Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

sHSG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • -karola12- Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 15 maja 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w wakacje odpada, bo personel na urlopach. Po wakacjach podobno jeszcze bedą terminy, ale pod koniec roku nie wiadomo czy będą srodki, bo to na NFZ.

  • Wombat Autorytet
    Postów: 1247 1624

    Wysłany: 16 maja 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a Ty jesteś jeszcze przed? Kiedy masz termin? Mi dr Zych nie udzielił telefonicznie informacji. Za to w szpitalu powiedzieli, że rejestrują cały czas i mam zadzwonić jak będę mieć skierowanie. Teraz tylko mam nadzieje, ze ginekolog mi je wypisze.

    qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    2xHSG - niedrożność jajowodów
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
    25.03.2019 - transfer 4.2.2
    1.06.2019 - 12tc poronienie zatrzymane :(
    24.09.2019 - transfer 4.2.2
    8.01.2021 - naturalny cud - Ania 15tc 💔
  • -karola12- Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 16 maja 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zabieg w najbliższy poniedziałek. Jadę ze skierowaniem od lekarza ogólnego. Wypisał bez problemu.To dobrze, że rejestrują, zdazysz do wakacji.

  • Wombat Autorytet
    Postów: 1247 1624

    Wysłany: 16 maja 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dawaj znać po wszystkim. Trzymam kciuki żeby się wszystko udało.

    qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    2xHSG - niedrożność jajowodów
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
    25.03.2019 - transfer 4.2.2
    1.06.2019 - 12tc poronienie zatrzymane :(
    24.09.2019 - transfer 4.2.2
    8.01.2021 - naturalny cud - Ania 15tc 💔
  • -karola12- Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 17 maja 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem ciekawa jak to będzie ;) nikt nie daje gwarancji, że nawet jak uda się udrożnić to zajde w ciążę, ale wychodzę z założenia, że skoro i tak jajowody są niesprawne to nie mam nic do stracenia.Dam znać jak będzie po wszystkim.

    Julka1825 lubi tę wiadomość

  • Wombat Autorytet
    Postów: 1247 1624

    Wysłany: 17 maja 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipsiatko czytałam Twoje posty z innych wątków i wiem że to nie daje pewności ale dla każdej z nas jest to jakas minimalna szansa. U mnie też oba jajowody niedrozne. I o ile uda mi się dostać na shsg to po tym daje sobie 2-3 cykle, a jak nic z tego nie będzie to ivf. Nie ważne jaka droga, ważne żeby każda z nas dotarła do celu.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    2xHSG - niedrożność jajowodów
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
    25.03.2019 - transfer 4.2.2
    1.06.2019 - 12tc poronienie zatrzymane :(
    24.09.2019 - transfer 4.2.2
    8.01.2021 - naturalny cud - Ania 15tc 💔
  • Wombat Autorytet
    Postów: 1247 1624

    Wysłany: 21 maja 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, już po zabiegu? Udało się?

    qb3c20mm8gig3vkj.png
    Starania od 6.2017
    2xHSG - niedrożność jajowodów
    11.2018 - laparoskopia
    10.03.2019 - ivf start
    25.03.2019 - transfer 4.2.2
    1.06.2019 - 12tc poronienie zatrzymane :(
    24.09.2019 - transfer 4.2.2
    8.01.2021 - naturalny cud - Ania 15tc 💔
  • -karola12- Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wczoraj miałam zabieg. Udało się, oba jajowody drożne. Dokładny przebieg zabiegu opisalam na wątku udraznianie jajowodów, bo wcześniej tam był poruszany ten temat, tylko ja nie zauważyłam :)

    Wombat lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 03:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -karola12- wrote:
    Tak, wczoraj miałam zabieg. Udało się, oba jajowody drożne. Dokładny przebieg zabiegu opisalam na wątku udraznianie jajowodów, bo wcześniej tam był poruszany ten temat, tylko ja nie zauważyłam :)

    hej.
    Jak tu jeszcze zagladasz to czy mozesz dac link bo nie moge znaleźć?

  • Mokosza Autorytet
    Postów: 684 1135

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam HSG w szpitalu bielanskim w LuxMedzie. Ból 10xgorszy niz przy najmocniejszym okresie. W takcie krzyczeli na mnie zeby sie nie ruszac a bol byl niedozniesienia. Myslalam ze sie nie ruszam ale moze mimowolnie cialo samo sie bronilo. Wynik wyszedl ze drozne. Po 2 latach od HSG , po szukaniu przyczyny braku ciazy od 2012 r. i wykonaniu wielu badan oraz 7 IUI (itd.), efektow nie bylo. Trafilam do lekarza napro ktory zasugerowal ze moge miec ogniska endometriozy. Wyslal mnie na Karską gdzie wykonano mi laparoskopie. Skoagulowano ogniska endometriozy i wykonano probę udroznienia NIEDROZNYCH jajowodow. Jeden nie przepuscil kontrastu (sznurkowaty zrost) a drugi minimalnie z oporem. Dalej skierowano mnie do Lublina na sHSG . To dzialo sie w 2013-2017 r. Zaniechałam tę sprawę. Odpuscilam... zbyt ciezkie psychicznie to bylo. Teraz wracam do tematu... Dzwonilam juz i mam przygotowac dokumenty do kwalifikacji na zabieg...
    Na nic juz nie licze ale mam nadzieje ze chociaz uda sie sprobowac je udroznic 😞

    Starania od 2012
    82' 87'
    Mamy:🥚7 zamrożonych
    Mamy: ❄2BB ❄4BB

    Naturalny cud 🤯🙉💗 tp 22.07.26 r.

    14.02.24💚transfer 3BB💚 AH,embryoglue,atosiban
    21.02.24 7dpt - 20,1
    24.02.24 10dpt - 89,9
    26.02.24 12dpt - 171
    28.02.24 14dpt - 316
    06.03.24 21dpt - 2611
    12.03.24 27dpt - 0,29 cm i ❤ (6w4d)
    17.03.24 7w2d - 0,73 cm krwawienie szpital
    26.03.24 8w4d - 1,61 cm
    11.04.24 10w6d- 3,99 cm
    24.04.24 prenatalne- wysokie ryzyka skier. na amnio
    09.05.24 14w15d- 8cm
    13.05.24 15w2d - amnio 💗 zdrowa dziewczynka 🙏
    31.10.24 39w6d 3186 g
    07.11.24 40+6 3280g
    08.11.24 41+0 3070 g 57 cm 10 pkt🤱🎉🎀🎈

    27.11.21🍀transfer 3AB 🍀embryoglue
    13.08.22 40w 0d- 2770 g 56 cm SN 🤱

    age.png
    age.png
  • karoleczka Przyjaciółka
    Postów: 61 38

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was zaszła w ciążę po shsg?

  • GorzkoGorzko Autorytet
    Postów: 2292 2351

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoleczka wrote:
    Czy któraś z Was zaszła w ciążę po shsg?
    Ja miałam robione sono hsg zaraz na początku diagnostyki niepodlosci - wyszło że są drożne.
    Nie udały się po nim dwie inseminacje. Widocznie u mnie przyczyną niepowodzeń jest co innego.
    Ale warto było sprawdzić.
    Czytałam natomiast o przypadkach, że dziewczynom udawało się zajść w krótkim czasie po badaniu (kontrast udrażnia lekko zapchane jajowody).
    Tak czy siak, warto zrobić to badanie.

    cA3pp2.png

    👱‍♀️ '88, AMH 6,88 (10.2021)
    antytpo ⬆️ euthyrox 💊
    MTHFR hetero, PAI hetero, KIR Bx (brak 4 DS)

    OviKlinika od '02.2021:
    SonoHSG ✅
    2x cykl stymulowany ❌
    07.07.21 - 1IUI ❌
    05.08.21 - 2IUI ❌

    ICSI - protokół krótki - FET na cyklu sztucznym:
    02.11.21 - punkcja: 1x ❄ 3BB
    20.11.21 - histeroskopia ✅
    23.12.21 - usg: endo 11mm (11dc)
    30.12.21 - FET - embryoglue, AH (18dc)
    bhcg: 8dpt: 70, 11dpt: 252, 13dpt: 565, 18dpt: 3741

    25.01.22 (26dpt) - usg: CRL 6,8mm i ❤ (GA 6+4)
    03.03.22 - prenatalne + pappa - niskie ryzyka
    31.03.22 - usg: będzie chłopak ♂️ (GA 16+0)
    21.09.22 - 👶 4300g, 61cm
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ