X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 2 marca 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, jak się zakwalifikujecie to dostaniesz pełną rozpiskę ile co kosztuje bez i z dofinansowaniem. Jak chcesz to ja ją gdzieś pewnie mam to mogę poszukać.

    Badania - w zależności od tego kiedy miałaś robione poprzednio. Jak są jeszcze ważne to nie ma potrzeby powtarzać.
    Ja z p. Małgosią kontaktuję się telefonicznie - i jest to złota kobieta. Pomnik powinni jej postawić. Wie i kojarzy chyba każdą parę ( nie wiem jak to możliwe)

    Wizyty niestety nie są objęte dofinansowaniem, leki raczej też nie.
    Z tego co pamiętam to leki do stymulacji to koszt ok 600 - 800zł. Staram się tych kosztów nigdy nie podliczać, bo wtedy zrobi mi się słabo ;) ale wydaje mi się, że przy pierwszej procedurze poszło ok 3 tyś tak łącznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2018, 19:32

    olcia.de lubi tę wiadomość

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam dziś taki kosztorys... ale troche zieloni jesteśmy, nie do konca ogarniam... chyna faktycznie najlepiej skontaktowac się z p. Małgosią... a mozna sie z nia umowic2na rozmowę osobistą?

  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 2 marca 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie próbowałam, ale myślę, że nie zaszkodzi. Jak nie będzie miała czasu się spotkać to na pewno telefonicznie Ci wszystko powie.
    A i zapomniałam dodać, że koszt tej pierwszej procedury zależy też czy będzie transfer od razu czy nie. Mnie po pobraniu komórek przesunęli transfer na kolejny cykl, więc też rozłożyły się koszta.

    olcia.de, MoniaS lubią tę wiadomość

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
  • Mona Lisa Znajoma
    Postów: 28 28

    Wysłany: 3 marca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Byłam w zeszłym miesiącu na cyklu wizyt u Kłosińskiego w Salve. trafiłam tam z polecenia przyjaciółki, która pod jego opieką zaszła w ciąże po inseminacji i potem prowadził jej ciąże i chyba tez robił cesarkę w salve. Zrobił na mnie mile wrażenie i dość profesjonalne ( z tego co mówiły panie w rejsteracji to chyba juz kolo 10 lat zajmuje sie tematem niepłodności). Macie jakieś z nim doświadczenie? Kobitki przed gabinetem wyglądały na zadowolone i nawet niektóre o nim się dobrze wypowiadały, ale głupio mi było się dopytywać.
    dodatkowo chciałam zapytać czy wiecie po co zlecił mi badanie bakterii H. pylori?? jaki to ma związek ze staraniem o ciąże.
    I mam jeszcze jedno głupie pytanie - zlecił rownież badania dla mojego męża, który się zapiera, że nie pójdzie - jak ma go nakłonić?

    MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    mona lisa
  • Mona Lisa Znajoma
    Postów: 28 28

    Wysłany: 3 marca 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje z góry za wszelkie rady:)

    MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    mona lisa
  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 3 marca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona Lisa wrote:
    Hej dziewczyny. Byłam w zeszłym miesiącu na cyklu wizyt u Kłosińskiego w Salve. trafiłam tam z polecenia przyjaciółki, która pod jego opieką zaszła w ciąże po inseminacji i potem prowadził jej ciąże i chyba tez robił cesarkę w salve. Zrobił na mnie mile wrażenie i dość profesjonalne ( z tego co mówiły panie w rejsteracji to chyba juz kolo 10 lat zajmuje sie tematem niepłodności). Macie jakieś z nim doświadczenie? Kobitki przed gabinetem wyglądały na zadowolone i nawet niektóre o nim się dobrze wypowiadały, ale głupio mi było się dopytywać.
    dodatkowo chciałam zapytać czy wiecie po co zlecił mi badanie bakterii H. pylori?? jaki to ma związek ze staraniem o ciąże.
    I mam jeszcze jedno głupie pytanie - zlecił rownież badania dla mojego męża, który się zapiera, że nie pójdzie - jak ma go nakłonić?

    Mona, odnośnie Kłosińskiego to nie pomogę, bo nigdy u niego nie byłam.
    Bakteria h.pylori może mieć wpływ na zapłodnienie/utrzymanie ciąży. Tak przynajmniej wyczytałam jak sama ją robiłam. Wydaje mi się, że to badanie jest też wymogiem dla par z dofinansowania ( ale pojęcia nie mam dlaczego). Generalnie raczej warto wiedzieć, że się tego nie ma: http://www.filozofiazdrowia.com/skuteczny-sposob-na-helicobacter-pylori/

    A jeżeli chodzi o męża - no bez jego badań będzie ciężko. Nie wiem czy masz już jakąś diagnozę niepowodzeń? Jesteś przed in vitro?

    Mona Lisa, MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
  • Mona Lisa Znajoma
    Postów: 28 28

    Wysłany: 4 marca 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki K` za odpowiedź.
    Rozmawiałam jeszcze wczoraj z jedną z dziewczyn w kolejce i mówiła, że jest z Kłosińskiego zadowolona, dobrze stymuluje, sympatyczne etc.. zobaczymy - podobno też robi specjalizację z endokrynologii.
    No tak lepiej wziąć antybiotyk na 2 tyg niż z tym chodzić , ale myślałam,że to tylko na żołądek źle robi...tak czy siak dziękuje za pomoc i dam znać po jak poszło.

    Nad mężem pracuje i mam nadzieje, że w przyszłym ty zrobi badania:)

    MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    mona lisa
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 marca 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona Lisa wrote:
    Dzięki K` za odpowiedź.
    Rozmawiałam jeszcze wczoraj z jedną z dziewczyn w kolejce i mówiła, że jest z Kłosińskiego zadowolona, dobrze stymuluje, sympatyczne etc.. zobaczymy - podobno też robi specjalizację z endokrynologii.
    No tak lepiej wziąć antybiotyk na 2 tyg niż z tym chodzić , ale myślałam,że to tylko na żołądek źle robi...tak czy siak dziękuje za pomoc i dam znać po jak poszło.

    Nad mężem pracuje i mam nadzieje, że w przyszłym ty zrobi badania:)
    H. Pyroli powoduje stan zapalny w organizmie, a on nie jest pozadany, zmienia reakcje immunologiczne.

    K' to badanie nie jest obowiazkowe do dofinansowania ;)

    Mona Lisa, MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 marca 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona Lisa ja miałam doczynienia z Kłosińskim i osobiście gdybym mogła poszłabym do innego lekarza ale nie dało rady. u niego robiłam jedynie monitoring w trakcie stymulacji jak jajcory rosną. miedzy nami nie było chemii i na mnie nie zrobił dobrego wrażenia. mam koleżanki które od niego uciekły po nieudolnej stymulacji ale znam również takie które sobie Go bardzo chwaliły.

    co do męża może łatwiej mu będzie oddać nasienie w domu, zadzwoń i uzgodnij z embriologiem (jest taka możliwość) bo za pierwszym razem tak właśnie zrobiliśmy z mężem, za drugim razem wciągnął mnie ze sobą do pokoiku w salve :)

    MoniaS lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • MoniaS Znajoma
    Postów: 24 31

    Wysłany: 4 marca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mona Lisa.
    zagladalam tu 2 lata temu, ale dopiero tera założyłam konto:). Teraz niedługo będę się szykowac do drugioego mrożaczka i wracam do Kłosińskiego wiec tez Ci podpowiem. Ja Go bardzo polecam i Libię. Mam dwie koleżanki z tych stymulacji sprzed 1,5 roki i tez poszły bardzo dobrze. Jedna ma synka druga (wprawdzie dopiero po 3 transferze) bliźniaczki;)
    Ja juz jestem rok po pierwszej stymulacji u Kłosińskiego i 3 mce po porodzie.Było u niego doskonale. Ma dużo pacjentek. Wiesz, nie jest jakis wylewny (wprawdzie to nie to co mruk Sobkiewicz, ale tez mało mówił), ale wszystko poszło super. Małam 14 komórek po stymulacji, wczesniej właczylył Euthyrox i Metformine i ogólnie czułam sie spokojnie. Koleżankę skierował do Paśnika (chyba tak sie nazywa) . On jej włączył jakies kroplówki i po nich ten udany transfer. Więc wiem, że modyfikuje leczenie i nie robi „kotlet raz”:)
    Wracając do nas to w sumie 5 zarodków i jeszcze 6 oocytów zamrożonych. Także spokojnie spokojnie. Jest dobrym fachowcem a i na endokrynologii też się zna. Czasem trzeba Go tylko dopytać o coś, ale wiedzę ma dużą więc spokojnie. ja miałam zawsze kartkę z pytaniami bo potem jak siędze w gabinecie to z głowy wylatuje.
    Będziemy na bieżąco

    Mona Lisa, Pattison lubią tę wiadomość

    MoniaS
  • Mona Lisa Znajoma
    Postów: 28 28

    Wysłany: 4 marca 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedz!!!!
    w ogóle nie spodziewałam się, aż takiego odzewu.
    odnośnie odpowiedzi józefka to chyba jesteś do niego uprzedzona bo nie miałam takiego wrażenia i na znanym lekarzu ma bardzo dobre opinie...
    no nie wiem, pewnie kwestia chemii
    sama zobaczę dam znać...
    krew na chlamydie oddam zatem
    aha Bella 93 dzięki za podpowiedź z oddaniem nasienia do badania w domu - a jaki jest czas dowiezienia??? mamy około 30 minut do Salve jak nie ma korków....

    MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    mona lisa
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 marca 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona Lisa, odpowiedzialam na pytanie dotyczace h. pyroli
    Chlamydie najlepiej robic z wymazu z pochwy, a nie z krwi

    Mona Lisa, Pattison lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mona Lisa Znajoma
    Postów: 28 28

    Wysłany: 4 marca 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, że pylori nie chlamydie...
    to H i to CH:)
    rozmawiałam dzisiaj z koleżanką która jak się okazało ma synka po Salve i tez chodziała do Kłosińskiego bardzo zadowolona, bardzo ludzki i miły, także idę do niego.
    Aha mówiła mi, że robił jej cięcie w Salve i że ogólnie prowadzi swoje pacjentki do końca, Stefanowicz chyba nie jest przy porodach?

    MoniaS, Pattison lubią tę wiadomość

    mona lisa
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 marca 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona Lisa wrote:
    No pewnie, że pylori nie chlamydie...
    to H i to CH:)
    rozmawiałam dzisiaj z koleżanką która jak się okazało ma synka po Salve i tez chodziała do Kłosińskiego bardzo zadowolona, bardzo ludzki i miły, także idę do niego.
    Aha mówiła mi, że robił jej cięcie w Salve i że ogólnie prowadzi swoje pacjentki do końca, Stefanowicz chyba nie jest przy porodach?
    Ja nie pomoge, bo jestem tu dla towarzystwa ;)
    Podchodzilam w Gamecie

    MoniaS lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 marca 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nasienie o ile dobrze pamiętam 30 min. ale warto podpytać p. Gosi nie wiem czy dziewczyny z rejestracji mają wiedzę. Stefanowicz o ile się nie mylę jedynie przy porodach SN, mnie skierowała do Wilińskiego na CC.

    czy do Kłosinskiego jestem uprzedzona, nie raczej nie. nie zrobił na mnie wrażenia jak Stefanowicz czy Kokoszko. i tak jak pisałam, mam koleżanki bardzo zadowolone z jego opieki i takie które od niego uciekły. ale tak jest z każdym lekarzem, jednemu przypasuje drugiemu nie. a leczenie płodności wymaga pełnego zaufania do swojego lekarza.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • MoniaS Znajoma
    Postów: 24 31

    Wysłany: 4 marca 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda. Mnie Kłosiński bardzo pasuje, ufam mu w pełni. Stefanowicz dla mnie zbyt powolna, spóźnia sie (to trochę brak szacunku dla pacjetka) , Kokoszko nie znam, Sobkiewicz świetny fachowiec ale gbur i mruk...
    A około 30% pacjentek migruje i zmienia lekarzy chociaz jak potem rozmawiałam z nimi to u innych tez nie wychodziło. To normalne, te którym nie wyszło szukają dalej ale niestety na ogół tez nie wychodzi. Ja jestem zwolenniczka jednego lekarza, akurat Kłosińskiego. Mnie i innym sie z nim udało. Wiedzę ma duzo, ale czasami wizytbyly szybki, zwłaszcza podczas monitoringu. Pamietam, ze na pierwszej wizycie rozmawialiśmy ze 20 minut , ale nawet usg nie zrobił. Potem dla odmiany usg robił co wizyte , ale mniej mówił. Każdy ma swoją strategie, swoje podejście, swoje doswiadczenie etc. Mona idź spokojnie i sama zobacz. Mysle, ze bedziesz bardzo zadowolona. Daj znac jak było... moze i jozefka przekonasz;)

    Mona Lisa, Pattison lubią tę wiadomość

    MoniaS
  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6077 4460

    Wysłany: 5 marca 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do IVF będę się trzymała Stefanowicz bo mi da accofil domacicznie, już z nią na ten temat rozmawiałam. Choć ceny nie chciała podać i Kokoszko.
    Choć jakbym miała wybierać między tymi dwiema, nie wiem którą bym wybrała. Myślę ze Stefanowicz jest bardziej doświadczona.
    Np. Kokoszko dała mi zastrzyk na pęknięcie przy pęcherzykach 21, 22 i 14 a Stefanowicz dzień później przy pęcherzykach 21, 20. Myślę ze gdyby kokoszko dała mi zastrzyk 1 czy 2 dni później ten maluch by dorósł i pękł a tak powstała torbiel.
    Co do Kłosińskiego nie miałam okazji go poznać, może kiedyś go poznam . Bo teraz zapisać się na wizyty to trzeba 2-3 tyg za wczasu, bo inaczej nie ma szans się dostać.

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 5 marca 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaS oj mnie na pewno nie, choć ciesze się że tylu dziewczynom pomógł. a co do opóźnień u Stefanowicz raczej to nie brak szacunku dla pacjentek a głupota że zapisują do niej co 10-15 minut jak wizyta u niej trwa co najmniej 20 minut. (krócej niż 20 minut nigdynie byłam a miałam u niej 2 procedury i prowadziłam całą ciążę. do tego często Ona wykonuje zabiegi więc z automatu są u niej straszne obsuwki. nawet jak byłam zapisana jako pierwsza, weszłam z opóźnieniem :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • MoniaS Znajoma
    Postów: 24 31

    Wysłany: 5 marca 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłosiński podobno wykonuje tez transfery i punkcję w jakies dni.

    Pattison, Mona Lisa lubią tę wiadomość

    MoniaS
  • Pattison Znajoma
    Postów: 17 14

    Wysłany: 5 marca 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Jestem pierwszy raz na forum. Przyjaciółka powiedziała mi, żebym się tutaj zalogowała bo można uzyskać dużo informacji i wsparcia w trackie starań o ciąże. ja tez jestem pacjentka salve w Łodzi. Starałam się o zajście w ciąze przez 6 mcy u dr Stefanowicz, potem przeszłam za namową koleżanki do Kłosińskiego. nie żałuje tej decyzji, bo zaszłam u niego w ciąże po drugiej inseminacji, ale nie odchodziłam od Stefanowicz bo coś poszło nie tak tylko dla odmiany. I odmiana poskutkowała. Jest dla mnie miłym człowiekiem co w tych moich (naszych) staraniach było ważne, a jednocześnie ma duża wiedzę w temacie i chyba już całkiem spore doświadczenie - są dziewczyny, które go kojarzyły go sprzed 7-8 lat a to przy ilości pacjentek przed gabinetem chyba niezłe otrzaskania.
    Myślę, że jeżeli wrócimy po drugie dzieciątko to tez do Kłosińskiego.
    Pozdrawiam i chętnie coś jeszcze podpowiem, chociaż ja nie musiałam podchodzić do IVF także nie wszystko wiem.

    MoniaS, Mona Lisa lubią tę wiadomość

    Pattison
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ