X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2318 1313

    Wysłany: 17 marca 2023, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Tez leczyłam się u dr Ż. 😊 W Femimea robiłam dwa razy histeroskopie u dr Homoli. Mi właśnie wyszedł stan zapalny i dr Ż przepisał mi antybiotyk na 3 tyg i zaraz po zakończeniu kuracji podeszliśmy do transferu (pamietam ze endometrium miało ledwie 8 mm nawet nie wiem czy tyle było ale po kuracji było przepiękne jakościowo) i udało się. Ten stan zapalny to ostatnie co mogłam juz sprawdzić bo nawet leki przepisane przez immunologa nie pomagały. Trzymam kciuki żeby się udało 😊

    Dajesz nadzieję 🧡 a przed udanym transferem miałaś dodatkowo leki od immunologa i scratching?

    💓 39+0

    age.png
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 17 marca 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a probiotyku można brać więcej biz zalecane? Kupiłam dzisiaj czwarty bo mnie bardzo boli brzuch po tym antybiotyku:(

  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 17 marca 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Dajesz nadzieję 🧡 a przed udanym transferem miałaś dodatkowo leki od immunologa i scratching?[/QUOTE

    Do udanego transferu miałam intralipid w dniu transferu i kontynuacja do 12 tyg ciąży, encorton (z accoffilu postanowiliśmy ze zrezygnuje zarówno z wlewu domacicznego jak i zastrzyków bo bardzo zle się po nich czułam po poprzednich transferach) po pozytywnym teście włączona została heparyna. Oczywiście standardowo miałam estrofem progesteron acard. Nie miałam scratchingu. Udał się 6 transfer który zakończył się urodzeniem dziecka. Poprzednie transfery dały ciąże która zatrzymała się w 10 tyg., 2 ciąże biochemiczne i dwa transfery z beta zero. Po poronieniu zatrzymanym miałam zabieg i myśle ze wtedy nabawiłam się stanu zapalnego bo po zabiegu nie dostałam żadnego antybiotyku i właśnie po tym były te ciąże biochemiczne.

  • facebook Ekspertka
    Postów: 473 73

    Wysłany: 18 marca 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie wiem dlaczego ktoś zgłosił moj post i został usunięty...

    18.02 mialam zabieg mini histeroskopii i pobranie biopsji cd138.
    Chciałam Wam powiedzieć że jeśli któras się waha czy zrobić biopsje w kierunku zapalenia endometrium to nie ma się nad czym zastanawiać.

    Lepiej wykonać to badanie przed transferem bo jeśli będzie zapalenie transfer się nie powiedzie i będzie to wyrzucona kasa w błoto! A i tak po tym będą szukać przyczyny i dopiero wtedy zaleca biopsje !

    U mnie od ponad 2 lat brak ciąży od momentu poronienia z łyżeczkowaniem, przyczyny przez ten czas nikt nie znalazl ani nikt również nie wpadł na pomysł aby wykonac biopsje cd138.
    Pojawiło się więc zatem światełko w tunelu bo mam stwierdzone przewlekłe zapalenie endometrium.

    Mam nadzieję że to zapalenie jest przyczyną.
    Wyniki badań które miałam zlecone są ok. Maz również ma dobre

    Wynik biopsji przyszedł ujemny mimo zapalenia. Jestem w gronie 20% pacjentek które mają zapalenie a marker cd138. Tego nie pokazuje. Podejrzewam że jest nas więcej:(
    Dlatego róbcie też histeroskopie nie sama biopsje !

    Selina, Katikat lubią tę wiadomość

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 18 marca 2023, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakis czas temu skończyłam wraz z mężem leczenie stanu zapalnego. Zauważyłam, że nie mam brązowych plamień, które nie zniknęły po laparohisteroskopii na co w sumie liczyłam bo myślałam, że to od polipa. Wszystko wskazuje na to, że brązowe plamienie może byc objawem stanu zapalnego. Lekarz też tak uważa.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4581 5047

    Wysłany: 19 marca 2023, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Facebook wysłałam Ci zaproszenie możemy na priv ?

    facebook lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • facebook Ekspertka
    Postów: 473 73

    Wysłany: 20 marca 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Facebook wysłałam Ci zaproszenie możemy na priv ?
    Odpisałam:)

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 20 marca 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy którejś przy przewlekłym zapaleniu endometrium (po przeleczeniu antybiotykiem) udało się naturalnie zajść w ciąże?

  • Asiur Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny, czy którejś przy przewlekłym zapaleniu endometrium (po przeleczeniu antybiotykiem) udało się naturalnie zajść w ciąże?


    Tez się chętnie dowiem, ja już dwa cykle po antybiotykoterapii i w dalszym ciągu nic 😏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny, czy którejś przy przewlekłym zapaleniu endometrium (po przeleczeniu antybiotykiem) udało się naturalnie zajść w ciąże?
    Hej :) tak, mnie, aczkolwiek to była biochemiczna. Miałam problem z bardzo niskim progesteronem.
    Byłam leczona dość konkretnie, bo antybiotykiem i Metronidazolem przez 2tyg.i probiotykoterapia.
    Obecnie też jestem na Metronidazolu, ale od gastrologa, bo leczę sibo. Po cichu liczę, że w razie jakby znów się coś tam działo z endometrium, to mi też pomoże 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2023, 10:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny, czy którejś przy przewlekłym zapaleniu endometrium (po przeleczeniu antybiotykiem) udało się naturalnie zajść w ciąże?
    Hej :) tak, mnie, aczkolwiek to była biochemiczna. Miałam problem z bardzo niskim progesteronem.
    Byłam leczona dość konkretnie, bo antybiotykiem i Metronidazolem przez 2tyg.i probiotyki terapia. Dodam jeszcze, że mi stan zapalny wyszedł w badaniu histopatologicznym po histeroskopii. Miałam wtedy też wyciętego polipa i wyszła mi bakteria w endometrium, to ona powodowała ten stan zapalny.
    Obecnie też jestem na Metronidazolu, ale od gastrologa, bo leczę sibo. Po cichu liczę, że w razie jakby znów się coś tam działo z endometrium, to mi też pomoże 😉

  • Amica.007 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 21 marca 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny, czy którejś przy przewlekłym zapaleniu endometrium (po przeleczeniu antybiotykiem) udało się naturalnie zajść w ciąże?

    Tak, udało mi się, dwukrotnie i ciąże skończyły się szczęśliwie urodzeniem dzieci 🙂
    Podejrzewam że stan zapalny miałam przez kilka lat, objawiał się on głównie plamieniami przed okresem. Lokalni ginekolodzy uważali jednak ze taka moja natura i ewentualnie dawali duphaston...
    Dopiero w klinice niepłodności zaproponowano mi histeroskopie, a po jej przeprowadzeniu powiedziano mi że gołym okiem widać stan zapalny i dostałam antybiotyki - 10 dni metronidazol i tarivid.
    W kolejnym cyklu byłam już w ciąży.
    Po porodzie, po kilku miesiącach plamienia powróciły. Gdy chciałam starać się o drugie dziecko sama powtórzyłam kurację.
    Ale plamienia były dalej. Wróciłam więc do kliniki i nawet umawiałam się na histeroskopie, ale okazało się że zaszłam w ciążę, więc nie była potrzebna. Tym razem w ciążę zaszłam po mniej więcej 4 miesiącach od kuracji.

    Na moim przykładzie widać że się da. Jeżeli stan zapalny jest jedyną przeszkodą to po jego wyleczeniu można zajść w ciążę naturalnie.

    Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

    Nie udzielałam się wcześniej w tym wątku, ale czerpałam z niego wiedzę, dzięki dziewczyny za Wasze zaangażowanie.

    BTW- Asiu (aassiiaa) czy wszystko się udało i Twój synek jest już na świecie? Bardzo dużo informacji nam tu przekazałaś, bardzo mocno trzymałam za Ciebie kciuki 🙂

  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 21 marca 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amica gratuluje:)! To daje nadzieje. A czy Wasi partnerzy tez brali antybiotyki?

  • Amica.007 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 21 marca 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Amica gratuluje:)! To daje nadzieje. A czy Wasi partnerzy tez brali antybiotyki?

    U mnie mąż nie brał, tylko ja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jutro będę mieć punkcję a 27.03 biopsje endo. Lekarz chce zbadać wycinek cd 138 ale ja upieram się nad dorzuceniem cd56. I tam mam na to encorton ale skoro już tam grzebiemy to sprawdźmy wszystko. I czekając na wyniki Ok. 3 tyg dostałam doxycyline na 14 dni i naproxen w czopkach - na ewentualny stan zapalny, profilaktycznie i wtedy nie przepada mi cykl transferowy. To moj pomysł 🙈 czy ktoras z Was jeszcze tak kombinowała? Jeśli byłby stan zapalny to będę już przeleczona, a jeśli jest czysto to tylko niepotrzebnie biorę leki ale one i tak nie maja wpływu na transfer. No i 1 dc w kwietniu start z lekami transferowymi. Będę wdzięczna za rady 🙂

  • Koniczynka31 Ekspertka
    Postów: 385 91

    Wysłany: 21 marca 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gdzie można wykonać biopsje pod kątem stanu zapalnego endometrium? Wielkopolska lub lubuskie. Pomóżcie

  • facebook Ekspertka
    Postów: 473 73

    Wysłany: 21 marca 2023, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiur wrote:
    Tez się chętnie dowiem, ja już dwa cykle po antybiotykoterapii i w dalszym ciągu nic 😏
    Podobno do pół roku trzeba się starać:)

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8945 7736

    Wysłany: 22 marca 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny przychodzę że swoją historia i pytaniami.

    Jestem po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania na koniec stycznia tego roku. Niestety zabieg był wykonany niewłaściwie i zostały mi w środku jakieś skrzepy. Próbowałam się tego pozbyć na kilka różnych sposobów ale cóż... Średnio idzie.
    Aktualnie jestem już po dwóch miesiączkach po zabiegu, a w środku wciąż coś jest nie tak.
    Endimetieum polipowate? Stan zapalny?
    Nie wiem czemu się tak porobiło mimo, że byłam na metronidazolu po poronieniu bo leczyłam helikobakter, a i tak coś jest nie tak.
    No ale do rzeczy.
    Jak standardowo leczycie Stany zapalne i polipowate endo?
    Czy histero to must have?
    Szpital w moim mieście robi tylko histero ze zwykłym hist patem ale lekarz powiedział, że da mi wycinek i mogę badać resztę prywatnie.

    Czy istnieje takie miejsce gdzie można wysłać próbki na badanie cd138 i cd56?

    Klinika niestety nie robi zabiegów. Zresztą mam daleko i logistyka mnie wykańcza.

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2023, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Cześć dziewczyny przychodzę że swoją historia i pytaniami.

    Jestem po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania na koniec stycznia tego roku. Niestety zabieg był wykonany niewłaściwie i zostały mi w środku jakieś skrzepy. Próbowałam się tego pozbyć na kilka różnych sposobów ale cóż... Średnio idzie.
    Aktualnie jestem już po dwóch miesiączkach po zabiegu, a w środku wciąż coś jest nie tak.
    Endimetieum polipowate? Stan zapalny?
    Nie wiem czemu się tak porobiło mimo, że byłam na metronidazolu po poronieniu bo leczyłam helikobakter, a i tak coś jest nie tak.
    No ale do rzeczy.
    Jak standardowo leczycie Stany zapalne i polipowate endo?
    Czy histero to must have?
    Szpital w moim mieście robi tylko histero ze zwykłym hist patem ale lekarz powiedział, że da mi wycinek i mogę badać resztę prywatnie.

    Czy istnieje takie miejsce gdzie można wysłać próbki na badanie cd138 i cd56?

    Klinika niestety nie robi zabiegów. Zresztą mam daleko i logistyka mnie wykańcza.
    Hej,
    A skąd jesteś?
    Mi jeden gin zlecił biopsję endo ze szczegółowym badaniem hist pat, ale że próbkę do Hiszpanii wysyłają, bo w Pl jeszcze nikt nie bada. Nie zdecydowałem się, bo to kilka tysięcy zł a niestety nikt nie da gwarancji, że nawet jeśli się czegoś dowiemy z badania, to uda się to wyleczyć. Obecnie leczę się Metronidazolem (gastryczne problemy), ale stosuję też trochę przeciwzapalnych produktów, które liczą że pomogą na endometrium - o ile coś się tam dzieje.
    Myślę że u Ciebie histeroskopia byłaby pomocna o tyle, że w trakcie zabiegu dr mógłby ściąć nadmiar endo i oczyścić co się da.
    Ja mam jednego dr który jest mistrzem w tych zabiegach (naprawdę nr 1, jest współpraca mikronarzedzi do tego zabiegu) i próbkę po zabiegu oddaje nie tylko na hist pat, ale też do badania mikrobiologicznego - czy nie ma tam jakiejś bakterii. U mnie to było istotne, bo miałam takie bakterie na które sam metronidazol by nie pomógł, musiały być 2 leki (dostaje się biogram co na daną bakterię działa najsilniej).

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8945 7736

    Wysłany: 22 marca 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej,
    A skąd jesteś?
    Mi jeden gin zlecił biopsję endo ze szczegółowym badaniem hist pat, ale że próbkę do Hiszpanii wysyłają, bo w Pl jeszcze nikt nie bada. Nie zdecydowałem się, bo to kilka tysięcy zł a niestety nikt nie da gwarancji, że nawet jeśli się czegoś dowiemy z badania, to uda się to wyleczyć. Obecnie leczę się Metronidazolem (gastryczne problemy), ale stosuję też trochę przeciwzapalnych produktów, które liczą że pomogą na endometrium - o ile coś się tam dzieje.
    Myślę że u Ciebie histeroskopia byłaby pomocna o tyle, że w trakcie zabiegu dr mógłby ściąć nadmiar endo i oczyścić co się da.
    Ja mam jednego dr który jest mistrzem w tych zabiegach (naprawdę nr 1, jest współpraca mikronarzedzi do tego zabiegu) i próbkę po zabiegu oddaje nie tylko na hist pat, ale też do badania mikrobiologicznego - czy nie ma tam jakiejś bakterii. U mnie to było istotne, bo miałam takie bakterie na które sam metronidazol by nie pomógł, musiały być 2 leki (dostaje się biogram co na daną bakterię działa najsilniej).

    Dolnośląskie. Także na zabieg w grę wchodzi okolica Legnica-Lubin-Głogów ewentualnie Wrocław, Nowa Sól.

    Ja właśnie też przez problemy gastryczne miałam metronidazol łączony z amoksycyklina ale coś tam się w środku porobiło.
    Zwiedziłaz już kilka lekarzy i jeden mówi, że to resztki, inny że endo polipowate a kolejny że to mogą być zwapnienia po zabiegach na macicy w przeszłości. A zabiegów już trochę było bo miałam laparo, 3 histero, cesarke i teraz łyżeczkowanie.

    Juz ręce rozkładam i nie wiem, w którym kierunku iść.

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
‹‹ 197 198 199 200 201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ