X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje porady..
    Wczoraj mieliśmy mieć usg genetyczne u krz i w trakcie badania powiedział, że płód wygląda na 12t1d i, że jest za mały żeby on go mógł dobrze zbadać... kazał mi przyjść za tydzień. Czy ktoś już tak miał? Trochę to dla mnie dziwne i martwię się, że po prostu czegoś w budowie nie było i stąd jego decyzja....

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    Dziewczyny potrzebuje porady..
    Wczoraj mieliśmy mieć usg genetyczne u krz i w trakcie badania powiedział, że płód wygląda na 12t1d i, że jest za mały żeby on go mógł dobrze zbadać... kazał mi przyjść za tydzień. Czy ktoś już tak miał? Trochę to dla mnie dziwne i martwię się, że po prostu czegoś w budowie nie było i stąd jego decyzja....

    Ja tak co prawda nie miałam, ale czytałam o tym i nie martw się Doktor bada maluszka od pewnego rozmiaru gdyż bada tez serce i inne narządy które nie bada się jak maluszek iles tam cm nie osiągnie. Spokojnie twój maluszek po prostu jest ciut mniejszy niż na 12 tydz ale to nie musi i pewnie nie oznacza nic złego, a powiedział ci ile ma cm ?

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    Ja tak co prawda nie miałam, ale czytałam o tym i nie martw się Doktor bada maluszka od pewnego rozmiaru gdyż bada tez serce i inne narządy które nie bada się jak maluszek iles tam cm nie osiągnie. Spokojnie twój maluszek po prostu jest ciut mniejszy niż na 12 tydz ale to nie musi i pewnie nie oznacza nic złego, a powiedział ci ile ma cm ?


    Tak ale nie pamiętam co in powiedział o tej wielkości. Poszłam później do Kł i powiedział, że dla niego wszystko wygląda super i wielkościowo też jest ok i nie wie o co chodzi. U Kl wyszło CRL 5,68cm

    Marta93 lubi tę wiadomość

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    Tak ale nie pamiętam co in powiedział o tej wielkości. Poszłam później do Kł i powiedział, że dla niego wszystko wygląda super i wielkościowo też jest ok i nie wie o co chodzi. U Kl wyszło CRL 5,68cm

    Dr Krz robi prenatalne od 6 cm

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    Dr Krz robi prenatalne od 6 cm

    Bardzo Ci dziękuję. Uspokoiłaś mnie bo już się bałam, że coś jest nie tak :****

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    Bardzo Ci dziękuję. Uspokoiłaś mnie bo już się bałam, że coś jest nie tak :****

    Jak byłam w obu ciążach najpierw sprawdzał czy dzieciatko ma 6 cm i jak miało to dopiero badał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 13:11

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 22 dpt. Pierwsze Usg za nami. Mamy zarodek i serduszko -140 uderzeń 😀💚🐣 na razie nie dociera do mnie ten fakt... 🙉 Ps. Beta z dzisiaj to 19634

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 18:37

    Edward1, podczytuje, Marta93, Nowa/stara, Jola17a, Maaaa lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Dziś 22 dpt. Pierwsze Usg za nami. Mamy zarodek i serduszko -140 uderzeń 😀💚🐣 na razie nie dociera do mnie ten fakt... 🙉

    Ogromnie się cieszę. Gratuluję i trzymam dalej kciuki :* Uwierz bo to się dzieje naprawdę ;)

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Fanta, mam pytanie odnośnie leków. Jak dr kazał schodzić z nich ? Z tego co dobrze zrozumiałam to mam brać Prolutex jeszcze tylko 14 dni. A tydzień przed wizyta mam zejść na 2x1 Utrogestan. Rozpisany mam tez Estrofem 2x1 przez tydzień, potem 1x1 ale nie wiem od kiedy- totalne nieogarnięcie z mej strony 😂🤦‍♀️ Jutro napisze maila bo mam jeszcze kilka pytań. 20 lipca mam wizytę ( przed zlecone badanie krwi, mocz, glukoza, Tsh itp). Na początku sierpnia maja być badania genetyczne u dr Krz. Z góry dziękuje za pomoc jak któraś z Was może mi doradzić co i jak 🙂

    zDmVp2.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Fanta, mam pytanie odnośnie leków. Jak dr kazał schodzić z nich ? Z tego co dobrze zrozumiałam to mam brać Prolutex jeszcze tylko 14 dni. A tydzień przed wizyta mam zejść na 2x1 Utrogestan. Rozpisany mam tez Estrofem 2x1 przez tydzień, potem 1x1 ale nie wiem od kiedy- totalne nieogarnięcie z mej strony 😂🤦‍♀️ Jutro napisze maila bo mam jeszcze kilka pytań. 20 lipca mam wizytę ( przed zlecone badanie krwi, mocz, glukoza, Tsh itp). Na początku sierpnia maja być badania genetyczne u dr Krz. Z góry dziękuje za pomoc jak któraś z Was może mi doradzić co i jak 🙂


    Z estrofenem Ci nie pomogę bo u mnie totalnie zapomniał mi powiedzieć żebym go odstawiła. Dopiero gdzieś w 8 tygodniu mu się przypomniało i z 3 przeszłam na 0. Prolutex odstawiłam całkiem niedawno bo jakieś 2 tygodnie temu. Utrogestan teraz ( w tym tygodniu ) schodzę z 3 na 2 globulki

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    Z estrofenem Ci nie pomogę bo u mnie totalnie zapomniał mi powiedzieć żebym go odstawiła. Dopiero gdzieś w 8 tygodniu mu się przypomniało i z 3 przeszłam na 0. Prolutex odstawiłam całkiem niedawno bo jakieś 2 tygodnie temu. Utrogestan teraz ( w tym tygodniu ) schodzę z 3 na 2 globulki
    Czyli wg tygodni ciąży jak to jest? 🙂i czemu u jednej osoby wcześniej, innej później 🧐tak mało czasu a tyle pytań 😂

    zDmVp2.png
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Czyli wg tygodni ciąży jak to jest? 🙂i czemu u jednej osoby wcześniej, innej później 🧐tak mało czasu a tyle pytań 😂


    Czyli u mnie to wychodzi tak
    8 tydzień totalnie estrofen kazał odstawić... tutaj sam powiedział, że powinniśmy z niego schodzić ale zapomniał mi powiedzieć...
    Encorton od 8 tygodnia kazał brać 1/2. W 12 tygodniu odstawić.
    Prolutex - ja go brałam gdzieś do 10 tygodnia.
    Utrogestan, od początku 3 sztuki a po 12 tygodniu po 2 i wybrać to co mam więcej mi nie przepisał. Powiedziałam, że zostało mi jakieś niecałe dwa opakowania Czyli do 14 tygodnia będę brać.
    Acard biorę cały czas.
    Clexane biorę cały czas ale to ze względu na trombofilie.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest 5week 5 days wg obliczeń. Estrofem mam brać tydzień 2x1, potem 1x1 i koniec- czyli jeszcze dwa tygodnie. Prolutex tak samo jeszcze dwa tygodnie. Jakoś krótko, nie wiem 🧐13 lipca mam zejść z Utrogestanu na 2x1. Acard mam brać cały czas i Fraxi również. Boje się schodzenia z leków trochę. Może inne dziewczyny się wpiszą też. Ps. Fanta, odezwę się na priv 🙂

    zDmVp2.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Dziś 22 dpt. Pierwsze Usg za nami. Mamy zarodek i serduszko -140 uderzeń 😀💚🐣 na razie nie dociera do mnie ten fakt... 🙉 Ps. Beta z dzisiaj to 19634
    Pięknie 💓Rosnijcie zdrowo ♥️

    jaina_proudmoore, Nowa/stara lubią tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Nowa/stara Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Zaczęłam 3 mc temu ponowne starania. Jestem 3 lata po porodzie pierwszego dziecka. Wtedy tez po ivf. Aktualnie jestem po transferze z 27.04 i udało się. Podczytuje Was trochę i podczytywałem 3 lata temu, ale jakoś nigdy nie zebrałam się do założenia konta i napisania posta.
    Teraz jednak muszę kilka zdań napisać, gdyż może któraś z Was skorzysta z mojego doświadczenia. Pierwsza ciąża zaskoczyła u nas naturalnie 5 lat temu i poszłam z nią wtedy do Stefanki. Miała dobre opinie i koleżanka mi ją poleciła. Niestety bardzo mnie wtedy zawiodła. Nie rozpoznała u mnie ciąży pozamacicznej, a zgłaszane przeze mnie bóle i krwawienia zignorowała i zrzuciła na karb wczesnej ciąży.
    I tak właśnie poznałam dr K. Dzień później zrobił mi usg, znalazł ciąże w jajowodzie i pilnie wysłał do szpitala. Pojechałam natychmiast i już na IP chyba ona mi pękła, zaczęłam krwawić do brzucha i od razu wzięli mnie na stół. Gdyby nie K, nie wiem czy bym żyła…
    2 lata później ze względu na brak jajowodu i niedrożny drugi wróciłam do K na ivf. Po pierwszym Transferze zaszłam w ciąże i całą prowadziłam u niego. Pamietam, ze dwa razy jak był na urlopie trafiłam do innych lekarzy i tak jak piszecie nawet usg nie było. Takich lekarzy jak On (którzy zawsze robią usg) jest tylko kilku w Łodzi, a poza Stefanką nikt z nich nie ma doświadczenia w ciąża po IVF.
    Ciąże miałam cały czas z komplikacjami, ale zarówno nadciśnienie jak i cukrzycę ciążową i skracającą się szyjkę bardzo dobrze mi prowadził. Teraz po transferze jestem już w 10 tygodniu i szczerze nie wyobrażam sobie prowadzić jej u kogoś innego. Wiadomo w tym wszystkim jest jeszcze zaufanie, a ja do K mam 100%.
    Wiem, że całe usg na każdej wizycie ciąży byłoby dla nas wszystkich fajne, ale On mi to kiedyś tłumaczył, po pierwsze sprzętem USG , który ma w gabinecie i który nie jest taki jak dr Krz, po drugie zalecaniami dotyczącymi używania jakiegoś doplera do przepływów, a po trzecie rzeczywiście koniecznością. Ja np miałam przez niego zlecone dodatkowe badanie u Krz w 34 tyg bo wielkość mu się nie podobała i rzeczywiście dziecko było za duże i dlatego zrobił u mnie cesarkę. Mimo wszystko jestem pewna, ze ma już takie doświadczenie, ze ja osobiście polecam go na prowadzenie ciąży chociażby z tego powodu. Mój brat jest laryngologiem i zawsze mi powtarza, ze doświadczenie u lekarza to 80% sukcesu.
    Przepraszam, za długi post, ale może po prostu którejś z Was się przyda. Idę do niego jutro na drugą wizytę , założymy Kartę i dam Wam znać.
    Na koniec gratuluje wszystkim Wam w ciąży i trzymam kciuki za staraczki.

    Hanuśka, jaina_proudmoore, Fanta88 lubią tę wiadomość

  • Nowa/stara Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze mam do Was pytanie. Została mi jedna blastka i 5 jajeczek. Czy jajeczka można oddać do dastwa?

  • Hanuśka Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa/stara wrote:
    I jeszcze mam do Was pytanie. Została mi jedna blastka i 5 jajeczek. Czy jajeczka można oddać do dastwa?
    No jasne, że możesz, podobnie jak blastke, ale wydaje mi się, że musi być 6 jajeczek minimum.

    Nowa/stara lubi tę wiadomość

  • Starajacasie91 Autorytet
    Postów: 671 501

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracajac do porodów i do Dr K uważam ze w niepłodności jest naprawdę bardzo dobrym specjalista, i mam do niego zaufanie jako do ginekologa, prowadziłam tez ciąże i na szczęście obie skończyły się dobrze wiec nie mam mu nic do zarzucenia oprócz tego ze nie wazy i nie bada przepływów. Natomiast ja jestem osoba która bardzo dogłębnie czyta opinie o danym lekarzu i po mimo ze wyczytałam pewna tragiczna historie i tak zaufałam mu, co do moich ciąż i po mimo tego ze nie badał przepływów, nie ważył malucha i tak czułam się pod jego opiekowa pewnie. Jestem osoba bardzo dociekliwa wiec odpowiadał na każde pytanie, gdy było trzeba pod koniec ciąży tez skierował do szpitala, wydaje mi się ze trzeba mu mówić swoje wątpliwości czy jeśli coś nas martwi w ciąży bo on może jakiegoś badania nie wykona ale pokieruje gdzie wtedy iść. Choć uważam ze jest lepszym ginekologiem od niepłodności i spraw ginekologicznych niż prowadzeniem ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 12:03

    Nowa/stara, jaina_proudmoore, Maaaa lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kfkvsjlgq.png
  • Nowa/stara Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajacasie91 wrote:
    Wracajac do porodów i do Dr K uważam ze w niepłodności jest naprawdę bardzo dobrym specjalista, i mam do niego zaufanie jako do ginekologa, prowadziłam tez ciąże i na szczęście obie skończyły się dobrze wiec nie mam mu nic do zarzucenia oprócz tego ze nie wazy i nie bada przepływów. Natomiast ja jestem osoba która bardzo dogłębnie czyta opinie o danym lekarzu i po mimo ze wyczytałam pewna tragiczna historie i tak zaufałam mu, co do moich ciąż i po mimo tego ze nie badał przepływów, nie ważył malucha i tak czułam się pod jego opiekowa pewnie. Jestem osoba bardzo dociekliwa wiec odpowiadał na każde pytanie, gdy było trzeba pod koniec ciąży tez skierował do szpitala, wydaje mi się ze trzeba mu mówić swoje wątpliwości czy jeśli coś nas martwi w ciąży bo on może jakiegoś badania nie wykona ale pokieruje gdzie wtedy iść. Choć uważam ze jest lepszym ginekologiem od niepłodności i spraw ginekologicznych niż prowadzeniem ciąży.

    Tak, zawsze miałam na wizycie usg szyjki, ogólne usg dziecka, wszystkie badania po kolei. Jak miałam pytania tez zawsze doktora męczyłam i nigdy nie zostały bez odpowiedzi. Miałam z nim dobry kontakt również mailowo od połowy ciąży, nie wiem czy teraz tez tak jest. Uważam, ze był bardzo poświęcony pracy, a ze ma tłumy i dużo przyjmuje.. patrząc na opinie ma znanym lekarzu to nie ma się co dziwić. Teraz jak robił mi transfer były tez 3 inne dziewczyny i wszystkie pod Jego opieką. Tylko trzeba Go czasami pomęczyć pytaniami:))

    jaina_proudmoore, Hanuśka lubią tę wiadomość

  • Nowa/stara Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    U mnie jest 5week 5 days wg obliczeń. Estrofem mam brać tydzień 2x1, potem 1x1 i koniec- czyli jeszcze dwa tygodnie. Prolutex tak samo jeszcze dwa tygodnie. Jakoś krótko, nie wiem 🧐13 lipca mam zejść z Utrogestanu na 2x1. Acard mam brać cały czas i Fraxi również. Boje się schodzenia z leków trochę. Może inne dziewczyny się wpiszą też. Ps. Fanta, odezwę się na priv 🙂
    U mnie leki odstawiał w podobnym czasie. Poprzednią ciąże mialam na swierzym cyklu i inaczej były odstawiane. To chyba zależy od tego jaki cykl, czy była owulacji etc…

    jaina_proudmoore, Hanuśka lubią tę wiadomość

‹‹ 889 890 891 892 893 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ