X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Słabe komórki po punkcji
Odpowiedz

Słabe komórki po punkcji

Oceń ten wątek:
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3206 6250

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Wiesz co nie wiem czy były niedojrzale, miałam info że były kiepskiej jakości i zdegenerowały. Tak milam krótki protokół (mensinorm 225, orgalutan). Teraz mam długi, zaczynam microgynom przez 4 tyg. Nie mam endometriozy. A jak sprawdzić środowisko? Milam biocenoza i była Ok. Partner badania w normie
    Opis że zdegenerowały wskazuje raczej że były dojrzałe ale nieprawidłowe i weszły w lizę.
    Środowisko macicy w kontekście zapalenia można ocenić przez biopsję endometrium i oznaczenie cd138 i poziomu komórek NK. Teoretycznie jakikolwiek stan zapalny w organiźmie np zębów, migdałów czy choroba autoimmunologiczna będą wpływać na jakość komórek.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 1 lipca 2022, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyba wrote:
    Hej, przy dużej ilości niedojrzałych komórek to rzeczywiście może być problem albo leków a raczej ich dawek albo całego protokołu (pewnie miałaś krótki). Drugą opcją jest środowisko w miednicy mniejszej- infekcje, stany zapalne albo endometrioza. Raczej skłaniałbym się ku temu środowisku bo wskaźnik zapłodnień też nie wychodzi jakiś szałowy 4/7. Nasienie ok?

    Nasienie też kiepskie, miałam długi protokół.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 1 lipca 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Opis że zdegenerowały wskazuje raczej że były dojrzałe ale nieprawidłowe i weszły w lizę.
    Środowisko macicy w kontekście zapalenia można ocenić przez biopsję endometrium i oznaczenie cd138 i poziomu komórek NK. Teoretycznie jakikolwiek stan zapalny w organiźmie np zębów, migdałów czy choroba autoimmunologiczna będą wpływać na jakość komórek.

    Lize?
    Czy biopsje endometrium mogę zrobić na NFZ? Żeby mam zdrowe, leczyłam tuż przed punkcji 4 żeby z próchnica. Immunologia nie badana u mnie.

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 1 lipca 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Opis że zdegenerowały wskazuje raczej że były dojrzałe ale nieprawidłowe i weszły w lizę.
    Środowisko macicy w kontekście zapalenia można ocenić przez biopsję endometrium i oznaczenie cd138 i poziomu komórek NK. Teoretycznie jakikolwiek stan zapalny w organiźmie np zębów, migdałów czy choroba autoimmunologiczna będą wpływać na jakość komórek.

    Miałam robiona te nowa cytologię i biocenozę czy te badania cos by wykazały?

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 3 lipca 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Miałam robiona te nowa cytologię i biocenozę czy te badania cos by wykazały?

    Raczej takie badania pokażą stany przed nowotworowe (między innymi HPV), bakterie, grzyby i niektóre wirusy. Ale one nie pokażą nam środowiska, receptorowości i ogólnego stany zapalnego np. endometriozy. Do tego tego bardziej przydałaby się tak jak napisała Kluska biopsja endometrium, czy komórki NK

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2022, 13:17

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3206 6250

    Wysłany: 3 lipca 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Lize?
    Czy biopsje endometrium mogę zrobić na NFZ? Żeby mam zdrowe, leczyłam tuż przed punkcji 4 żeby z próchnica. Immunologia nie badana u mnie.

    Liza to proces rozkładu komórki, taki który cały czas się dzieje w organizmie, jako sprzątanie komórek starych i chorych. Jak komórka czy zarodek wejdzie w ten proces to już nic się nie da z tym zrobić.

    Nie mam pojęcia czy biopsję i oznaczenie markerów można zrobić na NFZ, ja się leczę prywatnie.
    Ilka_34 wrote:
    Miałam robiona te nowa cytologię i biocenozę czy te badania cos by wykazały?
    .

    Nie, te badania pokazują co się dzieje w pochwie a biopsja endometrium to wycięcie kawałeczka macicy od środka i analiza tego wycinkanpos kątem markerów zapalenia. Ja miałam biocenozę, cytologię i ogólnie pakiet urogenitalny czysty (HPV, chlamydia, mycoplasma i ureaplasma) wizualnie endometrium w histeroskopii w porządku a biopsja wykazała zapalenie i nadmiarowe komórki NK.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 3 lipca 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Nie, te badania pokazują co się dzieje w pochwie a biopsja endometrium to wycięcie kawałeczka macicy od środka i analiza tego wycinkanpos kątem markerów zapalenia. Ja miałam biocenozę, cytologię i ogólnie pakiet urogenitalny czysty (HPV, chlamydia, mycoplasma i ureaplasma) wizualnie endometrium w histeroskopii w porządku a biopsja wykazała zapalenie i nadmiarowe komórki NK.
    Dziekuje

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ