X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Sięgając po pomoc psychologiczną..
Odpowiedz

Sięgając po pomoc psychologiczną..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 4 listopada 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Jaki to lek? Jesteś z Krakowa?

    Tak. Lek to Lamitrin 100 mg. Prawdopodobnie w dniu transferu będę musiała odstawić i obawiam się tego momentu, ale dobro zarodka ważniejsze.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowsk, a to są leki na depresje?
    Bo czytam coś o padaczce.
    Jesteś pod opieką psychiatry?
    Czy bierzesz udział w jakiejś terapii?
    Trzymam kciuki za transfer!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2020, 07:33

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 5 listopada 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Krakowsk, a to są leki na depresje?
    Bo czytam coś o padaczce.
    Jesteś pod opieką psychiatry?
    Czy bierzesz udział w jakiejś terapii?
    Trzymam kciuki za transfer!

    Dużo leków przeciwpadaczkowych stosuje się również w depresji. Lamitrin jest stabilizatorem nastroju stosowanym w przypadku zaburzeń depresyjnych, jak również z tego co wiem jest też stosowany przy padaczkach.
    Jestem od dłuższego czasu pod opieką psychiatry (z innych powodów niż starania), nie mam terapii, choć powoli o niej też myślę. Dzięki za kciuki, obawiam się odstawienia leków .

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 5 listopada 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się zgłaszam.
    Po nieudanych próbach naturalnych i po jednej również nieudanej procedurze ivf postanowiłam pójść po pomoc do psychologa.
    Mam szczęście, że trafiłam na taką fajną babeczkę, przy której czuję się swobodnie. I terapia wywlekła takie rzeczy z mojej podświadomości, o których nie powiedziałabym, że są przeszkodą w zajściu w ciążę czy powodzeniu transferu..

    Za kilka dni podchodzimy do drugiej procedury.
    Zupełnie z innym myśleniem.
    Przygotowana fizycznie i przede wszystkim psychicznie 💪

    Mi także pomaga bardzo joga i medytacja, taka praca sama z sobą. Nauczyłam się znaleźć przynajmniej 30 min dziennie tylko dla siebie.
    Codziennie. To ważne dla mojej głowy, muszę mieć czas, zamykam się wtedy na chwilę i odcinam od całego świata. Potrafię spędzić sama ze sobą 15 min w totalnej ciszy, bez krążących myśli, tylko medytując. Wcześniej potrzebowałam pomocy w postaci kogoś, kto poprowadzi medytację, teraz robię to sama, w swoim wnętrzu. Polecam!

    Pia88, Virginia lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ula, bardzo dziękuję za Twój wpis i polecenie medytacji. Może ja też spróbuję?
    Czy dobrze widzę, że to walka o 3 dziecko?

    Ulaa lubi tę wiadomość

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 6 listopada 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Hej Ula, bardzo dziękuję za Twój wpis i polecenie medytacji. Może ja też spróbuję?
    Czy dobrze widzę, że to walka o 3 dziecko?

    Tak, trzecie dziecko.
    Tylko, że sytuacja się na tyle komplikuje, że dwóch synów mam z poprzedniego związku, nie mieliśmy wtedy absolutnie żadnych problemów z poczęciem. Udało się naturalnie przy pierwszym podejściu - dwukrotnie..

    Teraz już nie jest tak łatwo.. 😔
    Tym bardziej jest mi ciężko to znieść..

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa wrote:
    Tak, trzecie dziecko.
    Tylko, że sytuacja się na tyle komplikuje, że dwóch synów mam z poprzedniego związku, nie mieliśmy wtedy absolutnie żadnych problemów z poczęciem. Udało się naturalnie przy pierwszym podejściu - dwukrotnie..

    Teraz już nie jest tak łatwo.. 😔
    Tym bardziej jest mi ciężko to znieść..

    Rozumiem w pełni. Myślę, że Wasze dzieciątko pojawi się w najbardziej odpowiednim momencie.

  • Karo00olcia32 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewe91 wrote:
    Myślę że to bardzo ważny temat. Ja decyzje o psychoterapii podjęłam we wrześniu ubiegłego roku po drugim nieudanym transferze. Byłam po prostu wrakiem człowieka z głęboką depresją maskowaną. Nienawidziałam siebie, swojego życia, a już przede wszystkim kobiet w ciąży. Terapia trwała do czerwca i uważam że to były najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Nie wiem w jakim stanie byłabym gdyby nie terapia. Zrozumiałam swoje potrzeby, przerobiłam swoje wielkie strachy, obawy i sytuacje z wcześniejszych etapów życia które okazuje się nadal odciskały na mnie piętno. Dzięki terapii dostrzegłam jak wiele mam choć wcześniej sprowadzałam to do niczego - tylko dlatego że nie mam dziecka. Polubiłam siebie, swoje życie. Dzisiaj wiem, że to, że nie mam dzieci nie jest moją porażką, słabością a po prostu niesprawiedliwością na którą ja nie mam wpływu. Mam plan na siebie i pomimo, że nadal walczę i marzę o dziecku to już potrafię wyobrazić sobie życie bez niego. Wiem, że też będzie wartościowe, bo tylko ja o tym decyduję:) Gdyby ktoś potrzebował namiarów na sprawdzoną psychoterapeutkę to służę pomocą na priv:)

  • Karo00olcia32 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mogę prosić o kontakt? Nie wiem jak wysłać wiadomość bo jestem nowa 🙈
    Wczoraj ginekolog zasugerował wizytę u psychologa z uwagi na problemy z zajściem w ciąże i szukam kogoś z polecenia, z góry dziękuje :)

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 15 maja 2023, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowanie polecam. Niepłodność to ogromna, długotrwała samotność i z mojej perspektywy warto zorganizować sobie tyle pomocy ile tylko można. Zwłaszcza, że inni, mimo, że życzliwi nam ludzie, zwykle nie potrafią pomoc. Psychoterapia generalnie pomogła mi utrzymać się na powierzchni i nie porzucić leczenia, a konkretnie to np. zmienić sposoby radzenia sobie z życiowymi trudnościami, które dotąd stosowałam, a które nie działały, a wręcz przeszkadzały w radzeniu sobie z niepłodnością.
    https://psychiatra.edu.pl/blog - więcej na temat takiej pomocy znajdziesz na tym blogu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2023, 14:21

  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 5 marca, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomoc psychologiczna w przypadku bezpłodności obejmuje wsparcie emocjonalne, radzenie sobie ze stresem i kłopotami związanymi z leczeniem. Specjaliści pomagają parom radzić sobie z uczuciem straty, frustracją i niepewnością, prowadząc terapie indywidualne lub grupowe. Pomoc może także obejmować naukę technik relaksacyjnych, radzenie sobie z napięciem i depresją. Psychoterapia skupia się na budowaniu zdrowych strategii radzenia sobie, przygotowaniu do procedur medycznych i podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia, zwiększając szanse na sukces oraz poprawiając jakość życia podczas trudnego procesu leczenia bezpłodności.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ