X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 14 października 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny.
    Zakładam nowy wątek.Po prawie trzech latach szukania przyczyn niepowodzeń udało sie namierzyć winowajcę. Przeszłam procedur win vitro 2 criotransferu pięknych zarodków. Po wszystkich niepowodzeniach zostałam przez moja Panią doktor skierowana do ponownego przeszukania endometrium. Wg niej to tam jest problem. Moja Pani dr sceptycznie podchodzi do kwestii immuno. Wg niej w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć wszystkie sprawy związane z hormonami, budowa macicy itp.
    I tak okzało się ,ze cierpię na bezobjawowy stan zapalny endometrium. To on nie pozwala zagnieździć sie zarodeczkom.
    Szukam zatem dziewćzyn ,które rownież sie z tym zmagają. Jak długo trwało leczenie i jakim sposobem udało sie to wyleczyć.

    stara Staraczka, Sylvia lubią tę wiadomość

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 14 października 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz otrzymujące się parę dni brązowe plamienia po okresie?

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam stan zapalny ale lekarz tego nie leczy. Zjadłam już wcześniej masę antybiotyków na ureaplasmę a stab zapalny pozostał. Miałam histeroskopię i teraz na usg już nie widać tego zapalenia.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 października 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam upławy, mam bóle brzucha.jednak mój lekarz twierdzi ze to nie zawsze występuje. W moim przypadku jest bardziej utajony bezobjawowy. Moz ego głupio zabrzmi ale ciesze si eogromnie ze w końcu coś wyszło. Teraz bedzie określone postępowanie. Tzn najpierw antybiotyki i prawdopodobnie gastageny lub estrogeny- aby silnie złuszczyć endometrium. Lekarz twierdzi ze leczenie potrwa 2-3 miesiące, po tym czasie mozna powrócić do starań lub jak w moim przypadku do crio.
    Wiem tez od lekarza ze jesli to nie pomoże , bedzie sięgał do łyżeczkowania. Potem antybiotyki i dopiero po tym crio.
    Kurczę dziewczyny nie wierzyłam w te niepłodność idiopatyczna, bo tak wszyscy lekarze mi wkręcali. Nareszcie znam przyczynę niepowodzeń. A skoro potrafi byc utajona to moze u innych dziewczyn tez tak jaest trzeba to sprawdzic. Po pierwszej histeroskopii mi nie wyszło, a to dlatego ze lekarz nie badał endo pod tym katem. Wierze mu bo to mega dobry profesjonalistą dr Doniec. Wszystkim serdecznie polecam

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 15 października 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 czyli to wyszło po zrobieniu histeroskopii? czy miałaś jeszcze jakieś inne badania robione?

    Kajka ja mam plamnienia brązowe ale w okolicy owulacji, utrzymują się tak do 4 dni, też tak masz?

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 15 października 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam obecnie stan zapalny. Pojawił się u mnie po 5 histeroskopiach, które były wykonywane mniej więcej co 4msc.
    Lekarz jak najbardziej kazał leczyć! Najpierw antybiotyki (nie pamiętam nazwy) a później 2 opakowania anty. Antybiotyk był całkowicie inny niż na leczenie ureaplasmy czy po punkcji. Dr powiedziała, że w sumie tylko on działa, ale skutecznie da się wyleczyć tylko z tabsami.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 października 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle zecu mnie bardziej po hsg.
    Generalnie trzeba to wyleczyc i faktycznie sa to inne antybiotyki niz te ktire biedze sie na jakies infekcje. Wyczytslam rowniez ze ciagle infekcje intymne, powoduja stany zapslne szyjki, dkugitrwale zaoakenia i infekcje a orzy okazji zabiegi powiduja stany zapalne endo

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 15 października 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Mysle zecu mnie bardziej po hsg.
    Generalnie trzeba to wyleczyc i faktycznie sa to inne antybiotyki niz te ktire biedze sie na jakies infekcje. Wyczytslam rowniez ze ciagle infekcje intymne, powoduja stany zapslne szyjki, dkugitrwale zaoakenia i infekcje a orzy okazji zabiegi powiduja stany zapalne endo


    A co wyszło u Ciebie w histeroskopii? Głównie chodzi mi o biopsje endometrium? Jakby był u mnie np stan zapalny to by wyszło w biopsji? Bo ja miałam raz zapalenie ale dostałam gynofemidazol i przeszło. Potem miałam wymazy robione i było ok. A w histeroskopii miałam biopsje i na wyniku mam tylko że endometrium w fazie proliferacji bez cech nowotworowych i innych zmian.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 października 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatki, mijam histeroskopia pierwsza niczego nie wykazała, było zreszta robiona pod innym katem ,bardziej w kierunku usunięcia przegrody oraz polipów.
    Druga bedzie histeroskopia z histechemia, lekarz dał mi do zrozumieni aze tak tylko potwierdzi stan zapalny. To jakaś generalnie szeroka diagnostyka. To moze iść w parze ze zrostami oraz tzw polipowatym endo. Biopsja tez jest ok ale to tylko wycinek endo, histeroskopia daje obraz całej jamy macicy.
    Co mi wyjdIe w tej drugiej histeroskopii bede wiedziała w okolicach 4-7 listopad. Od tego dnia bede tez miała leczenie. Oby tym razem po tym leczeniu wsYstko sie już pozytywnie skończyło...

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 15 października 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam polipy endometrialne, wlasnie dlayego mialam histeroskopię, ale polipowatego endo nie mam- bo to akurat by biopsja wykazala.
    Czyli ten stan zapalny w zwyklej cytologii nie wyjdzie ani w biopsji? Bo wydaje mi się ze histeroskopia z histemia to wlasnie pobranie materialu dla histopatologow.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 15 października 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie wyjdzie. Do końca nie potwierdzę ci czy histeroskopia a wycinkami to to samo co z histechemia. Gdyż poprzednia była z wycinkami. Stan zapalny mozna tylko dokładnym badaniem błony śluzowej potwierdzić. Cytologia ani biopsja raczej tego nie wykarze.ja miałam non stop jakieś infekcje.ciagle musiałam z nimi walczyć, wydaje mi sie ze one spowodowały przejście tych bakterii do szyjki i wyżej a to skolei stan zapalny endo

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 15 października 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Aaa78 czyli to wyszło po zrobieniu histeroskopii? czy miałaś jeszcze jakieś inne badania robione?

    Kajka ja mam plamnienia brązowe ale w okolicy owulacji, utrzymują się tak do 4 dni, też tak masz?

    U mnie występują po okresie (chyba od lipca, kiedy zaczęłam eksperyment z borowiną). Zaczęłam właśnie obserwacje naprotechnologiczne i dzięki temu dowiedziałam się, że może to być 1) słaby progesteron (raczej nie w moim przypadku, biorę luteinę i sądząc po objawach progesteronu mam nawet za dużo ;-), 2) problem z tarczycą (też nie, badałam w tym miesiącu i wszystko super), 3) stan zapalny endometrium. Nie wiem co znaczy tak długie plamienie w okolicach owulacji, ale to też nie wydaje się normalne. Może zasięgnij porady instruktora naprotechnologii? Wbrew temu co wielu twierdzi na temat tej metody, ona naprawę pozwala znaleźć odpowiedź na wiele przypadłości.

    vanessa, flor lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 16 października 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Nie nie wyjdzie. Do końca nie potwierdzę ci czy histeroskopia a wycinkami to to samo co z histechemia. Gdyż poprzednia była z wycinkami. Stan zapalny mozna tylko dokładnym badaniem błony śluzowej potwierdzić. Cytologia ani biopsja raczej tego nie wykarze.ja miałam non stop jakieś infekcje.ciagle musiałam z nimi walczyć, wydaje mi sie ze one spowodowały przejście tych bakterii do szyjki i wyżej a to skolei stan zapalny endo


    A jak u Ciebie się objawialy infekcje?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 16 października 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    U mnie występują po okresie (chyba od lipca, kiedy zaczęłam eksperyment z borowiną). Zaczęłam właśnie obserwacje naprotechnologiczne i dzięki temu dowiedziałam się, że może to być 1) słaby progesteron (raczej nie w moim przypadku, biorę luteinę i sądząc po objawach progesteronu mam nawet za dużo ;-), 2) problem z tarczycą (też nie, badałam w tym miesiącu i wszystko super), 3) stan zapalny endometrium. Nie wiem co znaczy tak długie plamienie w okolicach owulacji, ale to też nie wydaje się normalne. Może zasięgnij porady instruktora naprotechnologii? Wbrew temu co wielu twierdzi na temat tej metody, ona naprawę pozwala znaleźć odpowiedź na wiele przypadłości.


    Kochana a Ty jak miałaś zdiagnozowany stan zapalny endometrium?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 16 października 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doczytałam na jakiejś stronie że to się diagnozuje z wyskrobin z jamy macicy i badaniu histopatologicznym, a ja miałam wysyłane wyskrobiny po histero, więc nie mam tego.

    Ja już się doszukuje wszystkiego bo staramy się bardzo długo i ponoć wszystko jest ok:(

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wrażenie że przez ten stan zapalny mam skąpe miesiączki. Lekarz twierdzi że podczas histero usunął zapalenie. Też sama nie wiem co o tym myśleć. Mam nadzieję że to nie wróci. Mój stan zapalny był widoczny na usg i lekarz z początku podejrzewał polipa.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 16 października 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    A jak u Ciebie się objawialy infekcje?
    Miałam częste piecśeni, upławy. Chodziłam do lekarza i dostawałam najróżniejsze leki dopochwowe.
    Kiedy zaczęłam badać sie do histeroskopii okazało sie ze w kanale szyjki macicy mam bakterie, enterokoki i jeszcze dwie inne. Jestem na 100 pewna ze przeszły taka skutek infekcji. Szyjka macicy powinna byc jałowa. Poza tym ciagle upławy barwie szarej wskazywały na infekcje

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 16 października 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Kochana a Ty jak miałaś zdiagnozowany stan zapalny endometrium?
    Na 100 % zoastanie potwierdzony z poczatkiemlistopada.lekarz badając mnie analizując wszystko stwierdził ze jest na 90% przekonany ze to jest przyczyna niepowodzeń.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 16 października 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tez miałam pierwsza Histero i jest ok,ale każda interwencja w jamę macicy moze to spowodować. Tzn ze mogło nie byc przy pierwszym badaniu histopatlogicznym a przy drugim już moze byc

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 16 października 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dziewczyny ja tez miałam pierwsza Histero i jest ok,ale każda interwencja w jamę macicy moze to spowodować. Tzn ze mogło nie byc przy pierwszym badaniu histopatlogicznym a przy drugim już moze byc

    U mnie stan zapalny pojawił się "dopiero" po 5 histerokopii, 3 punkjach, 2 inseminacjach i 3 transferach :) Głównym winowajcą jest niestety histeroskopia na której też to zostało wykryte.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ