. Choć na tym etapie to wiele zabawek da radę - oby czymś zainteresować. Pamietam jeszcze kiedyś przyjechała go mnie koleżanka i ja nie byłam z niczym przygotowana - prosiła żeby sypnąć do butelki jakiegoś grochu i to była najlepsza zabawka 😅

    Monia bo przegapiłam pyt - mój tez zawsze sika - ja już na wszelki przykrywam sisiaka tetra - nieraz dostałam strzała 😉

    mała, Monika29 lubią tę wiadomość

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • mała Autorytet
    Postów: 2782 3860

    Wysłany: 16 kwietnia, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od małego przecieramy dół brzuszka zimną mokrą chusteczką i nie zdarzyło się od wielu miesięcy żeby nas obsikał. Czyli u nas ten patent działa.
    Za to obsrane plecy są dość często, bo ma chłopak rozmach 🤣

    Beaty u nas były wczoraj próby z interaktywną kulą hula i mały był oczarowany ale on na razie tylko leży na brzuszku i patrzy.

    Aniu ten pomysł z butelką i grochem faktycznie świetny, te najprostsze rozwiązanie są zazwyczaj najlepsze.

    Magra, Mlia gratuluję ząbków.

    A u nas zaczęły się problemy z wieczornym zasypianiem, mały nie płacze tylko po prostu nie śpi i się gapi a matka próbuje nie zasnąć przed dzieckiem 😉
    Ps też dopiero mamy stopkę w buzi, trochę późno ale jest

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 10:13

    mlia, Magra3, aaaania87, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 914 1489

    Wysłany: 16 kwietnia, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio tez marudliwe dzionki, już nie wspominając o tragicznych nocach - mamy jakiś regres i tak kiepskiego snu, codziennie jak się budzę rano mam ochotę zadzwonić do swojego szefa ze dziś jednak nie dam rady 😉 ale ostatecznie wypełzam z łóżka.

    Mała nie słyszałam o tej metodzie z chusteczka- ciekawostka :)
    Współczuje walki ze sobą przy usypianiu Młodego. Mój na szczęście póki co zasypia dobrze przy cycu.

    I chciałam powiedzieć ze T to prawdziwy facet.
    Zasuwa rosołek z mięskiem aż mu się uszy trzęsą 😉 nawet umie nic nie wypluwać 😆 gardzi samymi warzywkami 🤣
    I udało się z kaszka taka gdzie łyżka stoi na mleku roślinnym 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 21:08

    Nobi, mała, Magra3, Monika29, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • mała Autorytet
    Postów: 2782 3860

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaania87 wrote:
    U nas ostatnio tez marudliwe dzionki, już nie wspominając o tragicznych nocach - mamy jakiś regres i tak kiepskiego snu, codziennie jak się budzę rano mam ochotę zadzwonić do swojego szefa ze dziś jednak nie dam rady 😉 ale ostatecznie wypełzam z łóżka.

    Mała nie słyszałam o tej metodzie z chusteczka- ciekawostka :)
    Współczuje walki ze sobą przy usypianiu Młodego. Mój na szczęście póki co zasypia dobrze przy cycu.

    I chciałam powiedzieć ze T to prawdziwy facet.
    Zasuwa rosołek z mięskiem aż mu się uszy trzęsą 😉 nawet umie nic nie wypluwać 😆 gardzi samymi warzywkami 🤣
    I udało się z kaszka taka gdzie łyżka stoi na mleku roślinnym 👍
    Brawo dla T za piękne jedzenie 💪
    A przetarcie mokrą chusteczką powoduje to, że dziecko się odsika jeszcze w starą pieluszkę i nie nasika ci na twarz 🤣 Tylko odczekaj chwilę zanim zdejmiesz starego pampersa

    aaaania87, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • mlia Autorytet
    Postów: 869 1716

    Wysłany: 17 kwietnia, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ile śpią wasze maluchy? U nas ostatnio nie wiem czy to przez jakiś skok czy pogodę ale śpi bardzo dużo. Rano co prawda wstaje przed 6 ale potem ma drzemkę po 8, ostatnio po drugim śniadaniu (pierwsze to mleko a na drugie dostaje słoik) prześpi nawet z dwie godziny. Nawet nie zdążę wyjść na spacer a już śpi. Później po południu z pół godziny no i po 19 idzie spać i śpi do rana. Nie wiem czy to nie za dużo. Tak jest od niedawna, wcześniej mniej spał, chyba że na spacerze. Niestety byliśmy u lekarza kilka dni temu i nie pytałam bo jeszcze było "normalnie".

    age.png
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3032 5412

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitem była puszka na pierniki 🤣 na mikołajki dostał kulę ta co sama się kręci , jak pełzał nie był nią zainteresowany, dopiero jak zaczął siadać. Miał duża fazę na nią i jak zaczynał raczkować to ja uwielbiał.
    Aniu oj tak takie zabawki są najlepsze , albo wszystkie opakowania z makaronem, soczewicą itp. Ja przykrywam chusteczka jak widzę że we mnie celuje 🤣 brawo za jedzenie 👏♥️ haha wie co do dobre i wie że mięsem się nie pluje 🤣
    Mała weź pod uwagę to że młody urodził się wcześniej. Serio to ma znaczenie, niby to tylko 4 tyg ale to ważne 4 tyg. Nasza fizjo mówiła że ostatnie 2 tyg są ważne pod względem budowania napięcia mięśniowego. Ważne że to się pojawiło ♥️ ciekawy sposób z tą chusteczka 😀

    mała, aaaania87 lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • The_sleeping_beauty Autorytet
    Postów: 748 1278

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Dziewczyny, ile śpią wasze maluchy? U nas ostatnio nie wiem czy to przez jakiś skok czy pogodę ale śpi bardzo dużo. Rano co prawda wstaje przed 6 ale potem ma drzemkę po 8, ostatnio po drugim śniadaniu (pierwsze to mleko a na drugie dostaje słoik) prześpi nawet z dwie godziny. Nawet nie zdążę wyjść na spacer a już śpi. Później po południu z pół godziny no i po 19 idzie spać i śpi do rana. Nie wiem czy to nie za dużo. Tak jest od niedawna, wcześniej mniej spał, chyba że na spacerze. Niestety byliśmy u lekarza kilka dni temu i nie pytałam bo jeszcze było "normalnie".

    U nas jest podobnie. Pierwsza drzemka godzinę po obudzeniu- Zwykle 0,5 h, ale czasem przedłuża się do godziny.
    Potem w południe dłuższa drzemka – półtorej godziny do dwóch.
    Potem po Południowa drzemka około 0,5 h
    Kładziemy się spać o dziewiętnastej, do dwudziestej już śpi i z dwiema przerwami na jedzenie w nocy śpi już do rana. Zwykle budzi się koło szóstej lub 06:30.
    Nie miałam poczucia że to za dużo…


    mlia, mała lubią tę wiadomość

    age.png
  • Magra3 Autorytet
    Postów: 934 1894

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Dziewczyny, ile śpią wasze maluchy? U nas ostatnio nie wiem czy to przez jakiś skok czy pogodę ale śpi bardzo dużo. Rano co prawda wstaje przed 6 ale potem ma drzemkę po 8, ostatnio po drugim śniadaniu (pierwsze to mleko a na drugie dostaje słoik) prześpi nawet z dwie godziny. Nawet nie zdążę wyjść na spacer a już śpi. Później po południu z pół godziny no i po 19 idzie spać i śpi do rana. Nie wiem czy to nie za dużo. Tak jest od niedawna, wcześniej mniej spał, chyba że na spacerze. Niestety byliśmy u lekarza kilka dni temu i nie pytałam bo jeszcze było "normalnie".
    No i u mnie ostatnio podobne, już się bałam że jakieś przeziębienie czy coś go bierze bo więcej chce spać w dzień. A hitem jest to, że chwilę po 17 to idzie spać i to na noc już i śpi tak jak zawsze do ok 5:30 (jeszcze na spiocha daje mu mleko ok 21) Ma tak od soboty.

    mlia, The_sleeping_beauty, mała, aaaania87 lubią tę wiadomość

    10.2023 nasza miłość 💚
    age.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 17 kwietnia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam bym sie cieszyla ze tyle dziecko spi 🤣

    U nas mala wstaje ok 7, po uplywie dwoch godzin ma drzemke. Pozniej spi w poludnie i po poludniu, czasami jeszcze pod wieczor zalezy od dnia ale glownie sa to 3/4 drzemki. Czasowo roznie ale zazwyczaj sa krotkie- po pol godziny. Na noc chodzi spac o 22 i sie budzi dwa razy albo i cztery 🙈 bardzo czesto dluzej ja usypiam niz ona spi 🤣🤣🤣

    Co do stopki w buzi, dla mnie jest to jedna z najfajniejszych i najbardziej rozczulajacych umiejetnosci. Za kazdym razem sie usmiecham sama do siebie jak tak robi 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 15:00

    mała, aaaania87, Magra3, mlia, Monika29 lubią tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mlia Autorytet
    Postów: 869 1716

    Wysłany: 17 kwietnia, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magra3 wrote:
    No i u mnie ostatnio podobne, już się bałam że jakieś przeziębienie czy coś go bierze bo więcej chce spać w dzień. A hitem jest to, że chwilę po 17 to idzie spać i to na noc już i śpi tak jak zawsze do ok 5:30 (jeszcze na spiocha daje mu mleko ok 21) Ma tak od soboty.
    No właśnie śpi więcej niż jeszcze w zeszłym tygodniu dlatego zaczęłam się zastanawiać o co kaman. Ale może to pogoda tak wpływa. Jutro idziemy na pierwsze zajęcia muzyczne na 16.15 to nie pośpi :)
    Nie mamy szczęścia jeśli chodzi o basen, ale w maju zaczynają się zajęcia dość blisko nas to chyba tam się zapiszemy a może spróbujemy pójść sami wcześniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 15:59

    Magra3, The_sleeping_beauty, mała, aaaania87, Monika29 lubią tę wiadomość

    age.png
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 914 1489

    Wysłany: 17 kwietnia, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My ostatnio oprócz około 0,5-1h drzemki z rana śpimy 3/4 razy po 20 min 😅
    W nocy pobudka co 2h na jedzenie a ostatnio jeszcze jakieś problemy ze snem koło 1 w nocy 🤷‍♀️ trzymam się teorii ze to jakiś skok 🤭
    Zasypiamy o 20

    Już się nie łudzę ani na nic nie liczę 😀

    mlia, The_sleeping_beauty, mała lubią tę wiadomość

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1698 3124

    Wysłany: 18 kwietnia, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaania87 wrote:
    My ostatnio oprócz około 0,5-1h drzemki z rana śpimy 3/4 razy po 20 min 😅
    W nocy pobudka co 2h na jedzenie a ostatnio jeszcze jakieś problemy ze snem koło 1 w nocy 🤷‍♀️ trzymam się teorii ze to jakiś skok 🤭
    Zasypiamy o 20

    Już się nie łudzę ani na nic nie liczę 😀

    Aniu, podziwiam Cię, że jesteś w stanie funkcjonować a do tego wróciłaś do pracy. Przyzwyczaiłam się do nocnego wstawania co 3 godz. ale co 2 to już byłoby grubo 🙈

    U nas w ciągu dnia jest kilka drzemek i łącznie mała przesypia ok. 2,5 godz. Jak ma bardziej senny dzień potrafi dociągnąć do 3,5 godz.

    mała, Monika29 lubią tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 914 1489

    Wysłany: 18 kwietnia, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    Aniu, podziwiam Cię, że jesteś w stanie funkcjonować a do tego wróciłaś do pracy. Przyzwyczaiłam się do nocnego wstawania co 3 godz. ale co 2 to już byłoby grubo 🙈

    U nas w ciągu dnia jest kilka drzemek i łącznie mała przesypia ok. 2,5 godz. Jak ma bardziej senny dzień potrafi dociągnąć do 3,5 godz.

    Sama się zastanawiam jak ja ogarniam te kwestie 🫣
    Zastanawiam się ile mój organizm jeszcze pociągnie w takim trybie 😱 przy moich problemach immuno zaraz wszystko się posypie

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • mlia Autorytet
    Postów: 869 1716

    Wysłany: 18 kwietnia, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaania87 naprawdę podziwiam cię. Dla mnie sen jest bardzo ważny i to, że od miesiąca nie muszę się budzić jest dla mnie błogosławieństwem. Oczywiście wybudzam się na kwilenie albo jakieś dziwne dźwięki ale zwykle jest to nad ranem czyli z 5-6 godzin mam przespanych ciurkiem. Życzę Ci aby i u ciebie tak zaczęło być.

    age.png
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ