X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    Co dr dr Krzeszowskiego byłam w pełni zadowolona ale jeśli o Dr K mam do niego duża sympatie ale tez uwagi co do prowadzenia ciąży mam, wydaje mi się ze on skupił się na parach do ivf i ciąże to tylko dodatek, nawet w soboty wizyt mi w ciąży nie pozwalał umawiać bo tylko ivf wtedy i pacjentki nie ciężarne.

    Tak popieram. Jeśli chodzi o ivf to jak najbardziej godny polecenia, dzięki niemu mamy Nasz cud. Ale na prowadzenie ciąży kolejny raz nie zdecydowałabym sie niestety na niego…

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Tak popieram. Jeśli chodzi o ivf to jak najbardziej godny polecenia, dzięki niemu mamy Nasz cud. Ale na prowadzenie ciąży kolejny raz nie zdecydowałabym sie niestety na niego…
    To do kogo można byłoby w Salve chodzić? 🙄

    zDmVp2.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że piszecie bo ja też u K. Zaraz będzie 12 tydzień to pora uciekać do kogoś innego ;)

    jaina_proudmoore, Maaaa lubią tę wiadomość

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    Dobrze, że piszecie bo ja też u K. Zaraz będzie 12 tydzień to pora uciekać do kogoś innego ;)
    I właśnie dlatego ja nie uciekłam bo on chociaż robił usg na każdej wizycie a wiem ze niektórzy nawet tego nie robią, warto skorzystać jeśli właśnie ktoś zna jakiegoś poleconego gin co robi i usg i sprawdza na każdej wizycie wagę, przepływy.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    I właśnie dlatego ja nie uciekłam bo on chociaż robił usg na każdej wizycie a wiem ze niektórzy nawet tego nie robią, warto skorzystać jeśli właśnie ktoś zna jakiegoś poleconego gin co robi i usg i sprawdza na każdej wizycie wagę, przepływy.


    To prawda, że robi tylko przeważnie go nie drukuje, po wizycie nie otrzymuje też opisu usg co moim zdaniem powinno być standardem za te pieniądze.
    Mam lekarza do którego chodziłam przed in vitro i chyba się do niego przepiszę - byłam wczoraj na usg, tłumaczył wszystko dokładnie i nawet 3d robił. Słuchaliśmy serduszka.
    W poniedziałek idę do K. to porównam podejście do pacjenta bo akurat oboje przyjmują w salve.

    jaina_proudmoore, Maaaa lubią tę wiadomość

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    To prawda, że robi tylko przeważnie go nie drukuje, po wizycie nie otrzymuje też opisu usg co moim zdaniem powinno być standardem za te pieniądze.
    Mam lekarza do którego chodziłam przed in vitro i chyba się do niego przepiszę - byłam wczoraj na usg, tłumaczył wszystko dokładnie i nawet 3d robił. Słuchaliśmy serduszka.
    W poniedziałek idę do K. to porównam podejście do pacjenta bo akurat oboje przyjmują w salve.

    Jeśli masz takiego sprawdzonego gin to jasne ze tak, ja właśnie nie miałam a jak znajome mówiły ze in prywatnie nawet usg nie robią to jak nie miałam do kogo to chodziłam dalej do dr K bo najbardziej był zaufany jakbym wiedziała o kimś dobrym co wlansie dokładniejsze usg robi co wizyty to tez bym poszła, zreszta ja jak miałam wątpliwości to poszłam tez na prenatalne dodadkowe do dr Dudarewicza tak dla pewności, choć takto prenatalne robiłam u Krz.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że opis Usg plus standardowe badania powinny być obowiązkowe na każdej wizycie. Chodzi przecież o życie i zdrowie matki i dziecka. Nie wyobrażam sobie biegania od lekarza do lekarza dodatkowo, bo jedna osoba nie dopatrzyła czegoś a człowiek na pewno martwi się i chciałby wiedzieć dużo i szczegółowo. Zobaczymy jak się rozwinie u mnie sytuacja. Niestety nie znam żadnego innego lekarza i zaufałam dr K, bo inni lekarze poza Salve nie widzieli u mnie niedoczynności. @Maaaa a czy ty nalegałaś na pomiary? Hmm czasem wizyta jest szybka, dr powie co uważa i brak czasu na pytania 😳.

    zDmVp2.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    To do kogo można byłoby w Salve chodzić? 🙄


    Mój drugi ginekolog ( tylko on nie zajmuje się in vitro) to dr Marcin Kaczmarek

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Wydaje mi się, że opis Usg plus standardowe badania powinny być obowiązkowe na każdej wizycie. Chodzi przecież o życie i zdrowie matki i dziecka. Nie wyobrażam sobie biegania od lekarza do lekarza dodatkowo, bo jedna osoba nie dopatrzyła czegoś a człowiek na pewno martwi się i chciałby wiedzieć dużo i szczegółowo. Zobaczymy jak się rozwinie u mnie sytuacja. Niestety nie znam żadnego innego lekarza i zaufałam dr K, bo inni lekarze poza Salve nie widzieli u mnie niedoczynności. @Maaaa a czy ty nalegałaś na pomiary? Hmm czasem wizyta jest szybka, dr powie co uważa i brak czasu na pytania 😳.

    Ja pod koniec ciąży prosiłam o wielkość malucha czy nie jest za duża i sprawdził choć zwykle tego nie robi, opisu nie dostałam ale powiedział ze nie ze mieści się w takiej i takiej wadze jakby coś zauważył to by zlecił kolejne usg u Krz na dokładniejsze pomiary, ja właśnie nie mu zaufałam bo innego lekarza nie znam i po prostu trzeba samemu od niego informacje wyciągać dokładniejsze jeśli nie wystarczy ze jest ok słowo wtedy mówił co i jak i zawsze odpowiadał na zadanie pytanie. Ja miałam w domu dobry detektor tętna płodu a przetestowałem dwa i jeden był naprawdę super a drugi tragedia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 15:37

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co mi powie we wtorek na wizycie 🙂to będzie 22 dpt. Nie wiem czy nie powtórzę bety w poniedziałek razem z Tsh. Na pewno dam Wam znać 🙂

    zDmVp2.png
  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od siebie powiem, że doktor Stefanowicz w Salve na każdej wizycie szczegółowo bada "ręcznie" później usg dopochwowo i przez brzuch sprawdza serce, przepływy i waży malucha. Tez jestem po IVF. Poświęca czas na wizycie ale wiąże się to z opóźnienieniami i bardzo rzadko wchodzi się o umówionej godzinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 15:56

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Milka85 Autorytet
    Postów: 1110 2436

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Zobaczymy co mi powie we wtorek na wizycie 🙂to będzie 22 dpt. Nie wiem czy nie powtórzę bety w poniedziałek razem z Tsh. Na pewno dam Wam znać 🙂
    Gratuluję i życzę szczęśliwego zakończenia 🙂 Rozmawiałyśmy na początku roku o refundacji i ivf... Cieszę się, że wszystko dobrze się u Ciebie potoczyło. Trzymam kciuki ✊✊

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Pierwsza procedura IVF Salve Medica
    02.07.2021 - start stymulacji:
    12.07.2021 - punkcja, hiperstymulacja
    Uzyskaliśmy 4 ❄️ 2x4AA, 2x4BB
    03.08, 24.08, 14.09.2021 - szczepienia limfocytami
    06.10.2021 - allo mlr 58,9%
    🍍 transfer 20.12 2021, blastka 4AA - ciąża poroniona 😢
    17.01.2022 - doszczepienie w APC
    07.04.2022 - histero- stan zapalny
    🍍 transfer 16.05.2022, blastka 4AA - nieudany 😢
    01.06.2022 - allo mlr 46,8%
    🍍 transfer 18.06.2022, blastka 4BB - nieudany 😢
    🍍 transfer 07.12.2022, blastka 4BB - nieudany 😢

    Druga procedura IVF

    01.2022 💔 8 tc 😢
    04.2021 💔 💔 5 tc, 8 tc 😢
    09.2020 💔 9 tc 😢

    01.2018 rozpoczęcie starań
    Mutacja genu anxa 5 haplotyp M2, Kir bx - brak 5 implantacyjnych, cytokiny: wysokie il2, niskie il10 (odrzucanie zarodka), komórki NK 22%, nk maciczne wielokrotnie przekroczone normy, mutacja PAI-1, mthfr a1298c, wysoka homocysteina, PCOS - brak owulacji, zespół LUF, zapalenie endometrium, problemy ze wzrostem endometrium.
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 wrote:
    Gratuluję i życzę szczęśliwego zakończenia 🙂 Rozmawiałyśmy na początku roku o refundacji i ivf... Cieszę się, że wszystko dobrze się u Ciebie potoczyło. Trzymam kciuki ✊✊
    Tak, pamietam. Dziękuje za miłe słowa. 🙂na razie to daleka droga przede mną. 😉

    zDmVp2.png
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Wydaje mi się, że opis Usg plus standardowe badania powinny być obowiązkowe na każdej wizycie. Chodzi przecież o życie i zdrowie matki i dziecka. Nie wyobrażam sobie biegania od lekarza do lekarza dodatkowo, bo jedna osoba nie dopatrzyła czegoś a człowiek na pewno martwi się i chciałby wiedzieć dużo i szczegółowo. Zobaczymy jak się rozwinie u mnie sytuacja. Niestety nie znam żadnego innego lekarza i zaufałam dr K, bo inni lekarze poza Salve nie widzieli u mnie niedoczynności. @Maaaa a czy ty nalegałaś na pomiary? Hmm czasem wizyta jest szybka, dr powie co uważa i brak czasu na pytania 😳.

    Jak kiedyś zapytałam o wagę itp to powiedział ze on tego nie sprawdza tylko dr Krz na prenetalnych…. Bo trzeba pomiary zrobić itp

    Jeśli chodzi o mój przypadek to dr K „przeoczył” fakt ze dziecko przez 3 tygodnie praktycznie nie przybrało na wadze 🙈 a w tym czasie miałam 2 wizyty…
    Mały zatrzymal się po ostatnich prenatalnych….
    Ważył finalnie 1,5kg 😔 na 34tc… o wiele za mało.. a poza tym miałam cukrzyce ciążowa i raczej to tez było bagatelizowane..

    Moim zdaniem płacąc ponad 200 zł za wizytę i będąc w ciąży po ivf i niepowodzeniach powinno sie przykładać większa wagę do szczegółów… mierzyć, ważyć i sprawdzać koniecznie przepływy podczas każdej wizyty


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 22:56

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Lalika Przyjaciółka
    Postów: 164 36

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Jak kiedyś zapytałam o wagę itp to powiedział ze on tego nie sprawdza tylko dr Krz na prenetalnych…. Bo trzeba pomiary zrobić itp

    Jeśli chodzi o mój przypadek to dr K „przeoczył” fakt ze dziecko przez 3 tygodnie praktycznie nie przybrało na wadze 🙈 a w tym czasie miałam 2 wizyty…
    Mały zatrzymal się po ostatnich prenatalnych….
    Ważył finalnie 1,5kg 😔 na 34tc… o wiele za mało.. a poza tym miałam cukrzyce ciążowa i raczej to tez było bagatelizowane..

    Moim zdaniem płacąc ponad 200 zł za wizytę i będąc w ciąży po ivf i niepowodzeniach powinno sie przykładać większa wagę do szczegółów… mierzyć, ważyć i sprawdzać koniecznie przepływy podczas każdej wizyty

    To jest niedopuszczalne. A za co te podwyżki co 2 miesiące...

    Kira AA, c1c2, Ana3, AntyTpo, mthfr, amh 1,3
    2013-2014 naturalne ciąże biochemiczne
    2014 szczepienia limfocytami
    2015 I IVF 0 transferów, II IVF 0 transferów
    2016 ciąża biochemiczna
    2020 III IVF
    I transfer 3bb = beta0
    II transfer 2bb= beta 0
    2020 IVF z kd
    III transfer 4aa = beta 0
    IV transfer 4ab i 4ab = beta 0
    Histeroskopia, cd 138 67/0,25mm2, uNK 330/1mm2, po leczeniu antybiotykami cd138 3/1mm2, uNK 20/1mm2
    V transfer 4aa = 7dpt beta 5,6, 8dpt beta 8, biochem.
    allo mlr 30%
    2022 Usunięcie mięśniaków
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie w którym DC zawsze macie transfer i jakie Macie endometrium na USG przed rozpoczęciem brania progesteronu? I który to DC? Mam wrażenie że każda ma w tym samym DC robiony transfer mimo grubego endometrium:/

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie do tych które przechodziły histeroskopie lub laparoskopię - czy w salve są te zabiegi na NFZ ? Bo czytałam tutaj posty z 2019 roku ze tak. Jak dostalyscie skierowanie na NFZ ? I czy te zabiegi były robione w znieczuleniu ? Nie staram się o ciąże (w ciągu 3 lat jedna biochemiczna tylko..) bo zakończyłam ostatnio związek.. ale od bardzo dawna mam plamienia przed okresem a teraz już dwa cykle w ciągu 4 miesięcy mam takie ze plamie/skąpo krwawię non stop od owulacji przez kilkanaście dni aż do okresu. Progesteron 7dpo prawie 22 ng/ml, w badaniu ogólnym oraz usg dopochwowym żadnych zmian, ginekolog prywatny zakończył diagnozę na prawidłowym wyniku progesteronu i tyle. A ja jestem załamana... aktualnie plamie już 12 dni i nie wiem nawet czy to jeszcze plamienia czy już okres.. zastanawiam się nad znalezieniem lekarza który chciałby przeprowadzić głębsza diagnostykę tylko nie mam pojecia gdzie w Łodzi mogę zrobić to na NFZ i w ludzkich warunkach czyli ze znieczuleniem...

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie w którym DC zawsze macie transfer i jakie Macie endometrium na USG przed rozpoczęciem brania progesteronu? I który to DC? Mam wrażenie że każda ma w tym samym DC robiony transfer mimo grubego endometrium:/
    Marta, rok temu miałam w 20dc, w tym roku w 19dc. Chociaż tez była mowa o 20 dc wstępnie. Nie wiem od czego to zależy 🤷‍♀️Skoro przyrost endo to sprawa ind jednak

    zDmVp2.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Marta, rok temu miałam w 20dc, w tym roku w 19dc. Chociaż tez była mowa o 20 dc wstępnie. Nie wiem od czego to zależy 🤷‍♀️Skoro przyrost endo to sprawa ind jednak
    Eh no właśnie 😕

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam 19 dc. Niestety nie pamiętam jakie miałam endometrium ale nigdy nie miałam problemu z przyrostem więc akurat na to nie zwróciłam uwagi.

    jaina_proudmoore, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

‹‹ 888 889 890 891 892 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ