X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • szaszunia Przyjaciółka
    Postów: 76 21

    Wysłany: 14 marca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie w tym wątku:)
    Pisałam na forum rok temu, gdy okazało się że mąż ma azoospermie. Dziś już wiemy że jest nosicielem genu mukowiscydozy. Nie mamy innego wyjścia, szykujemy się do biopsji jąder i in vitro w Salve w Łodzi.
    I tutaj moje pytanie. Jakie są ceny w Salve?
    Pani z którą rozmawiałam mówiła dość enigmatycznie, że zależy jakie leki, i widełki za leki od 2-10 tys :0 a sam zabieg 5400 plus biopsja 2500.
    Proszę podzielcie się rzeczywistymi danymi, która już próbowała <3

    30 lat, AMH 4, ja zdrowa
    Mąż Azoospermia
    07.2018 Plemniki z biopsji
    08.2018 punkcja, 4 komórki pobrane, nie uzyskano zarodków
    24.11.2018 punkcja, 12 dojrzałych komórek
  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaszunia, a nie będziecie się starać o miejskie dofinansowanie?

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
  • szaszunia Przyjaciółka
    Postów: 76 21

    Wysłany: 15 marca 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K' wrote:
    Szaszunia, a nie będziecie się starać o miejskie dofinansowanie?
    Nie mieszkamy w Łodzi wiec nie możemy.

    30 lat, AMH 4, ja zdrowa
    Mąż Azoospermia
    07.2018 Plemniki z biopsji
    08.2018 punkcja, 4 komórki pobrane, nie uzyskano zarodków
    24.11.2018 punkcja, 12 dojrzałych komórek
  • szaszunia Przyjaciółka
    Postów: 76 21

    Wysłany: 15 marca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuska a kiedy można mówić o refundacji leków?

    30 lat, AMH 4, ja zdrowa
    Mąż Azoospermia
    07.2018 Plemniki z biopsji
    08.2018 punkcja, 4 komórki pobrane, nie uzyskano zarodków
    24.11.2018 punkcja, 12 dojrzałych komórek
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 15 marca 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szaszunia wrote:
    Martuska a kiedy można mówić o refundacji leków?
    Ponizej 40rz
    Amh powyżej 0,7
    Fsh ponizej 15

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • szaszunia Przyjaciółka
    Postów: 76 21

    Wysłany: 15 marca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No może sie zalape, badań nie mam i jeszcze nie robię żeby nie straciły ważności. Ale ogólnie cale Zycie wydawało mi sie jestem zdrowa wiec tu byłabym dobrej myśli

    30 lat, AMH 4, ja zdrowa
    Mąż Azoospermia
    07.2018 Plemniki z biopsji
    08.2018 punkcja, 4 komórki pobrane, nie uzyskano zarodków
    24.11.2018 punkcja, 12 dojrzałych komórek
  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 15 marca 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba ok trochę plamilam w tamtym tygodniu ale doktor sprawdził wszystko było ok, trochę miałam niski progesteron bo wcześniej kazał odstawić mi prolutex no i po 4 dniach od odstawienia zaczęłam plamic więc kazał brać dalej. Wczoraj byłam na wizycie w karcie ciąży mam napisane 9,5 tygodnia serduszko bije, mam niewielki skrzep i jeszcze jak on to powiedział niezarosnieta jame macicy jak to dobrze zrozumiałam, powiedział że mogą się zdarzyć jeszcze niewielkie krwawienia, następną wizytę 4 kwietnia chyba że coś się będzie działo to wiadomo wcześniej. Ogólnie dużo odpoczywać i nie stresować się. Tylko nie wiem czemu przepisał mi tylko jedno opakowanie prolutexu, ktoś to przyjmował? Powiedzcie do którego tyg.stosowalyscie i inne leki typu Acard, utrogestan, Encorton i fraxiparyne

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Grzanka
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomoge, bo nigdy nie bylam na tym etapie.
    Dziewczyny na glownym biora zazwyczaj, min do 12tc

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzanka. Prolutex i utrogestan cały pierwszy trymestr od drugiego trymestru przeszłam na luteine (dużo tańsza). Acard odstawiłam na miesiąc od porodu. fraxiparine do konca brałam. encorton i prognynowa stopniowo zmniejszana dawka i zakończyłam brać również koło końca pierwszego trymestru. jak coś pytaj śmiało

    Grzanka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka no właśnie tak mi się wydawało że prolutex do 12 tyg a ja mam dzisiaj wg kalkulatora ciąży skonczone 9 tyg czyli jestem w 10 tyg. A może ja coś źle liczę, prolutexu mam 9 ampulek czyli powinnam mieć przepisane jeszcze jedno opakowanie, popraw mnie jak coś źle liczę ost.miesiaczke miałam 8 stycznia a transfer 27 stycznia bo już się pogubiłam w tym liczeniu. Z utrogestonem nie ma problemu bo to mogę zawsze dokupić w rejestracji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2018, 12:44

    Grzanka
  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka a mam jeszcze jedno pytanie :) dotyczy testu Papa że względu na mój wiek prawie 37lat należy mi się to badanie za darmo, czy ty robiłaś to badanie w Salve lekarz polecał jeszcze badanie Harmony tyle że kosztuje 2500 i daje prawie 100% pewności a test Papa wskazuje ok 90% prawdopodobieństwa wystąpienia wad.

    Grzanka
  • Mona Lisa Znajoma
    Postów: 28 28

    Wysłany: 16 marca 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak test pappa masz za darmo
    ale dodtkowe testy wolnego DAN płodowego są płatne - ok 2tys

    MoniaS lubi tę wiadomość

    mona lisa
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 16 marca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzanka o wyłączeniu i zmniejszeniu dawek decydowała u mnie Stefanowicz. aleeee :) co mogę Ci podpowiedzieć ostatnie 2 tyg brania prolutexu uprosiłam zmianę leku na mniej hmmmm kosztowny i zamiast utrogestanu 3X1 brałam 3X2 globułki. potem wyprosiłam recepty na luteinę i wogólę odetchełam bo opakowanie kosztowalo pare złotych a działanie ma to samo co utrogestan :)

    mi test papa sie nie nalezał jeszcze i Go nie robiłam. na usg I trymestru czyli to co sprawdza lekarz kość nosową i szczegółowo bada maleństwo usłyszałam że jest wszystko superi ok i nie muszę robić tego badania jak nie chcę bodajże w 11tc to było.

    całą ciążę prowadziłam u dr. Stefanowicz z Salve

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 16 marca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja chodzę do Sobkiewicza i już raz mi odstawil prolutex a po 4 dniach miałam brązowe plamienie i kazał brać dalej przepisał 2 opakowania a teraz jak byłam i mu powiedziałam że mam 4 ampułki to mi przepisał tylko 1 opakowania a wizytę mam 4 kwietnia. Mogę pójść do lux medu i poprosić lekarke żeby mi przepisala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2018, 22:24

    Grzanka
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 16 marca 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj Sobkiewicza trzeba pilnować bo nie liczy opakowań. ja w ciąży byłam u niego raz bo Stefanowicz na urlopie była. zamiast 3 op fraxiparine przepisał mi 1 tylko i jeszcze bldenie wystawił L4 ale na szczeście wyłapałam pomyłkę zaraz po wyjściu i mi poprawił. okazało się, że jego asystentka źle wpisała (ale mi było jej szkoda,bo spojrzenie doktorka mówiło że zaraz sobie pogadają)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Grzanka Ekspertka
    Postów: 129 54

    Wysłany: 16 marca 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie u niego tez ciezko o jakas informacje, chętnie bym zmieniła lekarza ale trochę mi głupio z niego rezygnować bo jest naprawdę dobrym specjalistą i nie wiem czy ktoś inny by się zgodził prowadzić ciążę skoro on prowadzi od początku

    Grzanka
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 16 marca 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teoretycznie zawsze możesz spróbować iść na wizytę do innego lekarza i podpytać. u Stefanowicz trzeba być przygotowaną że zawsze ma opóźnienia ale badania trwają ok 15-20 minut. zawsze dokładnie pokazuje dzidziolka mówi i pokazuje co gdzie jest i daje mnóstwo fotek no i najważniejsze ma spec diagnostyka prenatalna. Kłośiński za to pracuje dodatkowo w Madurowiczu, więc jakby nie daj Boże coś masz swojego lekarza w szpitalu.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • MoniaS Znajoma
    Postów: 24 31

    Wysłany: 18 marca 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie Ty wybierasz lekarza, ale rozumiem rozterki. U Stefanowicz czasami i 2 h czekasz pod gabinetem na wejście, ale ma dłuższe wizyty. Ja prowadziłam ciąże u Kłosińskiego. Jestem bardzo zadowolona. Wiesz nigdy nie pogadał o dupie Maryny, ale fachowość najwyższa klasa, USG na każdej wizycie, dokładne badanie itd. Mam jeszcze dwie przyjaciółki, którym ciąże prowadził i był przy porodzie (robi cięcia w Salve tez). Ja osobiście Go bardzo polecam i niedługo wracam po drugie;)

    Mona Lisa lubi tę wiadomość

    MoniaS
  • MoniaS Znajoma
    Postów: 24 31

    Wysłany: 18 marca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Kłosiński jest tez teraz na stażu w Matce Polce - podobno robi druga specjalizacje.
    PS zdjęcie dzidziusia z Usg miałam po każdej wizycie;)

    Mona Lisa lubi tę wiadomość

    MoniaS
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 18 marca 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłośiński teraz w Matce Polce to sorki za wprowadzenie w błąd w 2016 jak bylam w 30 tc i leżałam w MAdurowiczu to tam pracował w tedy. przepraszam za wprowadzenie w błąd

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ