X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 9 marca 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Dziewczyny patrzę na cennik i tak się zastanawiam czy dobrze rozumiem. Jeśli by było zapłodnienie komórek bez transferu tylko z zamrozeniem to płaci się np 5400 i wtedy za transfer już nie jakby był później, (no bo całego pakietu nie wykorzystam) ? Za sama punkcje mam powiedziane 3900 i potem jakbym chciała rozmrozic i zaplodnic to płacę jak za invitro 4400 /5400? Wychodzi mi na to, że bardziej opłaca się je zaplodnic od razu...
    Maja, różnica jest taka, ze jak teraz zamrozisz komorki i podejdziesz do kolejnej stymulacji to zapewne w cenie tej drugiej procedury, zaplodnia Ci komorki z pierwszej.


    Babyhope, nie bardzo Ci pomoge, bo po moich doświadczeniach uważam, że nie warto robic allo mlr. Ale czysto teoretycznie robi się, po poronieniach, żeby sprawdzić czy zarodek jest chroniony.
    Jak leczylam sie u Pasnika to bralam encorton 10mg i Intralipid na NK.
    Intralipid kupowalam w aptece na recepte i z zapotrzebowaniem, mialam Pania ktora zakładała mi wenflon, a pozniej w domu narzeczony podlaczal ni kroplowke.

    Przy ostatnich transferach zrezygnowalam z Intralipidu i mialam wyzsze dawki encortonu (od Wilczyńskiego) 20/30mg i pomimo wysokich NK, ciaza rozwijala sie prawidlowo.

    Edit: Maja coś dużo jak za samą punkcje. W cenniku 3900zl jest za zaplodnienie komorek po rozmrozeniu, moze cos Ci pomylili?
    Sama punkcja i pozniej zaplodnienie po rozmrozeniu powinny dawać podobna cene do tej za cala procedure robiona naraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 17:04

    babyhope lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 9 marca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babyhope wrote:
    Maja25, dopytaj lepiej u pani doktor. Te sprawy finansowe czasem nas zaskakują w najmniej odpowiednim momencie. Lepiej być pewnym wcześniej za co się płaci. Ale analizując to co napisałaś, też bym wywnioskowała, że lepiej od razu zapładniać.

    Lekarz tu nie pomoże cennika nie zna od tego jest koordynator i dwie panie pracujące od rana które siedzą po lewej patrząc od rejestracji i one konkretnie zajmują się in vitro.
    Maja jeżeli nie masz transferu nie płacisz te 5400 tylko mniej czyli za samą punkcję o tym one informują

  • babyhope Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 9 marca 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93

    Wiesz, ja dostałam od pani doktor receptę i zlecenie na wykonanie wlewu. A to ZAPOTRZEBOWANIE to kto wydaje - jeśli ten sam lekarz, to dlaczego od razu nie wydała mi takiego dokumentu??? Czy możesz powiedzieć w jakiej aptece znalazłaś ten lek? Jeśli udałoby mi się go kupić na receptę, to zaoszczędziłabym na dojazdach do Łodzi i płaceniu za to w Salve (różnica jest naprawdę duża). Mam kuzynkę pielęgniarkę, więc bez problemu by mnie podpięła. Mam tylko jeden ogromny problem, nigdzie nie mogę znaleźć tego intralipidu. Jedyną apteką, do której dotarłam i mieli ten intralipid była w Warszawie, a ja jestem całkowicie z innych rejonów.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 17:42

    Leiden czynnika V, MTHFR
    ICSI w Salve:
    13.11.2018 4AA :(
    08.02.2019 4AA :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po pierwszej punkcji. Niestety najprawdopodobniej mamy tylko jeden zarodek do transferu. Jesteśmy załamani.... Jakie są Wasze doświadczenia? Mam wysokie amh, wyniki ok, problemem jest czynnik męski. Dlaczego mimo to tylko Jedna blastocysta. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 9 marca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Dziewczyny patrzę na cennik i tak się zastanawiam czy dobrze rozumiem. Jeśli by było zapłodnienie komórek bez transferu tylko z zamrozeniem to płaci się np 5400 i wtedy za transfer już nie jakby był później, (no bo całego pakietu nie wykorzystam) ? Za sama punkcje mam powiedziane 3900 i potem jakbym chciała rozmrozic i zaplodnic to płacę jak za invitro 4400 /5400? Wychodzi mi na to, że bardziej opłaca się je zaplodnic od razu...

    Maja za punkcje bez Transferu płacisz 3900.

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • babyhope Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 9 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia31 wrote:
    Dziewczyny jestem po pierwszej punkcji. Niestety najprawdopodobniej mamy tylko jeden zarodek do transferu. Jesteśmy załamani.... Jakie są Wasze doświadczenia? Mam wysokie amh, wyniki ok, problemem jest czynnik męski. Dlaczego mimo to tylko Jedna blastocysta. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

    A ile miałaś komórek jajowych? Ile udało się zapłodnić? Może coś podczas stymulacji poszło nie tak? Zbyt wysokie amh może świadczyć o policystycznych jajnikach. Ale ja nie jestem w tej kwestii ekspertką, więc nie chciałabym się wymądrzać.

    Leiden czynnika V, MTHFR
    ICSI w Salve:
    13.11.2018 4AA :(
    08.02.2019 4AA :(
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 9 marca 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babyhope wrote:
    Bella93

    Wiesz, ja dostałam od pani doktor receptę i zlecenie na wykonanie wlewu. A to ZAPOTRZEBOWANIE to kto wydaje - jeśli ten sam lekarz, to dlaczego od razu nie wydała mi takiego dokumentu??? Czy możesz powiedzieć w jakiej aptece znalazłaś ten lek? Jeśli udałoby mi się go kupić na receptę, to zaoszczędziłabym na dojazdach do Łodzi i płaceniu za to w Salve (różnica jest naprawdę duża). Mam kuzynkę pielęgniarkę, więc bez problemu by mnie podpięła. Mam tylko jeden ogromny problem, nigdzie nie mogę znaleźć tego intralipidu. Jedyną apteką, do której dotarłam i mieli ten intralipid była w Warszawie, a ja jestem całkowicie z innych rejonów.
    Zapotrzebowanie powinien wystawic lekarz razem z recepta. Moj dr z kliniki wystawial mi recepte a ja przynosiłam mu druk zapotrzebowania do wypelnienia, bo w klinice takiego nie mieli.

    Niestety nie jest to zadna sieciowka, tylko dwie prywatne apteki w Łodzi na Retkini.
    Ale...obie te apteki realizuja zamowienia ze strony recepta.pl, kiedys intralipid byl na niej dostepny, teraz nie. Nie mniej jednak po wycofaniu ze strony, obie apteki go dla mnie sciagaly z hurtowni, wiec podejrzewam, ze korzystaly z tej samej.
    Mozesz na stronie wprowadzic inny lek i sprawdzic, ktore apteki z Twojej okolicy realizuja zamówienia, a moze ktoras z nich wspolpracuje z ta hurtownia.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MAALINKAA Ekspertka
    Postów: 135 168

    Wysłany: 9 marca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Menopur nie miałam tylko mensinorm 150+gonal 150 przez 6 dni i potem 4 dni mensinorm 150+fostimon 2x75.od 6 dnia stymulacji cetrotide rano
    Ja mam takie same leki ja Ty . I w poniedziałek 2 podgląd jajeczek

    MALINKA
    39 lat
    AMH-0,680
    Punkcja 15.03.2019
    Transfer 18.03.2019
    2 zarodków 3 dniowy
    9dpt-beta 0,380 mIU/ml
    14dpt-beta <0,100mIU/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babyhope wrote:
    A ile miałaś komórek jajowych? Ile udało się zapłodnić? Może coś podczas stymulacji poszło nie tak? Zbyt wysokie amh może świadczyć o policystycznych jajnikach. Ale ja nie jestem w tej kwestii ekspertką, więc nie chciałabym się wymądrzać.

    13 komórek, 3 zaplodnione..

  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 9 marca 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    Maja za punkcje bez Transferu płacisz 3900.
    Dzisiaj pytałam jeszcze raz. Punkcja 3900 plus 800 mrozenie i niecale 500 przechowywanie a jak punkcja z transferem to 5400.MAmy zapłacić 5400 i jeśli się okaże, że transferu nie będzie to zwrócą różnice do 3900.Dla mnie to też dużo się wydaje. Ale dwie różne dziewczyny powiedziały to samo. Lekarz niestety odesłał do koordynatorki.
    Dziewczyny w poniedziałek punkcja i trzymajcie kciuki by wszystkie komórki były ok.

    MAALINKAA lubi tę wiadomość

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 9 marca 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Maja, różnica jest taka, ze jak teraz zamrozisz komorki i podejdziesz do kolejnej stymulacji to zapewne w cenie tej drugiej procedury, zaplodnia Ci komorki z pierwszej.

    Na to wychodzi, bo lekarz też mówił, że wszystko na raz by było zapladniane. Dopytam jeszcze jak to ma wyglądać po rozmrozeniu.

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 9 marca 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAALINKAA wrote:
    Ja mam takie same leki ja Ty . I w poniedziałek 2 podgląd jajeczek
    A ja w poniedziałek punkcje:) Ile masz jajek?

    MAALINKAA, babyhope lubią tę wiadomość

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 9 marca 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia31 wrote:
    Dziewczyny jestem po pierwszej punkcji. Niestety najprawdopodobniej mamy tylko jeden zarodek do transferu. Jesteśmy załamani.... Jakie są Wasze doświadczenia? Mam wysokie amh, wyniki ok, problemem jest czynnik męski. Dlaczego mimo to tylko Jedna blastocysta. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
    Przykro mi, można się złamać.. A ile mieliście zaplodnionych komórek?

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Przykro mi, można się złamać.. A ile mieliście zaplodnionych komórek?

    3 zaplodnione...

  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1508 1864

    Wysłany: 10 marca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babyhope wrote:
    Smerfelinka,

    Jak się czujesz? Jak tam twój skarb?

    Dziękuję Babyhope, bardzo dobrze :)
    Wszystkie ciążowe dolegliwości przyjmuję z radością. Tego przecież chciałam :) Maleństwo kopie już całkiem wyraźnie i mam potwierdzone, że to chłopak <3 W czwartek jadę już na usg połówkowe, nie mogę uwierzyć, że to tak szybko leci... Mam wrażenie, że dopiero co betę robiłam ;)

    Miałam ostatnio sporo przykrych przeżyć i mniej mnie było na forum, ale śledzę Was cały czas. Trzymam mocno kciuki kochana! Za Ciebie i za wszystkie pozostałe dziewczyny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2019, 10:06

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 10 marca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia31 wrote:
    3 zaplodnione...
    Te 13 byly dojrzale, czy to wszystkie pobrane a dojrzalych 3 i z tego jedna blastka?

    Maja, powodzenia.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MAALINKAA Ekspertka
    Postów: 135 168

    Wysłany: 10 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    A ja w poniedziałek punkcje:) Ile masz jajek?
    Jak narazie 5 jajeczek w prawym jajniku, lewego jajnika doktor nie znalazł .

    MALINKA
    39 lat
    AMH-0,680
    Punkcja 15.03.2019
    Transfer 18.03.2019
    2 zarodków 3 dniowy
    9dpt-beta 0,380 mIU/ml
    14dpt-beta <0,100mIU/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Te 13 byly dojrzale, czy to wszystkie pobrane a dojrzalych 3 i z tego jedna blastka?

    Maja, powodzenia.

    13 mi pobrali, 3 dojrzałe i z tego 1 blastka..

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 10 marca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia31 wrote:
    13 mi pobrali, 3 dojrzałe i z tego 1 blastka..
    Ja na 3dojrzale mialas jedna blastke to dobry wynik, ale duzo niedojrzalych.
    Pewnie inne leki/protokol pomoze.
    Jakie mialas dawki i przy jakiej wielkosci pecherzykow koniec stymulacji, estradiol?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • babyhope Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 10 marca 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Zapotrzebowanie powinien wystawic lekarz razem z recepta. Moj dr z kliniki wystawial mi recepte a ja przynosiłam mu druk zapotrzebowania do wypelnienia, bo w klinice takiego nie mieli.

    Niestety nie jest to zadna sieciowka, tylko dwie prywatne apteki w Łodzi na Retkini.
    Ale...obie te apteki realizuja zamowienia ze strony recepta.pl, kiedys intralipid byl na niej dostepny, teraz nie. Nie mniej jednak po wycofaniu ze strony, obie apteki go dla mnie sciagaly z hurtowni, wiec podejrzewam, ze korzystaly z tej samej.
    Mozesz na stronie wprowadzic inny lek i sprawdzic, ktore apteki z Twojej okolicy realizuja zamówienia, a moze ktoras z nich wspolpracuje z ta hurtownia.

    Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Gdy będę kolejny raz u doc. Paśnika, to poproszę go o wystawienie takiej recepty i zapotrzebowania (sądzę, że on takowe chyba posiada???). Pani dr w klinice wystawiała mi receptę, ale i tak nie mogłam jej wykorzystać :( . Spróbuję w internecie znaleźć tą aptekę o której wspominasz i zadzwonić do niej (czy może pamiętasz jej nazwę bądź dokładniejszy adres?). Może ten problem z intralipidem jest od niedawna i dlatego tak trudno go dostać??? Może w ministerstwie dokonali jakichś zmian dotyczących dostępności leku??? Ostatnie pytanie (w kwestii tego ZAPOTRZEBOWANIA), czy można druk pobrać z internetu czy może miałaś od jakieś lekarza taki druk (już kombinuję na wypadek gdyby pan doc. też nie miał takich druków)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

    Leiden czynnika V, MTHFR
    ICSI w Salve:
    13.11.2018 4AA :(
    08.02.2019 4AA :(
‹‹ 322 323 324 325 326 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ