X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Słabe komórki po punkcji
Odpowiedz

Słabe komórki po punkcji

Oceń ten wątek:
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o radę, gdyż jestem załamana. Ja amh 5, brak chorób, hormony/waga/cukier ok. Partner oprócz morfologii 2% wszystko powyżej widełek. Po stymulacji (225 mensinorm i orgalutan) pobrano 13 komórek. Okazało się że 3 są w miare. Jedna odpadła w drugiej dobie. Pozostałe padły w trzeciej dobie. Podobno dzieliły się niewłaściwie, jedna za wolna druga za szybko. Nie dojdzie do transferu. Załamałam się. Czy któraś z Was tak miała? Co zmienili wasi lekarze?

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suplementowałaś coś przed procedurą? Są specjalne grupy witamin wspierające ich jakość, witamina D - maxymalna ilość jednostek, DHEA, L-Arginina, koenzym Q10.

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam Femibion 0, vit D (badałam poziom 37-w normie) i wcześniej przez 3 miesiące ovarin.

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Brałam Femibion 0, vit D (badałam poziom 37-w normie) i wcześniej przez 3 miesiące ovarin.
    Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na wizytę i zobaczyć, co powie lekarz.

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje. Ale trochę mnie to podlamalo. Nie wiem co mogłabym zrobić aby poprawić wynik. Z czego może wynikać słaba jakość pobranych komórek? Staram się zdrowo żyć.

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziewczyny proszę o radę, gdyż jestem załamana. Ja amh 5, brak chorób, hormony/waga/cukier ok. Partner oprócz morfologii 2% wszystko powyżej widełek. Po stymulacji (225 mensinorm i orgalutan) pobrano 13 komórek. Okazało się że 3 są w miare. Jedna odpadła w drugiej dobie. Pozostałe padły w trzeciej dobie. Podobno dzieliły się niewłaściwie, jedna za wolna druga za szybko. Nie dojdzie do transferu. Załamałam się. Czy któraś z Was tak miała? Co zmienili wasi lekarze?

    A ile masz lat? Bo jeśli 34 (zgaduje po nicku) i AMH na poziomie 5 to może (ale nie musi) sugerować PCOS. A to by mogło wyjaśniać słaba jakoś komórek.

    Pisałaś też że Wit D3 na poziomie 37, mi endokrynolog mówił że do starań to tak z 60 trzeba.

    Piszesz też że cukier dobry, a jak krzywa insulinowa? Hisperinsulinemia potrafi występować przy właściwyn cukrze i źle wpływać na jakość 🥚.

    To takie pierwsze rzeczy jakie mi przyszły do głowy i mogą być totalnie chybionym strzałami.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 199 157

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam słabe jakoś komórek, niestety mój lekarz powiedział że nic nie da się zrobić 😓 mam za sobą 2 poronienia z powodu wad genetycznych plodu, jestem po 2 stymulacha do in vitro, po pierwszej pobrano 12 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych 3 zarodki ,3 nieprawidłowe.
    2 stymulacja miałam tylko 3 komórek lekarz nawet nie podjął sie punkcji.
    Niedługo zaczynam 3 stymulacje.
    Mimo to dołączyłam do suplementacji Q10, zastanawiam się nad DEHA ale nie wiem sama.
    Ja mam endo i staram się o dziecko od 4 lata

    Ilka_34 lubi tę wiadomość

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Kluska, juz odpowiadam. Wiek 34 zgadza się. Nie miałam stwierdzonego pcos i endometriozy, a przebyłam bardzo dużo usg. To z wit d to cenna wskazówka, mój poziom tj mówiłam 37,5. Krzywe glukozowa-insulinowa po 1h (Glukoza 75 mg, insulina 45pu/ml) po 2h (Gluzoza 63, insulina 22). Na czczo glukoza 86 mg, insulina 6. Przy tych wynikach na czczo lekarz napisał delikatna hipoglikemia reaktywna. Mówiłam o tym przy ivf ale lekarz stwierdzil ze nie zmienia postępowania.

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziękuje Kluska, juz odpowiadam. Wiek 34 zgadza się. Nie miałam stwierdzonego pcos i endometriozy, a przebyłam bardzo dużo usg. To z wit d to cenna wskazówka, mój poziom tj mówiłam 37,5. Krzywe glukozowa-insulinowa po 1h (Glukoza 75 mg, insulina 45pu/ml) po 2h (Gluzoza 63, insulina 22). Na czczo glukoza 86 mg, insulina 6. Przy tych wynikach na czczo lekarz napisał delikatna hipoglikemia reaktywna. Mówiłam o tym przy ivf ale lekarz stwierdzil ze nie zmienia postępowania.

    Zapisałabym się do diabetologa bo cukier powinien rosnąć po godzinie a po dwóch być na poziomie na czczo a u Ciebie spada (i ta hipoglikemia to chyba prawidłowe rozpoznanie ale mimo wszystko bym to skonsultowała). Insulinę faktycznie masz ładną.

    Co do pcos to mozna mieć bez obrazu pęcherzyków w USG. Badałaś stosunek FSH do LH między 2-5 dniem cyklu?

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 758 598

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem. U mnie przy punkcji pobrano 18 komórek a tylko 7 nadawało się do zapłodnienia - reszta albo pusta albo źle wykształcona ... Z tego mamy 1 zarodek transfer planowany w sierpniu. Dr był załamany takim wynikiem ale stwierdził że u mnie nie zbyt dobrze pracują jajniki i one powodują że komórka się nie do końca wykształca. Ja mam 31 lat amh 2.9 brak pcos endometriozy krzywe robione i w normie. Jestem bardzo załamana bo liczyłam że u nas innvitro da dużo lepszy efekt

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziewczyny proszę o radę, gdyż jestem załamana. Ja amh 5, brak chorób, hormony/waga/cukier ok. Partner oprócz morfologii 2% wszystko powyżej widełek. Po stymulacji (225 mensinorm i orgalutan) pobrano 13 komórek. Okazało się że 3 są w miare. Jedna odpadła w drugiej dobie. Pozostałe padły w trzeciej dobie. Podobno dzieliły się niewłaściwie, jedna za wolna druga za szybko. Nie dojdzie do transferu. Załamałam się. Czy któraś z Was tak miała? Co zmienili wasi lekarze?

    Ja tak miałam przy pierwszym IVF. Pobrano mi 16 komórek, z czego 6 zapłodniono i wszystkie zbyt wolno się dzieliły. Też nie mam żadnych chorób. Do drugiego IVF miałam IVF klasyczne zamiast ICSI, ale u mnie parametry nasienia prawidłowe i wykupywalam opcję prima vision - jeśli dobrze pamiętam. Zaczęłam brać suplementy - koenzym, kwasy omega i melatoninę - ta ostatnia zelecona przez lekarza prowadzącego i udało się uzyskać 2 blastki. Nie udało się uzyskać ciąży i do 3 próby IVF brałam tone suplementów, włączyłam akupunkturę, zdrowa dieta i ogólny zdrowy styl życia i znowu klasyczne IVF + prima vision i udało się uzyskać 3 zarodki. Byłam dokładnie w Twoim wieku kiedy startowałam do punkcji. Obecnie 20 tydzień ciąży.

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Zapisałabym się do diabetologa bo cukier powinien rosnąć po godzinie a po dwóch być na poziomie na czczo a u Ciebie spada (i ta hipoglikemia to chyba prawidłowe rozpoznanie ale mimo wszystko bym to skonsultowała). Insulinę faktycznie masz ładną.

    Co do pcos to mozna mieć bez obrazu pęcherzyków w USG. Badałaś stosunek FSH do LH między 2-5 dniem cyklu?

    Debiutantka, stosunek fsh 5,3 u/I do LH 6,14 u/i, robilam parokrotnie hormony, nigdy zaden z lekarzy nie zasugerował że cos nie tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2022, 21:42

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Zapisałabym się do diabetologa bo cukier powinien rosnąć po godzinie a po dwóch być na poziomie na czczo a u Ciebie spada (i ta hipoglikemia to chyba prawidłowe rozpoznanie ale mimo wszystko bym to skonsultowała). Insulinę faktycznie masz ładną.

    Co do pcos to mozna mieć bez obrazu pęcherzyków w USG. Badałaś stosunek FSH do LH między 2-5 dniem cyklu?

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Zapisałabym się do diabetologa bo cukier powinien rosnąć po godzinie a po dwóch być na poziomie na czczo a u Ciebie spada (i ta hipoglikemia to chyba prawidłowe rozpoznanie ale mimo wszystko bym to skonsultowała). Insulinę faktycznie masz ładną.

    Co do pcos to mozna mieć bez obrazu pęcherzyków w USG. Badałaś stosunek FSH do LH między 2-5 dniem cyklu?

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ja tak miałam przy pierwszym IVF. Pobrano mi 16 komórek, z czego 6 zapłodniono i wszystkie zbyt wolno się dzieliły. Też nie mam żadnych chorób. Do drugiego IVF miałam IVF klasyczne zamiast ICSI, ale u mnie parametry nasienia prawidłowe i wykupywalam opcję prima vision - jeśli dobrze pamiętam. Zaczęłam brać suplementy - koenzym, kwasy omega i melatoninę - ta ostatnia zelecona przez lekarza prowadzącego i udało się uzyskać 2 blastki. Nie udało się uzyskać ciąży i do 3 próby IVF brałam tone suplementów, włączyłam akupunkturę, zdrowa dieta i ogólny zdrowy styl życia i znowu klasyczne IVF + prima vision i udało się uzyskać 3 zarodki. Byłam dokładnie w Twoim wieku kiedy startowałam do punkcji. Obecnie 20 tydzień ciąży.

    Gratuluję :) wlasnie jest tyle zestawóów witamin, że cięzko zdecydować. Myślałam aby wrócić do ovarinu, omega 3 i koenzym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2022, 21:45

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy coś zmieniano w Waszej stymulacji? Po prostu próbuję zrozumieć to że nie udało się nawet jednej blastki wyhodować (imsi i hodowla oocytów) gdzie mam ogólnie dobre badania. Nie wiem czy ta hipoglikemia reaktywna mogłaby aż tak zaburzyć wynik i dać taki fatalny efekt po punkcji :(

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3172 6211

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziewczyny a czy coś zmieniano w Waszej stymulacji? Po prostu próbuję zrozumieć to że nie udało się nawet jednej blastki wyhodować (imsi i hodowla oocytów) gdzie mam ogólnie dobre badania. Nie wiem czy ta hipoglikemia reaktywna mogłaby aż tak zaburzyć wynik i dać taki fatalny efekt po punkcji :(

    Ogólnie na jakość komórek może mieć wpływ mnóstwo rzeczy. Faktycznie wyniki, przynajmniej na pierwszy rzut oka, masz nawet ok więc tym bardziej szukanie będzie trudniejsze.
    Ale może jakiś ukryty stan zapalny? Albo faktycznie niedobory.
    Pierwsza stymulacja to jest chyba tak trochę mniej więcej, dopiero po pierwszej wiadomo jak zareagował organizm i można coś modyfikować.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Gratuluję :) wlasnie jest tyle zestawóów witamin, że cięzko zdecydować. Myślałam aby wrócić do ovarinu, omega 3 i koenzym.

    Ja brałam bardzo długa listę supli do 3 IVF, które wygrzebałam na wątku dla dziewczyn z niskim amh. 3 suplementy, które wypisałaś to mało przy tym co brałam. W samej stymulacji miałam zastosowany jeśli dobrze pamiętam double trigger. U mnie na tych 16 komórek tylko 7 było dojrzałych w IVF i po tym double trigger miałam wszystkie 11 komórki dojrzałe. A 3 stymulacja to był długi protokół i miało być dużo komórek, było tylko 7. Choć ponoć jak komórki idą w ilość to niekoniecznie będą mieć dobrą jakość.

    Kluska lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ja brałam bardzo długa listę supli do 3 IVF, które wygrzebałam na wątku dla dziewczyn z niskim amh. 3 suplementy, które wypisałaś to mało przy tym co brałam. W samej stymulacji miałam zastosowany jeśli dobrze pamiętam double trigger. U mnie na tych 16 komórek tylko 7 było dojrzałych w IVF i po tym double trigger miałam wszystkie 11 komórki dojrzałe. A 3 stymulacja to był długi protokół i miało być dużo komórek, było tylko 7. Choć ponoć jak komórki idą w ilość to niekoniecznie będą mieć dobrą jakość.

    czy dokładnie jest double trigger? jakie suplementy brałaś? jakie wg Ciebie są niezbędne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może jeszcze ja coś podrzucę i wyjaśnię jako ktoś kto walczył z tym w 2019 roku, przebrnęłam przez tony międzynarodowych artykułów naukowych żeby zrozumieć dlaczego...

    Miałam wtedy 26 lat i po 2 latach starań podchodziłam do pierwszego ivf. Miało być super, ja młoda, mąż młody, monitoringi cyklu najlepsze no w ogóle cud miód i jednorożce. Stymulowanie mnie standardowo bo przecież po co się przemęczać (rekovelle) jak amh 4.8. było 8 pęcherzyków, z tego...3 komórki. Dwie się zaplodnily, powstała blastka 3bb transfer beta zero.
    Potem trzy miesiące suplementacji i bach, długi protokół (gonal, menopur), 11 pęcherzyków z tego...3 komórki! No shit. Dwie się zaplodnily, transfer w trzeciej dobie, biochem. Wtedy zaczęłam drążyć...
    No bo młody wiek, hormony ok, nasienie ok, monitoring ok, pierdoły inne o których piszecie ok i dupa.
    Doszłam do pewnych wniosków, zrobiłam adopcje zarodka i zaszłam w ciążę od pierwszego strzała, córka prawie rok na świecie.

    Moje wnioski.
    Pierwsza stymulacja to królik doświadczalny. Może być że nie wyszło bo tak, bo zła odpowiedź na leki, nie ten lek, nie ten protokół, nie poddawać się, spróbować znowu na innych lekach stanowczo.
    Krzywa cukrowa i insulinowa na to wpływa. Nadwaga i otyłość. Pcos i endometrioza. Tarczyca. Przyjmowane leki i antybiotyki. Itp
    Jeśli druga stymulacja daje ponowny efekt to... Są pewne zaburzenia genetyczne gdzie nawet medycyna nie dotarła. Konsultowałam się w kilku klinikach. Doszlam do wniosku wtedy że u mnie sa genetycznie uszkodzone komórki a to widać już na etapie dojrzewania komórek w jajniku- puste pęcherzyki, zdegradowane komórki itp. zasugerowano adopcje zarodka i od razu strzał w dziesiątkę. Więc podsumowując, nie poddawajcie się po jednej stymulacji która była nieudana ale nie warto tracić zdrowia na dziesięć kolejnych jak zawsze jest coś nie tak tylko udac się do mądrego genetyka i szukać jak najlepszego lekarza od niepłodności bo większość to konowały i tyle.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ