STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
-
WIADOMOŚĆ
-
Szopka wrote:Ok, i kazali Ci robić kontrolna biopsję po 14 dniach unidoxu i metronidazolu?
Tak, miałam robioną ponowną histeroskopię ale tylko dlatego że pierwotny stan zapalny był spory i dostałam kolejną dawkę na doleczenie. Natomiast mój lekarz praktykuje taką metodę że jak stan zapalny jest mały to nie doleczają, a jak duży to jest kontrolna biopsja/histeroskopia.
Czy masz jakieś objawy stanu zapalnego ? Ja zauważyłam że po przeleczeniu okresy mam krótkie 4 dni, a normalnie 7 dni w tym 3 dni brązowego plamienia.📌09.2009 - ciąża i poronienie zakończone łyżeczkowaniem
📌11.2020 - starania
📌11.2022 - laparoskopia - endometrioza I/II st.
📌06.2024 - histeroskopia - stan zapalny 9/mm2 - Metronidazol+ Tarivid 14 dni
📌11.2024 - histeroskopia - stan zapalny 3/mm2 - Unidox 10 dni (doleczenie)
📌01.2025 IUI - nieudane
📌04.2025 IUI - nieudane
📌06.2025 IUI - nieudane
📌09.2025 - start stymulacja IVF
📌12.2025 - transfer 4BB - beta negatywna
📌01.2026 - transfer 4BB - beta negatywna
📌04.2026 - histeroskopia - obraz stanu zapalnego - 12/mm2
📌04.2026 - rozpoznanie Helicobacter Pyroli
📌05.2026 - leczenie Pylera 10 dni
📌15.06.2026 - histeroskopia obraz ok -
dom wrote:Tak, miałam robioną ponowną histeroskopię ale tylko dlatego że pierwotny stan zapalny był spory i dostałam kolejną dawkę na doleczenie. Natomiast mój lekarz praktykuje taką metodę że jak stan zapalny jest mały to nie doleczają, a jak duży to jest kontrolna biopsja/histeroskopia.
Czy masz jakieś objawy stanu zapalnego ? Ja zauważyłam że po przeleczeniu okresy mam krótkie 4 dni, a normalnie 7 dni w tym 3 dni brązowego plamienia.
Ok! Dziękuję za informację. Właśnie nie mam żadnych objawów jako takich, aczkolwiek ostatnio okres miałam dużo słabszy niż wcześniejsze - może to też sprawka usunięcia polipów w histeroskopii 13 marca. Stąd też spodziewałam się, że mój wynik będzie całkowicie ujemny, a tu niespodzianka
Starania od 2024
AMH 0,4; adenomioza obraz graniczny, do obserwacji, tylko prawy jajnik
I IVF 08/25 - 9🥚→❄️
10/25 FET 4BC 💔
II IVF 01/26 - 6🥚→👎
III IVF zmiana kliniki na nOvum, stymulacja TBC, leczenie czynnika męskiego -
Hej dziewczyny, daje znać na przyszłość, jakby komuś się przydało.
Po leczeniu antybiotykami i kontrolnej biopsji endometrium wyszło mi dalej zapalenie (wprawdzie niskie, ale wciąż). Skonsultowałam wyniki z moją lekarką prowadząca i pytała czy brałam antybiotyki podczas miesiączki - mówiła, że nie powinno się brać podczas okresu, poniewaz wtedy mniej działają na endometrium.
Kejjt lubi tę wiadomość
Starania od 2024
AMH 0,4; adenomioza obraz graniczny, do obserwacji, tylko prawy jajnik
I IVF 08/25 - 9🥚→❄️
10/25 FET 4BC 💔
II IVF 01/26 - 6🥚→👎
III IVF zmiana kliniki na nOvum, stymulacja TBC, leczenie czynnika męskiego -
Czy którejś z Was został może Cipro/cipronex po kuracji i chciałaby się pozbyć?⏳01.2025 👩🏽💻32 👨🏽💻33
* cykle i owulacje regularne ☑️
* drożność jajowodów (lewy poskręcany) ☑️
* DFI 40% ✖️
* żylaki powrózka ✖️
🔜 inseminacja?
🔜 wizyta u lek. niepłodności, androlog&ginekolog (ocena szans z obecnym DFI) -
Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli masz możliwość przejechania się do Niemiec, to tam można kupić zamiennik. Wiem, że dziewczyny dostają też inny antybiotyk w zestawie z metronidazolem - może podpytaj lekarza o to na co zamienić. Ja osobiście załapałam się na moment kiedy ostatnie sztuki Tarividu wyprzedawały się w Polsce i było to na początku roku. Aż dziwne, że lekarze nadal go przepisują...agelee wrote:Dostałam recepte na Tarivid i nie da się go kupić. Czym można go zamienić albo czy ma ktoś na zbyciu 28 tabletek?12.2021 początek starań
02.2024 Klinika Bocian
05.2025 CB 💔
07.2025 I IVF
07-09.2025 I transfer, 4.2.1., beta ❌ II transfer 3.2.2., beta ❌III transfer 3.2.2, beta ❌
11.2025 - 01.2026 diagnostyka
27.03.2026 II IVF
10.04.2026 IV transfer w 3 dobie, 8A
8dpt 38,3➡ 10dpt 66,1➡ 12dpt 104➡ 14dpt 199➡ 16dpt 393➡ 18dpt 1006➡ 22dpt 3247➡ 26dpt 11124;
08.05 - 28dpt -❤️- 6+2 - CRL 0,55 cm; YS 0,35 cm, GS 1,85 cm; 128 bpm
26.06 - 9+0 CRL 2,42 cm, 183 bpm
NIFTY - niskie ryzyka 💙
I prenatalne ✅️
Czekają ❄️❄️❄️❄️ 2x 4.2.2.; 5.2.1 & 4.2.3
____________
👩🏻'92
Kariotyp ✔ Anty-TPO 🔝 KIR Bx (brak 4/5 DS)
NK26%; Cytokiny Th1/Th2 - po leczeniu poprawa; wyleczony stan zapalny endometrium
🧑🏻'92
Morfologia 0%➡2%, ruch ✔, fragmentacja 17%
USG ✔ Kariotyp ✔ HLA-C: C1C2

-
Mam daleko do Niemiec.
Napisałam do doktor czy nie może przepisać Cipronex zamiast. Wiem, że Levoxa ma nawet lepsze działanie, ale moja mama miała zapalenie ścięgien po Levoxa. Ewentualnie doxycyklina zamiast Tarivid ale może być za słaba
Wątpię by ktoś miał do odsprzedaży Tarivid aż 30 tabletek.
-
Hej, w kwietniu miałam histeroskopię. W obrazie podejrzenie adenomiozy. W wyniku biopsji cd138 2 komórki/10hpf. Czy to jest duży stan zapalny? Dostałam na to doksycyklinę na 10 dni i zalecenie powtórnej biopsji, ale mocno się waham, czy robić. Byłam już parę razy łyżeczkowana i naprawdę wolałabym już ograniczyć te ingerencje. Moze ktoś miał podobnie? Jakie jest ryzyko, że antybiotyk nie zadziałał?
-
Angieee wrote:Hej, w kwietniu miałam histeroskopię. W obrazie podejrzenie adenomiozy. W wyniku biopsji cd138 2 komórki/10hpf. Czy to jest duży stan zapalny? Dostałam na to doksycyklinę na 10 dni i zalecenie powtórnej biopsji, ale mocno się waham, czy robić. Byłam już parę razy łyżeczkowana i naprawdę wolałabym już ograniczyć te ingerencje. Moze ktoś miał podobnie? Jakie jest ryzyko, że antybiotyk nie zadziałał?
Gdzieś kiedyś dziewczyny pisały, że to 10 hpf to 1 mm2, więc wychodziłby bardzo mały stan zapalny 2/1 mm2. Przy takich wartościach zazwyczaj nie robi się ponownej biopsji, chyba że przez adenomioze wolą się upewnić co tam się podziało po antybiotyku.📌09.2009 - ciąża i poronienie zakończone łyżeczkowaniem
📌11.2020 - starania
📌11.2022 - laparoskopia - endometrioza I/II st.
📌06.2024 - histeroskopia - stan zapalny 9/mm2 - Metronidazol+ Tarivid 14 dni
📌11.2024 - histeroskopia - stan zapalny 3/mm2 - Unidox 10 dni (doleczenie)
📌01.2025 IUI - nieudane
📌04.2025 IUI - nieudane
📌06.2025 IUI - nieudane
📌09.2025 - start stymulacja IVF
📌12.2025 - transfer 4BB - beta negatywna
📌01.2026 - transfer 4BB - beta negatywna
📌04.2026 - histeroskopia - obraz stanu zapalnego - 12/mm2
📌04.2026 - rozpoznanie Helicobacter Pyroli
📌05.2026 - leczenie Pylera 10 dni
📌15.06.2026 - histeroskopia obraz ok -
Ja też mam podejrzenie adenomiozy. Po histeroskopii i antybiotykoterapii dr nie zalecał kontropnej biopsji, ale przyznam, że sama się po nią upomniałam. No i w kontrolnej biopsji wyszło dalej zapalenie, następnym krokiem dla mnie jest badanie endobiome, żeby zobaczyć co dokładnie jest w macicy. Natomiast moja lekarka prowadząca mówiła, że oni by nie robili kontrolnej biopsji + możliwe, że jak brałam antybiotyki podczas miesiączki, to nie zadziałały na 100%.Starania od 2024
AMH 0,4; adenomioza obraz graniczny, do obserwacji, tylko prawy jajnik
I IVF 08/25 - 9🥚→❄️
10/25 FET 4BC 💔
II IVF 01/26 - 6🥚→👎
III IVF zmiana kliniki na nOvum, stymulacja TBC, leczenie czynnika męskiego -
No u mnie akurat wyszło tak, że skończyłam antybiotyk równo tego dnia, w którym dostałam okres, więc niby powinno być ok. A ile miałaś tych komórek?Szopka wrote:Ja też mam podejrzenie adenomiozy. Po histeroskopii i antybiotykoterapii dr nie zalecał kontropnej biopsji, ale przyznam, że sama się po nią upomniałam. No i w kontrolnej biopsji wyszło dalej zapalenie, następnym krokiem dla mnie jest badanie endobiome, żeby zobaczyć co dokładnie jest w macicy. Natomiast moja lekarka prowadząca mówiła, że oni by nie robili kontrolnej biopsji + możliwe, że jak brałam antybiotyki podczas miesiączki, to nie zadziałały na 100%.
-
Poniżej 5/10 - czyli niby słaby stan zapalny:)Starania od 2024
AMH 0,4; adenomioza obraz graniczny, do obserwacji, tylko prawy jajnik
I IVF 08/25 - 9🥚→❄️
10/25 FET 4BC 💔
II IVF 01/26 - 6🥚→👎
III IVF zmiana kliniki na nOvum, stymulacja TBC, leczenie czynnika męskiego -


